Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Seiki subs Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 8:58 am
Τίτλος: Seiki subs
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πετυχα στο aniDb αυτο το νεο(?) Ελληνοφωνο (στην πραγματικοτητα ειναι διγλωσσο, Ελληνικα και Αγγλικα)φανσαμπ γκρουπ. Οι Seiki subs αποτελουνται προς το παρον απο ενα ατομο μονο, οπως αναφερεται στην ιστοσελιδα τους http://seikisubs.blogspot.com/ . Σημαντικο ειναι οτι η μεταφραση γινεται απευθειας απο τα Ιαπωνικα, και το οτι ως πρωτο προτζεκτ, επελεξαν το Porfy no nagai tabi ( http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5552 ), το οποιο οπως ισως γνωριζετε, εχει αμεση σχεση με την χωρα μας. Θα κατεβασα τα πρωτα επεισοδια που εχει ηδη βγαλει, και θα επανελθω με σχολια. Νομιζω οτι αξιζει της προσοχης μας.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 10:45 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει Nadir... Κατά καιρούς πολλοί θέλησαν να ξεκινήσουν ένα καινούργιο group από μόνοι τους προκαλώντας μου πολύ μεγάλη έκπληξη. Γιατί μόνος; Τι είναι αυτό που ωθεί κάποιον τελικά να ξεκινήσει ένα "δικό του" fansub group μόνος του από το 0 ενώ έχει την δυνατότητα να εισχωρήσει σε κάποιο ήδη υπάρχον και με μεγάλη εμπειρία σε τεχνικά αλλά και λοιπά θέματα group. Η απάντηση που μπορώ να δώσω είναι, ίσως ματαιοδοξία ή ίσως ψώνιο ή..... Αν αυτό ήταν μια γενικότητα θα καταλήγαμε να είχαμε ο καθένας μας εδώ μέσα κι από ένα groupaki, έτσι γιατί "μετράμε" και να μην φτιάχναμε ομάδες...

Βλέποντας όλα αυτά τα "χμμμ" βιαστικά releases μερικών "groups", νοιώθω ότι θα καταλήξουμε κάτι σαν "θεματοφύλακες" της ποιότητας στον τομέα του fansub γιατί λειτουργούμε σαν ομάδα κι έχουμε άτομα πλέον "specialized" σε συγκεκριμένους τομείς και αυτό το κάνουμε γιατί απλά γουστάρουμε να λειτουργούμε σαν ομάδα όχι για να ικανοποιήσουμε κάποια ματαιοδοξία μας (κοίτα κοίτα, είμαι αρχηγός αυτού του group, κοίτα κοίτα τι έκανα, το έκανα μόνος μου, WoW!! Κλάιν Μάιν βασικά...)

Δεν είμαστε σκάουτερ (ελπίζω) να κυνηγάμε αυτούς που θέλουν να κάνουν κάτι από μόνοι τους για να τιμήσουν το όνομά τους ή για να επιδείξουν κάτι, οι ίδιοι επέλεξαν αυτόν τον δρόμο ας τον ακολουθήσουν. Εμείς όμως, είμαστε εδώ για όποιον θέλει να τον βοηθήσουμε σε οτιδήποτε έχει πρόβλημα, όπως έχει συμβεί πολλάκις στο παρελθόν με πάρα πολλά άτομα που με την βοήθεια μας ξεκίνησαν, με το δικό τους group εννοείτε και όχι με την AC, τον πηγεμό για την Ιθάκη που λέγετε ποιοτικό-κουραστικό-χρονοβόρο Fansubbing και όχι απλά fansubbing...

