Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 17, 2008 5:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έγραφα ότι ο Itachi θα πεθάνει από αυτή τη μάχη αλλά πιο πολύ τα έγραφα για
πλάκα.Δεν το πίστευα ότι η συμμαχία Kishimoto-Sasuke θα τον ξεκάνει.
Γενικά πάντως η μάχη ήταν hokage-level οπότε απλά θα περιμένουμε το anime
(2 χρόνια είναι θα περάσουν) για να δούμε τις λεπτομέρειες και να μας λυθούν όλες
οι απορίες (εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως γλίτωσε ο Itachi από τον κεραυνό
του Sasuke-κρατούσε αλεξικέραυνο? big smile ).

Εφόσον θεωρούμε ότι ο Itachi θα πεθάνει εντός ολίγου (1 ή 1,5 chapter), με απασχολούν 2 θέματα ( το 2ο είναι πιο βασικό )

Θέμα 1:
Θα πάρει τα μάτια ο Sasuke?
Προσωπικά πιστεύω πως ΝΑΙ.
Ο Sasuke δεν είναι ηλίθιος.Αφού έχει βάλει στόχο και τον Madara ξέρει τώρα πια
ότι τα χρειάζεται.Η μάχη με τον Ιtachi του έδειξε πως παρόλο που είναι πολύ
δυνατός χρειάστηκε και την βοήθεια της τύχης (?) για να νικήσει και ξέρει
σύμφωνα με την ιστορία που Ιtachi ότι αυτό είναι το τελευταίο ζευγάρι μάτια
mankeqyou που κυκλοφορεί παγκοσμίως ( Laughing ).Αν δεν τα πάρει τώρα δεν θα τα έχει ποτέ.
Αν μας πετάξει πάλι καμιά ατάκα του στυλ:
"Ι will do it with my way" θα είναι η απόλυτη ξενέρα.
Από κει και πέρα βέβαια η διαφορά του με τον Ναρούτο δεν θα είναι απλά χαώδης αλλά θα τείνει στο άπειρο...Να δούμε μετά πως θα επαναφέρει τις ισοροπίες ο Kishi και πως ο Naruto με ένα scroll θα γίνει τούμπανο.
Κάπου εδώ μυρίζομαι μεγάλη μούφα...

Θέμα 2:
Πλησιάζουμε προς το τέλος???
"Φίλοι μου σας έχω καλά νέα."
(Κάπου εδώ κάποιος μου πετάει ένα ντοματάκι)

ΝΑΙ, η πρόβλεψή μου είναι ότι το Naruto τελειώνει.Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά οι Akatsuki ψοφάνε σαν τα τζιτζίκια το χειμώνα.Αν βάλουμε υπόψιν και
τη συνέντευξη του Kishi ότι φέτος στο manga θα τα δούμε ...όλα εκτός από
τον Naruto τότε υπολογίζω ότι του χρόνου θα δούμε την ...ανάπτυξη του Naruto και τέλος.Τώρα γιατί ο Naruto θα γίνει Hokage καθαρίζοντας μόνο(?)
τον Pein είναι μια άλλη ιστορία.Κατά βάθος νομίζω όλοι το ξέρουμε ότι στο
τέλος ο Naruto θα τα καταφέρει.Το θέμα όμως είναι, όπως τα γράφω εδώ και
...χρόνια, πώς θα τα καταφέρει.Άμα είναι ο Sasuke να τους καθαρίσει όλους σαν τα αβγά, να τον βράσω εγώ τον Naruto.Μέχρι να γίνει αυτός δυνατός
και να σταματήσει αυτή τη τεχνική με τους ηλίθιους κλώνους
ο άλλος θα έχει τον Madara για να του βάφει τα νύχια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 17, 2008 6:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hajate έγραψε:
Μέχρι να γίνει αυτός δυνατός
και να σταματήσει αυτή τη τεχνική με τους ηλίθιους κλώνους
ο άλλος θα έχει τον Madara για να του βάφει τα νύχια.


Καλόοοοο!

Λοιπόν εγώ δεν θα γούσταρα πολύ ο Sasuke να κλέψει (αν υποθέσουμε ότι δεν του τα δώσει μόνος του ο Itachi…χλομό) τα μάτια, αν και από το να αποκτήσει το MS αλλιώς και να στραβωθεί δεν θα μου άρεσε, sooo ας γίνει όπως βολεύει...

