Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη

μtorrent - tracker status: offline Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 03, 2008 10:43 pm
Τίτλος: μtorrent - tracker status: offline
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

από το πρωί βλέπω κάθε τρεις και λίγο αυτό το κόκκινο βελάκι σε όλα τα torrents που τρέχουν με το utorrent 1.61 μου.

το ξαναέκανα εγκατάσταση, (χμ ναι το έχω βολευτεί και βαριέμαι να βάζω πιο καινούρια έκδοση, χώρια που όλο και κάποια από αυτές κάθε τόσο βγαίνει προβληματική για κάποιο λόγο και δεν ξέρω ποια να βάλω), δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα στις ρυθμίσεις ή στο router, και επίσης ήμουν συνδεδεμένη με 9 διαφορετικούς trackers, οπότε είναι στατιστικά σχεδόν αδύνατο να έπεσαν όλοι ταυτόχρονα και να ανησυχώ τζάμπα.

εσείς που γνωρίζετε περισσότερα, και ενημερώνεστε και περισσότερο, any ideas??

happy
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 19 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: Athens, Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 03, 2008 10:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To ξέρω πως δεν είναι ουσιαστικά λύση αυτό που θα πω αλλά δεν αντέχω θα το πω (σοζ κιόλας χεχε), αλλά σε όσους έχουν utorrent προτείνω να βάλουν Azureus που γενικά δεν έχει και ποτέ προβλήματα. (κάτι σαν firefox έναντι των άλλων browsers ένα πράμα).

Απλά το λέω γιατί όλο ακούω προβλήματα από διάφορους users utorrent.
Gl πάντως. ^^
_________________
My swords are said to instill in their
wielders the urge to kill, once they grip the hilt.
In the end, they are demonic swords.
A sword that cuts one free from one’s karma and does not cut people…
That is what I consider the ultimate sword.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 12:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελευταία έκδοση της σειράς 1.6 είναι αυτή εδώ:
http://www.filehippo.com/download_utorrent/2253/

Μήπως το θέμα είναι του router σου; Βασικά κάτι μου λέει, ότι με το που αλλάζει ip το router σου, χάνει τη σύνδεση με τους τράκερ το utorrent. Τώρα γιατί και πως αντιμετωπίζεται...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 12:39 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα και εγω! υΤορρεντ 1,7,7 Crying or Very sad
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 12:44 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ISP σας; Γενικά καλό είναι σιγά σιγά να αρχίσουμε όλοι να ενεργοποιήσουμε το encryption στους client μας, καθώς έχουν αρχίσει να γίνονται ανακοινώσεις περι κόψιμο γραμμών torrent και άλλα τέτοια χαρούμενα...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 11:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο αλλα αν κλεισω και ξανα ανοιξω το υτορρεντ ολα καλα! πρασινιζουν τι στο καλο φταιει δεν ξερω (το αντιμετωπιζω και σε αλλο ενα σιτε που ειμαι και δυστηχως εκει το ρατιο ειναι απαραιτητο) εχω απεγκαταστησει 3 φορες το υτορρεντ εχω ανοιγει αλλα πορτ enable cookie firewall και ολα τα συναφη αλλα και παλι κοκκινιζουν απο το κακο τους wall bang
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 25 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 12:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ισως να φταιει το firewall σου.εμενα μου το καμνε αυτο οταν ειχα το avg8.
το σβησα και ησυχασα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 03 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 238
Τοποθεσία: never, never, land




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θενξ! big smile big smile
λοιπόν σήμερα φαίνεται να λειτουργεί κανονικά Confused What..? αλλά μάλλον πρέπει να υιοθετήσω μία μία τις προτάσεις σας

gpower2 έγραψε:
Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ISP σας; Γενικά καλό είναι σιγά σιγά να αρχίσουμε όλοι να ενεργοποιήσουμε το encryption στους client μας, καθώς έχουν αρχίσει να γίνονται ανακοινώσεις περι κόψιμο γραμμών torrent και άλλα τέτοια χαρούμενα...


εχμ μήπως γίνεται να δώσεις κανένα επιπλέον στοιχείο (ή σύνδεσμο) γι' αυτό? Embarassed Embarassed είμαστε και άσχετοι μερικοί από μας Embarassed

mitsos έγραψε:
ισως να φταιει το firewall σου.εμενα μου το καμνε αυτο οταν ειχα το avg8.
το σβησα και ησυχασα.


