Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Εκλογές 2012 Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 28, 29, 30  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 28, 2012 9:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια μικρή διόρθωση.

psofia έγραψε:
Deykalionas17 έγραψε:


ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΖΙΠΑΝΟΥ.



Και για να μην είμαι off-topic, ορίστε και μια νηφάλια άποψη για τον ΣΥΡΙΖΑ:
http://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/oi-dyo-realismoi-kai-i-pithanotita-toy-syriza-toy-nikola-sebastaki

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 31, 2012 1:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημοσκοπηκα συνεχιζονται ολα να κρεμονται σε μια κλωστη για την πρωτια. Για να δουμε... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 31, 2012 2:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
Δημοσκοπηκα συνεχιζονται ολα να κρεμονται σε μια κλωστη για την πρωτια. Για να δουμε... Razz


Δεν νομίζω Τάκη!! Για δε:

1)http://www.ypodomes.com/show_newsid.php?news_id=14047

2)http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17532&subid=2&pubid=29398838

3)http://www.megatv.com/anatropi/default.asp?catid=26404&subid=2&pubid=29394707

Σε όλες τις δημοσκοπήσεις επίσης, η παράσταση νίκης δίνει πλέον ΝΔ κατά 60% τουλάχιστον. Ενώ αρχές Μαίου ήταν ακριβώς το αντίθετο.

Με πιο σημαντικό παράδειγμα την τρίτη δημοσκόπηση και το σημείο όπου υπάρχουν οι ερωτήσεις περί εξόδου από την ευρώπη και περί κατάργησης του μνημονίου. Τα ποσοστά είναι τρομερά. 81% υπέρ της παραμονήσης στο ευρώ και αντίστοιχο ποσοστό κατά της κατάργησης του μνημονίου. Και μετά από αυτή τη δημοσκόπηση βγαίνει την επόμενη ο Τσίπρας και ανακοινώνει τα κάτωθι:

http://www.protothema.gr/ekloges/article/?aid=200714

Και σήμερα διάβασα και αυτό:http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=201100

Οπότε τα πράγματα είναι πολύ απλά. Αυτό το λεγόμενο "ρεύμα" υπέρ του Τσίπρα έχει πάει περίπατο. Ο ΣΥΡΙΖΑ κάνει ακριβώς το ανάποδο από αυτά που έκανε πριν τις προηγούμενες εκλογές. Αφουγκράζεται τον κόσμο και λέει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά που ΔΕΝ θέλει να ακούσει ο κόσμος. Για να μην βγει προφανώς πρώτο κόμμα και αναγκαστεί να αποκαλύψει ότι λέει μπαρούφες τόσο καιρό. Και αφού λέει δεν θα συνεργαστεί με Καμμένο, βγαίνει από τη μέση και η αντιμνημονιακή κυβέρνηση. Επομένως του μένει μόνο η κυβέρνηση της Αριστεράς. Η οποία θα χρειαστεί άθροισμα τουλάχιστον 35% από ΣΥΡΙΖΑ και ΔΗΜΑΡ που πολύ αμφιβάλλω αν θα το πάρουν ΑΝ τελικά ο Κουβέλης συνεργαστεί με τον Τσίπρα. Που δεν το βλέπω. Γιατί και ο Κουβέλης από το πρωί μέχρι το βράδυ, ανεύθυνο, λαικιστή και ψωνισμένο λέει το Τσιπρόπουλο. Άσε που και αυτή η κυβέρνηση δεν θα έχει λαική εντολή καθώς θα έχει ένα 65% των πολιτών που δεν την ψήφισαν και δεν την θέλουν. Οπότε ακούστε τι θα γίνει. Ο ΣΥΡΙΖΑ θα πάρει μεγάλο ποσοστό ώς δεύτερο κόμμα. Μπορεί μέσω διαπραγματεύσεων να δώσει μία ψήφο ανοχής στην οικουμενική των ΝΔ,ΠΑΣΟΚ, ΔΗΜΑΡ (που ίσως μπει και ο Καμμένος), μπορεί και όχι. Θα πάει ο πρωθυπουργός μας (όποιος και αν θα είναι αυτός) σε ένα ακόμα "ιστορικό" eurogroup και θα του που οι Ευρωπαίοι:

"Το μνημόνιο δεν μπορώ να το ελαφρύνω πολύ. Αλλά άμα θέλεις του αλλάζουμε όνομα και αλλάζουμε 2-3 μέτρα μικρής σημασίας για να ακούγεται και να χωνεύται πιο εύκολα." Και θα γυρίσει και ο Έλληνας πρωθυπουργός όλο χαρά, νικητής τάχα μου και εμείς θα κουνάμε τα αυτάκια μας και η Ευρώπη θα κάνει αυτό που θέλει. Οπότε everybody wins. Για να πω την αλήθεια δεν έχω κανένα πρόβλημα με την λύση αυτή και ελπίζω να γίνει έτσι για να ησυχάσουμε και λίγο και να ασχοληθούνε και λίγο με την Ισπανία. Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 31, 2012 3:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε τσιγκλας ενω δεν μου ρθες και για καφε το σαββατο! Razz Razz Razz

Τωρα για την παρασταση νικης και εγω πιστευω οτι θα ρθει πρωτο κομμα η ΝΔ και τι εγινε μ αυτο ομως δεν θα το ψηφισω! Razz Razz

Μου δειξες 3ς δημοσκοπησεις οπου η 1 ειναι για παρασταση νικης αλλα οπως ελεγες και συ σε ποιο πανω ποστ αυτο δεν αντικατροπτιζεται ως δημοσκοπηση,και πολυ σωστα ελεγες.