Ο Naruto τώρα με το κιουμπι δεν είναι και κανένας τυχαίος... και μόλις βρει και τρόπο να ελέγχει το αλεπουδάκι του (βλέπε πληροφορίες του Jiraya) θα τους κάνει φου και θα ψοφάνε όλοι... Razz
Για το αν θα γίνει Hοkage, το να μην γίνει θα ήταν για μένα η μεγαλύτερη μουφιά...
Αν υποθέσουμε ότι το βατραχάκι του Jiraya φτάσει πριν τους κάνει κιμά ο Madara και καταφέρει να νικήσει και αυτόν (ίσως με τη βοήθεια του Sasuke) και τον Pein να πάρει εκδίκηση για τον Jiraya, δεν θα υπάρχει λόγος να μην τον κάνουν Hokage, έστω και από φόβο(!) (see Gaara… που τελικά τους έσωσε όλους αλλά τέσπα..)
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 17, 2008 9:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω πως δεν υπαρχει θεμα τυφλωσης καθως αμα παρει τα ΜΣ του Ιτατσι αμεσως
αμεσως εχει 2 ζευγαρια σαριγκαν οποτε οχι απλα εχει για παντα φως αλλα εχει και τα ΣΜΣ!!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 12:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακουω διαφορες σκεψεις και υποθεσεις και σε ολες βρισκω λαθοι αλλα κ σωστα!!! Razz

Παράθεση:

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17 Μάρ 2008 03:23 pm Θέμα δημοσίευσης:
Έγραφα ότι ο Itachi θα πεθάνει από αυτή τη μάχη αλλά πιο πολύ τα έγραφα για
πλάκα.Δεν το πίστευα ότι η συμμαχία Kishimoto-Sasuke θα τον ξεκάνει.
Γενικά πάντως η μάχη ήταν hokage-level οπότε απλά θα περιμένουμε το anime
(2 χρόνια είναι θα περάσουν) για να δούμε τις λεπτομέρειες και να μας λυθούν όλες
οι απορίες (εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως γλίτωσε ο Itachi από τον κεραυνό
του Sasuke-κρατούσε αλεξικέραυνο? big smile ).

Εφόσον θεωρούμε ότι ο Itachi θα πεθάνει εντός ολίγου (1 ή 1,5 chapter), με απασχολούν 2 θέματα ( το 2ο είναι πιο βασικό )

Θέμα 1:
Θα πάρει τα μάτια ο Sasuke?
Προσωπικά πιστεύω πως ΝΑΙ.
Ο Sasuke δεν είναι ηλίθιος.Αφού έχει βάλει στόχο και τον Madara ξέρει τώρα πια
ότι τα χρειάζεται.Η μάχη με τον Ιtachi του έδειξε πως παρόλο που είναι πολύ
δυνατός χρειάστηκε και την βοήθεια της τύχης (?) για να νικήσει και ξέρει
σύμφωνα με την ιστορία που Ιtachi ότι αυτό είναι το τελευταίο ζευγάρι μάτια
mankeqyou που κυκλοφορεί παγκοσμίως ( Laughing ).Αν δεν τα πάρει τώρα δεν θα τα έχει ποτέ.
Αν μας πετάξει πάλι καμιά ατάκα του στυλ:
"Ι will do it with my way" θα είναι η απόλυτη ξενέρα.
Από κει και πέρα βέβαια η διαφορά του με τον Ναρούτο δεν θα είναι απλά χαώδης αλλά θα τείνει στο άπειρο...Να δούμε μετά πως θα επαναφέρει τις ισοροπίες ο Kishi και πως ο Naruto με ένα scroll θα γίνει τούμπανο.
Κάπου εδώ μυρίζομαι μεγάλη μούφα...


