Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Λίστες - Ανταλλαγές - Ζητήσεις

Αναζητείται τίτλος παλιού "παιδικού"
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 16 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 2:35 pm
Τίτλος: Αναζητείται τίτλος παλιού "παιδικού"
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα παιδιά

Να σας ρωτήσω... επι εποχής kabamaru και gi-jo παιζόταν και ένα άλλο anime του οποίου το όνομα δεν θυμάμαι αν το ξέρετε πείτε το ονομα γιατί εχω φάει το κεφάλι μου αλλά δεν μου έρχετε Sad

Κλασικά είναι 2 στρατόπεδα οι καλοί και οι κακοί. Η ιδιαιτερότητα του anime και ίσως αυτό να σας θυμίσει κάτι είναι οτι οι κακοί ήταν κάτι σαν μεταλλαγμένοι. Είχαν κόκινα σημάδια στο κεφάλι και το σώμα τους. Οι βάσεις τους ήταν σε πόλεις τις οποίες κάλυπταν με ένα σύνεφο καταιγίδας οπου όποιος βρισκόταν μέσα του χωρίς μάσκα αναπνοής "μεταλλασόταν", έβγαζε παρόμοια κόκκινα σημάδια και γινόταν κακό υποχείριο των "κακών" αυτών... θυμάμαι οτι τα οχήματα των "κακών" ήταν κουφά και φουτουριστικά όπως αυτό του αρχηγού τους που ήταν μια ρόδα που στο εσωτερικό της είχε καθισμα, τιμόνι και όπλα...

δεν ξέρω αν σας διαφώτισα καθόλου αλλά δεν θυμάμαι κ πολλά άλλα απο το συγκεκριμένο παιδικό...

θενξ :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 3:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spiral Zone. Από τις καλές σειρές.

EDIT #1
Ήταν cartoon, όχι anime. Δυτικού τύπου κινούμενα σχέδια, όχι γιαπωνέζικα.

EDIT#2
Στο spiralzone.com είχαν επεισόδια για κατέβασμα αλλά από τότε που άρχισαν να διαφημίζουν τα DVDs, τα κατέβασαν. Παρ' όλα αυτά, μέχρι να αποφασίσει κάνας άνθρωπος να ripάρει τα DVDs, μπορείς να βρεις μερικά επεισόδια εδώ
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 16 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 3:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όσο για το cartoon έχεις δίκιο
όσο για το όνομα σε ευχαριστώ πολύ. δεν μπορείς να φανταστείς τι μου θύμησες... είδα το intro στο youtube... καταπληκτικό cartoon Thumbs UP Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 7:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά! ακόμα μια φορά χρειάζομαι την βοήθεια σας και τις γνώσεις σας... Έχω κολήσει με ακόμα ένα παλιό καρτούν που ήταν την ίδια εποχή... αυτή την φορά έχς ακόμα λιγότερα στοιχεία... σε λίγο θα σας δίνω quests χεχε...
ήταν που λέτε ένας τυπάκος πάλι σε φουτουριστικό χρόνο... που είχε ή πράσινα μαλλιά ή μώβ... το παλικάρι αυτό είχε πολύ γρηγορη regeneration που λέμε... χαρακτηριστηκά θυμάμαι μια φορά που ένα όχημα τον τρύπησε στην κοιλιά 2-3 φορές με κάτι καρφιά που είχε μπροστά... και φυσικά έζησε... 1 στοιχείο αυτό...
2) σκηνή από μια κοπέλα να κάνει μπάνιο, ο φίλος της ανοιγει την πόρτα του σπιτιού, μπαίνει ένας "κακός" με ένα πυροβόλο και όταν του έριξε στην κοιλιά πετάχτηκε ένας πήδακας αίματος, πάει να καλύψει την πληγή αλλά άνοιξε παρόμοια τρύπα στην πλάτη του ... παρόμοια τύχη είχε και η κοπέλα που έκανε μπάνιο...
3) Ήταν μια ξανθιά γκόμενα στην σειρά... την οποία αγάπησε ο πρασινομάλλης μας ήρωας... και σε κάποια στιγμή που αυτή πληγώθηκε στο στήθος αυτός της γιάτρεψε την πληγή... και στην τελευταία φάση νομίζω της σειράς... μετά από καιρό βλέπει ο ήρωας μας την ξανθιά σε ένα τραίνο, φωνάζει το ονομά της νομίζω (ασπρομάλλα πλέον, ενώ αυτός δεν γερνουσε) αλλά όταν γύρισε και είδε το πρόσωπό της κατάλαβε οτι δεν ήταν αυτή....

Αυτά σε γενικές γραμμές δυστυχώς δεν θυμάμαι κάτι πιο χαρακτηριστηκό ή χτυπητό να σας βοηθήσω... ευχαριστώ εκ των προταίρων Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 9:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?p=97155#97155
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 16 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 18, 2009 10:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε ωραίος!!! σε ευχαριστώ πολύ ναι όντος αυτόν τον τύπο έψαχνα!!! Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Λίστες - Ανταλλαγές - Ζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01912 seconds with 5 queries