Μια που δειχνει ισοπαλια και αλλη μια οπου βγαζει πρωτο κομμα την ΝΔ.Εγω παλι κραταω μια πισινη και θεωρω πιο αξιοπιστες τις δημοσκοπησεις των πανεπιστημιων Α.Π.Θ και Πατρα που ηταν και οι μονες στις προηγουμενες εκλογες που εβγαζαν δευτερο κομμα το συριζα και τωρα το χουν πρωτο με 4% μοναδες,και τις θεωρω πιο αντικειμενικοτερες.

ΑΚομα και την VPRC που δινει πρωτο το Συριζα παλι δεν την πιστευω γιατι ολες απο καπου χρηματοδοτουνται πιστευω...

Eπισης δεν ακουω καμια δημοσκοπηση να λεει τι απο τα 2 προτιματε και εγω θελω να μεινω στο ευρω αλλα οχι ετσι με αυτο το μνημονιο και να χω επισιμα καθε 2 μερες 3ς αυτοκτονιες...(και κατι δηλωσεις υποψηφιου βουλευτη ΝΔ να λεει στα αρχιδια μου που αυτοκτονουν,καταλεξη)Επισης ειναι 50-50 τα ποσοστα στο αν θα μας διωξουν η οχι και αν το πιστευετε.

Ακομα και ο χατζηνικολαου ο πλεον ΝΔημοκρατης χθες στον ενικο αναρωτηθηκε και αυτος τελικα κατα ποσο ειναι ικανοι να μας διωξουν απο την ευρωπη απο την στιγμη που η ισπανια ειναι στο οριο να σκασει μετα την Bankia.Για να μην πω για τον αντιπροεδρο της ΝΔ οπου το αποκαλεσε ψευτοδιλλημα.

Ακομα και ο Ολι ρεν σημερα τολμησε να ψελισει για διαλυση της ευρωζωνης,αν δεν υπαρχει βαθυτερο υποβαθρο.
Αυτη η κατασταση πρεπει να αλλαξει αυτη μας εφτασε εδω και οχι μονο εμας ολες τις χωρες του νοτου,κυριως.Αν δεν αλλαξει θα διαλυθει η ευρωζωνη και σιγουρα μονο εμεις δεν θα φταιμε.

Και σε ολα αυτα για να μην το ξεχασω πιστευουμε οτι ο αντωνακης ο αναξιοπιστος που εριξε κυβερνηση,ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ, ανοιξε νεο κομμα πηγε στο παλιο του κομμα εκανε 180 μοιρες κολοτουμπα διεγραψε και ξαναεβαλε ατομα απο το κομμα του γιατι δεν του βγηκαν τα νουμερα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι λιγοτερο επικινδυνος απο τον οποιοδηποτε.

Ποση λασπη εχει φαει ο συριζα απο την ΝΔ και ποσο η ΝΔ απο τον συριζα αληθεια?


Οποτε μην με τσιγκλας καθαρματακι!!! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Edit Eπειδη ακουω τωρα live το οικονομικο του προγραμμα θα επανελθω με νεο ποστ.Μονο ενα που ειδα που το χει και σε power point και πεθανα στα γελια.Η δοσεις των δανειων θα ρυθμιστουν αναλογα το εισοδημα σου και θα αποπληρωνεις το χρεος σου.

Πλακα κανουμε τωρα ετσι οτι πιο αριστερο εχω ακουσει και οτι πιο εκτος πραγματικοτητας εχω ακουσει σε οικονομικο προγραμμα.Γελανε και οι πετρες με αυτο. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 31, 2012 4:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο δεν έκανα το post αυτό για να σε τσιγκλίσω. Και ούτε είπα ότι σίγουρα θα κερδίσει η ΝΔ. Ούτε είμαι ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ. Απλά είμαι αντιΣΥΡΙΖΑΙΟΣ μέχρι το μεδούλι. Θεωρώ ότι είναι τα ίδια χάλια με τους υπόλοιπους και ταυτόχρονα έχει και ηλίθια πολιτική. Επίσης αν δεις το video με την ανατροπή θα δεις στα τελευταία λεπτά την βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ να αποκαλεί την πολιτική που ακολουθεί ευρωκομμουνισμό!!! Δεν χρειάζεται εγώ να ακούσω τίποτα άλλο. Απλά προσεύχομαι να μην βγει ο Τσίπρας. Για τον καφέ θα σου τα πω σε ΠΜ.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 31, 2012 11:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως θα ασπαστω αυτο τοαρθρο και πιστευω οτι αυτη πιθανα να ναι και η πραγματικοτητα και νομιζω τζαμπα φανατιζομαστε με το ποιος δεν θελουμε να ναι πρωθυπουργος! Wink

Δεν ξερω αν ισχυει αλλα διαβασα αυτο εδω πριν απο λιγο!

Παράθεση:
Ο διοικητής της Κεντρικής Τράπεζας Miguel Αngel Fernandez Ordonez (photo) παραιτήθηκε, σύμφωνα με τρέχουσες πληροφορίες, πριν λήξει η θητεία του, όταν αντέδρασε στην απόπειρα της κυβέρνησης να “φορτωθεί” η διάσωση της Bankia -και των άλλων τραπεζών που ακολουθούν- στους μηχανισμούς έκτακτης βοήθειας της ΕΚΤ.

