Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

Πρόβλημα με το pc μου Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 11, 2011 10:43 pm
Τίτλος: Πρόβλημα με το pc μου
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν βαζω καποιο cd ή dvd αγραφο ή γραμενο ακουγεται οτι το "διαβαζει" ο υπολογιστης μου και κατα 80% μου κανει επανεκκινηση.Δηλαδη οποτε βαζω καποιο cd h dvd υπαρχει περιπτωση να μου το κανει αυτο.Λετε να φταει το dvd player του υπολογιστη;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 11, 2011 11:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λειτουργικο εχεις?

Ποτε παρατηρησες το προβλημα? Εβαλες τελευταια κανα service pack η καποιο update? Για προβλημα των windows μυριζει.

Ριξε και μια ματια στον event viewer για system errors, θα μας βοηθησει να βοηθησουμε.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 11, 2011 11:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω vista ,αυτο το κανει μπορει χρονο αλλα λογω αυτου δεν βαζω dvd στο pc γιατι με νευριαζει.Update κανω οποτε μου δειχνει οτι χρειαζεται ο υπολογιστης.Παντως οταν κανει επανεκκινηση,με βγαζει μετα σε μια οθονη με 3 επιλογες και η μια λεει να κανετε κανονικη εκκινηση των windows οι αλλες δεν θυμαμαι αλλα πανω πανω λεει τα windows δεν τερματιστηκαν με επιτυχια,κατι τετοιο, μαλλον επειδη εκλεισε βιαια λογω της επανεκκινησης το γραφει αυτο.Αλλα το θεμα ειναι γιατι γινεται.Μπορει να φταiει κανα καλωδιο και να μην κανει καλη επαφη;Γιατι μια φορα ενω ηταν ανοιχτος κουνησα το καλωδιο που συνδεεται με το τροφοδοτικο και εκανε ακριβως αυτο που μου κανει με τα dvd!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 12, 2011 2:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε πρώτη φάση, μπορείς να πας

1. Ο Υπολογιστής μου -> δεξι κλικ -> Ιδιότητες

2. Καρτέλα "Για προχωρημένους" -> Ενότητα "Εκκίνηση και αποκατάσταση" -> Κουμπί "Ρυθμίσεις"

3. Ξετικάρισε την επιλογή "αυτόματη επανεκκίνηση", και πάτα OK σε όλα τα παράθυρα.

Με αυτή τη ρύθμιση, αν είναι software σφάλμα, θα σου βγάλει μπλε οθόνη και δε θα κάνει επανεκκίνηση. Τράβα μια φωτογραφία την μπλε αυτή οθόνη, ο κωδικός σφάλματος που λέει είναι χρήσιμος για την επίλυση του προβλήματος.

Αν και πάλι δε σου βγάλει καθόλου μπλε οθόνη, τότε μάλλον πρόκειται για hardware πρόβλημα, ίσως ακόμα και βραχυκύκλωμα. Και μάλιστα μπορεί να είναι πρόβλημα της συσκευής dvd, πρόβλημα του καλωδίου που συνδέεται με τη μητρική, ή πρόβλημα του ίδιου του controller της μητρικής. Σε αυτή την περίπτωση:

1. Αν έχεις 2 συσκευές στο ίδιο καλώδιο, τσέκαρε τα jumpers στο πίσω μέρος και βεβαιώσου ότι είναι η μια master και η άλλη slave.

2. Δοκίμασε να βάλεις το DVD σε άλλον controller πάνω στη μητρική.

3. Δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο.

4. Αν μπορείς να δανειστείς μια συσκευή dvd ή έχεις κάποια εφεδρική, δοκίμασέ την να δεις αν παίζει στους ίδιους controllers.

5. Δοκίμασε τη συσκευή σου σε άλλον υπολογιστή.

6. Πέτα τη συσκευή και πάρε άλλη.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 12, 2011 1:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω vegeta θα βαλω dvd να δω τι θα γινει.Το ξετσεκαρα το "αυτοματη επανεκκινηση",οποτε θα δω τι θα συμβει.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 12, 2011 4:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πιο πιθανο ειναι να σου πεταξει μπλε οθονη με το ξετσεκαρισμα της αυτοματης επανεκινησης. Τσεκαρε και τι errors σου δειχνει στο event viewer μην πας και παρεις αδικα νεα συσκευη.

