Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

Ποιο το καλύτερο Final Fantasy; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 8:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα ο Tidus ειναι παλικαρι δεν λεω αλλα στον αγωνα του τον βοηθησαν ποσοι ενω ο Ζακ παλεψε ως το τελος μονος του.ηταν ο μονος που εμεινε πιστος στις ιδεες του και στο ονειρο του!δεν ξεχναμε βεβαια οτι μεχρι τελος προσπαθησε να τους σωσει ολους!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 9:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν εχεις και αδικο...και αφου επιμενεις...

εδω το ending του crisis core...

miss you zack...Crying or Very sad

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 170
Τοποθεσία: Κάπου μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 11:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχ, τι μου θυμίσατε. Ατέλειωτες ώρες στο Playstation 1 και 3 αλλαγμένες κεφαλές.

Ώρα να πω και εγώ την άποψή μου. Αν και έχω παίξει μόνο τα 7,8 και 9 στη συγκεκριμένη κονσόλα όπως και σε PC το 7.

Το 7 ήταν το πρώτο που έπαιξα. 30 ώρες την 1η φορά. Αφού να φανταστείτε το πρώτο master materia ήταν ένα All λίγο πριν την τελική μάχη (είμαι τέρας το ξέρω). Τόσο καλά materia είχα Razz . Έφαγα καλά με το Super Nova εκεί. Και στο τέλος είδα το Omnislash. Σκέφτηκα "Τι σκ@τ@ έχασα; Υπάρχει αυτό; Αντε πάλι απο την αρχή". Ας είναι καλά το gamefaqs. Το ολοκλήρωσα σίγουρα 4-5 φορές ακόμα.

Το 8 ήταν ένα παιχνίδι που έπιασα με το που βγήκε. Αν και τη πρώτη φορά το τελείωσα χωρίς τελικά όπλα, μαγείες μεγάλου επιπέδου και τα περισσότερα GF, με είχε μαγέψει και αυτό. Πολύπλοκο αλλά ταυτόχρονα μάλλον το πιοευέλικτο σύστημα μάχης και συνδιασμού μαγείας που είχα δεί. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια, ακόμα πάσχιζα να μαζέψω τις κάρτες στο emulator. Καταραμένοι κανόνες Razz .

Το 9 είχε γίνει διαφήμιση ακόμα και στο Mega τότε, δείχνοντας την ουρά που έκαναν οι Γαπωνέζοι για να πάρουν το παιχνίδι. Χαμός στο ίσωμα. Με το που βλέπω τα γραφικά στην τηλεόραση, είπα αμέσως πως θα το περιμένω υπομονετικά. Πράγματι, το πιο όμορφο που είχα δει μέχρι τότε. Το κακό είναι πως το τελείωσα μόνο 1 φορά, καθώς η 4η κεφαλή παρέδωσε πνέυμα και δεν είχα σκοπό να πάρω άλλη Razz . Αν και δεν έχω περάσει τις 6 ώρες στο emulator ποτέ.

Για να συνοψίσω λοιπόν. Το παιχνίδι που έκανε θραύση για εμένα, είναι το FF7. Δεν θα πώ τίποτα για το σενάριό του ή τη μουσική επένδυσή του. Το παιχνίδι απο μόνο του είναι ένας θρύλος και σίγουρα το παιχνίδι που συζητάνε περισόττερο μετά από 13 χρόνια κυκλοφορίας του. Respekt

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο όμως, το παιχνίδι που είχε την καλύτερη απόδοση γραφικών και ταχύτητας, ήταν το 8. Με πραγματικά καλό σενάριο (δεν θέλω σχόλια περι αυτού) και τεράστιο μέγεθος, σίγουρα είναι ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι που αξίζει να παίξει κανέις έστω και μία φορά. Πρέπει να πούμε γαι για την Fae Wong και το Eyes on me . Τρίχα κάγκελο όσες φορές και αν το ακούσω.

Όσο για το 9... Αν και το τερμάτισα μόνο 1 φορά, και αυτή μισή, το αγάπησα αρκετά. Τέλεια γραφικά (αν και με μικροκαθυστερίσεις λόγω των γραφικών στις μάχες με πολλά εφφέ), απίστευτη μουσική, πολύ καλό σύστημα μάχης, ένα σενάριο εξωπραγματικό... απίστευτα όλα. Αλλά δυστυχώς, και πάλι δεν μπόρεσε να κερδίσει τις καρδιές σε σύνολο.

