Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics

LOST Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 09, 2007 8:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνήσω με τον gpower2 σε αρκετά σημεία:

1) Ο Locke είναι ο εκλεκτός του νησιού, γι'αυτό δεν παθαίνει τίποτα. Δηλαδή Island+Black smoke loves Locke! Laughing
2) H Kate τα έχει σίγουρα με τον Σόγιερ. Πριν συναντηθούν, ο Jack είχε πάρει τηλέφωνο σπίτι της και μιλούσε με κάποιον (τον σύντροφο της προφανώς) και φαινόταν πως γνωρίζονταν. Επίσης, η Kate ανέφερε ότι ο σύντροφος της θα ζηλέψει στη συνάντηση με τον Jack
3) O Jacob υπάρχει και τον συσχετίζω με το μάυρο καπνό. Eπίσης, στην Wikipedia έχει μια πολύ αχνή εικόνα του! (μα καλά πού την βρήκαν?)
4) O μαύρος καπνός έχει αποδειχτεί ότι μπορεί να πάρει ανθρώπινη μορφή (πχ. αδερφός του Eko). Έτσι, μίλησε στον Locke με τη μορφή του Walt.
5) Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά ένας Other είναι αγέραστος!! Πρόκειται για τον Richard (αν δεν τον θυμάστε, κοιτάξτε εδώ. O Ben τον συνάντησε στα νιάτα του και δεν έχει αλλάξει ακόμα!!!!!


Κάποιος είπε ότι ό,τι εύχεται ο Walt γίνεται πραγματικότητα. Επειδή δεν το έχω προσέξει, σε ποιο επεισόδιο γίνεται ακριβώς αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 09, 2007 8:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεκτό αυτό που λέτε για τον Walt, όμως...
Να θυμίσω κάτι: Υπάρχει συγκεκριμένο flashback του μικρού, όταν έχει πάει στην Αυστραλία με τη μητέρα του και τον καινούριο σύζυγο. Στο συγκεκριμένο flashback, ο μικρός κάθεται στο χαλί του σαλονιού, και διαβάζει/κοιτάζει τις εικόνες ενός βιβλίου, που έχει θέμα τα πτηνά (δε θυμάμαι αν αναφέρεται γενικότερα στα ζώα της Αυστραλίας). Την ώρα που διαβάζει και κοιτάζει την εικόνα ενός συγκεκριμένου πουλιού, προσπαθεί να κεντρίσει το ενδιαφέρον των γονέων του, και αποτυγχάνει οικτρά. Εκνευρίζεται+στεναχωριέται, και εντελώς συμπτωματικά, στο μπαλκόνι του σπιτιού τους, πέφτει νεκρό ένα πουλί, ίδιο με την εικόνα που κοιτάζει. Εντελώς συμπτωματικά, η πολική αρκούδα εμφανίζεται λίγο μετά τη σκηνή που ο μικρός κοιτάζει τις εικόνες ενός κόμικ, μεταξύ των οποίων υπάρχει και το σκίτσο της αρκούδας. Σ' άλλο επεισόδιο, και εδώ μπορεί να κάνω λάθος, εμφανίζεται από το πουθενά ένα άλογο, ενώ έχει προηγηθεί ή συζήτηση ή απλή αναφορά του μικρού στα άλογα.
Μπορεί να κάνω και λάθος για το ότι μπορεί να κάνει πραγματικότητα ό,τι βάλει στο μυαλό του, πολλές συμπτώσεις όμως παίζουν με το μικρό, και δε νομίζω να μείνει μόνο στην κατηγορία του ρόλου-μπαλαντέρ.
Όσον αφορά την εικόνα, έβαλα το επ. 22 να το δω, γιατί θεώρησα ότι είναι photoshopοιημένη. Πήγαινε στο 31:53 με 31:55. Αστραπιαία σκηνή, που λόγω του γενικότερου χαμού, δεν την παίρνει έυκολα χαμπάρι κανείς.

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 10, 2007 12:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata is right!

Ναι, αυτό αμέλησα να το πω.
Spoiler
O Walt στην πρώτη σεζόν όταν είναι στην Αυστραλία σκοτώνει ένα πουλί. Αλλά νομίζω και κάποιος άλλος είχε αναφερθεί σε κάποιες ικανότητες του Walt, νομίζω ο θετός του πατέρας, γιαυτό κιόλας τον ανέλαβε πάλι ο Michael. ΜΕτά αυτό με την αρκούδα και το άλογο, όντως είχε συμβεί. Αλλά είχαμε και παλιότερα εμφάνιση του Walt, πριν δραπετεύσουν από το νησί, όπου ο Walt εμφανίζεται σε κάτι καλάμια και είναι σαν να πνίγεται.
Πάντως οι σεναριογράφοι ζήτησαν ένα deadline για να συμμαζέψουν το σενάριο το οποίο είχε ξεφύγει σε κάποια φάση. Απότι ξέρω θα βγουν 5 σεζόν, δλδ ακόμα 2. Επομένως σε 2 χρονάκια θα μάθουμε επιτέλους τι έχουν στο μυαλό τους οι άτιμοι οι σεναριογράφοι.

Spoiler
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 10, 2007 12:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Wiki λέει ότι όλες οι σεζόν θα είναι 6 (δηλαδή άλλες 4) και το serial θα τελείωσει τη σεζόν 2009-2010...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 10, 2007 12:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν Σοφάκι έχεις δίκιο τελικά. Μόλις το έψαξα στο tv.com (παρεπιπτόντως πολύ ενημερωμένο site) και το άρθρο που είχα διαβάσει είναι παλιότερο. Σε πιο καινούριο άρθρο αναφέρεται ότι θα έχουμε 6 σεζόν σύνολο, δλδ άλλες 3 (τις 4 που τις βρήκες βρε; Razz) και παραθέτω την πηγή μου σαν καλός δημοσιογράφος big smile!

http://www.tv.com/lost/show/24313/story/9482.html?om_act=convert&om_clk=headlinessh&tag=headlines;title;4om_act=convert&om_clk=headlinessh
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 11, 2007 10:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OMG! το ήξερα ότι δεν ξέρω αφαίρεση...!!!! Embarassed Whistling Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: kilkis

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2007 2:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι εχώ ακουσει καλα λόγια για αυτη τη σειρα θα το ψαξω
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τοποθεσία: Underworld

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 10, 2011 5:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

oh yeah,η αγαπημένη μου σειρά(μέχρι στιγμής...)
έχει απίστευτη πλοκή, μουσική, εικόνα, σκηνοθεσία κ φυσικά ανάπτυξη χαρακτήρων...
προς το τέλος χάλασε λίγο, πιο πολύ επειδή κατά τη γνώμη μου δεν εξήγησαν επαρκώς τι συνέβη κ μάλιστα έκλεισε με έναν κάπως προβλέψιμο τρόπο...
κατά τ' άλλα όμως είναι μια από τις καλύτερες σειρές για μένα κ όποιος δεν την έχει δει σίγουρα χάνει...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01422 seconds with 5 queries