Control Panel-> Administrative Tools-> Event Viewer
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 12, 2011 6:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νεα συσκευη να αλλαξω εννοειται νεο οδηγο dvd;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2011 12:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα παλιο θεμα επιπλεον που εχω ειναι οτι καμια φορα σε αρχεια πχ mp4 που θελω να διαγραψω,οταν παταω δεξι κλικ ->διαγραφη,δεν μου τα διαγραφει,μου εμφανιζει ενα μηνυμα"δεν επιτρεπεται η προσβαση στον φακελο προορισμου" και μου εχει 3 επιλογες συνεχεια,παραληψη,ακυρο.Αν πατησω συνεχεια μου βγαζει το ιδιο μηνυμα χωρις την επιλογη συνεχεια,οποτε στην ουσια δεν με αφηνει να σβησω το αρχειο που θελω.Αυτο συμβαινει σε αρχεια mp4.Στα avi,mkv κανονικα τα διαγραφει αν το θελησω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2011 2:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατεβασε το lockhunter και δοκιμασε το για να διαγραψεις αρχεια.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2011 4:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το να μην διαγράφεται το αρχείο είναι εν μέρει φυσιολογικό. Τα windows προσπαθούν να φτιάξουν μικρογραφία του αρχείου, ή προεπισκόπηση εικόνας στο πλάι. Όσο το κάνουν αυτό, το αρχείο χρησιμοποιείται, οπότε δεν μπορείς να το σβήσεις. Δοκίμασε να περιμένεις μερικά δευτερόλεπτα από τη στιγμή που θα το επιλέξεις, και ίσως να σβήνεται. Αλλιώς, δοκίμασε το lockhunter ή το Unlocker. Τα windows συχνά πυκνά δεν επιτρέπουν τη διαγραφή χρησιμοποιούμενων αρχείων, και γι' αυτό υπάρχουν προγράμματα για αυτό το σκοπό.

Ναι, εννοούσα αλλαγή του οδηγού dvd. Συσκευή, οδηγός, drive, πες το όπως θες. Σε κάθε περίπτωση, μιλάμε για το ίδιο πράγμα:



(με 20 ευρώ παίρνεις καινούριο αν χρειαστεί)

Έκανες καμία δοκιμή; Σου έβγαλε κάποια μπλε οθόνη;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 14, 2011 5:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εβαλα ενα dvd και δεν μου εκανε επανεκκινηση!Γραφω κατι επεισοδια supernatural σε ενα πορωμενο φιλο μου οποτε θα δω στα υπολοιπα dvd που θα βαλω αν θα συμβει.Το lockhunter δεν το δοκιμασα ακομα οταν το δοκιμασω θα σας πω.Ευχαριστω παντως για την βοηθεια παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 27, 2011 8:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με τα Windows! Το θέμα είναι πως μου έχει ξανακάνει το ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν και έτσι ξέρω εξ αρχής πόσο θα χειροτερέψει η κατάσταση!

Το πρόβλημα γίνεται στα Windows 7. Κάποια στιγμή μου κάνει update{τώρα ήταν 2 οι ενημερώσεις} όταν πατάω τερματισμό λειτουργίας.
Έπειτα όταν τον ανοίγω μου βγάζει "πραγματοποιούνται οι ρυθμίσεις από την αναβάθμιση μην απενεργοποιήσετε τον υπολογιστή σας. Μέχρι εδώ όλα πάνε φυσιολογικά.
Το θέμα είναι ότι κολάι στο 0% για αφύσικα πάρα πολύ ώρα κα ιμετά πάει στο 75% και μετά από ώρα στο 100% που πάλι κολλάει λίγο.
Το θέμα είναι ότι από κει και πέρα ξανακάνει τις ίδιες ενημερώσεις και κάθε φορά κολλάει περισσότερο,.

Φαινομενικά αυτό δεν είναι και κάνα σημαντικό πρόβλημα αλλά με τον καιρό { και όταν λέω καιρό εννοώ 1-2 μέρες} κολλάει υπερβολικά και δεν μπορώ να μπω στα Windows και αναγκάζομαι να τα ξαναπερνώ!

Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα είμαι ευγνώμων!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 27, 2011 9:34 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανότατα το hardware του υπολογιστή σου να μην είναι συμβατό 100% με κάποιο από τα updates των Win7.

Εγώ θα πρότεινα να απενεργοποιήσεις τα updates, άλλωστε τα Win7 από τη μαμά τους δεν είχαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα που λύθηκε με μετέπειτα updates. Αντίθετα, πολλοί διαμαρτυρήθηκαν ότι αντιμετώπισαν προβλήματα με τα updates. Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 27, 2011 9:45 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χίλια ευχαριστώ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 13, 2011 9:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα πρόβλημα με τα windows. Για κάμποσο καιρό μου παρουσιάζει το παρακάτω θέμα,ξαφνικά {κυρίως όταν ανοίγω φακέλους} μου βγάζει ένα παραθυράκι και μου λέει ότι η ¨Εξερεύνηση των windows" έχει πρόβλημα και επανεκκίνηση του προβλήματος. Τις προάλλες όταν έψαξα με το kaspersky να βρω άμα υπήρχε κανένας ιός βρήκα 5 {τους 3 από στο Firefox},και τους διέγραψα. Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα συνεχίζεται,και είναι πρόβλημα γιατί πολλές φορές μου κλίνει και προγράμματα που κάνω διάφορες δουλείες. Καμία ιδέα για το πως θα φτιάξω τον υπολογιστή μου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00889 seconds with 5 queries