χ2 αν και θα κρατησω και ενα παραθυρακι γιατι ακομα δεν ξερουμε πως γινεται ο κακασι απο εκπαιδευση και μονο να αποκτησε ΜΣ.Εγω προσωπικα το θεωρω γελοιο γιατι ο σασουκε εκπαιδευοταν με τον οροτσιμαρου αυτο πιστευω τα λεει ολα.Πως λοιπον το καταφερε ο κακασι και οχι ο σασουκε!!!!!Αν υπαρχει τετοιο παραθυρακι τοτε στανταρ θα υπαρχει απο πισω και αλλο παραθυρακι για το ΣΜΣ!!!
τωρα για την διαφορα την χαοδη δεν την βλεπω οτι υπαρχει καθως ο ναρουτο με 4 ουρες ειναι ισαξιος απλως δεν μπορει να την ''ελενξει'' κ πιστευω αυτο ειναι το κλειδι για να τουμπανιασει ο Ναρουτο!!!

Παράθεση:
Τώρα γιατί ο Naruto θα γίνει Hokage καθαρίζοντας μόνο(?)


Δεν πιστευω οτι θα γινει αυτο για τους εξης λογους
1ον) ο Ναρουτο κυριος στοχος του ειναι η αναγνωριση απο τους παντες κ πιστευει οτι αυτο θα γινει μονο αν γινει hokage!!!
2ον)Πρεπει με καποιον τροπο η tsunade να πεθανει οποτε με λιγα λογια καποιος να επιτεθει στο χωριο και δεν βλεπω κανα κακο απο τους τωρινους να εχει σκοπο αυτο εκτος απο τον οροτσιμαρου.Εκτος και αν σκασει μυτη ο μανταρα.
3ον)θεωρητικα γινεται καποιος εξισου δυνατος οσο και σοφος hokage,τωρα ενας 16 χρονος δεν πιστευω οτι κατεχει αυτα τα 2 ουτε και στα επομενα 8 χρονια!!!

κ για μενα την κοβω την καταλαξη ως
1ον)να βγει ο κuybi απο τον ναρουτο καπως και να τον σκοτωσει ο ιδιος ο ναρουτο και να πεθανει οπως ο πατερας του και να αναγνωριστει ως hokage.Κακο τελος το θεωρω αλλα πετυχαινει το σκοπο του τουλαχιστον κ τεινουν τα ανιμε να φερνουν τα πισω μπρος κ η καταληξη να ειναι ιδια με την αρχη!
2ον)να φερει με τον εναν η τον αλλον τροπο τον σασουκε πισω και με λιγα λογια να αναγνωριστουνε ναρουτο σακουρα σασουκε οι 3ς νεοι θρυλικοι σαννιν και ολα οκ!!!
γενικα παντως πιστευω η καταληξη πανω σε μια απο τις 2 σκεψεις μου πανω κατω θα κυμαινεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 12:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:



3ον)θεωρητικα γινεται καποιος εξισου δυνατος οσο και σοφος hokage,τωρα ενας 16 χρονος δεν πιστευω οτι κατεχει αυτα τα 2 ουτε και στα επομενα 8 χρονια!!!



Ας μην ξεχνάμε τον Gaara που πήρε τον τίτλο στο διπλανό χωριό.Η ηλικία δεν παίζει ρόλο.
Από θέμα δύναμης (λυπάμαι που το γράφω αυτό...) ο Sasuke αυτή τη στιγμή
θα μπορούσε να γίνει Hokage.Προσωπικά τον θεωρώ ήδη καλύτερο(τουλάχιστον ισάξιο) από τον
Kakashi (ο οποίος από τις 1000 τεχνικές που ξέρει, μας έχει δείξει ...5).Μέχρι και το
chidori βελτίωσε σε 2 χρόνια.Άμα το δει αυτό ο kakashi τα μαλιά του θα ξανασπρίσουν. Kakashi Thumb up
Και τέλος εδώ πέθανε ολόκληρος Jiraya, η Tsunade θα τη γλιτώσει?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 1:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή πολλά έχουν ακουστεί θα εκφράσω και εγώ την γνώμη μου και ας μην συμφωνούν μερικοί...που δεβ νομίζω...
gpower2 έγραψε:
Το αναφέρει ξεκάθαρα ο Ιτάτσι στον Σάσουκε, στα τσάπτερ με τις αποκαλύψεις για τα Μάνγκεκιου (δε θυμάμαι ακριβώς αριθμό τσάπτερ). Του λέει ότι είχε βοήθεια στη σφαγή της φυλής και ότι η βοήθεια ήταν ο Μαντάρα, που είναι και ο μέντοράς του.