Ο διοικητής της Κεντρικής Τράπεζας της Ισπανίας ζήτησε να παρουσιασθεί στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής, για να καταθέσει δημόσια το τι ακριβώς γίνεται με το σχέδιο διάσωσης των τραπεζών και η Κυβέρνηση, χρησιμοποιώντας την πλειοψηφία της στο σώμα, τον παρέπεμψε να καταθέσει σε μία άλλη “κλειστή” επιτροπή…

Αυτός το αρνήθηκε και κατά πως φαίνεται παραιτείται. Το σχέδιο της Κυβέρνησης ήταν να υποχρεώσει την ΕΚΤ να χρησιμοποιήσει ένα έκτακτο εργαλείο χρηματοδότησης τρίμηνης διάρκειας με εγγύηση αντίστοιχης διάρκειας ομόλογα του δημοσίου. Το επιχείρημα ήταν ότι η ισπανική οικονομία και το ντόπιο τραπεζικό σύστημα είναι πολύ μεγάλα σε μέγεθος για να αφεθούν από την ΕΚΤ στην τύχη τους. Η αντίδραση όμως δεν ήταν η προσδοκώμενη και η συνέχεια πλέον παίρνει άλλες διαστάσεις.

Η κυβέρνηση της Μαδρίτης ήθελε να αποφύγει την προσφυγή στο EFSF -και την πολιτική κρίση που θα την ακολουθήσει- για τη διάσωση των τραπεζών της. Η άρνηση της ΕΚΤ στο όνομα της αδυναμίας “νομισματοποίησης” του χρέους από την ίδια, ανοίγει πλέον τον ασκό του Αιόλου για την Ισπανία.
Τα spreads έχουν αρχίσει να ανοίγουν και πάλι με απειλητική ταχύτητα, συμπαρασύροντας και την Ιταλία. Οι αγορές έχουν στρέψει τους προβολείς τους στην Μαδρίτη, χωρίς να σβήσουν εκείνους που φωτίζουν τις εξελίξεις στην Αθήνα ενόψει των εκλογών…

Για το τι θα ακολουθήσει κανείς ακόμα δεν μπορεί να είναι βέβαιος. Αυτό που με βεβαιότητα μπορούμε να πούμε είναι ότι η βαθύτατη ανησυχία έχει επιστρέψει τόσο στις Βρυξέλλες, όσο και στην Φρανκφούρτη. Και αυτό γιατί, για άλλη μια φορά, τα γεγονότα αποδεικνύονται ισχυρότερα των καθησυχαστικών δηλώσεων των υπευθύνων της Ε.Ε.

Από τα δύο άκρα της Ευρωζώνης, Αθήνα και Μαδρίτη, τα μηνύματα πλέον υποχρεώνουν τον γαλλογερμανικό άξονα να αναθεωρήσει την ατζέντα του για την Σύνοδο Κορυφής της Ιουνίου.

Οι 6 λόγοι που η Ισπανία θα βγει πρώτη από το ευρώ!

Το Marketwatch έχει πρώτο θέμα το Spexit, ενώ δίνει και 6 λόγους που πιστεύει ότι η Ισπανία θα πετάξει το ευρώ, καθώς Ελλάδα, Πορτογαλία και Ιρλανδία άντεξαν τα μνημόνια και την λιτότητα, κάτι το οποίο η οικονομία της Ισπανίας δεν το επιτρέπει, όπως αναφέρει.
Οι 6 λόγοι:

- Το μέγεθος της ισπανικής οικονομίας δεν «χωρά» σε μηχανισμό στήριξης

- Υπάρχει ήδη κόπωση με τη λιτότητα στη χώρα

- Βάση της Ισπανικής οικονομίας είναι η βιομηχανία. Ο λόγος εξαγωγών προς ΑΕΠ είναι στο 26%, όσο και της Βρετανίας

- Είναι γεωπολιτικά ασφαλής χώρα

- Σημαντικές αναπτυξιακές προοπτικές εκτός ευρωζώνης

- Οικονομικοί αναλυτές της Ισπανίας αναφέρουν πως το πραγματικό πρόβλημα της χώρας είναι το ευρώ, ένα θέμα που έχει ξεκινήσει ήδη να αναπαράγεται από τα διεθνή ΜΜΕ.


Μου φαινεται οτι τα πραγματα αρχιζουν και χοντραινουν πολυ ασχημα αν ισχυει κατι τετοιο!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2012 7:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

double post Ftw.

Διαβαζοντας και των 2 τα προγραμματα εχω να πω τα εξης.

Τραγικα απαραδεκτα και τα 2!!!

Θα ασπαστω τον τιτλο του αρθρου που ποσταρα πιο πανω.

Παράθεση:
Δυστυχώς με ΣΥΡΙΖΑ έξοδος της Ελλάδος από το ευρώ σε 2-3 μήνες και με την ΝΔ έξοδος σε 5-6 μήνες


Ο ενας την εχει δει οντως οτι η Ελλαδα ειναι η επομενη δυναμη,Το γ$%#ς Αλεξη ειπαμε Laughing ,Ο δε ο αλλος,ο Αντωνακης,θα δεχτει η τροικα και θα γινει αυτο θα πει η τροικα ναι και θα γινει αυτο θα πει ναι η Ευρωπη και τα ευρομολογα θα μας σωσουν και θα θα,συγνωμη αντωνη αλλα καλυτερα να ρωτησουμε την τροικα για το προγραμμα σου να δουμε τελικα πιο ειναι το αληθινο σου προγραμμα και τι θα ισχυσει.

