Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fairy Tail

[AC] Fairy Tail Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 99, 100, 101  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 2:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shadow Ace Slayer έγραψε:
και κατι τελευταιο οταν βρειτε δουλεια με το καλο γιατι ειναι σημαντικο στις μερες μας τοτε δεν θα εχετε δηκαιλογιες ... αν δεν μπορειτε να ειστε συνεπης με αυτο τοτε μην το κανετε βρειτε ατομα που θα το κανουν οτι δουλεια και να εχουν... ξερω δεν πληρωνεστε αλλα οπως ειπατε ειναι για σας ( εγωιστικο)
Και να σας πω ειμαστε ελληνες ρε... τι ζητηστε το με ευγενικο τροπο και θιγεστε ? θα πατε στρατο οταν θα σας βριζουν θα βαζετε τα κλαματα και θα τους κανετε τους εξυπνους με αυτες τις απαντισεις που δινετε για να δειξετε οτι ειστε καπιοι ? αυτα τα κανουν για να ριξουν τις γκομενες τα αγορια οχι μεταξι μας.. σορρυ για τις γκομενες στα κοριτσια απλος μου βγεικε αυθορμητα Razz


Αν και ξεφεύγουμε Off topic Που ξέρεις εσύ ή ο καθένας εαν δουλεύουμε η όχι? Από τη στιγμή που δεν γνωρίζετε τπ για τα μέλη της ομάδας καλό να μην γενικεύεις η όχι. Ξαναλέω έξω από το χορό πολλοί κοκόροι λαλούν.
Δεύτερον το fansubbing εξ ορισμού( σημασιολογία 3ης λυκείου) είναι από τους φαν για τους φαν. Αυτο σημαίνει ό,τι γίνεται, γίνεται πρώτα επειδή εμείς έχουμε την τρέλα να το κάνουμε και μετά επειδή υπάρχει ένα κοινό εκεί έξω. Αυτά για να καταλαβαίνουν και μερικοί, γιατί φαίνεται ότι από ερμηνεία πάσχουμε στη σήμερον ημέρα.
Τρίτον και βασικότερον συγκρίνεις την εμπειρία του στρατού με ένα forum? Μάθε να κάνεις σωστές αναλογίες λοιπόν. Όταν πας στο στρατό δεν έχεις δικαίωμα να αντιμιλήσεις επειδή στο επιβάλει η ιεραρχία και οι κανόνες που υπάρχουν μέσα σε αυτό το σύστημα. Όπως λοιπόν σέβεσαι αυτούς τους κανόνες και σε πάει 5-5 να μιλήσεις για να μην φας την φυλακή και δεν μιλάς παρά σκύβεις το κεφάλι και συνεχίζεις γτ δεν θες να μπλέκεις, έτσι και εδώ συμμορφώνεσαι με τους κανόνες. Η διαφορά είναι ότι εδώ δεν κυκλοφορούν Moderators να σε χώσουν μέσα και ότι έχουν όλοι την όρεξη να ασχολούνται με τον καθένα. Επειδή ακριβώς όμως δεν υπάρχει ο φόβος της τιμωρίας και επειδή ακριβώς είναι ελαστικά τα παιδιά με την τιμωρία για αυτό ακριβώς γίνεται της τατάνας κάθε φορά με τον κάθε ένα που λέει το μακρύ του και το κοντό του.
Εαν λειτουργούσαν όπως τα ξένα fansub θα έριχναν ένα ip ban στο καθένα που παραβίαζε κατάφορα τους κανόνες και θα τελείωνε το θέμα. Εαν συνέχιζε σε ολο το οικοδομικο τετραγωνο μετά στη πόλη κ.ο.κ όπως κάναν παλιότερα και είχαν το κεφάλι τους ήσυχο. Θα κλαίγατε ομαδικώς μετά αλλά πιος θα νοιαζόταν. Για αυτό όπως θα μάθεις και στο στρατό, μην αντιλαμβάνεσαι την επιείκια που σου δείχνουν οι Mods εδώ μέσα ως αδυναμία και λέτε ότι σας κατέβει.