αυτό το εγκατέστησα μόλις προχθές!! χμ!!!!!
_________________
srs bzns -->
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rezeero έγραψε:
αυτό το εγκατέστησα μόλις προχθές!! χμ!!!!!

Αν εννοείς το Avg θα σου πρότεινα καλύτερα να βάλεις κάνα zone alarm γιατί το Avg....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 165
Τοποθεσία: Athens, Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shiroikage έγραψε:
rezeero έγραψε:
αυτό το εγκατέστησα μόλις προχθές!! χμ!!!!!

Αν εννοείς το Avg θα σου πρότεινα καλύτερα να βάλεις κάνα zone alarm γιατί το Avg....


Μα το avg είναι "antivirus" δεν είναι απαραίτητα "firewall".
Avira Antivir εννοείς να βάλει που είναι και το καλύτερο open-source antivirus.
Όσο αφορά το firewall εγώ προσωπικά έχω απενεργοποιήσει το firewall των windows και έχω βρει την υγειά μου. Το firewall του router μου αρκεί.
Από κει και πέρα με ένα Ccleaner για registry, ένα spybot search and destroy για spyware και το AviraAntivir για Antivirus και δε παίζει ποτέ κανένα problem εδώ και άπειρο καιρό.. (τουλάχιστον για μένα, και τα έχω πολύυυυ καιρό)

PS : Δε λέω καλό το Zonealarm αλλά δε το θεωρώ και ότι πιο εύχρηστο/χρήσιμο, καθώς μπορεί ώρες ώρες να γίνει ενοχλητικό..
_________________
My swords are said to instill in their
wielders the urge to kill, once they grip the hilt.
In the end, they are demonic swords.
A sword that cuts one free from one’s karma and does not cut people…
That is what I consider the ultimate sword.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 1:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πρωσοπικά χρησιμοποιώ Kaspersky και για firewall και για antivirus, δεν μπορώ τα πολλά.
Όπως πρέπει να ξέρει καποιος δεν πρέπει να χρησιμοποιεί 100 πράγματα μαζί (ανοίγουν ports από εδώ και απο εκέι το καθένα και γίνεται ενα χάος)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 6:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rezeero έγραψε:
εχμ μήπως γίνεται να δώσεις κανένα επιπλέον στοιχείο (ή σύνδεσμο) γι' αυτό? Embarassed Embarassed είμαστε και άσχετοι μερικοί από μας Embarassed


Βασικά δεν έχω τώρα εγκατεστημένο το utorrent, και δε θυμάμαι ακριβώς που ήταν η επιλογή, αλλά αν πας στα options, ή στο connections ή στο Bittorrent, αναφέρει την επιλογή encryption και επιλέγεις το always. So simple.

Radagast82 έγραψε:
Μα το avg είναι "antivirus" δεν είναι απαραίτητα "firewall".
Avira Antivir εννοείς να βάλει που είναι και το καλύτερο open-source antivirus.
Όσο αφορά το firewall εγώ προσωπικά έχω απενεργοποιήσει το firewall των windows και έχω βρει την υγειά μου. Το firewall του router μου αρκεί.
Από κει και πέρα με ένα Ccleaner για registry, ένα spybot search and destroy για spyware και το AviraAntivir για Antivirus και δε παίζει ποτέ κανένα problem εδώ και άπειρο καιρό.. (τουλάχιστον για μένα, και τα έχω πολύυυυ καιρό)

PS : Δε λέω καλό το Zonealarm αλλά δε το θεωρώ και ότι πιο εύχρηστο/χρήσιμο, καθώς μπορεί ώρες ώρες να γίνει ενοχλητικό..


