Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Σχεδιο "Αθηνα" Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 12:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα αφήσω ασχολίαστα τα περί ιστορίας, διότι ως γνωστόν είμαι τέρμα ανιστόρητος. Razz
Θα σχολιάσω επιλεκτικά κομμάτια λοιπόν:

Hecate έγραψε:
Νομίζω πως το ένα δεν αναιρεί το άλλο από τη στιγμή που ο τρόπος διοίκησης έχει άμεσο αντίκτυπο στη δομή κάθε σχολής και επηρεάζει κατ' έπέκταση τις παραδόσεις, τα συγγράματα και τα μαθήματα.


Κι όμως δεν είναι ακριβώς έτσι. Π.χ. το αν υπάρχει στην κεφαλή Πρύτανης ή πρόεδρος συμβουλίου ή κάποιος εξωπανεπιστημιακός manager δεν επηρεάζει την παράδοση στο μάθημα Χ. Το αν το Τμήμα Α υπάγεται στη Σχολή Β ή στη Σχολή Γ, πάλι δεν επηρεάζει την παράδοση στο μάθημα. Όμως αν δε μοιράζονται συγγράματα, ή μοιράζονται συγκεκριμένα βιβλία καθηγητάδων για να παίρνουν το αντίστοιχο επίδομα, τα οποία είτε είναι προπολεμικά, είτε δε διδάσκονται καν και απλά πιάνουν χώρο στη βιβλιοθήκη του φοιτητή, ναι επηρεάζουν άμεσα την παράδοση.
Τα παραδείγματα είναι αληθινά και νομίζω δείχνουν πιο παραστατικά αυτό που θέλω να πω.

Και προσωπικά, από μικρός ήθελα να ασχοληθώ με τα "κοινά" και πήγαινα στις συνελεύσεις της σχολής. Αλλά το μόνο που συζητιόταν, ήταν το αν θα αγωνιστούμε για τα δικαιώματα των εργαζομένων και των αδίκως φυλακισμένων αναρχικών. Και όταν έκανα ερώτηση στο αμφιθέατρο πότε θα πούμε για τα δικαίωματα τα δικά μας (φοιτητές), μου απάντησαν ότι κάποτε θα γίνουμε κι εμείς εργαζόμενοι και γι' αυτό πρέπει να τους συμπαρασταθούμε. Η απάντησή μου όμως ότι οι εργαζόμενοι δε συμπαραστέκονται σε εμάς δεν τους άρεσε.
Και τέλος, ο αρχηγός των ΕΑΑΚ τότε μας κατηγορούσε τον Κόκκαλη και την Ιντρακομ. Μάντεψε πού δουλεύει τώρα...

Hecate έγραψε:
δεν φταίω εγώ αν σας έδωσε τόση έμπνευση να σχολιάσετε ένα απλό link.


Βασικά, όταν διάβασα το petition, μου φάνηκε του ίδιου επιπέδου με το petition που είχαμε υπογράψει για να συνεχιστεί το Claymore σε anime...
Το θεώρησα γελοίο ένας καθηγητής να βγαίνει και να κάνει τέτοιες κινήσεις. Τους λόγους τους έχω αναλύσει παραπάνω, μην τα ξαναγράφω...

kelborn3 έγραψε:
Αγαπητέ Τσέλιγκα σε αυτά που λες σε βρίσκω πολύ φάουλ. Η τριτοβάθμια εκπαίδευση όχι δεν θα έπρεπε να είναι για όλους. Εγώ δεν μπορώ να δεχτώ κάποιον να πάει στο πανεπιστήμιο επειδή τα έξυνε τόσα χρόνια στο λύκειο και να περνάει σε σχολές με 3 και με 2 και να μην ξέρει να μιλήσει, να γράψει ή να κάνει μια μαμημένη αριθμητική πράξη, ενώ ο άλλος που σκίζεται να περάσει, να μην ξέρει εαν θα το καταφέρει στη τελική.
Η λανθασμένη άποψη που είχε περάσει στην Ελλάδα ότι όλοι πρέπει να είναι επιστήμονες μας έχει καταστρέψει. Εαν δεν μπορείς τα γράμματα, γίνε κάτι άλλο. Η ζωή σου και τι γνωρίζεις δεν επιβάλλεται από ένα χαρτί, αλλά από τις γνώσεις και το τι θες να μαθεις εσύ στη ζωή σου. Εαν κάποιος βγάζει 2-3 και απλά πάει πανεπιστήμιο για να περάσει καλα σε μια σχολή πχ λέω εγώ ιχθυοκομμωτικής τι προσφέρει μετέπειτα στο τόπο....


