Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Λίστες - Ανταλλαγές - Ζητήσεις

Anime με ελληνική μεταγλώττιση Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 75


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 7:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

candywhite το ότι έχεις και διαθέτεις την Λάλαμπελ, καθώς επίσης και όλα τα άλλα είναι απίστευτο!! Είχα επικοινωνήσει με έναν χρήστη ο οποίος και εκείνος τα είχε αλλά μου είπε ότι δεν τα δίνει... (διαφορά ανθρώπων!!)

Το θέμα είναι ότι και εγώ έχω κάποιες κασέτες, όχι πολλές, αλλά έχει χαλάσει το πρόγραμμα με το οποίο τα έκανα rip! Ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του pc κλπ κλπ... Σκοπεύω και εγώ να ανεβάσω σε rapidshare ΠΟΛΥ υλικό αλλά άκουσα ότι δίνουν μέχρι 20 γίγα upload αληθεύει?? Και αν ναι εννοούν 20 γίγα τη μέρα? Το μήνα...??

Ευχαριστώ! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 12:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kragion έγραψε:
Το θέμα είναι ότι και εγώ έχω κάποιες κασέτες, όχι πολλές, αλλά έχει χαλάσει το πρόγραμμα με το οποίο τα έκανα rip! Ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του pc κλπ κλπ... Σκοπεύω και εγώ να ανεβάσω σε rapidshare ΠΟΛΥ υλικό αλλά άκουσα ότι δίνουν μέχρι 20 γίγα upload αληθεύει?? Και αν ναι εννοούν 20 γίγα τη μέρα? Το μήνα...??

Ευχαριστώ! Wink


Απλά στο rapidshare πλέον στους premium users υπάρχει "όριο" για το πόσο υλικό θα έχουν uploaded και δεν θα σβήνεται. Για να είμαι ακριβής, παλιότερα μπορούσες να έχεις κάνει upload όσα gb ήθελες και δεν στα πείραζε κανείς (δεν έληγαν τα link) τώρα μπορείς ναι μεν να κάνεις το ίδιο αλλά όταν ξεπεράσεις τα 20 gb upload χαρακτηρίζεται το account σου ως XXL και πλέον όποιο αρχείο δεν έχει download για 3 μήνες σβήνεται αυτόματα. Ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 1:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rath έχουμε κάνα νέο από αυτό που συζητήθηκε σχετικά με τα anime της Candy white;
I'm getting kinda itchy in the thought of having "Alladin to mahou no lamp" in my hands. Lips Sealed
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 10:45 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shiroikage έγραψε:
Rath έχουμε κάνα νέο από αυτό που συζητήθηκε σχετικά με τα anime της Candy white;
I'm getting kinda itchy in the thought of having "Alladin to mahou no lamp" in my hands. Lips Sealed


Όχι ακόμη. Υπομονή... Wink Wink Όταν θα μιλήσω με την candywhite και θα ξέρουμε τι κάνουμε θα ενημερωθείτε... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 11:39 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kragion έγραψε:
candywhite το ότι έχεις και διαθέτεις την Λάλαμπελ, καθώς επίσης και όλα τα άλλα είναι απίστευτο!! Είχα επικοινωνήσει με έναν χρήστη ο οποίος και εκείνος τα είχε αλλά μου είπε ότι δεν τα δίνει... (διαφορά ανθρώπων!!)

Το θέμα είναι ότι και εγώ έχω κάποιες κασέτες, όχι πολλές, αλλά έχει χαλάσει το πρόγραμμα με το οποίο τα έκανα rip! Ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του pc κλπ κλπ... Σκοπεύω και εγώ να ανεβάσω σε rapidshare ΠΟΛΥ υλικό αλλά άκουσα ότι δίνουν μέχρι 20 γίγα upload αληθεύει?? Και αν ναι εννοούν 20 γίγα τη μέρα? Το μήνα...??

Ευχαριστώ! Wink


Τι υλικό έχεις kragion; είναι κάτι ανάλογο με της Candywhite?

Γιατί να μην τα ανεβάσεις σε κανένα τορρεντ τράκερ όπως το γαμάτο ή το μπλού γάιτ τζτ? νομίζω ότι θα είναι καλύτερα προσβάσιμα και θα τα κατεβάσει και κόσμος που τα ψάχνει αλλά δεν μπαίνει στο φόρουμ της ανιμεκλίπς
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 1
Τοποθεσία: Ελλάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 12, 2008 1:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά,