Το 7 υπερισχύει στην καρδιά μου από άποψη νοσταλγίας. Τόσο πολύ που ακόμα και τώρα που βλέπω βίντεο στον σωλήνα, κάτι παθαίνω.

Πάντως αν μου δίνανε πάλι ένα χειριστήριο και ένα save με τα Emerald kai Ruby από το 7 και το Omega από το 8, θα διάλεγα με κλειστά μάτια το 7. Crystal όπλα (αν και προτιμούσα 3ple growth όπλα για τα 50000 AP, έτσι για να ανεβάσουμε το KoR) και πανοπλίες και πάμε να πάρουμε τα αντίκείμενα που ρίχνανε. Έτσι για τη μαγκιά του να κερδίζεις αυτά τα τέρατα χωρίς όπλα και πανοπλίες μεγάλου επιπέδου. Επικές μάχες. Αν και δεν έχω ξαναδεί πιο καταστροφική επίθεση από το Terra break του Omega στο 8 (δεν λέω για το Aire Tam Storm αν και είναι εύκολο να ζήσεις από την επίθεσή του αν ξέρεις). Και δεν θέλω να ακούσω για Hero potions στο 8. Μεγάλη φλωριά. Αυρα. τρένο, Squall, Irvine και Zell για εύκολη νίκη, Squall, Quistis, Selfie για μαγκιά νίκη. Εκτός φυσικά σας έρθει το The End στις πρώτες σελίδες . Tο λέω επειδή μου έχει τύχει Razz . Φυσικά δεν έχω παίξει σε προχωρhμένο επίπεδο το 9 για να ξέρω.

Ουφ... Κάτι έχω και όταν με πιάνει δεν σταματάω να γράφω. Τέτοια η αγάπη μου για αυτά τα παιχνίδια.

Το Χ-2 είναι καλό; Χρειάζεται να παίξω το Χ για να ξέρω ιστορία; Το έχουν κάνει δώρο στον αδερφό μου αλλά έχω παίξει μόνο 2-3 ώρες και από τότε πιάνει χώρο στο ράφι. Έχω κάνει βλακεία;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 11:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

the_soulforged έγραψε:

Χρειάζεται να παίξω το Χ για να ξέρω ιστορία; Το έχουν κάνει δώρο στον αδερφό μου αλλά έχω παίξει μόνο 2-3 ώρες και από τότε πιάνει χώρο στο ράφι. Έχω κάνει βλακεία;;;




ναι πρεπει να εχεις παιξει και το x...και κακως που δεν το εχεις κανει ως τωρα... Razz


παιξτο και θα μας θυμηθεις..σιγουρα στα δε μπεστερα ff ολων των εποχων....αφου εχεις παιξει ολα τα τοπ pαιξτο και αυτο και εισαι κομπλε.. Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 170
Τοποθεσία: Κάπου μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 11:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά αυτό που έλεγα πως πιάνει χώρο στο ράφι είναι το Χ-2. Το Χ δεν το έχω. Αν και έκανα κάμποση ώρα να συνηθίσω το battle system του.

Edit. Για τη μάχη με το emerald, χωρίς underwater materia. 10 με 12 λεπτά αρκούν πιστεύω.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 11:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως το 7 είναι όπως τα λες ανώτερο από το 8.Χάνεις ειλικρινά που δεν συνέχισες το 9.Ξέρω πως θα συμφωνείτε όλοι πως όλα τα final fantasy είναι τόσα όμορφα παιχνίδια και οι περισσότεροι που τα αγαπήσαμε μπορούμε να μιλάμε για ώρες.Όσο για τα τελευταία που ανεφερερ από ότι άκουσα δεν άξιζαν τόσο πολύ.
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 11:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yp 7,8,9,10 ειναι απο τα τοπ...

προσωπικα μιλωντας παντα...το 12 ηταν συγκινιτικη προσπαθεια αλλα δεν μου εκανε κλικ και το 13 ουτε καν που το τελειωσα..και ετρεξα να παρω και την limited collectors...

w8ing for versus τωρα.....αυτο θα ειναι απιθανο guarantee... Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 1:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που θέλω απεγνωσμένα να παίξω είναι το Final Fantasy Dissidia και ψάχνω psp emulator αλλά δεν έχω βρει τίποτα μέχρι στιγμής..... Sad
Το έχει παίξει κανείς;
Ξέρετε αν αξίζει;
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 3:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι το εχω παιξει(στον στρατο Whistling Whistling )

ωραιο ειναι,εχει ωραιο fast paced combat....βεβαια μετα απο λιγο κανεις ολο τις ιδιες κινησεις με τους χαρακτηρες αλλα τρωγεται...αν θες να τα ξεκλειδωσεις ολα μα ολα θα χρειαστεις πολλες ωρες και αυτο ειναι ενα συν...