Γενικότερο off topic οπότε προτείνω όταν τα παιδιά έχουν ευκαιρία να μεταφερθεί πάραυτα όλη η παπαρολογία των τελευταίων σελίδων προς ανακύκλωση. Όποιος θέλει να συνεχίσει υπάρχει αυτό το πολύ όμορφο thread
για να βγάλει το άχτι του με το καθετί http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=1154&postdays=0&postorder=asc&start=765, όπως πχ ο δρ κάτ που έχει προσωπικά με τον gpower
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 29 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 21


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 3:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί σκέφτονται έτσι....είναι απλό τα παιδιά το κάνουν για χόμπι και επειδή το γουστάρουν και έπειτα το κάνουν rls γιατί ξέρουν πως κάποια άτομα θέλουν να έχουν μια καλή συλλογή και όχι μια προχειροφτιαγμένη (και είμαι ευγνώμων γι`αυτό)

ΥΓ. και η ευγενία είναι στην ανθρώπινη φύση αλλα κάποιοι το ξεχνούν γι`αυτό το γραφουν στους κανόνες τα παιδιά (άποψη μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 20 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 4:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί το συνεχίζεται και δεν θεωρείτε το θέμα λήξαν ώστε να μην γεμίζει το συγκεκριμένο topic με άκυρα πράγματα εκτος του fairy tail? Και στην τελική αν κάποιος έχει 8ema με κάποιον από το team μπορεί να του στήλη ένα πολύ απλό PM !!!
Και να κάνω και μια σχετική ερωτήσω στο Fairy Tail τελειωσαν τα filer ?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 6:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το συνεχιζουμε γιατι εχει πλακα και οταν βαρεθουμε απλως θα διαγραφουνε τα οφφτοπικ ποστς.

οντοπικ στο οφφτοπικ τωρα.
Dr. Kat οκ, μολις κατουρησα. τωρα, εισαι ο επομενος? ερχομαι.

ξερετε πολυ καλα οτι καρφι δεν μας καιγεται για τις παπαριες που λεγονται και θα βγαλουμε ο.τι ειναι να βγαλουμε οποτε μας καπνισει και αν μας καπνισει. αλλα συνεχιστε με τις θεωριες συνωμοσιας εγω τουλαχιστον γελαω
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 8:11 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή βαριέμαι να κάνω quote τόσα άκυρα επιχειρήματα από 2 lifleless trolls θα μιλήσω γενικά.

Τα πράγματα είναι πολύ απλά για να γεμίζουμε σελίδες και σελίδες.

Καταλάβετε επιτέλους ότι ΔΕΝ πληρωνόμαστε για αυτό που κάνουμε. Το κάνουμε επειδή θέλουμε να προσφέρουμε.
Ποτέ δεν αρνηθήκαμε κριτική με σκοπό να βελτιωθεί η δουλειά μας (π.χ. αυτή η μετάφραση, αυτό το karaoke κλπ θα μπορούσαν να γίνουν καλύτερα). Δεχόμαστε ΠΑΝΤΑ όλες τις καλοπροαίρετες κριτικές, είτε θετικές, είτε αρνητικές. Οπότε, το εγωιστές που το λέτε σαν καραμέλα από την αρχή των post σας, όπως καταλαβαίνετε (ή αν δεν μπορείτε, προσπαθείστε λίγο) δεν ισχύει με την καμία.

Πάρτε το χαμπάρι, δεν ανεχόμαστε και ούτε πρόκειται, τέτοιες συμπεριφορές που το μόνο που δείχνουν είναι αχαριστία. Δε σου αρέσει η δουλειά μας; Σεβαστό. Θες να τα δεις πιο γρήγορα; Επίσης σεβαστό. Και στις 2 περιπτώσεις μπορείς να πας αλλού. Τόσο απλό. Αλλά το να μας βρίζεις μέσα στο forum μας, επειδή προσφέρουμε, όχι.

