Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics

Battlestar Galactica Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 511
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 27, 2007 1:32 am
Τίτλος: Battlestar Galactica
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

battlestar galactica απλα μια απο τις κορυφαιες σειρες επιστημονικης φαντασιας που αξιζει να δειτε...ολο το καστ ειναι πολυ προσεγμενο και κανει τεραστια επιτυχια....εχουν βγει 3 σεζον και αναμενεται η 4η και πιθανον η τελευταια
ΥΓ1: υποψιν το αναφερω για οσους πιστους του ειδους δεν το ξερουν...
ΥΓ2: φυσικα αυτο το ποστ ειναι μονο μια απλη αναφορα δεν εκατσα να γραψω καμια περιληψη...απο εκει και περα οσοι θελετε μπορειτε να σχολιασετε και για το τι σας αρεσει και τι οχι στη σειρα καθως και οτιδηποτε αλλο πιστευετε οτι αξιζει να ειπωθει Thumbs UP
_________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 23 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Bolton - Athens - Rome

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 2:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ ωραια σειρα, κρημα ομως που η 4η σεζον ειναι και η ταιλευταια!

Αυτο μου αρεσει ειναι η πλοκη, οτι καθε επισοδιο σου αφηνει πολλα υπονοουμενα, η διαμαχη μεταξυ μονθεισμου πολυθεισμου, τα ορια του οταν φτανει στον εξαφανισμο (σε ολα, βλακεια, ψυχολογια κτλ κτλ), και βεβαια το ερωτημα το αν τελικα εμεις (13η αποικια) τελικα υπαρχουμε η' θα διμιουργηθουμε απο αυτους.

Τι δεν μου αρεσει 1) Η Σταρμπακ, η ξανθια ηθοποιος, που μαλιστα ενας λογος που κλεινει το BG ειναι γιατι θα παιξει σε μια νεα σειρα την Bionic Woman η' κατι τετοιο και 2) οι μαχες οπως στα μεσα της 2ης σεζον, 3) καπου εχουν χασει την μπαλα με το ποσοι τελικα εχουν απομεινει, στην 3η σεζον ξεκηνισαν 39.000 περιπου και στο κλεισημο της 3ης σεζον γηνανε 42.000.

Παντως το BG ειναι μια αποδειξη πως η ελληνικη TV εχει παρει την κατω βολτα, η σειρα προβαλεται σε Αγγλια, Ισπανια, Γαλλια, Γερμα. ειδη εχει ξεκηνισει και Ιταλια και εμεις ακομα τιποτα.....

Παντως σε οσους δεν εχουν δει την συγκεκριμενη σειρα αξιζει να ρηξετε μια ματια! Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 11:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και δεν ειμαι καθολου γνωστης του space sci-fi, ολες οι διθυραμβικες κριτικες, οσο και οι συμβουλες απο φιλους και γνωστους, με οδηγουν ολο και πιο κοντα να την ξεκινησω.

Αλλα ενταξει, λεω να δω πρωτα το firefly και το 4400 για sc-fi τομεα, και μετα αυτο.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 11:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πράγματι πολύ sugoi σίριαλ. Very nice, very goog, very spoocky... HaHa

Βασικά όταν ήμουν μικρός (πριν πολλά χρόνια Crying or Very sad Crying or Very sad ) είδα τα πρώτα B.G. (το 70κάτι γυρίστηκαν) που ήταν πολύ ποιο καλύτερο κατά την άποψή μου. Σύμφωνοι τα εφέ και οι ενδυμασίες δεν ήταν και ποιότητας Star Wars Episode III αλλά εμένα μου άρεσε περισσότερο και το καινούργιο B.G έχει αρκετές αλλαγές.

Η σημαντικότερη διαφορά....H Starbuck στο παλιό ήταν Ο Starbuck που ήταν και πολύ χύμα τύπος (άπαιχτος). Στο καινούργιο είναι απλώς μία τσαμπουκαλού (...και καλή πιλότος... Embarassed) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Whip Whip Ranting Ranting Ranting :wallbash:
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 11:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
Αν και δεν ειμαι καθολου γνωστης του space sci-fi, ολες οι διθυραμβικες κριτικες, οσο και οι συμβουλες απο φιλους και γνωστους, με οδηγουν ολο και πιο κοντα να την ξεκινησω.