Βασικά ανακαλύπτεις την ανεπάρκεια του συστήματος εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν υπάρχει πουθενά αλλού αυτό το τραγικό και αναποτελεσματικό σύστημα.
Αλλά βγήκε για να ικανοποιηθούν οι μαμάδες και οι μπαμπάδες, ότι το παιδί τους μπήκε στο πανεπιστήμιο. Ελπίζω η δικιά μας γενιά να μη συνεχίσει να σκέφτεται έτσι.

youzhi έγραψε:
Το να δουλευεις ειτε εχεις παρει πτυχιο ή οχι σε καμια περιπτωση δεν ειναι ντροπη. Αλλα ειναι αισχος το να παρασιτεις. Εγω για αυτους μιλησα. Για ολους εκεινους τους φοιτητες και την πλειονοτητα ισως των καθηγητων που κοιτανε μονο το να πληρωνονται. Για τους καθηγητες ναι. ειναι ντροπη. Ειναι ντροπη να μην κανουν σωστα τη δουλεια τους και να κοιτανε μονο το χρημα. Για αυτο το λογο πιστευω πως τετοιες σχολες, που δεν κανουν τιποτα(εθεσα πιο πανω παραδειγματα) θα πρεπει να κλεισουν.


Couldn't agree with you more...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 12:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το έφερε και η κουβέντα

http://www.change.org/en-CA/petitions/rockstar-release-gta-v-on-pc

Εαν είναι να βάλετε την υπογραφή σας βάλτε τη, κάπου που αξίζει. Γτ κακά τα ψέμματα το πλιπ σου και την υπογραφή σου δεν τη βάζεις όπου και όπου. (Αν και για το πρώτο έχω αρκετές αμφιβολίες...)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 12:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Gpower2 Δεν αντιλέγω, ποσώς μ' ενδιαφέρει ποιος πρύτανης ή πρόεδρος κάθεται στην καρέκλα κ δεν πιστεύω ότι είναι αυτός που θα επηρεάσει πρωτίστως τα μαθήματα. Oι αλλαγές όμως στη γενικότερη οργάνωση κ δομή των σχολών θα έχουν προφανώς κάποιες συνέπειες στον τρόπο που θα γίνονται τα μαθήματα κ το πρόγραμμα σπουδών! Μακάρι τελικά να είναι κ προς το καλύτερο, αλλά αν ενωθούν κάποια τμήματα το βρίσκω φυσικά να επηρεαστεί και η ύλη. Συμφωνώ ότι είναι απαράδεκτο κ γελοίο να προτείνουν οι διδάσκοντες τα δικά τους συγγράμματα κ ότι υπάρχουν τόσα άλλα θέματα που πρέπει να διορθωθούν. Όσο για τις συνελεύσεις, έξω τα κόμματα από τις σχολές, αυτό έχω να πω! Αν θέλουμε ν' ασχοληθούμε με τα κοινά θα μπορούσαμε να εκλέγουμε πχ 15μελή όπως στο γυμνάσιο με περιορισμένη θητεία ώστε να μην προλάβουν να διαφθαρούν από την εξουσία. Όσο για τις υπογραφές, προφανώς το ζητουμενο ήταν ο γενικότερος σχολιασμός της πρότασης γι' αυτές τις σχολές κ όχι η πράξη του συγκεκριμένου καθηγητή που μπορεί να είχε κάθε είδους συμφέροντα σε τελική ανάλυση.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 1:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Μιας και το έφερε και η κουβέντα

http://www.change.org/en-CA/petitions/rockstar-release-gta-v-on-pc

Εαν είναι να βάλετε την υπογραφή σας βάλτε τη, κάπου που αξίζει. Γτ κακά τα ψέμματα το πλιπ σου και την υπογραφή σου δεν τη βάζεις όπου και όπου. (Αν και για το πρώτο έχω αρκετές αμφιβολίες...)


