Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 140, 141, 142
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 8:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νουμερο 403....http://www.onemanga.com/Naruto/403/01/

εδω δινει το δωρο στον ναρουτο ελπιζοντας να μην χρειαστει να το χρησιμοποισει ποτε... Thumbs UP Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 64


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 11:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ πιστεύω πως το δώρο του Ιτάτσι προορίζεται για τη στιγμή που θα αναμετρηθούν Ναρούτο και Σασούκε... Προσωπικά θεωρώ τον Ιτάτσι το πιο δυνατό Νίτζα που έχει περάσει από το Ναρούτο πιο δυνατό ακόμα και από το Pain (η μόνη εξαίρεση είναι ο Μάνταρα και αυτό γιατί δεν έχω δει τη πραγματική του δύναμη...) και γενικότερα πιστεύω ότι ό,τι λέει δεν το λέει για πλάκα οπότε και η πρόβλεψη πως κάποια στιγμή θα αναμετρηθεί Ναρούτο με Σασούκε είναι πέρα για πέρα αληθινή( Ο τύπος ήταν ιδιοφυία είτε για μάχη μιλάμε είτε για γεγονότα που θα ακολουθήσουν ήταν 100 :P βήματα μπροστά). Θα μου πείτε ωραία και που κολλάνε όλα αυτά με το δώρο του Ιτάτσι... Γνώμη μου είναι πως ο Ναρούτο έχει τουμπανιάσει άσχημα αλλά ακόμα και σε σάγκε mode δεν έχω καταλάβει πως θα μπορούσε να σταματήσει τα τζούτσου από το σαρίνγκαν του Σασούκε (πόσο μάλλον του Μανγκεκύου). Ο Κισιμότο καλώς η κακώς το έχει θεοποιήσει και αν εξαρέσεις το μειονέκτημα ότι βλάπτει την όραση( αν και υπάρχει τρόπος να λυθεί και αυτό έστω και μακάβριος...) είναι το υπέρτατο Bloodline ability που έχω δει μέχρι στιγμής με δεύτερο κοντά το ρινένγκαν. Προσθέστε το γεγονός ότι μπορεί και ελέγχει και τον Κιούμπι δεν μιλάμε για ένα απλό πλεονέκτημα μιλάμε για υπερόπλο. Οπότε ο μόνος τρόπος για το ναρούτο να το αντιμετωπήσει είναι αν είχε και αυτός σαρίνγκαν έστω και για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα... Και εδώ είναι που κολλάει το δώρο του Ιτάτσι...


Τώρα στα της μάχης Ναρούτο Vs Pain εντάξει τολμώ να πω ότι έχω πορωθεί και αναμένω πως και πως την ερχόμενη παρασκευή... Η αλήθεια είναι πως ο Pain έχει αφανήσει τη μισή κονόχα και κάποιου από τους πιο σημαντικούς πρωταγωνιστές... Ο θάνατος της Χινάτα με εξέπληξε γιατί για να είμαι ειλικρινής πάντα πίστευα σε happy end μεταξύ Χινάτα και Ναρούτο αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος γιατί παρά τα σοβαρά της τραύματα το σημείο που δέχεται την τελειωτική μαχαιριά από τον Pain δεν φαίνεται( είναι κάτι συντρίμια μπροστά...)
Για τον Pain έχω να πω τρία πράγματα πρώτον έχω πραγματική περιέργεια να δω τι του δίνει τόση αυτοπεποίθηση ιδιαίτερα από τη στιγμή που είναι αποδεδειγμένα εξαντλημένος (είχε αρχίσει να αιμοραγεί από το στόμα και η Κόναν τον προειδοποιούσει ότι το έχει παρακάνει) και στέκεται μπροστά από ένα μενόμενο ναρούτο με 6 ουρές παρακαλώ... Δεύτερον τι είναι αυτό που τον καθήλωσε σε αυτό το πράγμα τέλος πάντων και είναι σαν σταυρωμένος... δεν ξέρω θεωρώ ότι είναι πολύ δυνατός για να το έπαθε σε κάποια μάχη... το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως είναι κάποια παρενέργεια του ρινένγκαν όπως πχ το μακενγκύου που βλάπτει την όραση ή όταν ο ναρούτο είναι σε κιούμπι mode που μειώνεται το lifespan του... Τρίτον τι συνέβη από τότε που τους άφησε ο Τζιράγια με αποτέλεσμα να παιθάνει ο φίλος του Ναγκάτο (ξέχνάω το όνομά του) και να τρελαθεί ο Ναγκάτο.



Τέλος για το Ναρούτο τι να πει κανείς Ναρούτο=Κιούμπι και μάλιστα θεωρώ ότι ήταν η τέλεια στιγμή για να ξυπνήσει ο Κιούμπι γιατί πολύ απλά δεν έμεινε και κανένας όρθιος ώστε να φοβάται ο Ναρούτο μπας και τον βλάψει...

