Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

the legend of zelda Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 6
Τοποθεσία: Καλαμαρια,Θεσσαλονικης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 16, 2010 4:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια καλα τα παιχνιδια αλλα σε ταινια θα βγει ποτε;;;ξερουμε τπτ;
Παντως τα παιχνιδια ειναι Γ@μ@τ@
εχουν βγει ολα τα παιχνιδια σε ταινια ,Mortal Kombat(τωρα βγαινει κ το καινουργιο)Dragonball που ειναι ανιμε βασικα,street figther,και αλλα πολλα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 30


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 16, 2010 8:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SorinS3 έγραψε:
ρε παιδια καλα τα παιχνιδια αλλα σε ταινια θα βγει ποτε;;;ξερουμε τπτ;
Παντως τα παιχνιδια ειναι Γ@μ@τ@
εχουν βγει ολα τα παιχνιδια σε ταινια ,Mortal Kombat(τωρα βγαινει κ το καινουργιο)Dragonball που ειναι ανιμε βασικα,street figther,και αλλα πολλα ...


Και μόλις ανέφερες τρεις λόγους που τα παιχνίδια δεν πρέπει να περνάνε ούτε απέξω απο σινεμά big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 16, 2010 8:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Ασχετο και ακυρο, την φαση που παιχτηκε στην Ε3 την ειδατε?Κρασαρε το pc στο οποιο δειχνανε το Crysis 2!!!

Νομιζατε οτι το Crysis ηταν βαρυ και κακογραμενο?Get ready for this!



Γι' αυτό το λόγο προτιμώ τις κονσόλες για gaming (και συγκεκριμένα nintendo...γούστα είναι αυτά...)

Παράθεση:
ρε παιδια καλα τα παιχνιδια αλλα σε ταινια θα βγει ποτε;;;ξερουμε τπτ;
Παντως τα παιχνιδια ειναι Γ@μ@τ@
εχουν βγει ολα τα παιχνιδια σε ταινια ,Mortal Kombat(τωρα βγαινει κ το καινουργιο)Dragonball που ειναι ανιμε βασικα,street figther,και αλλα πολλα ...


Πριν κάτι μήνες φτιάχτηκε μια ταινία zelda από μία ερασιτεχνική ομάδα με πολλή μεράκι. Ονομάζετε the hero of time μπορείς να τη βρεις στο internet τζάμπα. Ήταν αρκετά καλή εάν λάβεις υπόψη τα λιγοστά μέσα που είχαν στη διάθεσή τους οι δημιουργοί για να την φτιάξουν. Τώρα για μία ταινία zelda με υπογραφές αστέρων...χμμμμ λίγο δύσκολο προς το παρόν...

edit:
Αυτό το trailer ήταν πρωταπριλιάτικη φάρσα πριν ένα με δυο χρόνια περίπου. Νομίζω πως θα ήταν μια αξιόλογη προσπάθεια εάν το υλοποιούσαν…
http://www.youtube.com/watch?v=HBCzkz3gHb8
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 21, 2010 5:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχε βγει παντως μια αθλια σειρα καρτουν και κατι cdi παιχνιδια αλλα δεν προσθετουν αιγλη στη σειρα.

Τοσα χρονια ενα zeldα ανιμε δεν βγαλανε, σε αντιθεση με το megαmαn ή το sοnιc.

Εγω ειχα λιωσει με το zeldα 2 στο nes, το μοναδικο που ο lιnk ειναι ενηλικος και φιλαει τη zeldα. Κριμα που ηταν το μοναδικο στη σειρα ως και προς τον τροπο παιξιματος γενικα.

Το παιχνιδι καπου χαθηκε στο snes. Βαλαν τοση πρωτοτυπια μεσα, το καναν τοσο καλο που ουσιαστικα σηκωσαν τον πυχη ψηλα και ετσι τα επομενα παιχνιδια δεν ειχαν πολλα καινουργια να προσφερουν.

Για τα τρισδιαστατα δεν μπορω να πω πως ενθουσιαστηκα, αλλα επρεπε να γινει το επομενο βημα.

Θεωρω παντως υπερβολη να βγαινει ενα zeldα σχεδον καθε χρονο. Αυτα ειναι παιχνιδια που απαιτουν χρονο και δημιουργηκοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 12:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petran79 έγραψε:


Για τα τρισδιαστατα δεν μπορω να πω πως ενθουσιαστηκα, αλλα επρεπε να γινει το επομενο βημα.