Τεσπα τραγικοι και οι 2 οσον αφορα τα προγραμματα τους μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.Ενα εχω να πω ομως...

Αν οντως υπαρχει πιθανοτητα να φυγουμε απο ευρω τοτε το φως απο την πορτα εχει αρχισει να μας φωτιζει το θεμα ειναι το ποσο με αυτους τους 2. Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2012 7:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν γυρίσουμε στις δραχμές μέσα στο καλοκαίρι οι μόνες διακοπές που θα κάνουμε θα είναι ρεύματος Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2012 8:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο δυστυχώς θα διαφωνήσω. Το πρόγραμμα του Τσίπρα (που το σκαρφίστηκε μέσα σε 10 μέρες) πέρα από επικύνδινο και ανεφάρμοστο, φτάνει στο όριο του προσβλητικού. Άπειροι οριζόντιοι όροι. Παράδειγμα κούρεμα δανείων μέχρι και 30%. Δεν κατάλαβα κύριε Τσίπρα;; Βάζεις στο ίδιο τσουβάλι κάποιον που πήρε ένα στεγαστικό να θρέψει και να στεγάσει την οικογένειά του και κάποιον ο οποίος έπαιρνε το ένα διακοποδάνειο πίσω από το άλλο και έζησε ζωάρα τόσα χρόνια με δανεικά που ξεπληρώνουν τώρα οι μισθωτοί από τους φόρους τους;;; Ποιος στα είπε αυτά; Και ποιος είπε ότι θα κάνει καλό στη χώρα να μαμήσεις τις τράπεζες;; Τις οποίες θέλει να κρατικοποιείσει άρα θα μας φορτώσει και τα χρέη των τραπεζών αυτών...

Αυτό ήταν μόνο ένα παράδειγμα της μαμακίας που έκατσα και άκουσα σήμερα. Όσες εκπομπές και αν είδα σήμερα ΟΛΟΙ οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ ρωτήθηκαν ¨που θα βρείτε τα λεφτά για αυτό το πρόγραμμα; Πόσα θα χρειαστούν;;¨ Δεν απάντησε κανείς!!! δεν μπήκαν καν στον κόπο να κάνουν μία πρόχειρη κοστολόγηση των μέτρων που προτείνουν. Όποιος Έλληνας ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ για το οικονομικό του πρόγραμμα είναι άμυαλος ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Πέρα από τους Δ.Υ που απλά θέλουν να διατηρήσουν τα κεκτημένα τους. Και ο Σαμαράς τάζει, αλλά κάποια από αυτά που λέει ο Σαμαράς θα γίνουν. Με ευρωπαικα κονδύλια και ευρωπαικη τεχνογνωσία προφανώς. Είτε το θέλει ο Σαμαράς είτε όχι. Προς τα εκεί πάει η Ευρώπη. Και εμείς θα ακολουθήσουμε. Αν είμαστε όμως Ευρωπαική χώρα. Τέλος συζητήσεως. Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά έκανε το έργο του κόσμου πιο εύκολο. Όποιος ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ γιατί ήταν ντεμί και έλεγε, ελα μωρέ δεν είναι και τόσο ακραίος ο ΣΥΡΙΖΑ, δεν μπορεί να είναι τόσο παπάρες κλπ, ξέρει τώρα ότι έκανε λάθος.

Υ.Γ: παρακαλείται από σήμερα και στο εξής κανείς να μην ανεβάσει καμία δημοσκόπηση από εδώ και πέρα καθώς θα είναι όλες ΨΕΥΤΙΚΕΣ. Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση δημοσκοπήσεων πλέον, επομένως είναι όλα fake!!! Αυτά...

Υ.Γ2:kedavra epic post is epic! Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2012 9:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Και ο Σαμαράς τάζει, αλλά κάποια από αυτά που λέει ο Σαμαράς θα γίνουν. Με ευρωπαικα κονδύλια και ευρωπαικη τεχνογνωσία προφανώς. Είτε το θέλει ο Σαμαράς είτε όχι. Προς τα εκεί πάει η Ευρώπη. Και εμείς θα ακολουθήσουμε. Αν είμαστε όμως Ευρωπαική χώρα. Τέλος συζητήσεως.


Θες να μου πεις τωρα οτι ο Σαμαρας απο πολλα ναι τις τροικας και απο ενα ναι τις γερμανιας,που δεν παιζει να το πει ποτε για ευνοητους οικονομικους λογους,ειναι πιο ρεαλιστικο.

Νομιζω οτι η αντιπαθεια σου στον συριζα σε κανει απλα να ελπιζεις σε κατι τετοιο,Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει ποτε αυτο οσο υπαρχει ο θεσμος της απολυτης ομοφωνιας και οσο η γερμανια ειναι η ισχυροτερη χωρα που κινει το χρημα.