Όσον αφορά το αρχικό post. Είναι δυνατόν να πιστεύει κάποιος νοήμων άνθρωπος ότι βγάζουμε πολλαπλό release καλοκαιριάτικα για να την πούμε στους AnimeBurn;;; Δηλαδή έλεος... Είναι τόσο άκυρο, που δεν έχω να σχολιάσω κάτι εδώ. Η απάντηση του Brak από το 1ο κιόλας post σου, σε έβαλε στη θέση σου. Και στην τελική, αν όντως είμασταν τέτοιοι τύποι και κάναμε κάτι τέτοιο, με αυτή τη λογική τα παιδιά (οι Animeburn) δε θα είχαν καν δικό τους thread στο forum μας.

Εν ολίγοις, καθυστερήσεις πάντα υπάρχουν. Εδώ καθυστερεί το ίδιο το studio που είναι δουλειά του να το κάνει, και δε θα καθυστερήσουμε εμείς που ΔΕΝ είναι δουλειά μας; Και μην ξεχνάτε ορισμένα manga που περνάνε χρόνια χωρίς να βγει νέο chapter. Εκεί τι κάνετε;

Επομένως, το να τη λέτε (σε κανέναν δεν την είπατε με τόσο άκυρα και ανίσχυρα επιχειρήματα, αλλά λέμε τώρα) σε μια ομάδα που τα κάνει από χόμπι και επειδή θέλει να προσφέρει, είναι τουλάχιστον τραγελάφικο.

Και τέλος, υποθέτω ότι αφού κάνετε έτσι σε μια ομάδα που δεν είναι υποχρεωμένη να βγάλει επεισόδιο, όταν αργεί να τα βγάλει το studio, που είναι δουλειά του να το κάνει όπως είπα και πιο πριν, παίρνετε τηλέφωνα και στέλνετε e-mail πρίζοντας τους από το πρωί ως το βράδυ, αφού όπως οι ίδοι λέτε χωρίς Fairy Tail δεν μπορείτε.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 4


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 9:15 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά, Nick7LF, το ποστ σου με βρίσκει ελαφρώς αδιάφορο, όχι γιατί εσύ έγραψες μη άστοχα επιχειρήματα (προς Θεού), αλλά γιατί άνα ποστ μου, εμφανίζονται άλλοι 5 κατα μέσο όρο (συγγνώμη, δεν θέλω να σε θίξω) άκυροι.

Αυτό που λες με την AnimeBurn είναι ακραία περίπτωση, εγώ απλά έχω παρατηρήσει με εσάς ότι όταν την κάνει κάποιος παράλληλα τη σειρά, βγάζετε πιο γρήγορα release, (μιλάω μέχρι πέρυσι), ενώ τη φετινή χρονιά, εύχομαι να υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, είστε μονίμως ελαφρώς καθυστρερημένοι. Πάνω σ' αυτό βασίζονται όλα αυτά για τα οποία έκανα παράπονα προηγουμένως, αν θιχτήκατε τόσο πολύ, ώστε να μου απαντήσουν 10 διαφορετικά άτομα από το Team σας, ζητώ συγγνώμη.(Και όχι, αυτό με το Studio δεν θα το έκανα, είναι παρατραβηγμένο :P) )Απλά μια συμβουλή, άμα θέλετε: ....
Βασικά όχι, δεν παίρνετε στα σοβαρά αυτά που λέω έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν σας αξίζει.

Κάτι τελευταίο:
Εψ, φίλε Melkor1431, ναι, εσυ ο ΜΑΓΚΑΣ, το ΑΛΑΝΙ,
καταρχάς να σου πω ότι αν μπορούσα ούτε καν θα κοίταγα το ποστ σου.
Τέσπα, κάτα δεύτερον, τώρα μου είπες ότι θα διαγράψετε τα μηνύματα κι εγώ πρέπει να στεναχωρεθώ; Από το πρώτο μου ποστ είπα ότι αυτό περιμένω να κάνετε... Παρ' όλα αυτά, τα ποστς τα κρατάω, επειδή δεν θέλω να αγχώνεσαι, οπότε σβηστα ρε, αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι πιο μάγκας!