Οσοι έχουν παίξει το Οcarina of Time(Ν64) το θεωρούν από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών ανεξαρτήτως πλατφόρμας.(και εγώ μαζί)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 2:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ocarina of time ήταν το πρώτο βιντεοπαιχνίδι που σου επέτρεπε να κινηθείς με τόση ελευθερία μέσα σε έναν τόσο τέλειο(για τότε) και αχανή τρισδιάστατο κόσμο. Όμορφο σενάριο, τρομερές μάχες με μια μεγάλη ποικιλία αφεντικών, μουσική που σε συνεπαίρνει, η δυνατότητα της αλληλεπίδρασης με όσους συναντούσες γύρω σου, το ταξίδι στο χρόνο… ακόμη το έχω μες την καρδιά μου μαζί με το επίσης υπέροχο majoras mask.
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 5:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω πως αφού το Twilight Princess που ήταν αρχικά παιχνίδι του GameCube έκανε επιτυχία στο Wii, αυτό θα είναι ακόμα πιο επιτυχημένο! Αυτό όμως που θα τα σπάει θα είναι το Ocarina στο 3DS!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 15 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 7:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultimatesayan έγραψε:
Το ocarina of time ήταν το πρώτο βιντεοπαιχνίδι που σου επέτρεπε να κινηθείς με τόση ελευθερία μέσα σε έναν τόσο τέλειο(για τότε) και αχανή τρισδιάστατο κόσμο. Όμορφο σενάριο, τρομερές μάχες με μια μεγάλη ποικιλία αφεντικών, μουσική που σε συνεπαίρνει, η δυνατότητα της αλληλεπίδρασης με όσους συναντούσες γύρω σου, το ταξίδι στο χρόνο… ακόμη το έχω μες την καρδιά μου μαζί με το επίσης υπέροχο majoras mask.


Παντως και το zeldα 2 το ιδιο σου επετρεπε. Ισως μου αρεσε γιατι θεωρειται το δυσκολοτερο απο ολα τα zeldα και δεν σου χαριζεται και δεν σου δινει τοσες ευκαιριες, οπως με τα υπολοιπα της σειρας.
Ουτε εχεις να εκτελεσεις απιθανες αποστολες

Sοrry ρε παιδια αλλα τα τρισδιαστατα zeldα με τα cυt scenes,τους διαλογους, το να περιπλανιεσαι και να χαζευεις τα τοπια αντι να παιζεις παιχνιδι, με κουραζουν αφανταστα και μου προκαλουν βαρεμαρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 9:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν επαιζες δηλαδη παιχνιδι στο φοβερο ocarina of time και majora's mask?
Θα συμφωνησω με τον παραπανω, ο αχανης κοσμος, τα απειρα quests και η δυνατοτητα αλληλεπιδρασης εκαναν το majora's mask ενα παιχνιδι περα απο την εποχη του.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 6
Τοποθεσία: Καλαμαρια,Θεσσαλονικης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 9:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lingas έγραψε:
SorinS3 έγραψε:
ρε παιδια καλα τα παιχνιδια αλλα σε ταινια θα βγει ποτε;;;ξερουμε τπτ;
Παντως τα παιχνιδια ειναι Γ@μ@τ@
εχουν βγει ολα τα παιχνιδια σε ταινια ,Mortal Kombat(τωρα βγαινει κ το καινουργιο)Dragonball που ειναι ανιμε βασικα,street figther,και αλλα πολλα ...


Και μόλις ανέφερες τρεις λόγους που τα παιχνίδια δεν πρέπει να περνάνε ούτε απέξω απο σινεμά big smile


+100000 ειδικα με το DragonBall μεγαλη πατατα..
αλλα ηλπιζα κ ελπιζω να το αναλαβουν καποιοι καλοι αυτο το Game για να το μεταφερουν στο σινεμα...!θα συνεχισω να ελπιζω παντως... big smile big smile Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 22, 2010 10:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Sοrry ρε παιδια αλλα τα τρισδιαστατα zeldα με τα cυt scenes,τους διαλογους, το να περιπλανιεσαι και να χαζευεις τα τοπια αντι να παιζεις παιχνιδι, με κουραζουν αφανταστα και μου προκαλουν βαρεμαρα.


Εγώ πάντως χάζευα με τις ώρες το great bay coast απο τα τείχη της termina field στο ηλιοβασίλεμα...πριν να πάρω την epona στο majoras mask, ωραίες εποχές... Νομίζω πως στην εξερεύνηση και στα ταξίδια βρίσκετε όλη η μαγεία του zelda. Εμένα αυτό με συγκινεί, το μυστήριο του τι κρύβετε εκεί πέρα, πίσω από τα βουνά και τις θάλασσες και η χαρά της ανακάλυψης. (Και EPIC η μάχη με τους εξωγήινους στο romani ranch...απαγωγείς αγελάδων... HaHa Laughing Worthy )

edit:
Παράθεση:
Πιστεύω πως αφού το Twilight Princess που ήταν αρχικά παιχνίδι του GameCube έκανε επιτυχία στο Wii, αυτό θα είναι ακόμα πιο επιτυχημένο! Αυτό όμως που θα τα σπάει θα είναι το Ocarina στο 3DS!