Όπως είπε και o gpower2 ο Madara βοήθησε τον Itachi να ξεκληρίσει την οικογένεια Uchiha και ο Sasuke ορκίστηκε να σκοτώσει τον φονιά.
Τώρα μαθαίνει ότι δεν είναι φονιάς αλλά φονιάδες και ο ένας είναι ο Madara που είναι πολύ πιο δυνατός από τον Itachi,που μέχρι και ο τελευταίος φοβάται και θέλει να τον σκοτώσει αλλά μέχρι και αυτός πρέπει να πάρει τα μάτια του Sasuke για να το καταφέρει αυτό.
Άρα συμπεραίνουμε το ότι άμα ο Sasuke μείνει πιστός Εκδικητής πρέπει να σκοτώσει τον Madara με κάθε τίμημα όπως έλεγε και για τον Itachi.
Για αυτό το λόγο ως πλέον έξυπνος shinobi πρέπει να καταλάβει,ότι πλέον αφού δεν έχει άλλο χρόνο και ότι πλέον δεν μπορεί να προπονηθεί αλλά 2-3 χρόνια για να νικήσει το Madara(αφού έχει σκοτώσει τον "προπονητή" του),που ούτε αυτό είναι σίγουρο,και ότι άμα προπονηθεί πάλι δεν μπορεί,θα πρέπει απλώς να αρπάξει την ευκαιρία που του δίνεται και να πάρει τα μάτια και να αποκτήσει την απαραίτητη δύναμη σε λίγο χρονικό διάστημα.
_________________
Life is for one generation,a good name is forever!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 10:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:

3ον)θεωρητικα γινεται καποιος εξισου δυνατος οσο και σοφος hokage,τωρα ενας 16 χρονος δεν πιστευω οτι κατεχει αυτα τα 2 ουτε και στα επομενα 8 χρονια!!!

Ξεχνάς τον 3ο που έγινε Hokage από πολύ μικρή ηλικία....απ όσο διάβασα δεν ξέρουμε την ακριβή ηλικία του αλλά ήταν πιτσιρικάς...ήταν πίτσι πίτσι...όταν έγινε. Θυμίζω λίγο και τον διάλογο που είχε με τους 1 και 2 που του είπαν...Σάρου...από αύριο θα γίνεις ο 3ος Hokage μέσα σου καίει η φωτιά της Konoha κλπ κλπ....

Οπότε όλα είναι πιθανά. Αν και δεν το κόβω να γίνει τώρα Hokage. Θα περάσουν κάποια χρονάκια ακόμα...ίσως κάποιο time jump.... Neutral
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 11:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα σκεφτομουν την εικονα που ειχε βαλει ο Rey στο poll για τον νικητη. Πιθανως ο ιτατσι να πει κατι του στυλ. Ο μανταρα σκοτωσε τους uchiha κι εμενα με κρατησε γιατι πιστευε οτι ημουν πολυ δυνατος και τον ακολουθησα για να εκδικηθω αλλα τωρα θελω να το κανεις εσυ αυτο και να του δωσει τα ματια του. Βεβαια ειναι παρατραβηγμενο αλλα ειναι μια πιθανοτητα δε ξερω ....
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 5:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crankdim έγραψε:
ΟΚ....παντως τωρα σκεφτομουν...τα τελευταια chapter (ο Κισι το εχει πει κιολλας) ηταν αφιερωμενα στον Σασουκε και στο ποσο κουλ σοβαρος και δυνατος εγινε....
Σας ρωτω:Δεν πρεπει καποια στιγμη να γινει το ιδιο και με τον Ναρουτο;;;Να παψει να εινει τελειος παιδι ,να τον κανει ΠΟΛΥ δυνατο ενηλικα και να αλλαξει τα εξωτερικα χαρακτηριστικα με τετοιο τροπο ωστε να ειναι ΚΟΥΛ;;;;;


Δεν είναι μόνο στα τελευταία τσάπτερ, αλλά σε όλη τη σειρά. Ο Κισιμότο είναι ο ίδιος φαν του Σάσουκε και το έχει δηλώσει αρκετές φορές. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι ο Ναρούτο θα μείνει πίσω. Αν και δε βλέπω να γίνεται κάποια αλλαγή στα εξωτερικά χαρακτηριστικά του. Προσωπικά πιστεύω ότι αν η συμπεριφορά του άλλαζε, τα εξωτερικά χαρακτηριστικά που έχει τώρα είναι αρκετά κουλ.

