Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 4:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sunnie έγραψε:
οεο που είναι ο orokabuto?
Εγώ πιστεύω θα παίξει μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας.
Όσο για το αν ο Naruto έχει ρινένγκαν είναι πολύ δύσκολο να πούμε λόγω έλειψης πληροφοριών. Εγώ προσωπικά δεν το αποκλείω καθώς δεν ξέρουμε αν υπάρχει διαφορετικός τρόπος ενεργοποίησης ή κάποια άλλη δέσμευση. Με τόσο δυνατούς αντιπάλους (wannabe demon) μόνο το chakra του kyuubi εμένα δεν πείθει οτι μπορεί να κερδίσει. Ειδικά απέναντι σε κάποιον με ρινένγκαν ο οποίος έφαγε για πρωινό (κατά την γνώμη μου) έναν sennin χωρίς να δούμε κάποια τρομερή τεχνική.
Το bloodline του Naruto θα παίξει μεγάλο ρόλο στην συνέχεια καθώς όπως είπαν και πιο πάνω, κανείς δεν θα τον παραδεχτεί αν κερδίσει βασιζόμενος στο kyuubi.
Με βάση αυτά που ξέρουμε μέχρι τώρα φαντάζει πολύ δύσκολο όσο δυνατός και να γίνει χώρις την βοήθεια του kyuubi δεν έχει ελπίδες απέναντι στους top εχθρούς του.

Εγώ θα ήθελα πολυ αν γινει μαχη naruto vs pain την στιγμή που ο pain παει να αποτελειωσει το naruto φτανει ο Jiraiya και να του πει, εγω είμαι ο αντιπαλος σου pain,μιλαμε θα ηταν το καλύτερο chapter που θα ειχε βγει ποτε,τωρα για το naruto δεν μένει ουτε δοξα HaHa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Thessalian Planes

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 4:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και να παλι που οι necromancers ζωντανεψαν τον Jiraya.

Καταραμενε Jiraya δε θα σε αφησουν να αναπαυτεις εν ειρηνη...
_________________
Fullstop(.) and comma(,) are your friends. Use them so everyone can understand your thinking.

Xun naut ori'gato dosst dro inbau tarthe. Morfeth dosst mumbaro
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 5:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΒΓΗΚΕ!!!!!! big smile big smile big smile big smile http://manga.bleachexile.com/naruto-chapter-389.html

Ενταξει κανενα σχολιο....ΧΑΜΟΣ!!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 6:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απίστευτα έξυπνη μάχη!!!!
Κισιμότο γιου ρούλ!!!!

Δεν κάνω άλλα σχόλια ακόμη, καθώς περιμένω να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι για να ανάψει και πάλι η συζήτηση!!!

sunnie έγραψε:
οεο που είναι ο orokabuto?
Εγώ πιστεύω θα παίξει μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας.


Τελικά η τέχνη του Κισιμότο είναι να δίνει στην αρχή κάποια μικρά δείγματα χαρακτήρων που στην πορεία θα παίξουν μεγάλο ρόλο, και στη συνέχεια τους "θάβει" μέχρι τη στιγμή της μεγάλης μάχης!
Συμφωνώ μαζί σου, ότι θα παίξει πολύ μεγάλο ρόλο στην ιστορία, μπορεί να είναι και ο καταλύτης προς το τέλος, κάτι σαν το γκόλουμ στον άρχοντα των δαχτυλιδιών (τι μ@λ@κία πέταξα πάλι;;Wink

Alagondar έγραψε:
Επισης gpower2 νομιζω οτι δε βασιζοταν και παρα πολυ στο chakra του Kyuubi τοτε ο Naruto που λες στη μαχη με Hacu γιατι εχω την εντυπωση οτι τοτε ηταν η πρωτη φορα που ενα μερος απο το Chakra αυτο βγηκε εξω λογο οτι θυμωσε γιατι νομιζε οτι ο Hacu σκοτωσε τον Sasuke και ο θυμος ειναι ενας κατασταλτικος παραγωντας.