οσο για psp emulator κατι εχουν βγει καποια με πολυ καλα δειγματα αλλα ειναι νωρις....υπομονη...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 3:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Razi3L έγραψε:
Αυτό που θέλω απεγνωσμένα να παίξω είναι το Final Fantasy Dissidia και ψάχνω psp emulator αλλά δεν έχω βρει τίποτα μέχρι στιγμής..... Sad
Το έχει παίξει κανείς;
Ξέρετε αν αξίζει;


Με το pcsp δοκιμασες?Εχε υποψιν σου οτι οι emulators γενικα ειναι πολυ απαιτιτικοι σε hardware.

arislp έγραψε:
yp 7,8,9,10 ειναι απο τα τοπ...

προσωπικα μιλωντας παντα...το 12 ηταν συγκινιτικη προσπαθεια αλλα δεν μου εκανε κλικ και το 13 ουτε καν που το τελειωσα..και ετρεξα να παρω και την limited collectors...

w8ing for versus τωρα.....αυτο θα ειναι απιθανο guarantee... Whistling


Το 13 το επαιξα λιγο.Μου εκανε εντυπωση το ποσο γραμικο ηταν σε αντιθεση με ολα τα υπολοιπα.Εγω οντας αναποδος επαιξα πρωτα το 12 και μετα το 10.Στο 12 μου αρεσε περισσοτερο το συστημα μαχης που δεν ηταν turn based αλλα ειχε πολυ πιο ρηχους και μονοδιαστατους χαρακτηρες σε αντιθεση με το 10.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 12:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Neo106 έγραψε:
Με το pcsp δοκιμασες?.


Δοκίμασα κάποια είναι η αλήθεια αλλά τζίφος...
Νομίζω πως το συγκεκριμένο που αναφέρεις όχι....

Neo106 έγραψε:
Εχε υποψιν σου οτι οι emulators γενικα ειναι πολυ απαιτιτικοι σε hardware.


Σε περίπτωση που δεν παίζει σε μένα θα το δοκιμάσω σε ένα φίλο......
Ξέρεις μήπως στο περίπου τα requirements???
Μπορείς να μου δώσεις ένα link σε pm??
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 10, 2010 7:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πατα στο google "pcsp" και θα το δεις.
Για requirements για να το παιζεις ανθρωπινα θες 8600gt και διπυρηνο.
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 11, 2010 5:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλεγα μήπως έχεις τίποτα δικό σου <<έτοιμο>> γιατί σε πολλά κατεβάζεις από αλλού τα διαφορετικά plugins και δεν έχω χρόνο να το ψάξω.....
Τέσπα ίσως το κοιτάξω κάποια στιγμή....
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 676


















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 17, 2010 1:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιζει οπως ειναι ο emulator, out of the box.Απλως δε θελει πειραγμενα iso απο αυτα που βαζεις σε πειραγμενα psp αλλα ενα ανεγγιχτο image του παιχνιδιου. Wink
_________________
Επισκεφτείτε το κανάλι μας πατώντας εδώ
Για τα τελευταία releases επισκεφθείτε τον tracker μας
Για να δείτε την πρόδο των projects πηγαίνετε στο Project Status πατώντας εδώ
Ζητάτε ευγενικά χωρίς να απαιτείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 25
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 22, 2010 12:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω το καλυτερο ηταν το 8 αν και ποτε δεν καταφερα να το τερματισω γιατι παντα κολουσαν τα CD κωλο αντιγραφες και καθε βδομαδα πηγαιναμαι να τα ξανα αγοραζουμε παλι δεν παιζαν αχχ παλιες εποχες xD 4 cd game αυτο τα λεει ολα.. Εμενα με αρεσε επισης πολυ και το X και προσφατα τερματισα στο Nintendo Wii ενα ff crystal bearers αλλα μουφεξ
_________________
Sk8R
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01305 seconds with 5 queries