Χωρίς παρεξήγηση και μιλάω καθαρά για λογαριασμό μου... Wink
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cougar στις Δευ Μάρ 23, 2009 12:45 am, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 2:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ματαιοδοξία και ψώνιο είναι η μια πλευρά.
Σαφέστατα ο καθένας θέλει να είναι αφεντικό του εαυτού του.
Από την άλλη, ίσως θα πρέπει να ρίξουμε ένα βλέφαρο στο ενδεχόμενο η δική μας αλαζονεία/ειρωνεία να ωθεί κάποια πρόσωπα σ' έναν πιο μοναχικό δρόμο.
Ή μπορεί να μην ευθύνεται καμιά από τις προαναφερθείσες αιτίες, και απλούστατα μερικοί άνθρωποι να γουστάρουν να λειτουργούν μόνοι τους.
Το μόνο πρόβλημα στους "μοναχικούς" είναι ότι συνεχίζουν όσο αντέξουν. Ενώ μια ομάδα, που έχει συνεχή ανανέωση προσώπων και καταστάσεων, θετικών και αρνητικών, συνεχίζει ό,τι και να γίνει.
Μέχρι να την πάρει κι αυτήν ο διάολος από τη βάση της, και να πάει κατευθείαν στον κουβά.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 6:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα δεν ξεκίνησαν οι άνθρωποι και τους αρχίσαμε στα πας μη Animeclipse Team Member, βάρβαρος;!

Να κοιτάζει ο καθένας την καμπούρα του και να αφήνει τους υπόλοιπους να κάνουν τη δουλειά τους, όπως την κάνουν.



Α μα πια...............
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 8:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ον τοπικ πλιζ...


_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 8:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rezeero έγραψε:
Να κοιτάζει ο καθένας την καμπούρα του και να αφήνει τους υπόλοιπους να κάνουν τη δουλειά τους, όπως την κάνουν.


Ακριβώς αυτό δεν είπα κι εγώ στον Nadir, να τους αφήσει ήσυχους και να κάνουν ότι θέλουν!; Ή μου στερείς και το δικαίωμα της άποψης και του λόγου, όσον αφορά την κριτική που άσκησα στο post μου;

Πάει να ξεκινήσει συζήτηση για ένα fansub group και εσύ απλά μπαίνεις, flammareis offtopic και τέλος, ούτε ουσία, ούτε τπτ, απλά την λες... Αν το βρίσκεις αυτό που κάνεις σωστό αλλά συγχρόνως βρίσκεις αυτό που έκανα εγώ λάθος, ε τότε τι να πω πραγματικά έχω μείνει άφωνος... Υπάρχουν και τα pm για να την πεις σε κάποιον, δεν χρειάζονται τα drama flame festivals ανάμεσά μας και σε public threads...
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 8:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια ήταν ότι το ποστ σου rezeero ήταν κάπως άκυρο.
Μπορεί να είμαστε και εγώ και ο cougar λίγο off-topic, σχετικά με το πώς τα πηγαίνει το νέο μέλος της fansub κοινότητας στην προσπάθεια του, αλλά ξεκινήσαμε μια γενικότερη συζήτηση.
Και για να μπούμε ξανά στο θέμα, δεν έχω κατεβάσει ακόμη να δω τη δουλειά του ανθρώπου, αλλά εξ όσων είδα στο site-blog του, προσπαθεί και κατ' εμέ καταφέρνει να δώσει έμφαση στη λεπτομέρεια. Ένας άνθρωπος που γουστάρει και αγαπάει αυτό που κάνει. Κι αυτή είναι η πρώτη εντύπωση, από την είσοδο στο χώρο του. Για τα υπόλοιπα, θα επικοινωνήσω με τον ίδιο/-α, γιατί θα ήθελα να τον ρωτήσω για κάποια πράγματα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 8:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχοντας πλήρη επίγνωση ότι το να συνεχίσω τη συζήτηση είναι η χειρότερη επιλογή, αλλά δε μου αρέσει να μoυ τη λένε χωρίς λόγο τη μια στο τόσο που κάνω post.... ορίστε, χαρείτε:


_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 9:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη, Γιώργο βάλτε ένα Topic Locked, γιατί πάει χάθηκε η μπάλα εδώ μέσα... Nadir, sorry για την κατάληξη του thread, ειλικρινά, σ' ευχαριστούμε πάντως για την ενημέρωση! Thumbs UP
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 9:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι λίγο on-topic μια και κατέβασα το release...