Το ότι βγήκε το τσάκρα το κιουμπίσιο και κέρδισε τη μάχη, για μένα είναι ότι ο Ναρούτος βασίστηκε σε αυτό για να νικήσει! Δεν είπαμε μόνο ότι το χρησιμοποίησε για τις τεχνικές του, αλλά ότι βασίστηκε σε αυτό. Όπως και στη μάχη με τον Νέτζι, αλλά και με τον Γκάρα.

devilmanson έγραψε:
H θα τον ανεστησε ο pain!!!!!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil κατι μου λεει οτι θα ξαναδουμε jiraya αλλα με rinnegan ματια!!!!Ηταν ενας απο τους θρυλικους sannin γιατι να μην τον εχει στη λιστα του!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Δεν είν' κακό...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 6:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλό το chapterακι.
O Sasuke παλεύει με τον Itachi σαν ίσος προς ίσο.Ο Sasuke είναι αυτός
που πραγματικά ξεπέρασε τον Kakashi και όχι ο Ναρουτο.
Δεν τον βλέπω καλά τον Itachi.Τα έδωσε όλα,δεν βλέπει την τύφλα του και έχει
μείνει και ένα super(?) jutsu για το Sasuke.
Το Amateratsu δεν υπάρχει περίπτωση να βρει στόχο.
Άτιμε Kishimoto τον έφαγες και τον Itachi.

gpower2 ετοιμάσου να αλλάξεις avatar... big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 6:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καινούριο chap τα έσπαγε!!!! Ρίξε λίγο βρομόξυλο Sasuke αγόρι μου!!! Thumb 2 Up
Respekt SASUKE!!




Αυτοί οι Uchiha είναι καλοί για barbeque! Να το σκεφτούν για μελλοντική καριέρα αν το shinobi δεν πετύχει!
Laughing






devilmanson έγραψε:
Γενικα εγω ειμαι σιγουρος οτι το MS δεν το αποκτας με ενα μονο τροπο ο Kakashi αγνωστος το πως το απεκτησε ισως σε αυτο να μην εχει απαντησει και ο ιδιος ο kishimoto! Laughing

απο τη στιγμη που το εδωσε στον kakashi το θεωρω γελοιο να μην το δωσει στον αγαπημενο του χαρακτηρα και δεν ξερω αλλα κατι μου λεει οτι το δωσε πρωτα στον kakashi μονο και μονο για να μην φανει υπερβολη οτι o sasuke βρηκε αλλο τροπο να το ενεργοποιησει!!!



Ο Kakashi πήρε το μάτι του Obito του το έδωσε ο ίδιος σαν δώρο γιατί πέθαινε... νομίζω η κοπέλα της ομάδας (μου διαφεύγει το όνομα Rin ίσως...τεσπα) ήταν γιατρός νιντζα και έκανε την “μεταφορά”
Αν κάνω λάθος διορθώστε με!
_________________




Έχει επεξεργασθεί από τον/την pouka στις Παρ Φεβ 15, 2008 7:05 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 6:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορι! ας διαγράψει κάποιος το double! Embarassed
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 8:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα καλα ποσο δυνατος εχει καταντισει ο Σασουκε τελος παντων???τι σοι προπονηση τι σοι ιδιοφυια???καλυψε τη διαφορα με Ιτατσι σε 3 χρονακια???ο Ιτατσι δεν βελτιωθηκε ντιπ?????Βεβαια παιζουν ρολο και οι ευεργετικες ιδιοτητες του orochimaru που κληρονωμησε ο μικρος οταν τον νικησε....ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ????
Α και ναι μαλλον σιγουρα ο Σασουκε καποια στιγμη θα παρει το ΜS γιατι υπαρχει και ο Μανταρα με το σουπερ ματι που τον περινενει και αναρωτιεται αν θα γινει αετος στο τελος ο μικρος..... Cool Cool

το Μανγκα αποκτα τρομερο ενδιαφερον... Thumb 2 Up Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 8:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΑΑαααα και ...ΝΑΡΟΥΤΟ ΦΑΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΡΕ!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 10:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Κισιμότο άλλη μια βδομάδα στα αναμένα κάρβουνα??
Λέτε να το κρατήσει 10 chapters?Να το πάει ολόκληρο volume τη μάχη?