Αλλα ενταξει, λεω να δω πρωτα το firefly και το 4400 για sc-fi τομεα, και μετα αυτο.


ετσι μπραβο.4400 μαμανε.
απο κει ξεκινησα [α ρε Νεο, μας εχεις καψει!!!] και τελικα ακομα και τωρα το θεωρω κορυφαιο...
κι αν περασεις απτα γνωστα στεκια η δουλεια ξεκινησε και για τον 4ο. Rolling Eyes Whistling
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 22, 2007 11:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
Αν και δεν ειμαι καθολου γνωστης του space sci-fi, ολες οι διθυραμβικες κριτικες, οσο και οι συμβουλες απο φιλους και γνωστους, με οδηγουν ολο και πιο κοντα να την ξεκινησω.


xHATEBREEDx σου προτείνω να το δεις. Είναι πολύ καλό... Thumb 2 Up
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 23, 2007 12:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Madarb έγραψε:
ετσι μπραβο.4400 μαμανε.
απο κει ξεκινησα [α ρε Νεο, μας εχεις καψει!!!] και τελικα ακομα και τωρα το θεωρω κορυφαιο...
κι αν περασεις απτα γνωστα στεκια η δουλεια ξεκινησε και για τον 4ο. Rolling Eyes Whistling


4400 και Heroes που έχω τσεκάρει είναι απίστευτες σειρές για τους φαν του είδους! Υπόψιν ότι οι 4400 ξαναξεκινήσαν πριν μια βδομάδα για να συνεχίσουν την ιστορία που μας άφησαν στη μέση!

Πάντως θα ξαναπροτείνω κι εδώ να δείτε το Alias όσοι δεν το έχετε δει, μιλάμε για τρομερή σειρά, κατασκοπεία με τις άπειρες συνομωσίες/ανατροπές, μαζί με μεταφυσικά και παραφυσικά στοιχεία! Υπόψιν ότι ο σεναριογράφος-παραγωγός της σειρά είναι ένας από τους δημιουργούς του πασίγνωστου Lost...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 23 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Bolton - Athens - Rome

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 23, 2007 1:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:

Αλλα ενταξει, λεω να δω πρωτα το firefly


Σαν σειρα το firefly ηταν πολυ ωραιο, για διαστημικη σειρα σιγουρα ηταν κατι καινουργιο (δλδ ποσο ευκολα γυρνουσε σε καθε επεισοδιο η υποθεση απο χιουμουριστικη σε σοβαρη), δυστηχως ομως επεζησε η σειρα για περιπου 12 επεισοδια εαν δεν κανω λαθος, μετα την εκοψαν γιατι λενε οτι δεν την εβλεπε το κοινο...βλακεια του καναλιου τοτε διοτι ζητουσε απο μια σειρα που μολης ειχε ξεκηνισει να τραβηξει μεγαλυ ακροματικοτηα απο τα πρωτα 4 επεισοδια!

Για αυτο διμιουργηθικε το Σερενιτι η ταινια πριν κανα ενα μισο χρονο νομιζω.

Παντως ενα δεν θες κατι σε διαστημικο και αξιζει περισσοτερο απο το BG ειναι η σειρα Rome, ειδικα η πρωτη σεζον.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 23, 2007 12:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω κολλησει τελευταια με το the shield (michael chiklis-μορφη Worthy ), οποτε θα αργησω να δω αλλη σειρα τωρα, πλην των 4400, firefly και ισως bsg.

Αλλα οκ, ας μην ξεφευγω απτο θεμα.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 03, 2007 7:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xHATEBREEDx έγραψε:
Αν και δεν ειμαι καθολου γνωστης του space sci-fi, ολες οι διθυραμβικες κριτικες, οσο και οι συμβουλες απο φιλους και γνωστους, με οδηγουν ολο και πιο κοντα να την ξεκινησω.