Στα (+) η επιλογή του συγκεκριμένου τίτλου, και γενικά το release. Έχει τα λάθη του, αλλά σε γενικές γραμμές δε με πρόσβαλε. Με τον καιρό θα βελτιωθεί υποθέτω

Στα (-) ότι είναι πολλά τα επεισόδια και μακάρι η Hestia να αντέξει ή να βρει συνεργάτες. (ή να μη βαρεθεί γιατί παραείναι παιδικό :P)


Kαλή επιτυχία, όπως και να'χει! Thumbs UP
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 9:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι τιμή μας το πρώτο και γρηγορότερο αγγλικό (και άρα διεθνές) Fansubbing μιας σειράς, να είναι και στα ελληνικά. Όπως επίσης και το να αρχίζουν να υπάρχουν άτομα που να μπορούν να κάνουν Fansubbing απευθείας από την Ιαπωνική.

Ως προς τη μοναχικότητα του εγχειρήματος... Έχει ένα καλό και ένα κακό. Το καλό είναι ότι κάποιος με τον εαυτό του έχει 100% συμβατότητα, συννενόηση και κοινό τρόπο σκέψης, ενώ σε μια ομάδα αυτά τα ποσοστά δε μπορούν να φτάσουν ποτέ το 100%, και υπάρχουν πάντα μικροαπώλειες και αλληλοκαλύψεις. Δηλαδή αν 2 άτομα αξιοποιήσουν 10 και 10 ώρες, το αποτέλεσμα θα είναι λίγο μικρότερο από όσο 1 άτομο που αξιοποίησε 20 ώρες, γιατί τα 2 άτομα θα πρέπει να δαπανήσουν χρόνο στην επικοινωνία τους. Το κακό πάλι είναι ότι ο ελεύθερος χρόνος ενός μόνο ατόμου μπορεί να είναι πολύ μικρός για να γίνουν όλα στην εντέλεια, και να τα καταφέρνει να τα κάνει όλα και καλά και γρήγορα.

Σίγουρα, ένα θέμα που με προβληματίζει και μένα είναι ότι ίσως έχουμε απωθήσει/αποθαρρύνει άτομα από το να συμβάλλουν στη δική μας προσπάθεια. Αλλά από την άλλη πάλι, είναι τεχνικά αδύνατο να αποκτήσουμε τόσα νέα Projects, και μια ομάδα με τόσο ευρεία ποικιλομορφία, που να είναι όλοι ικανοποιημένοι.

Αυτό που κάνει η συγκεκριμένη κοπέλα αξίζει σίγουρα επικρότηση. Και μακάρι να μπορεί να συνεχίζει για όλα τα επεισόδια με την όρεξη την οποία έχει τώρα.

Όσο για το Scouting... Ναι, δεν είμαστε scouters, αλλά ρίχνουμε πάντα ένα βλέφαρο στο τι γίνεται τριγύρω μας, και δεν κλείνουμε καμία πόρτα defacto...

@rezeero: Σίγουρα φαίνεσαι κάπως κακοδιάθετη σήμερα...