Και να σου πω και κάτι τελευταίο, ζητώ συγγνώμη αν σε κούρασα:
Κι εγώ γελάω με κάποια από αυτά που λέτε, αλλά τα σέβομαι, με την έννοια ότι εγώ δεν τα χαρακτήρισα
Παράθεση:
παπαριές
. Όχι ότι με πείραξε αυτό που είπες, αλλά αυτός είναι ένας απ' τους λόγους που θα προσπαθήσω να μην ξαναποστάρω. Αν αυτό είναι το επίπεδό σας και δεν ντρέπεστε (δεν πάει σε όλους αυτό) ...

Τέσπα, επειδή πραγματικά κουράστικα και δεν έχω ούτε την ώρα ούτε τη διάθεση να μπαίνω συνέχεια μέσα και να διαβάζω και να απαντάω, θα προσπαθήσω να σταματήσω εδώ. Άμα κανείς θέλει κάτι μπορεί να μου στείλει άνετα πμ, δε θα είναι λιγότερο μάγκας αν δεν το διαβάσει όλη η κοινότητα.

Στο Nausea Team εύχομαι καλή συνέχεια! Αν έκανα λάθος, συγγνώμη για την παρεξήγηση.

Κι επειδή είπατε ότι τα καλοπροαίρετα ποστ τα δέχεστε:
Παιδιά, γεια σας. Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πότε περίπου θα βγει/βγουν νέο/νέα επεισόδιο/α;

----------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Επειδή φοβήθηκα, δεν κάνω νέο ποστ χ3.
Και τα δυο τα αλάνια που μου απαντήσατε, έχετε πμ. Όπως λέω και πιο πάνω, δεν θα είστε λιγότερο μάγκες αν τα πούμε χωρίς να διαβάζει όλη η κοινότητα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Dr. Kat στις Πεμ Ιούλ 26, 2012 12:25 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 9:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πώς μπορείς να χαρακτηρίζεις άκυρα άτομα παιδιά (εντός και εκτός animeclipse team) που μπήκαν για πουν ότι δε συμφωνούν με τη λασπολογία που πετάς; Με την ίδια σου τη λογική, είσαι κι εσύ άκυρος.

Τα επεισόδια βγαίνουν ανάλογα με τις υποχρεώσεις μας, τον ελεύθερο χρόνο μας και την όρεξη μας και μόνο.

Αν σου φαίνεται παρατραβηγμένο αυτό που σου είπα για το studio, να δεις πώς φαίνεται σε όλα τα μέλη του forum αυτό που κάνεις εσύ.

Όσο για το επίπεδο, ύστερα από όλα αυτά που έγραψες, είσαι ο τελευταίος που μπορεί να μιλήσει γι΄αυτό.

Τέσπα, δεν έχει νόημα. Το κουράσαμε. Αρκετά. Να λέμε τα ίδια και τα ίδια, επειδή δε θες να καταλάβεις, δεν οδηγεί πουθενά. Το θέμα λήγει εδώ.