Παράθεση:
Παράδειγμα κούρεμα δανείων μέχρι και 30%. Δεν κατάλαβα κύριε Τσίπρα;; Βάζεις στο ίδιο τσουβάλι κάποιον που πήρε ένα στεγαστικό να θρέψει και να στεγάσει την οικογένειά του και κάποιον ο οποίος έπαιρνε το ένα διακοποδάνειο πίσω από το άλλο και έζησε ζωάρα τόσα χρόνια με δανεικά που ξεπληρώνουν τώρα οι μισθωτοί από τους φόρους τους;;;


Αν αυτο σου φαινεται εξωφρενικο γιατι δεν λες κατι και για αυτο τον ευρωπαιο Σαμαρα.Ποσο απεχουν το ενα απο τα 2????

Ενδέκατο: Μέτρα για τους δανειολήπτες: Ρύθμιση του τρόπου αποπληρωμής χρεών των νοικοκυριών σε τράπεζες, έτσι ώστε η μηνιαία δόση να μην ξεπερνά ποσοστό 30% του διαθέσιμου εισοδήματός τους. Κι εφ’ όσον έχουν χάσει την εργασία τους ή την επιχείρησή τους, να μπορούν να πληρώνουν μόνον τόκους για δύο ή τρία χρόνια.

* Δωδέκατο: Αναστολή των συνεπειών εγγραφής στον Τειρεσία, για όσους γράφτηκαν την τελευταία διετία.


Η ευρωπη υποτιθεται ειναι μια ενωση πολλων κρατων οχι η μαμα ο μπαμπας και τα παιδακια.

Αν αυτα πραγματικα τα βλεπεις ελπιδοφορα νομιζω οτι απλα εθελοτυφλεις.

Και τα 2 προγραματα ειναι τραγικα και απεχουν ενα 10% βαρια και τα 2 δειχνουν εξοδο απο την ευρωπη με τον εναν η τον αλλον τροπο.Μπορω να κατσω να γραφω ενα ολοκληρο σεντονι αν με αφησετε μια μερα με το ενα προγραμμα διπλα στο αλλο να τα συγκρινουμε και να δειτε οτι μονο οι λεξεις αλαζουν.

Ασχετο

Παράθεση:
-- Με επόμενα βήματα (για τις επόμενες τρείς χρονιές), τη σταδιακή μείωση του υψηλού συντελεστή ΦΠΑ από το 23% στο 19%, του μεσαίου από 19% στο 9% και του χαμηλού από το 6,5% στο 5% (για το συνολικό τουριστικό πακέτο)
-- Τέλος, με τη σταδιακή μείωση του ανώτατου συντελεστή για τα Φυσικά πρόσωπα στο 32% (από 45% που φτάνει σήμερα).
Μη ξεχνάμε ότι η αύξηση των φορολογικών συντελεστών από το 2010 μέχρι σήμερα, προκάλεσε μείωση των φορολογικών εσόδων κατά 9%! Αυτή την τάση πρέπει να αντιστρέψουμε…


Αν το δεχτει αυτο η τροικα εγω θα πηδηχτω απο το παραθυρο και κρατηστε το για να με κανετε ρομπα αν δεν το κανω(οπως ελεγε ο βελοπουλος)Razz



Το πιο σωστο το πε η δημοκρατικη αριστερα: O ενας ταζει λεφτα υπαρχουν ο αλλος ταζει λεφτα θα υπαρξουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2012 10:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο δυστυχώς δεν διαβάζεις τα post μου ή δεν διαβάζεις αυτά που δεν αφορούν τον ΣΥΡΙΖΑ. Δεν είμαι ΝΔ και δεν θέλω να κυβερνήσει ο Σαμαράς. Απλά δεν θέλω πρώτο τον ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά ναι το πρόγραμμα της ΝΔ είναι χιλιάδες μίλια καλύτερο από του ΣΥΡΙΖΑ από κάθε πλευρά. Και αυτό που λες για την σύγκριση προγραμμάτων το κάνουμε όποτε θες.

Όσο για το θέμα της Ευρώπης. Επειδή διάβασες κάποιο άρθρο και σε έπεισε ότι θα βγούμε από την Ευρώπη και το ευρώ δεν σημαίνει ότι θα γίνει κιόλας. Ή ότι θέλουμε να γίνει στο φινάλε... Αν θέλεις να κάνουμε την σύγκριση των προγραμμάτων που λέγαμε ξεκίνα ελεύθερα και ακολουθώ. Εκτός αν είμαστε off topic και θέλεις να ανοίξουμε άλλο thread Wink
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 02, 2012 12:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΔ

Παράθεση:
1. Την αποκατάσταση των πολύ χαμηλών συντάξεων και των πολυτεκνικών επιδομάτων στα επίπεδα που ήταν το 2009, την αποκατάσταση της εξισωτικής για τους κτηνοτρόφους καθώς και των ειδικών μισθολογίων αστυνομικών και χειριστών της Πολεμικής Αεροπορίας.

2. Την επέκταση του επιδόματος ανεργίας κατά ένα επιπλέον χρόνο.

3. Έκτακτο επίδομα ανεργίας και για μη μισθωτούς, αυτοαπασχολούμενους ή καταστηματάρχες που έκλεισαν τα μαγαζιά τους.

4. Τη ρύθμιση των αλλεπάλληλων φορολογικών επιβαρύνσεων που θα υπάρξουν τους επόμενους μήνες.

5. Τη σταθεροποίηση (να μην πέσουν κι άλλο) των μισθών στον ιδιωτικό τομέα και διατήρηση της μετενέργειας για έξι μήνες.