Το AVG έχει και security suite με όλα τα καλούδια (antivitus, firewall, antispyware).
Το Antivir είναι η κορυφή η ίδια, as we speak είναι το τοπ γενικότερα. Μόνο που δεν είναι open source, αλλά απλά freeware.
Το firewall των Windows απλά sucks. Μόνο με το firewall του router επίσης δεν είσαι καλυμμένος, αν και από το τίποτα είναι πολύ καλύτερη λύση. Αλλά ένα software firewall είναι σχεδόν μονόδρομος, αφού όλοι οι "wanna be famous" hackers/crackers έχουν βαλθεί να αποδείξουν ότι τα λειτουργικά της Microsoft είναι γεμάτα τρύπες, με αποτέλεσμα να εξαπολύουν αδιάκοπες επιθέσεις. Το Zonealarm είναι μια καλή λύση για κάποιον μέσο χρήστη, με ελάχιστα μηνύματα εαν ρυθμιστεί σωστά. Για πιο προχωρημένους χρήστες θα πρότεινα το Comodo, μιας που πλέον έχει γίνει σταθερό και δεν δημιουργεί ηλίθια κολλήματα όπως παλαιότερα.
Το CCleaner καλό, πολύ καλό, αλλά δυστυχώς αφήνει αρκετά σκουπίδια στη registry που ναι μεν δεν δημιουργούν προβλήματα άμεσα, αλλά βαραίνουν τη registry με αποτέλεσμα σε κάποια στιγμή να αρχίσει να στενάζει το σύστημα. Το System Mechanic κάνει σαφέστατα καλύτερη δουλειά, αλλά δεν είναι freeware...
Για τα anti-spyware γενικότερα, ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% καλυμμένος. Χρειάζεσαι 2-3 διαφορετικά για να αισθανθείς καθαρός από spyware. Προτεινόμενα : asquared, spybot search and destroy, ad-aware.

RaiDeNJuNioR έγραψε:
Εγώ πρωσοπικά χρησιμοποιώ Kaspersky και για firewall και για antivirus, δεν μπορώ τα πολλά.
Όπως πρέπει να ξέρει καποιος δεν πρέπει να χρησιμοποιεί 100 πράγματα μαζί (ανοίγουν ports από εδώ και απο εκέι το καθένα και γίνεται ενα χάος)


To Kaspersky Internet Suite θα εννοείς μάλλον, που τα έχει όλα και "συμφέρει". Μια από τις πιο "υπερπροστατευτικές" σουίτες ασφαλείας, που σου πετάει το ένα μήνυμα πίσω από τ' άλλο, δίνοντάς σου μια αίσθηση ασφαλείας, που δυστυχώς πολλές φορές είναι και λανθασμένη. Πολύ βαριά επίσης σαν εφαρμογή, ξεζουμίζει πολλά resources. Μέχρι να συμμορφωθούν οι developers και να την ελαφρύνουν λίγο, Thumb Down

Όλα τα παραπάνω βέβαια έχουν αναφερθεί στο thread για τα χρήσιμα προγράμματα, αν κάποιος θέλει τέτοιες πληροφορίες, ας ρίξει μια ματιά κι εκεί...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 25 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 7:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεις να βαλεις και το nod32.απλο,καλο και ευχρηστο.δεν τραβαει πολους πορους και δεν σε ενοχλει και καθολου.
και οταν ποιασει το pc σου κανα ζορικο ιο βαζεις σε λειτουργια το avg8 που σκοτωνει τα παντα και μετα το ξαναβγαζεις. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 7:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρηκα το προβλημα και το διορθωσα ισως ακουστει χαζο
αλλα κανε το εξης πανε εναρξη - εκτελεση - %AppData%\utorent
μεσα στο φακελο εχει τα τορρεντ που κατεβαζεις και κατι αλλα αρχεια .DAT
εμενα δυστηχως ειχα κανει μια χαζομαρα και οταν εκανα εγκατασταση το ΝΕΡΟ καταλαθος εδωσα στο ΝΕΡΟ VISION τα .DAT αρχεια να ανοιγουν με αυτο.. με αποτελεσμα το αρχειο ελεγε Νew.dat και απο κατω Nero Vision File association κατι... αν δεν εχεις τετοιο προβλημα κανα firewall.. η κανα πορτ κλειστο..
Εγω παντως μολις απελευθερωσα τα DAT files απο το ΝΕΡΟ τρεχει ρολοι! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Respekt
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 228




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 04, 2008 7:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mitsos έγραψε:
μπορεις να βαλεις και το nod32.απλο,καλο και ευχρηστο.δεν τραβαει πολους πορους και δεν σε ενοχλει και καθολου.
και οταν ποιασει το pc σου κανα ζορικο ιο βαζεις σε λειτουργια το avg8 που σκοτωνει τα παντα και μετα το ξαναβγαζεις. Cool


Το είδα το AVG8 φίλε, μου μπίκε ένας ιός από ένα "Daemon Tools" πριν ένα μήνα και το AVG δεν τον έπερνε ίδιση και που λέμε ο ιος δεν με άφεινε να κάνω τίποτα.
Τίποτα δεν άνοιγε ουτε task manager, system restore , installs και επείσης πεταγόντουσαν μηνύματα του τύπου ο επεξεργαστής σας έχει καεί κτλ.

Στην τελική κανένα antivirus δεν είναι αξιόπιστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0175 seconds with 5 queries