Το επόμενο σάπιο troll που θα το συνεχίσει, τρώει πορτοκαλί.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 11:59 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να κλείσω αυτή την off-topic (ξέμπαρκη συζήτηση)
DR. KAT στα τσουρέκια μας τι κάνεις και πως σκέφτεσαι εσύ και οι όμοιοι σου.
Για να στο πω σε ποιό απλά ελληνικά κάτι τέτοιες καταστάσεις τελικά είναι ποιο θετικές παρά αρνητικές γιατί αναγνωρίζονται ''ανεύθυνα άτομα'' που δεν προσφέρουν ΑΠΟΛΎΤΩΣ τίποτα και κάθονται και απαιτούν εισβάρος των άλλων ανέσεις! Κέντρα ξένων γλωσσών υπάρχουν πολλά! μάθε αγγλικά και βλέπε τα επειδόδια όπως όλοι οι ανυπόμονοι, μην μας πρίζεις! Για πές μου τι έχεις προσφέρει εσύ σε κάποιον από εδώ μέσα?
Μας ξύπνησες από τον αιώνιο λίθαργο? τα 126 επεισόδια που είδες από την animeclipse τα πλήρωσες ή σε χάλασαν τσάμπα?
Τέρμα το δούλεμα!
ΥΓ1.Τώρα για τον Kellborn και τις φωτογραφίες του, δεν είδα να συνοδεύεται και με καμία δικία σου φωτογραφία να σπάσουμε πλάκα!
ΥΓ2.περιμένω επεισόδιο από την DR.KAT TEAM , αφού οι υποχρεώσεις των άλλων δεν αποτελούν για σένα αιτία καθιστέρισης φτοίαξε μία team αφού εσύ δεν έχεις τέτοια θέματα! πο ξεχάστικα , κάποιοι δεν ξέρουν αγγλικά xD
ΥΓ3.Δεν στέλνω εκμέρους της Animeclipse , στέλνω μόνο και μόνο επειδή μου την δίνει η αχαριστία ξέμπαρκων!
Και για τον φίλο μου τον Shadow Ace Slayer ,
Shadow Ace Slayer έγραψε:

4ον εγω εγινα μελλοσ εδω και στο sick fun sub για να ρωτισω για επισοδεια ενω για καιρο κατεβαζα χωρισ ν ειμαι μελοσ και εβλεπα τι γινοταν...
ένα ευχαριστώ για τα τόσα rls δεν βλάπτει!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 12:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τα θετικά σχόλια και τη στήριξη τους, καθώς έδειξαν ότι όχι μόνο η AnimeClipse δεν είναι το "μαύρο πρόβατο" (lol) αλλά κάθε άλλο. Respekt

Τα 2 troll, πρώτα ακυρώθηκαν από τα μέλη και μετά από τα παιδιά του team, κι αυτό λέει πολλά.

Θα παρακαλούσα τα μέλη όμως, το όλο θέμα να σταματήσει κάπου εδώ, καθώς με το να συνεχίσουμε δίνουμε αξία στα troll. Wink
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 15 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 8
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 12:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να προσθέσω κάτι...

Τα επεισόδια οποιουδήποτε fansubbing group ΔΕΝ μας τα χρωστάνε...
Τα φτιάχνουν τσάμπα
Τα παίρνουμε τσάμπα
Σπαταλούν το χρόνο τους
Και θα τους την πούμε;

Αυτά τα κάνουν κάτι γυναικούλες που δε ξέρουν να εκτιμούν.

Δε μπορεί να κάνεις κόπο για κάτι (εθελοντικά) και να έρχεται ο άλλος να σου λέει
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ. ΒΓΑΛΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.

Μια χαρά δουλειά κάνουν τα παιδιά,
Τώρα σταμάτησαν για α,β λόγους.
Ε και; Τι πειράζει;
Υποχρέωσή τους ήταν; Ή αφεντικά τους είμαστε;

ΥΓ. άμα θέλετε να γίνουν τα επεισόδια εσείς που έχετε παράπονο, ας κάτσετε να ασχοληθείτε και εσείς...που σιγά μη θέλετε. μόνο απαίτηση έχετε.