6. Τη σταδιακή άνοδο του αφορολογήτου ορίου από τις 5.000 στις 8.000 ευρώ, μόλις σταθεροποιηθεί η κατάσταση των εσόδων.

7. Την αντικατάσταση του τέλους ακίνητης περιουσίας με ένα νέο διευρυμένο ΕΤΑΚ.

8. Τη σταδιακή μείωση των φορολογικών συντελεστών. Μείωση του φόρου για νομικά πρόσωπα, εταιρείες και επιχειρήσεις στο 15% από την επόμενη χρονιά. Αμεση μείωση του ΦΠΑ για την εστίαση στο 9%. Σταδιακή μείωση του υψηλού συντελεστή ΦΠΑ από το 23% στο 19%, του μεσαίου από 19% στο 9% και του χαμηλού από το 6,5% στο 5%. Σταδιακή μείωση του ανώτατου συντελεστή για τα φυσικά πρόσωπα στο 32%.

9. Την περικοπή 11,7 δισ. δημοσίων δαπανών για 2012-13 και την επέκταση των περικοπών έως το 2016 τουλάχιστον.

10. Την ένταξη σε ειδικό καθεστώς, για τρία χρόνια τουλάχιστον, του πλεονάζοντος προσωπικού σε οργανισμούς του Δημοσίου.

11. Τη λήψη μέτρων για τους δανειολήπτες.

12. Την αναστολή των συνεπειών εγγραφής στον «Τειρεσία» για όσους γράφτηκαν την τελευταία διετία.

13. Την παροχή ρευστότητας στην πραγματική οικονομία και ειδικότερα στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις.

14. Την εφαρμογή ενός δίκαιου συμψηφισμού οφειλών από και προς το Δημόσιο.

15. Την προώθηση άμεσων νομοθετικών πρωτοβουλιών για την αποδέσμευση της ακίνητης περιουσίας του Δημοσίου.

16. Την προώθηση των αποκρατικοποιήσεων και πέρα από τις προβλέψεις της δανειακής σύμβασης.

17. Την αποκατάσταση του αισθήματος ασφάλειας του πολίτη. Ανακοπή της λαθρομετανάστευσης.

18. Την επίσπευση ανακήρυξης της ΑΟΖ, ώστε να αξιοποιηθεί ο υποθαλάσσιος ενεργειακός πλούτος της χώρας.


Συριζα

Παράθεση:
Για τη σταθεροποίηση των πρωτογενών δαπανών:

- το άμεσο πάγωμα των μειώσεων σε κοινωνικές δαπάνες, μισθούς και συντάξεις, ώστε να σταματήσει η περιθωριοποίηση των χαμηλών εισοδημάτων και η υποβάθμιση των μεσαίων,

- η ριζική επανεξέταση και ανακατανομή των δημόσιων δαπανών, ώστε οι πόροι που θα εξοικονομηθούν να βελτιώσουν την ποιότητα των παρεχόμενων δημόσιων αγαθών και υπηρεσιών,

- η λειτουργία και ενίσχυση της κεντρικής αρχής κρατικών προμηθειών που θα ελέγχει την κοστολόγηση των αγαθών και υπηρεσιών που αγοράζει το κράτος από τον ιδιωτικό τομέα,

- η εφαρμογή και επέκταση των ρυθμίσεων που εξυπηρετούν τον άμεσο έλεγχο των δαπανών, όπως η διαύγεια, η ηλεκτρονική συνταγογράφηση και το πληροφοριακό σύστημα παρακολούθησης του συνόλου των δημόσιων δαπανών.

Για την αύξηση των δημόσιων εσόδων :

- η υλοποίηση πλήρους και καθολικού περιουσιολόγιου, όπου θα αποτυπώνεται η περιουσία όλων των Ελλήνων υπηκόων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, σε όλες τις μορφές κινητού και ακίνητου πλούτου, καθώς και η θέσπιση αυστηρών ποινών δήμευσης μέρους της περιουσίας για όσους συλλαμβάνονται να δηλώνουν ψευδώς τα περιουσιακά τους στοιχεία.

- η αλλαγή των φορολογικών συντελεστών και της κλίμακας των εισοδημάτων φυσικών και νομικών προσώπων και η προσαρμογή τους στο μέσο ευρωπαϊκό επίπεδο, ώστε να επιτευχθεί αύξηση των εσόδων με ελάφρυνση των φτωχότερων και επιβάρυνση των πλουσιότερων

- η επανεξέταση όλων των ειδικών φορολογικών καθεστώτων και η αποτελεσματική αντιμετώπιση της φοροδιαφυγής,

- η σταδιακή μείωση συντελεστών ΦΠΑ και η ελαχιστοποίησή τους στα διατιμημένα τρόφιμα (ψωμί, γάλα, κλπ).

- ο εκσυγχρονισμός και η στελέχωση των εφοριών με ειδικευμένο προσωπικό και η ενίσχυση του πληροφοριακού συστήματος για έλεγχο, διασταύρωση και διαχρονική παρακολούθηση της φορολογικής βάσης,

- η Εθνική Προγραμματική Συμφωνία, με τον κλάδο της ναυτιλίας και τον εφοπλιστικό κόσμο, που θα αυξήσει τα φορολογικά έσοδα.