Τεσπα αυτά τα ολίγα και εις αναμονή των εξελίξεων :P Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1745
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 03, 2009 11:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:
νουμερο 403....http://www.onemanga.com/Naruto/403/01/

εδω δινει το δωρο στον ναρουτο ελπιζοντας να μην χρειαστει να το χρησιμοποισει ποτε... Thumbs UP Thumbs UP


Ευχαριστω arislp.Τzolis κοιτα στην σελιδα 8 συγκεκριμενα.


sport_billy το θεωρω αδυνατο να εχει και σαρινγκαν ο Naruto και αυτο γιατι μετα γινεται εξαιρετικα δυνατος και ξεφευγει πολυ απο θεμα δυναμεων σε σχεση με τους αλλους.Προσωπικα πιστευω οτι η δυναμοι που εδωσε ο Itachi ειναι για να μπορει να ελεγχει τις ψευδεστησεις που μπορει να δημιουργησει ο Sasuke.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 11:16 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks boys! Ομολογώ ότι δεν το θυμόμουν καθόλου!Τώρα όντως αποκτάει νέο ενδιαφέρον το τι μπορεί να γίνει από εδώ και πέρα.
Πάντως όχι με τον Pain γιατί βλέπω ότι σε αυτό που συμφωνούμε όλοι είναι ότι το δώρο μάλλον είναι για όταν βρεθεί εναντίον του Sasuke. (Το ότι του λέει ότι εύχεται να μη χρειαστεί πιστεύω το λέει γιατί δεν θέλει να παλέψουν μιας και ο Ναρούτος είπε ότι τον βλέπει σαν brotha τον Σάσουκε και δεν θέλει να τον σκοτώσει). Ούτε και εγώ πιστεύω ότι είναι σαρίνγκαν γιατί τότε ο Ναρούτο θα είναι Vidal Sasoon (Kyubi, sage, saringan, βατράχια)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 11:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sport_billy έγραψε:
Δεύτερον τι είναι αυτό που τον καθήλωσε σε αυτό το πράγμα τέλος πάντων και είναι σαν σταυρωμένος... δεν ξέρω θεωρώ ότι είναι πολύ δυνατός για να το έπαθε σε κάποια μάχη...το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως είναι κάποια παρενέργεια του ρινένγκαν όπως πχ το μακενγκύου που βλάπτει την όραση ή όταν ο ναρούτο είναι σε κιούμπι mode που μειώνεται το lifespan του...


Μπα, χλωμό να έγινε έτσι. Αν δεις, ο θρόνος που κάθεται έχει κάτι σαν κεραίες. Ίσως έτσι ελέγχει τα σώματα. Και είναι κοκκαλιάρης εξαιτίας της ακινησίας, καθώς τα σώματά του κάνουν τη δουλειά για αυτόν.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 115


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 04, 2009 3:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα τολμήσω να πω πως το δωράκι του itachi θα είναι κατι σαν genjutsu repeler η κάτι σχετικό. δηλ να μην τον πιάνουν του σασουκε τα genjutsu.... Αν και είναι πολυ ελπιδοφορο κατι τετοιο...
_________________
Memory is a Burden that Wears at the Soul
as Weather Wears at Stone

-Crovax
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 64


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 4:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω πως πάνω κάτω το ίδιο πράγμα λέμε παιδιά όσον αφορά το δώρο του Ιτάτσι. Προσωπικά νομίζω ότι ο Ναρούτο θα μπορέσει να έχει για πολύ μικρό διάστημα τις δυνάμεις του σαρίνγκαν ίσα ίσα για να αντισταθεί στα τζεντζούτσου του σασούκε ή ακόμα καλύτερα οι δυνάμεις που του έδωσε ο Ιτάτσι ίσως να ενεργοποιηθούν αντανακλαστικά όπως όταν μετά τη μάχη Ιτάτσι και Σασούκε ο Σασούκε εκτέλεσε εκείνο το τζουτσου με τη μαύρη φωτιά εναντίον του Μάνταρα εντελώς αντανακλαστκά επειδή ο Ιτάτσι του το είχε "εμφυτεύσει". Όπως και να χει όμως το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο ο Ναρούτο θα μπορέσει να αντισταθεί στα τζούτσου του σασούκε.

Όσο για τον Pain αυτό το κόλπο με το να ελέγχει τα σώματα από μακριά έχει το εξής πλεονέκτημα κατεμέ ότι μπορεί να χρησιμοποιεί τις δυνάμεις του στο μέγιστο βαθμό και παράλληλα δεν υπάρχει κίνδυνος να πάθει κακό. Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να παλέψει κιόλας ο ίδιος οπότε αν όντως έχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορεί να παλέψει-κουνηθεί έχω περιέργεια να μάθω τι τον οδήγησε σε αυτή τη κατάσταση

Τεσπα προς στιγμήν αυτό που μετράει είναι η μάχη ΝΑΡΟΥΤΟ vs PAIN Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 05, 2009 5:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και πλέον αυτό το thread έχει πάρα πολλές σελίδες, νομίζω κατέχει και το σχετικό ρεκορ στο forum, ήρθε η ώρα του να κλείσει και να συνεχίσει ένα καινούριο και καθαρό thread.

Συνεχίζουμε λοιπόν τη συζήτηση εδώ.

Topic Locked
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 140, 141, 142
Σελίδα 142 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01935 seconds with 5 queries