Hajate έγραψε:
Θα πάρει τα μάτια ο Sasuke?
Προσωπικά πιστεύω πως ΝΑΙ.


Εγώ πιστεύω, ή μάλλον θέλω, να μην τα πάρει. Τόσο καιρό τα έβγαλε πέρα χωρίς να βασιστεί τόσο στο σαρίνγκαν του αυτό καθε αυτό, και είναι αυτό το χαρακτηριστικό που τον έχει κάνει να φαίνεται κουλ, ότι δλδ χρησιμοποιεί πολλές και ποικίλες τεχνικές, ίσως τις περισσότερες από όλους τους ήρωες στο Ναρούτοβερς. Γιατί να αλλάξει τώρα αυτό; Γιατί να ριψοκινδυνέψει να τυφλωθεί, αφού ο ίδιος δεν έχει μάνγκεκιου, ενώ ο Ιτάτσι έμοιαζε τυφλωμένος στο τέλος;

Hajate έγραψε:
Από κει και πέρα βέβαια η διαφορά του με τον Ναρούτο δεν θα είναι απλά χαώδης αλλά θα τείνει στο άπειρο...Να δούμε μετά πως θα επαναφέρει τις ισοροπίες ο Kishi και πως ο Naruto με ένα scroll θα γίνει τούμπανο.
Κάπου εδώ μυρίζομαι μεγάλη μούφα...


Ο Ναρούτο έχιε παρεξηγηθεί. Ναι, δεν είναι κουλ. Ναι, δεν έχει μάθει τις τεχνικές που έχει μάθει ο Σάσουκε, ούτε κατά διάνοια. Ναι, δεν έχει (ακόμαWink κάποιο μπλάντλάιν λίμιτ σαν το σαρίνγκαν. Όμως...
Έχει το μεγαλύτερο απόθεμα τσάκρα απόλους (ίσως και από τον Κισάμε;Wink. Έχει δυνατή θέληση, την πιο δυνατή σε όλο το Ναρούτοβερς πάλι. Έχει την καλύτερη μέθοδο εκπαίδευσης σε όλο το Ναρούτοβερς, που μόνο ο ίδιος μπορεί να χρησιμοποιήσει. Έχει σταματήσει να εξαρτιέται από το Κιουμπίσιο τσάκρα. Κοινώς : αν σοβαρευτεί έστω και ελάχιστα, μπορεί να μάθει τις άπειρες τεχνικές σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, έχει τις ατελείωτες αντοχές, (σε πρόσφατη μάχη μάθαμε πόσο σημαντικό είναι αυτό Whistling ), με αποτέλεσμα να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και να έχει ατελείωτο δυναμικό. Απλά περιμένουμε τον Κισιμότο να του το δώσει επιτέλους...

Hajate έγραψε:
ΝΑΙ, η πρόβλεψή μου είναι ότι το Naruto τελειώνει.Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά οι Akatsuki ψοφάνε σαν τα τζιτζίκια το χειμώνα.Αν βάλουμε υπόψιν και
τη συνέντευξη του Kishi ότι φέτος στο manga θα τα δούμε ...όλα εκτός από
τον Naruto τότε υπολογίζω ότι του χρόνου θα δούμε την ...ανάπτυξη του Naruto και τέλος.Τώρα γιατί ο Naruto θα γίνει Hokage καθαρίζοντας μόνο(?)
τον Pein είναι μια άλλη ιστορία.