Δεν υπογράφω ρε καθίκι!!! Να πας να πάρεις ps3!!! MouaxaxaxaxaxXxaxa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 1:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
kelborn3 έγραψε:
Μιας και το έφερε και η κουβέντα

http://www.change.org/en-CA/petitions/rockstar-release-gta-v-on-pc

Εαν είναι να βάλετε την υπογραφή σας βάλτε τη, κάπου που αξίζει. Γτ κακά τα ψέμματα το πλιπ σου και την υπογραφή σου δεν τη βάζεις όπου και όπου. (Αν και για το πρώτο έχω αρκετές αμφιβολίες...)


Δεν υπογράφω ρε καθίκι!!! Να πας να πάρεις ps3!!! MouaxaxaxaxaxXxaxa


Όχι, ρε και να μην υπογράψεις δεν με νοιάζει. Θα περιμένω απλά 1 χρόνο παραπάνω να το παίξω και θα το παρω και τζάμπα!!!! Να σκασεις και με φουλ mods!!!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 3:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1 χρόνο; Όταν θα αρχίσεις εσύ το GTA V εγώ θα περιμένω εναγωνίως το GTA IV my friend!!!! Razz Razz Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Επίσης...
Razi3L έγραψε:
Deykalionas17 έγραψε:
Υ.Γ:Άκουσα φήμες ότι το καινούργιο ομοσπονδιακό πανεπιστήμιο της Αθήνας (ΑΣΟΕΕ, Γεωπονική, Πάντειος κλπ που ενώθηκαν) προβλέπεται να στεγαστεί στο νέο συγκρότημα που (κάποια στιγμή) θα χτιστεί στο πρώην αεροδρόμιο στο ελληνικό. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό;

Δηλώνω άσχετος επί του θέματος παρόλο που πρόκειται για την περιοχή μου,αν δεν γίνομαι αδιάκρητος που το άκουσες??

Το είχα ακούσει στο ραδιόφωνο την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε το σχέδιο "Αθηνά". Αλλά δεν έχω ξαναβρει τίποτα από τότε και μετά. Αλλά έχει λογική αν σκεφτείς ότι από τότε που μπήκα στη σχολή μας λένε ότι είναι στα σχέδια του κράτους το μεγαλύτερο ποσοστό των Πανεπιστημίων (αν όχι όλα) να φύγουν από το κέντρο (όπως και πολλά κυβερνητικά κτήρια) για να μπορέσει να αναπτυχθεί τουριστικά και πολιτιστικά το κέντρο. Επομένως μια δεύτερη πανεπιστημιούπολη στα πρότυπα αυτής του Ζωγράφου στο ελληνικό που θα γίνει ταυτόχρονα με την ανάπλαση της περιοχής μου ακούγεται καλή ιδέα. Αν και μάλλον εγώ θα είμαι γέρος μέχρι τότε... Οπότε δεν πολυ ανησυχώ... Ελπίζω να το προλάβουν τα εγγόνια μου μόνο... Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 5:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
1 χρόνο; Όταν θα αρχίσεις εσύ το GTA V εγώ θα περιμένω εναγωνίως το GTA IV my friend!!!! Razz Razz Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ΝΙΓΚΑ ΓΟΥΑΤ?


