Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Thessalian Planes

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 4:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1o το manga το συγκεκριμένο (Kakashi Gaiden) δεν μεταφέρθηκε στο anime αν και το επεισόδιο αυτό εκδόθηκε πριν ξεκινήσει το shippunden. Οπότε δε ξέρουμε αν θα το έδειχνε ποτέ αυτό σε anime. Εγώ προσωπικά δε θέλω να το δείξει γιατί θα περάσουμε σε μια νέα εποχή fillers και είναι κάτι που δε το θέλω.

2ο Όσο για αυτόν που λέει για βιβλία κάνεις λάθος. Μη συγκρίνεις manga με βιβλία. Όσες φορές έχω δει ταινία μεταφορά από βιβλίο που έχω διαβάσει έχω απογοητευτεί βλέπε. Κώδικας DaVinci, Ο ʼρχοντας των δαχτυλιδιών, Το όνομα του Ρόδου (αυτό κάτι έλεγε) κ.α. Για τα comics/anime/manga δε μπορώ να πω το ίδιο. Ίσα ίσα θα μπορούσα να πω. Τα βιβλία σου εξάπτουν την φαντασία στο μέγιστο. Σε αντίθεση από manga που σου δίνουν την εικόνα έτοιμη. Μη συγκρίνεις βιβλία με comics/manga.

3o Είπες “Tsd πριν πας να δεις μία ταινία στον κινηματογράφο που είναι μεταφορά από βιβλίο διαβάζεις πρώτα το βιβλίο;
Εγώ πάντως όχι, όπως και οι περισσότεροι πιστεύω.”
Σε αυτό όμως θα συμφωνήσω αλλά για άλλο λόγω. Οι ταινίες έχουν πολλά κενά. Και για αυτό πολλές φορές παραλείπουν μεγάλα και σημαντικά κομμάτια. Εδώ η ταινία του κώδικα DaVinci είχε 1 κρυπτόλεξο. Φαντάσου δηλαδή. Το ίδιο ισχύει και στα anime με τα manga. Τα manga σου δίνουν περισσότερες πληροφορίες από τα anime.
_________________
Fullstop(.) and comma(,) are your friends. Use them so everyone can understand your thinking.

Xun naut ori'gato dosst dro inbau tarthe. Morfeth dosst mumbaro
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Thessalian Planes

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 4:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε νομίζω να λέει πουθενά στο manga ότι ο Gamabunta πεθαίνει..
Δε ξέρω που άκουσες κάτι τέτοιο αλλά μάλλον ψέματα θα είναι.
_________________
Fullstop(.) and comma(,) are your friends. Use them so everyone can understand your thinking.

Xun naut ori'gato dosst dro inbau tarthe. Morfeth dosst mumbaro
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 4:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alagondar έγραψε:
Δε νομίζω να λέει πουθενά στο manga ότι ο Gamabunta πεθαίνει..
Δε ξέρω που άκουσες κάτι τέτοιο αλλά μάλλον ψέματα θα είναι.

Ψέματα, συκοφαντίες και λασπολογία...δεν πεθαίνει ο βασιλιάς των βατράχων...
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 217
Τοποθεσία: boreia...polu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 5:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια μην πιστευετε οτι ακουτε και οτι διαβαζετε.
ο gamabunta για να πεθανει πρεπει να γινει μεγαλη μαχη.
και αυτην σιγουρα θα την εδειχνε στο manga ή το anime ο kishi.
_________________
everything has two sides.keep the good one learn from the bad one.
http://anathemanga.forumotion.com/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 6:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tsd έγραψε:
άλλα...πως γίνεται κάποιος που βλέπει το anime να μην την ψάχνει λίγο παραπάνω απλά για να γεμίσει τα κενά του και πώς αυτός που διαβάζει το manga να μην είναι εξτασιασμένος να δεί την μεταφορά όλων αυτών που διάβαζε animaτοποιημένα... δεν μπορώ να καταλάβω την διάκριση... sry και πάλι


Άλλο το μάνγκα και άλλο το anime. Αν προσέξεις, όλα τα anime αναφέρουν ότι βασίζονται στο αντίστοιχο manga. Δηλαδή μπορεί να διαφέρουν (σχεδόν σίγουρα θα διαφέρουν), λέγε με filler, οπότε είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό. Μπορεί ένα μάνγκα να είναι υπέροχο, ενώ το αντίστοιχο ανιμε να είναι άθλιο.