Πράγματι, πρόκειται για την αναγέννηση ενός θρύλου!
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 23, 2010 11:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια πραγματι η εξερευνηση. Εξερευνησε το δρομο προς το 7ο παλατι στο zeldα 2 αλλα και το ιδιο το παλατι και θα σου πω εγω. Που χρονος να θαυμασεις τα τοπια.σε βομβαρδιζει ασταματητα. Μπροστα σε αυτα το οcαrιnα οf τιme μοιαζει με βολτα στο παρκο. Ιδιως το να αντιμετωπισεις τον dαrκ lιnk στο τελος χωρις το κολπο, ακομα ειναι προκληση.

Μιλαμε για καθαρο gαmeplαy χωρις περιττα πραγματα.τοσο απλα αλλα τοσο δυσκολα. Κατι που χαθηκε με το 3d zeldα. Τοσο ωραια γραφικα αλλα τοσο απλο και με εκνευριστικο συστημα μαχης λογω ατσαλης και αγαρμπης καμερας

Με τα παλιοτερα εμπαινες κατευθειαν στο ψητο. Ακομα και στο 1. Παιρνεις το σπαθι και τελειωσε. Τωρα σου λεει, πανε στον ταδε, που εν το μεταξυ σου αφηγηται ολη την ιστορια του βασιλειου, παρε αυτο, πηγαινε στον αλλον, που σου λεει και αυτος τους καημους του κλπ. Ωραια ολα αυτα αλλα παιζεις ενα παιχνιδι για ψυχαγωγια και αναπτυξη δεξιοτητων. Αλλιως καλυτερα διαβασε κανα βιβλιο ή grαφικ νοβελ ή δες καμια ταινια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 23, 2010 11:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:

Ωραια ολα αυτα αλλα παιζεις ενα παιχνιδι για ψυχαγωγια και αναπτυξη δεξιοτητων. Αλλιως καλυτερα διαβασε κανα βιβλιο ή grαφικ νοβελ ή δες καμια ταινια.


τα παιχνίδια δεν τα παίζουμε μόνο για να πατατάμε γρήγορα τα ...κουμπάκια.
Χρειάζεται σενάριο και ατμόσφαιρα και αυτό που μετράει περισσότερο είναι το τελικό συναίσθημα όταν το τελειώσεις.Υπάρχουν παιχνίδια που είναι καλύτερα από βιβλία στο θέμα σεναρίου.Αυτό που λες ότι παίζουμε μόνο για ανάπτυξη δεξιοτήτων
είναι τελείως λάθος, τουλάχιστον για τους περισσότερους.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 23, 2010 7:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτα τα παιχνιδια ηρθαν αργοτερα και δεν ηταν ο λογος που δημιουργηθηκαν τα βιντεοπαιχνιδια. Εμεις τα μικρα παιδια με το nes θελαμε πιο απλα πραγματα.μαλιστα οι μεγαλυτεροι σε ηλικια μας σνομπαρανε μιας και ειχαν πιο εξελιγμενα συστηματα και παιχνιδια για μεγαλους.


Ναι στο σεναριο και την ατμοσφαιρα, οχι ολα για το σεναριο και την ατμοσφαιρα.να παιξουμε και λιγο.

Πχ στα παλια zεldα οι οδηγιες συνοδευονταν απο μια μικρη εικονογραφημενη ιστορια που νομιζες πως ηταν απο ανιμε, εξηγουσε σε μια-δυο παραγραφους την πλοκη και αυτο ηταν. Θελουν πχ να ριξουν το αιμα του λινκ στις σταχτες του gαnοn για να τον αναστησουν.
μια χαρα σεναριο και ατμοσφαιρα δημιουργηται.
Τα υπολοιπα τα αφηνει πανω σου. Μαλιστα ειχε και εικονες των τερατων σε pιxels και διπλα μια λεπτομερη ζωγραφια τους!

Απλα εκπλησσομαι που παρα την λεπτομερεια στο παιχνιδι και το σεναριο, παλι τη zeldα απο τον gαnon σωζεις.

Κατι πηγαν να αλλαξουν με το mαjοrαs mαsk απο οτι ειδα αλλα μετα παλι στα ιδια γυρισανε.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 12:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω απο zelda εχω παιξει στο NES μια χρυση κασετα ηταν The legend of zelda λεγοταν απειρο καψιμο σε 2d γραφικα xD
Θελω να παιξω επισης αυτο του Ν64 επειδη μ εχει μεινει αποθυμενο
και εχω τερματισει και στο wii το twillight princess και περιμενω το καινουριο να βγει τωρα απο στιγμη σε στιγμη το 2011 :P
_________________
Sk8R
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02129 seconds with 5 queries