Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball GT (DROPPED)

Dragon ball z Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 340


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2007 11:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Ας πετάξω και εγώ μία κουβέντα στη συζήτηση.

1) Τα Remastered DBZ, όπως έχουμε ξανααναφερθεί και άλλες φορές στο forum, αποτελούν μια τέλεια επιλογή για Raw. Κυρίως οι DBNL είναι αυτοί που κάνουν Fansubs με τα Remastered.
Καλό θα ήταν όμως πρώτα να δείτε να μην υπάρχουν Hardsubbed logos του Group (μιας και φαντάζομαι πως τα 39 που έχει ο κατσικομπόυ είναι από τους DBNL).

2) (Αυτό είναι γνώμη μου και μόνο) καλό θα ήταν να πάρετε άδεια από το group για να χρησιμοποιήσετε τη δουλειά τους. Βέβαια σε αυτό το θέμα πολλοί έχουν διαφορετικές απόψεις. Απλά το αναφέρω, μιας και σε παλαιότερες περιπτώσεις, και σε άλλα Forums έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. (κλοπή subs από άλλα groups κλπ)


Δεν εχουν προβλημα αρκει να μεινει το tag στην αρχη που λεει οτι εχοuν κανει αυτοι το encoding....
Kαι δεν εχουν κανει fansub μονο to rip kai to encoding apo ta remastered....
ετσι μου ειπαν.....
_________________


Devil May Cry
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2007 1:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epitelous arxizei kai katevenei to epeisodio tou filou mas gpower 2 anipomonw.................. big smile kai molis katevei 8a sas pw ta sxolia mou Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2007 2:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

katevika den exei la8os einai teleio poly kali douleia file gpower2 kai o ixos kai to video kai oi ypotitloi itan telioi skizeis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Worthy Worthy Worthy Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2007 2:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ χαίρομαι που σ'άρεσε και που δεν είχες πρόβλημα με την αναπαραγωγή!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 20, 2007 3:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oxi den eixa kanena provlima stin anaparagwgi ola itan teleia!!!!!!!!!!!!!!!! Thumbs UP emeis edw sto xwrio mou epeidi egw eime apo kypro exoume katsei kamoia 10 atoma kai to vlepoume oiloi dinoun ta sygharitiria tous eisai megalos Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 21, 2007 9:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

e ti 8a ginei telika vrikate kapoion na mpei stin dragonballteam?emena enas mou exei stelei minima kai mou lei oti 8elei pantos prepei na vroume kai allous Thumbs UP Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 21, 2007 8:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sory gia ta greeklish

Ego katevazo to raw ton DBZ(to exo sto 97%).Kai thelo na sigrotithei sintoma i team.gpower2 sintoma tha pareis deigma apo tin douleia mou se subs kai typesseting Thumbs UP
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 21, 2007 11:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κατέβασα τελικά το επεισόδιο, έστω και λίγο καθυστερημένα.

Τυχαίνει να ήταν και από το Saga που μου άρεσε περισσότερο από όλο το DBZ (Buu Saga). Επειδή το αμερικάνικο OST το θεωρώ έτη φωτός μπροστά από το γιαπωνέζικο, το είδα και εγώ στα αγγλικά. (Έχω σκυλοβαρεθεί να ακούω την ίδια χιλιοπαιγμένη μουσική σε κάθε μάχη Thumb Down )

Η μετάφραση ήταν πάρα πολύ καλή. Οι μεταφράσεις στις αμερικανιές τους ήταν όλα τα λεφτά Thumbs UP. Πραγματικά μου άρεσαν πάρα πολύ.

Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι ο ήρωας λέγεται Majin Buu και όχι Boo Whistling (Καλά μη βαράτε). Επίσης ο Elder, ΙΣΩΣ να μπορούσε να μεταφραστεί αλλιώς (δεν μου έρχεται κάποια καλύτερη μετάφραση, για αυτό λέω ίσως Razz )

Αυτά
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 2:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Neo
Πολύ ωραία! Αναμένω...

@PhantomDuck
Έχεις δίκιο για τον Buu, απλά δεν έχω δει το anime (καλά ντε μη βαράτε) αλλά έχω διαβάσει το manga και δεν θυμόμουν την ορθογραφία του. Επίσης ο χαρακτηρισμός Elder, στο γιαπωνέζικο δεν κολλάει με το sama, οπότε θεώρησα ότι το Γηραιός ήταν η καλύτερη επιλογή. Πάντως χαίρομαι που σου άρεσε σε γενικές γραμμές!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2007 9:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

simfonw prepei na vroume ta atoma gia tin team 8a einai teleia!!!!!!!!!!!! Thumbs UP Mporei na 8elei douleia alla einai efikto.anyway elate na deite to video http://www.youtube.com/watch?v=bq6QZEa1V2E
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 340


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 8:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να συγκροτη8ει μια ομαδα επιτελους...εχω το διαβασμα για τισ εξετασεις τωρα αλλα μετα ειμαι ελευ8ερος
_________________


Devil May Cry
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 1:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai kai egw to idio me ton katsikboy twra exoume e3etaseis kai meta 3apla Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 18, 2007 6:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Anyway gpower2 itan foveri douleia afti me tin metafrasi dimiourgise ena neo 8ema kai e3iga mas periliptika pws na to kanoume kai emeis Worthy Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Αυτή η ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε, να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποιο Θέμα σ' αυτή     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball GT (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02525 seconds with 5 queries