Δεν μπορώ να πω ότι η θεωρία σου δεν έχει βάσεις, αλλά παρόλα αυτά θα διαφωνήσω μαζί σου, καθώς έχουμε να δούμε Μαντάρα, Πέιν, Καμπουτσιμάρου, φιδάκι, Ναρούτο να ξεδιπλώνουν το ταλέντο τους, αλλά και πολύ πολύ ιστορία να αποκαλύπτεται, όπως ποιός είναι ο Πέιν, ποιός τελικά είναι ο εκλεκτός μαθητής του Θεός'χωρέστον-Τζιράια, ποιά είναι τα σχέδια του Μαντάρα, γιατί ο Τόμπι μοιάζει τόσο στον Ομπίτο, τι φύλλο θα είναι το παιδί του Θεός'χωρέστον-Ασούμα με την Κουρενάι, ποιά τα σχέδια της Ρούτς για την Κονόχα και άλλα τέτοια ωραία...
Μην ξεχνάμε και το φημολογούμενο 2ο τάιμ τζάμπ...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 6:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

Μην ξεχνάμε και το φημολογούμενο 2ο τάιμ τζάμπ...

Φημολογειται μαλιστα οτι θα γινουν και περισσοτερα...
Ο Κισι, συμφωνα με εγκυρες παραπληροφοριες σκεφτεται να μετονομασει τη σειρα σε "Τζαμπ Στριτ Τουεντι Ουαν Κενομπι".
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 18, 2008 8:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν γίνεται να πεθάνει ο Naruto... Αμα πεθάνει, πρέπει να αλλησκοτωθούν οι μισοί πρωταγωνιστές σε ένδειξη συμπαράστασης!
Το Καμπουτσίμαρου ακόυγεται πολύ πρόστυχο! Twisted Evil
Και αν η σειρά μετονομαστεί σε "Τζαμπ Στριτ Τουεντι Ουαν Κενομπι", τότε εγώ θα κάνω Τζαμπ σε κανα Στριτ και δεν είμαι ούτε Τουεντι Ουαν ακόμη... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 19, 2008 3:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
crankdim έγραψε:
Δεν πρεπει καποια στιγμη να γινει το ιδιο και με τον Ναρουτο;;;Να παψει να εινει τελειος παιδι ,να τον κανει ΠΟΛΥ δυνατο ενηλικα και να αλλαξει τα εξωτερικα χαρακτηριστικα με τετοιο τροπο ωστε να ειναι ΚΟΥΛ;;;;;
Προσωπικά πιστεύω ότι αν η συμπεριφορά του άλλαζε, τα εξωτερικά χαρακτηριστικά που έχει τώρα είναι αρκετά κουλ.

Εδώ θα συμφωνήσω με τον gpower,γιατί μπορεί ο Naruto να παίρνει αυτές τις παιδιάστικες φάτσες πολύ συχνά αλλά όταν σοβαρεύει αλλάζει τελέίως η όψη του...Δεν λέω ότι δεν θέλω να είναι συνεχώς έτσι σοβαρός,αλλά σκέψου ότι αυτός είναι ο Narutos που γνωρίσαμε και όλοι αγαπάμε
gpower2 έγραψε:
Γιατί να ριψοκινδυνέψει να τυφλωθεί, αφού ο ίδιος δεν έχει μάνγκεκιου

Αλλά τώρα θα διαφωνήσω με τον gpower γιατί εγώ πιστεύω ότι θα τα πάρει αν θέλει να αποκτήσει ακόμα πιο πολύ δύναμη για να νικήσει τον Madara,τον πλέον μόνο συγγενή του και οργανωτή της αποκλήρωσης της οικογένειας Uchiha
gpower2 έγραψε:
Ναι, δεν έχει (ακόμα Wink κάποιο μπλάντλάιν λίμιτ σαν το σαρίνγκαν

Όταν λες ακόμα τι εννοείς????Μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω gpower???
_________________
Life is for one generation,a good name is forever!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 19, 2008 1:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ'αρχας αν ο Σασουκε παρει τα ματια του Ιτατσι δεν υπαρχει θεμα τυφλωσης καθως θα εχει 2 ζευγαρια Σαριγκαν και αυτο οδηγει οπως ειπε ο Ιτατσι σε ενα νεο σουπερ ΜΣ (τα spare που ελεγε αν θυμαστε και ειχε απο πισω την εικονα με εναν δαιμονα με 4 ματια...)....
Δευτερον, σιγουρα θα εχουμε ενα μικρο time leap περιπου οταν τελειωσει κατα ενα τροπο η Akatsuki saga (χωρις βεβαια να εχουν πεθανει ο Μανταρα και ο Πειν...)ωστε να φτασουν οι ηρωες μας στην τελικη ηλικια (19?) και να εχει το manga μια διαφορετικη και ποιο ολοκληρωμενη οψη.
Ομως δεν πιστευω οτι το ΝΑρουτο τελειωνει συντομα....τελειωνει ΣΧΕΤΙΚΑ συντομα που στη γλωσσα των Μανγκα ειναι τουλαχιστον 2-3 χρονακια ετσι για πλακα!!!!Αλλωστε παραπανω αναφερθηκαν αρκετα θεματα που θελουν απαντηση....
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 20, 2008 7:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