Τελευταίο ποστ (ελπίζω)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 1:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Dr. Kat
Aφού θες ουσιώδες post πάρε ένα:
Υπάρχει στο Κρυφό μας forum ένα topic που λέγεται Animeclipse Statistics και λέει πώς τα πήγαμε κάθε χρονιά. Για το 2011 λοιπόν, είχαμε 94 επεισόδια. Δεν ήταν και από τις καλύτερες χρονιές μας, αλλά ήταν από τις ικανοποιητικές, 4η στη γενική κατάταξη και με περίπου 6 επεισόδια το μήνα. Για φέτος το 2012, δεν έχει βγει ακόμα κάτι, αλλά πιστεύω και φαίνεται εξάλλου ότι αυτό το νούμερο θα είναι μικρότερο. Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Να ένας λόγος που πέρσι ήμασταν πιο δυναμικοί και φέτος όχι. Άλλος λόγος: όλο τον Ιούνιο είχαμε εξεταστική. Aυτό δεν είναι ψέμα, είναι γεγονός. Τον Ιούλιο πιάσαμε δουλειά στο παρασκήνιο (όπως είπα τα επεισόδια δεν βγαίνουν σε μία μέρα). Έχουν μεταφραστεί και διορθωθεί τα επεισόδια 129-132 και η ΟVA 3 και περιμένουν τα υπόλοιπα, τα οποία αναλαμβάνει αποκλειστικά ο Gpower2. Ο Γιώργος όμως έχει θέμα μετακόμισης αυτήν την περίοδο και γενικά τη χρονιά αυτή αντιμετώπισε και σημαντικό πρόβλημα υγείας. Για όσους νομίζουν ότι δεν έχουμε πραγματική ζωή. Και για εσένα ειδικά Dr. Kat που τον γλωσσόφαγες τον άνθρωπο, καθώς τον έχεις άχτι για τους δικούς σου λόγους. Γενικά πάντως, όπως είπαν πολλοί άλλοι, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα βγάζουμε επεισόδια σε τακτά χρονικά διαστήματα. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τα βγάζουμε καν. Το κάνουμε, επειδή μας αρέσει και επειδή θέλουμε να βγάζουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα. Από εκεί και πέρα, ό,τι μπορούμε, κάνουμε. Ο Arvendui είναι χαλαρό άτομο. Eμένα μου αρέσει να παίζω RPGs και να βγαίνω βόλτες με φίλους, οπότε δεν με λες και ιδιαίτερα συνεπή. Ο Gpower2 έχει πλακωθεί από όλη τη δουλειά. Ο tolias είναι καινούργιος στην ομάδα. ΟΛΑ αυτά βέβαια δεν ήμουν υποχρεωμένη να στα πώ γιατί; α) είναι προσωπικά στοιχεία του καθενός από εμάς, β) είναι στοιχεία που αφορούν την AC Team αποκλειστικά, γ) γενικά, δεν σε αφορούν και τι σε νοιάζει.

Επιπλέον, εγώ προσωπικά δεν ήξερα καν ότι οι Animeburn fansubs ανέλαβαν το Fairy Tail. Aπό εσένα το πληροφορήθηκα. Αυτό που με εξέπληξε είναι ότι ήρθε ίδιο μέλος των Animeburn και είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Που σημαίνει ότι δημιουργείς τέρατα και αντιπαραθέσεις εκεί που δεν υπάρχουν.

ΑΛΛΑ και αυτό που έλεγες να ίσχυε ότι όποτε βγάζει κάποιος, εμείς παίρνουμε μπρος επίτηδες δεν το βρίσκω μεμπτό. Από πότε ο ανταγωνισμός και η άμιλλα είναι μεμπτά πράγματα; Ο αθλητής δεν τρέχει μόνος του, τρέχει με άλλους και αυτόν τον κάνει να βουρλίζεται, να πηγαίνει πιο γρήγορα και να βγαίνει πρώτος.

Όσο για το μάυρο πρόβατο, νομίζω ότι ειπώθηκε ήδη ότι δεν ισχύει. Ήρθαν τόσα άτομα χωρίς να τα βάλουμε εμείς: απλά μέλη, μέλη άλλων groups (Brak, Connor), μέλη της AC που δεν είναι στη Nausea, όλοι αυτοί για να μας υποστηρίξουν. Κάποιοι απάντησαν πολιτισμένα, κάποιοι είπαν να trollάρουν και λίγο. Δυστυχώς έτσι σε έκαναν να ξαναpostάρεις, σαν καλό troll που παραδέχτηκες ότι είσαι.

Τέλος, αυτό που έκανες με τις φωτογραφίες του kelborn ήταν αγενέστατο και απολίτιστο. Κρίμα δηλαδή να τον μαχαιρώνει πισώπλατα κάποιος που κατά πάσα πιθανότητα είναι στην ίδια φωτογραφία μαζί του.