Γι' αυτό λοιπόν υπάρχει και το αντίστοιχο thread για το μάνγκα, αφού οι περισσότεροι narutards, αφού φάμε το ΜΕΓΑ κόλλημα με το άνιμε, καταλήγουμε να διαβάζουμε (καλύτερα ξεκοκαλίζουμε Razz) το μάνγκα ώστε να

fingolfin έγραψε:
Tsd πριν πας να δεις μία ταινία στον κινηματογράφο που είναι μεταφορά από βιβλίο διαβάζεις πρώτα το βιβλίο;
Εγώ πάντως όχι, όπως και οι περισσότεροι πιστεύω.
Βρίσκουμε μάλλον ότι είναι πιο ωραίο να σου έρχονται με κινούμενο σχέδιο (animation) πράγματα που δεν περιμένεις να δεις σε μία σειρά παρά με στατικό σχέδιο (manga)
και όταν λες ότι πρέπει να την ψάξουμε για τα κενά που έχουμε ε τότε τι να πω;ότι θέλω να μάθω αν και πως θα γίνει ο Naruto Hokage, πως πήρε ο Kakashi το sharingan,ποιος ήταν ο τύπος που είδαμε μαζί με το naruto και την sakura στην εισαγωγή του πρώτου επεισοδίου του shippuuden όπου βρίσκουν τον Sasuke;
Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να το μάθω από το manga αλλά από το anime!


Θα διαφωνήσω ως προς τους λόγους. Ένα βιβλίο, ή ακόμα κι ένα manga, είναι σχεδόν πάντα ανώτερο, αφού αφήνει πολλά πράματα στη φαντασία του αναγνώστη, με αποτέλεσμα να υπάρχουν άπειρα διαφορετικά σκηνικά και εικόνες στο μυαλό του κάθε ένα. Αντίθετα μια ταινία ή ένα άνιμε, σου προσφέρει περισσότερο "μασημένη τροφή", πιο εύπεπτη, αλλά και λιγότερο εύγεστη από το αυθεντικό.

Alagondar έγραψε:
1o το manga το συγκεκριμένο (Kakashi Gaiden) δεν μεταφέρθηκε στο anime αν και το επεισόδιο αυτό εκδόθηκε πριν ξεκινήσει το shippunden. Οπότε δε ξέρουμε αν θα το έδειχνε ποτέ αυτό σε anime. Εγώ προσωπικά δε θέλω να το δείξει γιατί θα περάσουμε σε μια νέα εποχή fillers και είναι κάτι που δε το θέλω.


Έτσι όπως έχει εξελιχθεί το μάνγκα όμως, αναγκαστικά θα πρέπει να το δείξουν κάποια στιγμή στο άνιμε, γιατί αλλιώς θα γίνει πολύ ακαταλαβίστικο το άνιμε!
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 6:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:

fingolfin έγραψε:
Tsd πριν πας να δεις μία ταινία στον κινηματογράφο που είναι μεταφορά από βιβλίο διαβάζεις πρώτα το βιβλίο;
Εγώ πάντως όχι, όπως και οι περισσότεροι πιστεύω.
Βρίσκουμε μάλλον ότι είναι πιο ωραίο να σου έρχονται με κινούμενο σχέδιο (animation) πράγματα που δεν περιμένεις να δεις σε μία σειρά παρά με στατικό σχέδιο (manga)
και όταν λες ότι πρέπει να την ψάξουμε για τα κενά που έχουμε ε τότε τι να πω;ότι θέλω να μάθω αν και πως θα γίνει ο Naruto Hokage, πως πήρε ο Kakashi το sharingan,ποιος ήταν ο τύπος που είδαμε μαζί με το naruto και την sakura στην εισαγωγή του πρώτου επεισοδίου του shippuuden όπου βρίσκουν τον Sasuke;
Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να το μάθω από το manga αλλά από το anime!


Θα διαφωνήσω ως προς τους λόγους. Ένα βιβλίο, ή ακόμα κι ένα manga, είναι σχεδόν πάντα ανώτερο, αφού αφήνει πολλά πράματα στη φαντασία του αναγνώστη, με αποτέλεσμα να υπάρχουν άπειρα διαφορετικά σκηνικά και εικόνες στο μυαλό του κάθε ένα. Αντίθετα μια ταινία ή ένα άνιμε, σου προσφέρει περισσότερο "μασημένη τροφή", πιο εύπεπτη, αλλά και λιγότερο εύγεστη από το αυθεντικό.

gpower2 δεν είπα ότι ένα anime είναι καλύτερο από ένα manga ή το αντίστοιχο ταινίας - βιβλίου.
Απλά είπα ότι όταν βγει μία ταινία και θελήσω να την δω, η οποία είναι βασισμένη σε ένα βιβλίο, δεν πρόκειτε να μην δω την ταινία για να διαβάσω πρώτα το βιβλίο. Είμαι περισσότερο οπτικός τύπος (προτιμό το εύπεπτο οπτικοακουστικό ερέθισμα μίας ταινίας) και θα δω την ταινία και ίσως μετά να διαβάσω και το βιβλίο.
Συμφωνώ βέβαια σε αυτό που είπες
Παράθεση:
Ένα βιβλίο, ή ακόμα κι ένα manga, είναι σχεδόν πάντα ανώτερο, αφού αφήνει πολλά πράματα στη φαντασία του αναγνώστη, με αποτέλεσμα να υπάρχουν άπειρα διαφορετικά σκηνικά και εικόνες στο μυαλό του κάθε ένα.