Μην ξεχνάμε και το φημολογούμενο 2ο τάιμ τζάμπ...


Αυτό ελπίζω να το αποφύγουμε και ο Kishimoto να αρχίσει να τελειώνει την ιστορία
η οποία είναι ήδη τραβηγμένη και αν συνεχιστεί με τόσες ανατροπές υπάρχει κίνδυνος να έχουμε αντίθετα αποτελέσματα και να καταλήξει σε παπαρούφα.

Ο Ναruto όντως μαθαίνει γρήγορα αλλά ως τώρα δεν είδαμε μια διαφορετική τεχνική, έτσι τουλάχιστον για αλλάγή.Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι
δεν τον είδαμε να κάνει ούτε μια τεχνική του Jiraya σε σχέση π.χ. με τον Sasuke
που τον βλέπουμε να χρησιμοποιεί τα φίδια του Oro ή τη Sakura που χρησιμοποιεί
τις τεχνικές της Tsunade.Μόνο τον γιγάντιο βάτραχο κάνει που του έμαθε όταν ήταν πιτσιρικάς ο Jiraya.To περίεργο είναι ότι από μικρό τον βλέπουμε να έχει άμεση σχέση με τα βατράχια ( π.χ. γίνονται συνέχεια αναφορές όπως:το πορτοφόλι του έχει σχήμα βάτραχου,όταν κοιμάται φοράει ένα σκουφί από σχήμα βατράχου,έκανε το συμβόλαιο για summons με τα βατράχια κτλ) και
σε συνάρτηση με το χαρακτήρα του θα έλεγε κανείς ότι ο Kishimoto
τον προόριζε για άμεσο συνεχιστή/κληρονόμο του Jiraya, έναν νέο Frog-hermit.
Παρ'ολα αυτά έχουμε δει μόνο ένα βελτιωμένο rasengan.Όταν ξεκίνησε την εκπαιδευση και έκοβε τα φύλλα, περίμενα πως τελικά θα καταλήξει να προκαλεί
οικολογικές καταστροφές και να κόβει τα δέντρα σαν τα στάχυα με μια απλή κίνηση του χεριού, τουλάχιστον όπως το κάνει η Temari με τη βεντάλια.
Αλλά δεν...Και πάλι απογοήτευση.
Τώρα πια εδώ που φτάσαμε θα ήμουν ικανοποιημένος αν απλά σταματήσουν να εμφανίζονται τόσο συχνά οι ηλίθιοι/τρισάθλιοι/απαράδεκτοι κλώνοι.Αλλά και πάλι για να γίνει το Razengan χρειαζόμαστε και κλώνο ... suicide

Πάντως αν γίνει το time-jump,πιστεύω ότι ο Kishimoto θα κάνει τον Naruto
να μοιάζει περισσότερο στον πατέρα του, ο οποίος όπως και να το κάνουμε
είναι cool.Πιθανότατα θα έχει την ίδια φάτσα αλλά με τις γραμμές στα μάγουλα.Οπότε το θέμα της εμφάνισης λύνεται. Thumbs UP

Και κάτι άσχετο.Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί πουθενά, αν η μητέρα του Ναρουτο εχει πεθάνει.Θυμάται κανείς?Υπάρχει περίπτωση να ζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 21, 2008 9:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι δεν αναφέρεται πουθενά ότι η Kushina έχει πεθάνει. Αν και θεωρείται νεκρή, επειδή όλοι αναφέρονται σε αυτή με παρελθοντικούς χρόνους! Λέτε να είναι ζωντανή?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 78 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02021 seconds with 5 queries