@Shadow Ace Slayer
Συγγνώμη κιόλας, αλλά ποιος είσαι; Από τη στιγμή που γράφτηκες στο forum μας έχεις γράψει τις πιο αγενέστατες, ακατανόητες, ασύντακτες, άνιωθες και -συγγνώμη κιόλας- καθυστερημένες δημοσιεύσεις που έχω δει σε νέο μέλος (αν δεν είσαι και εσύ troll). Kαι για όποιον αμφιβάλλει και νομίζει ότι γίνομαι σκληρή, και ειδικά για τον Dr. Kat που σε θεωρεί και σύμμαχο: http://www.animeclipse.com/phpbb2/search.php?search_author=Shadow+Ace+Slayer . 16 δημοσιεύσεις είναι όλες τους μία και μία.
Δεν ξέρω αν φταίει ότι είσαι μικρός και άμυαλος ή απλά trollάρεις. Θα σου απαντήσω πάντως σαν να έγραφες σοβαρά.
Απαντάμε "αγενώς" και σκληρά μόνο σε αυτούς που δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν έστω και λίγο τους κανόνες ή τουλάχιστον να δουν τις προηγούμενες σελίδες ενός topic. Δες και εσύ και οι υπόλοιποι αναγνώστες τις σελίδες 87-88 αυτού εδώ του topic. Έχουμε γράψει ότι έχουμε εξεταστική, αλλά έρχεσαι εσύ και νομίζω άλλο ένα άτομο και μας ρωτάτε πότε τελειώνει και γιατί αργούμε. Τόσο δύσκολο ήταν να διαβάσετε λίγες γραμμούλες παραπάνω;
Άμα θες να σου απαντάμε ευγενικά, να γράφεις και εσύ ευγενικά. Δεν χρειάζεται να γράφεις ορθογραφημένα και ωραία συνταγμένα posts αν σε δυσκολεύει. Απλά λίγη ευγένεια δεν βλάπτει, για κάποιον που κάνει κάτι δωρεάν και τρώει τον χρόνο του γι' αυτό.
Επίσης, δουλειές έχουμε. Εγώ και ο Arvendui είμαστε φοιτητές. Ο gpower2 δουλεύει κανονικότατα. Και παρ' όλα αυτά εξακολουθούμε να συνεχίζουμε ως ομάδα, παρ'όλες τις υποχρεώσεις μας. Οι άντρες της παρέας έχουν πάει στρατό, επίσης.
Και ούτε βρίσαμε πουθενά τον Dr. Kat. Διάβασε καλύτερα τα posts.

~
Eπίσης, ναι τα Posts θα πάνε στον κάδο ανακύκλωσης, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά επειδή είναι off-topic. Δεν το κάνουμε για να μην τα βλέπουν οι άλλοι. Και εμένα μου έχουν σβήσει posts και έχω τσαντιστεί. Λίγο δύσκολο να γίνει ξεχωριστό topic επίσης, μιας και μόνο trolling & flaming γίνεται.

ΥΓ προς τον εαυτό μου: Μου αρέσει που μιλάω σοβαρά στα trolls.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 12
Τοποθεσία: Αιγινα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 1:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ ασχοληθήκατε μάγκες,αστε τους μικρούς να βράζουν στο ζουμί τους...Και για να ξαναμπουμε στο προκείμενο ζήτημα του fairy tail,έχω μια απορία.ίσως θα γνωρίζεται η ομαδα ότι στις 18 Αυγούστου έχει πρεμιέρα την πρώτη ταινία της σειράς!!!Θα την κάνετε;και αν ναι,θα την ξεκινησετε όταν τελειώσουν τα filler με το καλό;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: LIOSIA