@serestrum: You are offtopic yourself :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 10:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Cougar Θα συμφωνησω ως ενα σημειο με την λογικη σου, αλλα αυτο μονο αν δω αναλογα "δειγματα" στην δουλεια της εν λογω κοπελας. Βλεποντας λοιπον το πρωτο επεισοδιο, αναγνωριζω την πολυ καλη αποδοση στα Ελληνικα(σιγουρα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για την ακριβεια της μεταφρασεως, αλλα απο εμμεσα δειγματα, μου φαινεται καλη), και το ικανοποιητικο encoding. Το timing επισης ειναι καλο. Γενικα ειναι ενα αξιοπρεπεστατο release(και artifacts εχει σε καποια σημεια, κυριως τα πιο σκοτεινα, και στην αποδοση των χρωματων ισως αλλα οχι κατι φοβερο). Σκεψου και την περιπτωση να ηθελε να αφιερωθει στο συγκεκριμενο ανιμε, κατι που μπορει να ηταν ιδιαιτερα χρονοβορο να αποφασιστει απο μια ομαδα, αν τελικα εβρισκε συμπαρασταση για τον συγκεκριμενο τιτλο. Θα δω και αλλο, και βλεπουμε.

Edit: Ειχα ανοιχτη την απαντηση για αρκετη ωρα, και οταν πατησα submit, ειχα ηδη χασει την συνεχεια του thread, και καποια απο αυτα που αναφερω ειπωθηκαν. Συγνωμη για την επαναληψη λοιπον. Και κατι που ξεχασα να αναφερω, το συγκεκριμενο ανιμε ηθελα πολυ να το παρακολουθησω, και ετσι λοιπον, και μονο που μου δινει αυτη η κοπελα την ευκαιρια να το κανω, ειναι σημαντικο για μενα.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 10:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα ένα δύσκολο εγχείρημα, καθώς αρκετοί από εμάς έχουμε προσπαθήσει κατά καιρούς να κάνουμε όλες τις δουλειές για ένα release και διαπιστώσαμε ότι είτε δεν μπορούσαμε, είτε δεν είχαμε τον απαραίτητο χρόνο. Ωστόσο είμαι της άποψης να μην κρίνουμε αρνητικά μια προσπάθεια στο ξεκίνημά της, όσο δύσκολη και αν φαίνεται.

Όσον αφορά τα της δημιουργίας πολλών ολιγομελών/μονομελών fansub group, θα πω ότι είναι λογική συνέχεια και να εξηγηθώ. Πλέον τα τεχνικά μέσα που διαθέτει ο καθένας στα χέρια του για fansubbing είναι προσιτά σε όλους, και στο hardware και στο software. Το fansubbing έγινε πλέον ευκολότερο από παλιά. Τα anime φαίνεται ότι έφτασαν και στην Ελλαδίτσα μας και είναι πλέον πολύ πιο γνωστά, κάτι στο οποίο θέλω να πιστεύω ότι συνέβαλλε και η AnimeClipse. Κοινώς, το group πέτυχε το βασικό του στόχο.

Από κει και πέρα, έχοντας ανεβάσει αρκετά τον πήχη της ποιότητας, σε όλα τα επίπεδα, προσπαθούμε περισσότερο να έχουμε ποιοτικά άρτια release, παρά πολλά στον αριθμό ή γρήγορα στο release time. Όταν λοιπόν έρθει κάποιος και πει "παιδιά ας πιάσουμε αυτό το project", οι περισσότεροι θα του πούμε "είμαστε φουλ αυτή τη στιγμή" ή "δεν ασχολούμαστε με το χ,ψ anime". Οπότε λογικό είναι να ανοίξει και αυτός/ή ένα δικό του group για να βγάλει τη σειρά ανιμe που του αρέσει. Γιατί να είναι κακό αυτό; Φυσικά και δεν είναι έτσι όλες οι περιπτώσεις, αλλά αρκετές κινούνται σε αυτό το μοτίβο. Για τη συγκεκριμένη προσπάθεια, σκεφτείτε ποια θα ήταν η απάντηση στην Hestia αν μας πρότεινε να πιάναμε αυτή τη σειρά σαν project... Το πιθανότερο θα ήταν να προσπαθήσουμε να την υιοθετήσουμε σαν μεταφράστρια από τα ιαπωνικά.