Αλλα ενταξει, λεω να δω πρωτα το firefly και το 4400 για sc-fi τομεα, και μετα αυτο.


xHATEBREEDx έγραψε:
Εχω κολλησει τελευταια με το the shield (michael chiklis-μορφη Worthy ), οποτε θα αργησω να δω αλλη σειρα τωρα, πλην των 4400, firefly και ισως bsg.

Αλλα οκ, ας μην ξεφευγω απτο θεμα.


Απλά δες το xHATEBREEDx. Το BSG είναι από τις καλύτερες σειρές ever. ΔΕΝ είναι αμιγώς sci-fi, θα ήταν ιδιαίτερα επιπόλαιο να χαρακτηριστεί απλά έτσι. Έχει κοινωνικο-πολιτικο-θρησκευτικές διαστάσεις, με εκπληκτικές σκηνές δράσης και φυσικά έχει και sci-fi στοιχείο.
Η κάθε season είναι και καλύτερη από την προηγούμενη. Το τέλος της τρίτης season είναι σίγουρα ανάμεσα στα καλύτερα επεισόδια που έχω δει ποτέ, σε οποιαδήποτε σειρά (και έχω δει πολλές σειρές, πίστεψέ με).

btw, The Shield καλύτερη αστυνομική σειρά ever.
Όσο για το 4400, άμα δεις Heroes θα το παρατήσεις! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 04, 2007 8:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tonypapadovic έγραψε:
....είναι σίγουρα ανάμεσα στα καλύτερα επεισόδια που έχω δει ποτέ, σε οποιαδήποτε σειρά (και έχω δει πολλές σειρές, πίστεψέ με)..........


σε πιστευω, σε πιστευω....... HaHa HaHa
_________________
www.ookami-fansubs.com for your Fullmetal Alchemist fix...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 08, 2007 9:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα αυτο καλο το battlestar καλο ειναι η ειναι παλι κανα αμερικανικο με super duper psoles=>ταινιες που σιχαινομαι(οι αγγελοι του Charlie, Charmed)
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 08, 2007 10:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Neo106 έγραψε:
Τωρα αυτο καλο το battlestar καλο ειναι η ειναι παλι κανα αμερικανικο με super duper psoles=>ταινιες που σιχαινομαι(οι αγγελοι του Charlie, Charmed)

Γιατί είσαι τόσο αρνητικός πάλι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Το καημένο το BSG τι σου έφταιξε...? Razz Razz Razz
Ένταξει έχει τον φαντασμένο Απόλλο και την τσαμπουκαλού Στάρμπακ. Ο Αντάμα πάντως όλα τα λεφτά.....
Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 20


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 10, 2007 4:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νeo, το BSG δεν είναι αμερικανιά, το αντίθετο είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 511
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 18, 2007 11:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν και αργησα λιγο να ποσταρω Embarassed
το γκαλακτικα μπλεκει πολλα πραγματα μαζι...τους δωδεκα θεους του ολυμπου, το οτι η γη ειναι αλλη μια αποικια χαμενη απο τις υπολοιπες..κτλ και φυσικα για οσους ειναι υπερ του οτι δεν ειμαστε μονοι,οτι οι κατασκευες των αρχαιων(Ελληνων,Αιγυπτιων(που παρεπιπτοντως αναφερεται τον τελευταιο καιρο οτι οι πυραμυδες πιθανον να κατασκευαστηκαν απο Ελληνες και οχι δεν ασχολουμαι με αυτα απλα τα εχω ακουσει Whistling ...)) ηταν πολυ προηγμενες για τοτε αλλα και για σημερα(ακομα δεν μπορουν να κατασκευασουν τον μαραθωνα οσο και αν προσπαθουν) αυτη η σειρα θα φανει ανταξια...αν και δεν ξερω αν μια σεζον ακομα θα φτασει για να ολοκληρωθει η σειρα..ωστοσο μεχρις στιγμης (3 σεζον) ειναι τελειο..αντε να ερθει ο Ιανουαριος για να βγει και η αλλη σεζον Crying or Very sad
_________________
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02904 seconds with 5 queries