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 3:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον αγαπητη ψοφια με συγγινισες Razz κοιτα τοσο μικρος δν ειμαι οσο πιστεβεις.... ειμαι 18-19 εδωσα φετος και περασα οικονομικα ενω ηθελα στρατιοτικες σχολεσ στισ ειδηκεσ δυναμεις... τσπ αυτο επρεπε να παει αλλου απλοσ το ειπα για να κσερεισ λιγα πραγματα για μενα αφου ειπατε και εσεισ τοσα προσωπικα.. εαν ειχατε διαβασει πιο προσεκτικα ειχα πει οτι συμφωνω μαζι σασ αλλα δν μ αρεσε που ριχτικατε ολοι μαζι σε ενα ατομο για αυτο πιρα και το μερος του γτ αλλιοσ δν θα βλεπατε σχολιο μου και μαλιστα ο χοντρος (kellborn) ειπε κατι για οικογενεια... πιοσ ειναι αυτοσ που τηα μιλισει για κατι τετιο ? και εμενα δν με νιαζι οτι κ ν πειτε για μενα βρηστεμε... πισω απο μια οθονη ολοι λενε οτι θελουν... δν το παιζω τσαμπουκας απλοσ ειναι το style μου ετσι εχω φτιακσει ενα συγκρωτημα και τραγουδαμε hip-hop ειχαμ ερθει και θεσσαλονικη και ειχαμε τραγουδησει μ τακι-τσαν ακι με αλους κ ειχαν ερθει και προσφατα στν περιοχη μου... εμενα το hobby μου ειναι να κραζω λογο και το μεροσ που ζω... και αφου μαθατε τοσα για μενα και ειδες αν ειμαι ανοριμο troll και αλλες τετιες (παπαριες Razz ) ηθηλα να πω οτι.... σασ ξερω και απο χθες για να ζητησω ακι ευχαριστω ?
ΥΓ. εγω τελειωσα πειτε οτι θελετε δν ξαναστελνω για αυτο το θεμα ωαριεμε να διαβαζω ολοκληρεσ σελληδεσ Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 3:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε χρειάζεται να γράψω σεντόνια, με κάλυψαν και με το παραπάνω οι προλαλήσαντες.

Απλά θα πω ότι η ανταπόκριση των απλών μελών ήταν για άλλη μια φορά συγκλονιστική. Ένας από τους λόγους που προσωπικά δε σταμάτησα να ασχολούμαι με το fansubbing.

Για τον Δόκτωρα και τον Σκιερό Σφαγέα, δεν έχω να πω και πολλά, απλά ότι τρώνε permanent ban, διότι εκμεταλλεύτηκαν την ελαστικότητα που τους δείξαμε και προχώρησαν σε προσωπική επίθεση κατά των μελών της ομάδας.

Κι επίσης, ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΠΑΤΑΝΕ ΤΑ 18 ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ; Με κάνετε και νιώθω παππούς κωλόπαιδα...

Στα δικά μας, τα filler καλά κρατούν, το απάντησε και ο Left64Vegeta λίγες σελδίες on-topic πιο πίσω.
Και όπως είπε και η psofia, σε λίγο θα βγουν και τα επεισόδια που ετοιμάζουν τα παιδιά κοντά ένα μήνα τώρα. Άλλωστε, δεν είναι κάτι το καινούριο, πάντα όταν μέναμε πίσω επιστρέφαμε με πολλαπλά rls, γιατί να το χαλάσουμε τώρα; Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 26, 2012 4:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα που τα πράγματα ηρέμησαν λίγο τα πράγματα, θα ήθελα κι εγώ να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη του forum που μας υποστήριξαν. Είτε το πιστεύετε είτε όχι τέτοιες συζητήσεις είναι αυτές που μας ξυπνάνε ξανά και ξανά την όρεξη να λιώσουμε και να σας προσφέρουμε περισσότερα επεισόδια. Η αγάπη και η υποστήριξη των θεατών μας. Και εγώ παρ'ότι είμαι διακοπές και δεν μπορώ να βοηθήσω για αρκετές μέρες ακόμα, με το που θα επιστρέψω θα πιάσω δουλειά. Άλλωστε έχουμε μπόλικη δόξα τω Θεώ.

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μεγάλο Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Fairy Tail Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 99, 100, 101  Επόμενη
Σελίδα 91 από 101

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01243 seconds with 5 queries