Mίλησε για επανεξέταση, από μηδενική βάση, των σχέσεων ανάμεσα στο κράτος, τη ναυτιλία και τον εφοπλιστικό κόσμο, με στόχο τη κατάργηση των προκλητικών -όπως τις χαρακτήρισε- 58 διαφορετικών φοροαπαλλαγών και «τη δημιουργία ενός σταθερού φορολογικού καθεστώτος που θα ανταποκρίνεται στη Συνταγματική επιταγή για τη συμβολή στα φορολογικά βάρη όλων των Ελλήνων υπηκόων».

Παράλληλα, πόροι για τη χρηματοδότηση της ανάπτυξης θα κινητοποιηθούν τόσο από εσωτερικές όσο και από εξωτερικές πηγές. Όπως διευκρίνισε, στις εσωτερικές πηγές περιλαμβάνονται:

- η δημιουργία όρων για την επιστροφή καταθέσεων και τη σταθερότητα του χρηματοπιστωτικού συστήματος,
- η αύξηση των πόρων από τη ριζική μεταρρύθμιση του φορολογικού συστήματος για την αναπτυξιακή αναδιανομή του πλούτου,
- η πάταξη της εισφοροδιαφυγής, η αξιοποίηση του ορυκτού πλούτου και των υδρογονανθράκων,
- η υπογραφή διμερούς συμφωνίας με την Ελβετία για τη φορολόγηση των εκεί καταθέσεων Ελλήνων πολιτών, που ακόμα εκκρεμεί, καθώς και η αναστολή αποπληρωμής τόκων για χρονικό διάστημα που θα προκύψει από διαπραγμάτευση.

Στις εξωτερικές πηγές χρηματοδότησης της ανάπτυξης περιλαμβάνονται:
- ο επανασχεδιασμός του ΕΣΠΑ και η αύξηση της απορροφητικότητάς του,
- ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα χρηματοδότησης επενδύσεων στα κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης για την αντιμετώπιση της ύφεσης και η ανάπτυξη της πολυμερούς οικονομικής διπλωματίας.

«Εθνικοποίηση τραπεζών»

O επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ τόνισε πως στόχος του προγράμματος είναι η εθνικοποίηση των τραπεζών που ανακεφαλαιοποιούνται από το Ταμείο Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας, οι οποίες θα τεθούν υπό δημόσιο κοινωνικό και διαφανή έλεγχο.

Δημιουργία Ταμείου Πλούτου

Για την κάλυψη των αναγκών του συστήματος κοινωνικής ασφάλισης από το Ταμείο Εθνικού Πλούτου και Κοινωνικής Ασφάλισης, ένα αποκλειστικά δημόσιο ταμείο, όπου θα μεταφέρονται όλα τα δικαιώματα επί του φυσικού και του ορυκτού πλούτου της χώρας, περιλαμβανομένων και των πιθανών κοιτασμάτων υδρογονανθράκων, εφόσον αποδειχθούν οικονομικά εκμεταλλεύσιμα, καθώς και όλη η εμπορεύσιμη κινητή και ακίνητη περιουσία του κράτους.

Πάγωμα όλων των ιδιωτικοποιήσεων

Δεσμεύθηκε για το «πάγωμα» όλων των ιδιωτικοποιήσεων των στρατηγικής σημασίας δημόσιων Οργανισμών που έχουν ενταχθεί στο Ειδικό Ταμείο Αξιοποίησης και για την επαναφορά υπό δημόσιο έλεγχο στρατηγικών επιχειρήσεων που είτε βρίσκονται σε πορεία ιδιωτικοποίησης, είτε έχουν ιδιωτικοποιηθεί (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΟΣΕ, ΕΛΤΑ, ΕΥΔΑΠ, Μέσα Μεταφοράς κ.λπ.).

Κούρεμα δανείων

Ο κ. Τσίπρας μίλησε ακόμη για ολική ή μερική διαγραφή των δανειακών υποχρεώσεων των υπερχρεωμένων νοικοκυριών και των υπερχρεωμένων επιχειρήσεων, ανάλογα με τη μείωση του εισοδήματος ή του τζίρου που έχουν υποστεί από τη σύναψη του δανείου μέχρι σήμερα.

Κλείνοντας και απαντώντας στην κριτική που δέχεται ο ΣΥΡΙΖΑ για την οικονομική του πρόταση, ο Αλέξης Τσίπρας είπε: «Δεν ισχυριζόμαστε πως λεφτά υπάρχουν. Δεν θα καταφεύγαμε ποτέ σ’ αυτήν τη χυδαιότητα». «Ο ελληνικός λαός δεν ζητάει χρήματα ως επαίτης, αλλά εργασία για να αποκτήσει τα προς το ζην», παρατήρησε, διαβεβαιώνοντας όμως ότι πόροι μπορούν να εξοικονομηθούν, χωρίς τις «στυγνές περικοπές» του Μνημονίου.


Ταυτηση αποψεων εχουμε στην

1)φορολογια
2)ανεργια
3)ανακυρηξη της ΑΟΖ


Αυτη η ταυτηση 1 και 2 σημειωτεον καταργει εφαρμοστικους νομους του μνημονιου...Οποιος καταλαβε καταλαβε....