_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 15, 2008 11:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνω που σε είχα συμπαθήσει, βρε Itachi... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 16, 2008 1:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugoi sugoi sugoi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Worthy Worthy Worthy Worthy

τρελο chapter!!!!!ενταξει ανυπομονω να παει ο χρονος μπροστα να δω τι θα γινει.βλεπω τον itachi(αφου αυτος πλεον γκαβωνεται Razz )σαν λυση να την κοπαναει γιατι αλλιως θα τον κλαινε οι ρεγκες!!!!!

Παράθεση:
O Sasuke παλεύει με τον Itachi σαν ίσος προς ίσο.Ο Sasuke είναι αυτός
που πραγματικά ξεπέρασε τον Kakashi και όχι ο Ναρουτο.


καλα τι λεμε τωρα πλεον ο sasuke δειχνει τη παει να πει να εισαι uchiha κ τι μπορεις να κανεις και χωρις MS!!!!πλεον καταλαβαινω οτι ο itachi αν και πολυ ικανος εκανε το χειροτερο λαθος καθως βασιζεται παρα πολυ στο MS του και τωρα που ηρθε η ωρα του γυρναει boomerang καθως μειωνεται η οραση του! απενταντιας ο sasuke,που ειναι πλεον ισαξιος σε εξυπναδα του θεου κιρα Razz , που εχει το sharingan απλως αποφασισε να αναπτυξει ταυτοχρονα τις τεχνικες του και το σωμα του και δεν πιστεψε ποτε οτι το MS θα εκανε την διαφορα!!!!

το amaterasu του itachi στο τελος εμενα μου εμοιασε με κινηση απελπισιας κ ο sasuke εχει ακομα σαν ασσο στο μανικι του το cursed seal level 2. τουλαχιστον σε 2 chapter θα εχει παρει τελος το θεμα αν εστιαστει εκει και δεν μας γυρισει στην μαχη του ναρουτο πιστευω!!!!

ΥΣ:Αν σκοτωσει τον itachi ειναι κατι παραπανω απο δεδομενο οτι αποκταει τα MS παντως σωστα και μαλιστα κατευθειαν τα super dumper ματια θα παρει!!!σωστα??? Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 16, 2008 2:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Σάσουκες σίγουρα δείχνει τα δόντια του στον Ιτάτσι, ο οποίος φαίνεται να είναι απελπισμένος, καθώς από τη χρήση του Μάνγκεκιου έχει αρχίσει να χάνει το φως του, αλλά παρόλα αυτά το Αματεράσου δεν είναι εύκολο να το ξεπεράσει ο Σάσουκες, εκτός και αν την κοπανήσει αυτός όπως με τον Ντεϊντάρα. Ο Τζιράια είχε μείνει παγωτό όταν με το Αματεράσου μπόρεσε να ξεφύγει από την παγίδα του ο Ιτάτσι.

Βέβαια, για να προωθηθεί η ιστορία, θα πρέπει να νικήσει με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο ο Σάσουκες. Αυτό το γεγονός με στεναχωρεί ιδιαίτερα, καθώς είναι πολύ πιθανό ο Ιτάτσις να μας αφήσει χρόνους ή απλά να χάσει την αίγλη του σαν χαρακτήρας.

Και όχι, δε θαλλάξω άβαταρ τόσο εύκολα!!! Twisted Evil
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 16, 2008 2:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:

ΥΣ:Αν σκοτωσει τον itachi ειναι κατι παραπανω απο δεδομενο οτι αποκταει τα MS παντως σωστα και μαλιστα κατευθειαν τα super dumper ματια θα παρει!!!σωστα??? Whistling


Λογικά ναι αλλά πάλι θα έχει το πρόβλημα της τύφλωσης... θα πρέπει να πάρει τα μάτια κάποιου άλλου για να το ξεπεράσει.. έτσι νομίζω... και τα μάτια του Itachi δεν είναι στα καλύτερα τους.
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 16, 2008 3:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δλδ θα πάρει του Madara???? Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 57 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01378 seconds with 5 queries