Καινούριο μέλος εγώ, ήρθα για να κάνω μια ερώτηση περί παλιών anime μεταγλωττισμένων στα ελληνικά. Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό topic και να μην επαναλαμβάνω πράγματα που ήδη έχουν ειπωθεί, αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω να διαβάσω αναλυτικά το forum.
Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος που έχει ανεβάσει μια παλιά ταινία κινουμένων σχεδίων. Τον τίτλο δεν τον ξέρω, υποθέτω πως είναι "Η Ελίζα και οι 12 κύκνοι" ή κάτι τέτοιο. Πρόκειται για τη γνωστή ιστορία μιας κοπέλας που τα αδερφια της μεταμορφώθηκαν σε κύκνοι και η ίδια έπρεπε να πλέξει 12 μπλούζες από τσουκνίδα για να λύσει τα μάγια. Ελπίζω να καταλάβατε. Αν μπορείτε ενημερώστε με happy

Καλώς σας βρήκα και καλά να περνάτε όλοι happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 12, 2008 10:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dadocorpus έγραψε:
θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιος που έχει ανεβάσει μια παλιά ταινία κινουμένων σχεδίων. Τον τίτλο δεν τον ξέρω, υποθέτω πως είναι "Η Ελίζα και οι 12 κύκνοι" ή κάτι τέτοιο. Πρόκειται για τη γνωστή ιστορία μιας κοπέλας που τα αδερφια της μεταμορφώθηκαν σε κύκνοι και η ίδια έπρεπε να πλέξει 12 μπλούζες από τσουκνίδα για να λύσει τα μάγια.


Το έχει ανεβάσει η candywhite στο youtube http://www.youtube.com/watch?v=_aiJdDNK0-Q

Αν έχεις υπομονή επειδή στο γιουτιουμπ είναι κομμάτια κομμάτια, κάποια στιγμή θα τα ανεβάσει κάπου όλα μαζί με τη βοήθεια των άλλων παιδιών. Θα μας ενημερώσει όταν τα καταφέρουν Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 18
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 9:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ που θα σας το πω αυτό, αλλά το υλικό μου δε θα ανέβει ακόμα. Λόγω πολύ σοβαρών οικογενειακών προβληματων δεν ειχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ και δεν νομίζω να έχω στο άμεσο μέλλον. Μόλις αρχίσω να προχωράω, θα ενημερώσω από εδώ. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 9:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

candywhite έγραψε:
Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ που θα σας το πω αυτό, αλλά το υλικό μου δε θα ανέβει ακόμα. Λόγω πολύ σοβαρών οικογενειακών προβληματων δεν ειχα καθόλου χρόνο να ασχοληθώ και δεν νομίζω να έχω στο άμεσο μέλλον. Μόλις αρχίσω να προχωράω, θα ενημερώσω από εδώ. Sad


Ούτε να το συζητάς. Περαστικά να είναι κι εσείς να είστε καλά! Όταν και άμα μπορέσεις εδώ θα είμαστε όλοι. Wink (επειδή κι εγώ ακόμη δεν έχω ξεμπερδέψει με το στομάχι μου τα θέματα υγείας με χτυπάνε ιδιαίτερα αυτόν το καιρό...)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 11:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

candywhite έγραψε:

-- Σάντυμπελ ΕΚΤΟΣ από τήν κασέτα 19 (Respekt στον Itachi που μου είπε πού να βρω 2 που μου έλειπαν)




Βρηκα σημερα τις κασετες 19 και 20 της Σαντυμπελ στα ελληνικα για οποιον ενδιαφερεται.. Cool
_________________

Θυμήσου ποιός είσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 75


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 18, 2008 7:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Τι υλικό έχεις kragion; είναι κάτι ανάλογο με της Candywhite?

Έχω μπόλικο αλλά δεν έχω ιδιαίτερα σπάνιο! Προσπαθώ να τα διακινώ όπως μπορώ! Πρώτη μου προσπάθεια εδώ:

http://www.anime.gr/forums/%C4%E9%E1%EA%DF%ED%E7%F3%E7-%F4%F9%ED-anime/3118-anime-cartoon-%EC%E5-%D5%F0%FC%F4%E9%F4%EB%EF%F5%F2-%DE-%EC%E5%F4%E1%E3%EB%F9%F4%E9%F3%EC%DD%ED%E1.html#post98299

Θέλω να ανεβάσω πολύ πράμα σε ράπιντσερ, αλλά με ξενερώνουν αυτά που "ακούω" (βλέπε δηλώσεις rath). Θα ανεβάσω και στο file2upload που είναι πολύ καλό... Το πρόβλημα είναι ότι θα φύγω για Αμερική για ένα μήνα και πλέον και δεν μπορώ να ανεβάσω υλικό τώρα!! Μάλλον κατα το καλοκαίρι...! Crying or Very sad

Παράθεση:
Βρηκα σημερα τις κασετες 19 και 20 της Σαντυμπελ στα ελληνικα για οποιον ενδιαφερεται..

Ενδιαφερόμαστε ενδιαφερόμαστε!! Ανέβασέ ταααααα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Λίστες - Ανταλλαγές - Ζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0086 seconds with 5 queries