Διαφοροποιησεις εχουμε στους

1)μισθους και συνταξεις
2) στο χαρατσι
3)ρυθμιση δανειων


1)ο καθενας ταζει στους ψηφοφορους του...Και παλι καταργουν εφαρμοστικους νομους.
2) και οι 2 λεγαν οτι θα το καταργησουν τωρα απλα θα το καταργησουν σε κατηγοριες
3)Αυτα στο οικονομικο συστημα που ζουμε παγκοσμια δεν γινονται ειναι απλα γελοιοτητες και απορω πως τις ταζει και η ΝΔ.

Διαφορες εχουμε

1)Ιδιωτικοποιησεις-Κρατικοποιησεις
2)Εθνικοποιησεις τραπεζων.


Με λιγα λογια γιατι ειναι και βραδυ απο αυριο ας το αναλυσουμε οσο θελετε Razz Razz

Συνοπτικα δλδ μιλαμε για 2 προγραμματα τα οποια υποσχονται για την οικονομικη μας καθημερινοτητα τα ιδια.
Επισης παραγκονιζουν συγκεκριμενες κατηγοριες πολιτων μοναχα και μονο για την συσπειρωση τους.

Οι μονες ουσιαστικες διαφορες τους τουλαχιστον οικονομικα ειναι οι 2 τελευταιες που στην ουσια και οι μεν και οι δεν την δεδομενη χρονικη στιγμη που τις ταζουν ειναι εντελως λαθος γιατι οι ιδιωτικοποιησεις αυτη τη στιγμη ειναι ξεπουλημα με το χρηματιστηριο να ειναι στον ταρταρο και οι κρατικοποιησεις να δενουν μια θηλεια στο λαιμο της Ελλαδος
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 02, 2012 5:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ή για να μην κουράζεστε Νίκο και Πάρι:

http://news.radiobubble.gr/2012/06/blog-post.html

Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 14, 2012 12:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://news247.gr/eidiseis/politiki/den_xrwstame_den_poylame_den_plhrwnoyme.1815954.html
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 14, 2012 2:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι ιδίως μετά το post του devil για την "ομοιότητα" των προγραμμάτων ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ και μετά από τα απίστευτα που ακούω και διαβάζω τόσο καιρό δεν θα ξανασχοληθώ με αυτό το thread και όσο μπορώ ούτε με τις εκλογές... Αλλά αυτό το post με "αναγκάζει" να πω τα παρακάτω:

Χαίρομαι που ακόμα υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι σε αυτόν τον τόπο και μπορεί κανείς να ελπίζει... Αλλά δυστυχώς οι "δεν πληρώνω", οι "όλα στο λαό", οι "δεν φταίει ο δημόσιος τομέας", οι "ο Τσίπρας και η Αριστερά είναι το νέο που θα μας σώσει", οι "Καλά τα λέει ο Καμμένος ο μάγκας" είναι πολύ περισσότεροι... Είμαι πλέον πλήρως πεπεισμένος ότι δεν θα βάλουμε ποτέ μυαλό σαν λαός... Γιατί τώρα που τα πράγματα χόντρυναν έκανα συζητήσεις και με νέους ανθρώπους και παιδιά της ηλικίας μου και απογοητεύτηκα πλήρως. Όχι μόνο από την ψήφο τους που στην πλειοψηφία πάει στον Τσίπρα ή στον Καμμένο (κανένας δεν ψηφίζει Κουβέλη ή Τζήμερο... μου φαίνεται αδιανόητο) αλλά από τις απόψεις τους... Είναι πιο νυχτωμένοι και από τους παππούδες... Ακούω καθαρά απόψεις και λόγια βγαλμένα από τα ΜΜΕ, καμία αυτοκριτική, τίποτα κακό για την Ελλάδα. Όλοι μιλάνε για το μεγάλο μέλλον που μας περιμένει με την άνοδο της αριστεράς και διάφορες τέτοιες παπαριές. Αν αυτό είναι το μέλλον μας εγώ το έχω ξαναδηλώσει θα πάρω τα μπογαλάκια μου και θα την κάνω... Από αγγλικά πάω καλά και από το καλοκαίρι ξαναπιάνω τα Γαλλικά... Γιατί σίγουρα θα μου χρειαστούν. Και ας κάτσουν εδώ όλοι οι παλιοκακομαθημένοι κηφήνες Ελληνάρες να φαγωθούνε μεταξύ τους και να ξανακάνουνε και εμφύλιο άμα γουστάρουνε. Οι υπόλοιποι που τόσα χρόνια δουλεύουν και πληρώνουν τις λαλακίες των υπολοίπων καλά να πάθουν και αυτοί γιατί ακόμα και τώρα που τους δόθηκε η ευκαιρία να αλλάξουν το πολιτικό σκηνικό με υπεύθυνους ανθρώπους και λογικά πράγματα επιλέγουν είτε να πάνε με τους λαικιστές με τις μαγικές λύσεις, είτε να μείνουν στις παλιές τους συνήθειες, είτε να μείνουν αμέτοχοι ψηφίζοντας κάτι "άκυρο" ακόμα και απέχοντας. Οι μόνες υπεύθυνες φωνές του τόπου (Κουβέλης & Τζήμερος) δεν πιάνουν καν το 10% του εκλογικού σώματος... Αυτή είναι η Ελλάδα, αυτοί είμαστε και αυτοί οι πολιτικοί και αυτή η κατάσταση μας αξίζει. Καλά να πάθουμε.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 28, 29, 30  Επόμενη
Σελίδα 22 από 30

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01501 seconds with 5 queries