Πού θέλω να καταλήξω όμως με όλα αυτά; Προσωπική μου άποψη είναι ότι η AnimeClipse αυτή τη στιγμή δε χρειάζεται να ανοιχτεί κι άλλο. Έχουμε ΠΟΛΛΑ project ανοιχτά, και ΠΟΛΛΑ ακόμα που περιμένουν να αρχίσουν. Ας κοιτάξουμε λοιπόν όλοι να κλείσουμε τα κενά που έχουμε και μετά να δούμε άλλα project. Από μέλη έχουμε μια έλλειψη, όχι τόσο στον αριθμό, όσο στην εμπειρία και στην τεχνική γνώση. Typesetters, encoders, karaokers είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Ας αφήσουμε λοιπόν τα καινούρια group να ανθίζουν, και ας τα υποστηρίξουμε στην προσπάθειά τους. Δε χρειάζεται ούτε να τα κατακρίνουμε, ούτε να προσπαθούμε να τα ενσωματώσουμε. Άλλωστε όλοι τον ίδιο στόχο έχουμε, να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερα anime στα ελληνικά.

[offtopic]
Δε νομίζω ότι χρειάζεται κλειδαριά το συγκεκριμένο thread. Μπορεί να ξέφυγαν κάποια ποστ, αλλά εν τέλει συνεχίστηκε κανονικά. Πραγματικά θλίβομαι όταν βλέπω τέτοιους τσακωμούς μεταξύ μελών, αλλά όλα είναι μέσα στο παιχνίδι. Τα υπόλοιπα μέσω pm...
[/offtopic]
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 22, 2009 12:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει Nadir... Κατά καιρούς πολλοί θέλησαν να ξεκινήσουν ένα καινούργιο group από μόνοι τους προκαλώντας μου πολύ μεγάλη έκπληξη. Τι είναι αυτό που ωθεί κάποιον να ξεκινήσει ένα "δικό του" fansub group από το 0 ενώ έχει την δυνατότητα να εισχωρήσει σε κάποιο ήδη υπάρχον και με μεγάλη εμπειρία σε τεχνικά αλλά και λοιπά θέματα group. Η απάντηση που μπορώ να δώσω είναι, ματαιοδοξία ή ψώνιο. Αν αυτό ήταν μια γενικότητα θα καταλήγαμε να είχαμε ο καθένας μας εδώ μέσα κι από ένα groupaki, έτσι γιατί "μετράμε"...




εγω για παραδειγμα που θελω να ξεκινησω ενα καινουργιο γκρουπ(οχι ακριβως γκρουπ..ενα ανιμε θελω να μεταφρασω)ειμαι ψωνιο??
απλα επειδη ειλικρινα βλεπω την δουλεια σας και μου αρεσει παρα πολυ θελω να προσφερω και εγω κατι...και 2ον και εγω ξεκινησα μονος αλλα πολυ απλουστατα γιατι δεν εχω βρει κανεναν αλλο...ζητησα βοηθεια απο 'δω αλλα πραγματικα εχετε τοσα προτζεκτ που το καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να ασχοληθειται και με καινουργιο...

οσο αφορα εμενα βεβαια και να ηθελα να κανω καιτ μονος μου δεν εχω αυτην την δυνατοτητα γιαιτ δεν εχω ιδεα απο τιποτα εκτος της μεταφρασης...μονο σε αυτον τον τομεα ειμαι καλος... Whistling

μακαρι να καναμε αυτο το ανιμε σαν animeclipse...δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο χαρουμενος θα ημουν...

τωρα απο κει και περα εγω θα ψαξω ατομα και αν γινει κατι και επιτελους μεταφραστει(κομματακι χλωμο) θα ζητησω τις γνωμες σας γιατι σας ειστε πλεον ''επαγγελματιες σε αυτο που κανετε''...Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 22, 2009 1:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουφ και νομιζα οτι ειπα κατι που δεν επρεπε... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02182 seconds with 5 queries