_________________
My AMV

''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.''
Το Σιλμαρίλλιον
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 12, 2007 9:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραία όλα αυτά που λες Tsd, αλλά όσοι έχουν διαβάσει το Kakashi Gaiden τα γνωρίζουν ήδη. αναρωτιέμαι λοιπόν για το σκοπό του post σου. μήπως για να φάνε spoil όσοι δεν έχουν διαβάσει το Gaiden? μήπως για να ανακαλύψουμε την φιλοσοφία της ζωής του Kakashi (λες και δεν την ξέρουμε ήδη)? για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, απλά αναρωτιέμαι και δεν κρίνω τίποτις.
και εννοείται πως ο βάτραχος δεν έχει πεθάνει (μάλλον)! frog king ftw Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 15
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 12, 2007 9:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνηθως τα μανγκα δινουν μεγαλυτερη ευχαριστηση.Το anime το εβρισκα εκπληκτικο και ημουν απιστευτα ενθουσιασμενος,αλλα μολις αρχισα τα μανγκα το anime απλα τα συμπληρωνει .Δεν ξερω αν ειναι επειδη ξερω τι θα γινει ή επειδη οντως ειναι καλυτερο το μανγκα,αλλα πλεον πια η ευχαριστηση που περνω απο το anime εχει μειωθει στο μισο. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 184
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 12, 2007 10:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zombitsa έγραψε:
παιδια μην πιστευετε οτι ακουτε και οτι διαβαζετε.
ο gamabunta για να πεθανει πρεπει να γινει μεγαλη μαχη.
και αυτην σιγουρα θα την εδειχνε στο manga ή το anime ο kishi.


Μπα, μην το λες, ήταν σχετικά εύκολο...
The frog king probably dead...
Η μάχη πήγε κάπως έτσι...



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 27 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 217
Τοποθεσία: boreia...polu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 13, 2007 7:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@MatheMagician-kun

_________________
everything has two sides.keep the good one learn from the bad one.
http://anathemanga.forumotion.com/index.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 13, 2007 8:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βατράχι είναι ακόμα ζωντανό, και αν διάβασα σωστά, το καλεί στο 370 ο Jiraya προτού πάει να πολεμήσει έναν "ισχυρό αντίπαλο". (Here comes the Pein)
Thumb 2 Up Dwarf
Το βατράχι αποκαλύπτει οτι ο Γκαστόνε έχει κι άλλη τεχνική να μάθει, και ο Jiraya υπαινίσσεται ότι την Αλεπού την έφερε για να τα κάνει όλα πόρνη στο χωριό ο Μαντάρας, άρα ζούσε ακόμα τότε. Επιβεβαιώνεται ότι το πεδίο μάχης Γκαστόνε-Γκόμενου ήταν το παλιό καναβάτσο του Πρώτου και του Μαντάρα.


_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 13, 2007 2:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα βγήκε από τους θεούς Japflap το 369...σωστά ismia...? Wink
Απολαύστε... Cool
Japflap
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 14, 2007 9:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σα να τα μπερδεψε σεναριακα λιγο τα πραγματα το νεο τευχος,παντως αν ο madara εχασε απο τον πρωτο τοτε το mangekyu δεν ειναι ανικητο,itachi μαλλον ειναι δυσκολα τα πραγματα big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 15, 2007 1:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως θα διαπιστώσατε από το ποστ του anim, βγήκε το καινούριο sugoi sugoi chapter του αγαπημένου μας manga! Βρείτε το εδώ :

http://forum.narutochaos.com/showthread.php?t=13246

Όσον αφορά την εξέλιξη, δεν προχωράει και πολύ, ΑΛΛΑ...



Το spoiler tag μπήκε για να μην παρασυρθείτε και τα διαβάστε ΠΡΙΝ κατεβάσετε το manga.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 15, 2007 11:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απίστευτο το σημερινό τεύχος!Επιτέλους μερικές απαντήσεις από τον Kishi.
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το σημείο που ο Minato χώρισε το chakra του Kyubi στα 2 και έδωσε στον Naruto το yang (το καλό chakra?), έτσι ώστε ο Naruto να αποκτήσει όλες τι δυνάμεις του Kyuubi?
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 13 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00928 seconds with 5 queries