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 6:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Damn it... I meant GTA VI... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Το είχα ακούσει στο ραδιόφωνο την πρώτη μέρα που ανακοινώθηκε το σχέδιο "Αθηνά". Αλλά δεν έχω ξαναβρει τίποτα από τότε και μετά. Αλλά έχει λογική αν σκεφτείς ότι από τότε που μπήκα στη σχολή μας λένε ότι είναι στα σχέδια του κράτους το μεγαλύτερο ποσοστό των Πανεπιστημίων (αν όχι όλα) να φύγουν από το κέντρο (όπως και πολλά κυβερνητικά κτήρια) για να μπορέσει να αναπτυχθεί τουριστικά και πολιτιστικά το κέντρο. Επομένως μια δεύτερη πανεπιστημιούπολη στα πρότυπα αυτής του Ζωγράφου στο ελληνικό που θα γίνει ταυτόχρονα με την ανάπλαση της περιοχής μου ακούγεται καλή ιδέα. Αν και μάλλον εγώ θα είμαι γέρος μέχρι τότε... Οπότε δεν πολυ ανησυχώ... Ελπίζω να το προλάβουν τα εγγόνια μου μόνο... Razz Razz Razz


Πράγματι,είναι καλή ιδέα αν λάβεις υπόψιν σου τα οικονομικά οφέλη που θα προκύψουν από την ανάπτηξη του τουρισμού ή καλύτερα την καλύτερη αξιοποίηση του τουρισμού στο οποίο κατά τη γνώμη μου η Ελλάδα υστερεί σε σύγκριση με άλλες χώρες της Ευρώπης όπως η Ιταλία...
Και δεν θα με χάλαγε καθόλου είναι η αλήθεια ένα τέτοιο σενάριο,θα ήταν μια πολύ καλή εναλλακτική για τους φοιτητές που δεν θα αναγκάζονται να περνάνε πλέον από το κέντρο για να πάνε στη σχολή τους,αν ανοίξει ποτέ και το μετρό στο ελληνικό,που το περίμενα από τον πρώτο με δεύτερο χρόνο που μπήκα στη σχολή αλλά ακόμη @@... Evil or Very Mad
Έκανα μια σχετική αναζήτηση αλλά δεν μπόρεσα να βρω τίποτα παραπάνω από αυτά...
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/paideia/adamantios_korahs_to_neo_omospondiako_panepisthmio_sthn_athhna.2109146.html
http://www.inews.gr/240/opa--anakoinosi-prytaneias-gia-to-thema-adamantios-korais.htm
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 10:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, αυτό που χρειαζόταν το κέντρο της Αθήνας για ν' αναβαθμιστεί ήταν η απομάκρυνση των πανεπιστημίων Laughing Να φύγουν λοιπόν καθ' ότι όχι μόνο δίνουν μια πολύ άσχημη εικόνα για την πόλη-που ακούστηκαν πανεπιστήμια σε κέντρο πρωτεύουσας :-p αλλά χαλάνε κ την αισθητική κ βρωμίζουν με καυσαέρια τα γραφικά δρομάκια, αίσχος, ντροπή κ όνειδος, ξουτ λοιπόν, για την ανάπτυξη του τουρισμού!:-p

anw, ok δεν μπορώ να πω ότι το βρίσκω άσχημη ιδέα να μετακινηθούν.
Αν κ απ ό,τι είδα αναφέρεται μόνο στο Γεωπονικό, το Οικονομικό, το Πάντειο, το Πανεπιστήμιο Πειραιά και το Χαροκόπειο.
@Raziel μην ανησυχείς, θα το προλάβεις! πόσα μαθήματα σου μένουν?:-p
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hecate στις Τετ Φεβ 20, 2013 9:55 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2013 11:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2013 10:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα μωρέ δες και την θετική πλευρά!
Μέχρι να τελειώσεις θα έχεις ένα φοβερό μετρό στο ελληνικό για να πηγαίνεις στη σχολή!
Μη σου πω ότι θα έχει ανακαλυφθεί και η μεταφορά μόνο με τη σκέψη!
Ταξίδια στο χρόνο, στο διάστημα, στο υπερπέραν... Niar

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2013 11:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ι sense alot of butthurt in this thread!!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2013 11:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Ι sense alot of butthurt in this thread!!!!


Καλά. Όταν όμως σε λίγο καιρό θα σε αφορά αυτό το thread και δεν θα μιλάς εκ του ασφαλούς, ξαναέλα να μας πεις την γνώμη σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 20, 2013 11:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μη μου παραπονιέστε.
Αν μη τι άλλο είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα :3
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01331 seconds with 5 queries