Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Bleach Manga (Προσοχή SPOILERS!) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 233, 234, 235  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 12:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvendui έγραψε:
Καταρχήν καλωσόρισες φίλε Seirios εδώ στο στην παρέα μας. Εύχομαι να περάσεις καλά εδώ.... Thumbs UP
να σε καλά φίλε καλός σας βρηκα! Thumb 2 Up

Arvendui έγραψε:

Λάθος. Ο λόγος που δεν χρησιμοποιεί το σινκάι του είναι ότι ο 11ος λόχος στηρίζεται σε power-ζανπάκτου. Είναι μάχιμος λόχος στον οποίο όλοι μα όλοι πολεμάνε με δύναμη και μόνο, βλέπε Ζαράκι καράφλας κλπ....το σπαθί του στηρίζεται σε κιντού δυνάμεις και θεωρείται ντροπή να έχεις τέτοιο σπαθί σε τέτοιο λόχο. Οπότε είναι υποχρεωμένος να κρύψει την πραγματική ταυτότητα του σπαθιού του ώστε να μην χρειαστεί να φύγει από τον λόχο.

ναι γιατί πολύ απλά στην 11η το κατακρίνουν αυτό..το να τον "κοροιδεψουν" ήταν στα πλαίσια του χαβαλέ
Arvendui έγραψε:

Αυτό εσύ μόνο στο Μπλίτς το έχεις δει? Δηλ σε κανένα άλλο άνιμε δεν το έχεις δει ποτέ...αν θυμάμαι καλά είναι μια πολύ συνήθης τακτική στο One Piece...
αρχικά δεν συγκρύνω το ένα με το άλο. εδώ μιλάμε για το μπλίτς.το one piece ούτε αυτό το βλέπω γιατί δεν μου αρέσει....το μπλιτς δεν ξεκίνησε έτσι.τώρα πήρε αυτήν την τροπή..ποτέ πριν δεν πολεμούσαν τους κλόνους τους.και επιδή κάτι γίνεται και σε άλο σονεν δεν σημαίνει πως είναι δικαιολογία.και όχι σε κανένα άλο απο το 3 "μεγάλα δεν γίνται κάτι τέτιο σε τόσο μεγάλη έκταση.η έλιψη προτοτιπίας στο μπλιτς σε τόσο μεγάλο επίπεδο εμφανίστηκε στα τελεφτέα τσάπτερς.οπότε το τι γίνεται σε άλλα ανιμε δεν έχει καμία σημασία..΄
Arvendui έγραψε:

Εδώ υπερβάλλεις...πάλι...φίλε μου. Το που βλέπεις κομπλεξικούς δεν ξέρω...εγώ δεν τους βλέπω. Μισό να σκεφτώ.....στο Ναρούτο δεν γίνεται το ίδιο? να εξηγούν τις επιθέσεις τους ? τώρα θα σε κάνω αυτό και θα σε διαλύσω...κάτσε...νομίζω σε όλα τα σόνεν άνιμε γίνεται αυτό. Εδώ στο Vampire Knight ο ένας βρικόλακας λέει στον άλλον τι θα του κάνει... surprised / o, no
οριφανός και ΔΕΝ γίνεται σε όλα...ακι στο ναρούτο συγκεκριμένα εξηγούν αφού πρώτα έχουν κάνει την κίνιση.όχι πριν την κάνουν... και ναι..έχουν υπάρξει κάποιες περιοτόσης που έχει γίνει και αυτό.....(ελάχιστες) αλλα και πάλι το να γίνεται το ίδιο σε 7 συνεχόμενες μάχες,να λένε το ίδιο πράγμα όλοι οι χαρακτήρες,δεν γίνεται σε κάποιο άλλο...άλο το να γίνεται και άλο να γίνεται από όλους τουσ χαρακτήρες ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ..υπάρχει τεράστια διαφορά...αλλα και πάλι εδώ μιλάμε για μπλιτς...το τι γίνεται αλού δεν έχει σημασία...εγώ κρίνω αυτό που βλέπω΄...
Arvendui έγραψε:
Λοιπόν εσύ λες αυτό και άλλοι 500 πριν λένε το αντίθετο. Από τη μια κάποιοι θέλουν μόνο μάχη μάχη μάχη και από την άλλη κάποιοι θέλουν στόρυ στόρυ στόρυ....
αρχικά προφανός το λέω εγώ εφ όσων λέω την προσωπική μου άποψη....το ότι λένε οι άλοι είναι δική τους ΠΡΟΦΑΝΟς....όταν έδειχνε στόρυ στο μπλιτς ήταν πολύ καλό..αλλά τώρα δείχνει μάχες...που το μόνο που κάνουν είναι να λένε ανούσια πράγματα...να πω πως κυλούσε το στορυ οκ..αλλά δεν κυλάει..απλά λένε ΑΝΟΥΣΙΑ πράγματα και γεμίζουν σελλίδες..τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ...δεν μιλάνε ούτε για την ιστορία,ούτε για τη ζωή του καθενός για να πω πως μάθαμε κάτι τουλάχιστον..κοκορομαχίες κάνουν και τιποτα άλο..και δεν το κάνει ένας δύο...το κάνουν ΟΛΟΙ οι χαρακτήρες...προτοτυπία μηδέν....
Arvendui έγραψε:
Μήπως...λέω...αυτό γίνεται Σ ΟΛΑ τα σόνεν? Δεν είναι λογικό πως θα γίνει δυνατότερος ο Ίτσιγκο και θα κερδίσει το νούμερο 4? O Ίστιγκο γίνεται δυνατότερος κατά τη διάρκεια μιας μάχης. Με τον Ουλκιόρα παίζει και η κόντρα με την Ορίχιμε. Εσύ τι νόμιζεις πως δεν θα του αλλάξει τα φώτα ο Ίτσιγκο?

όχι...δεν γίνεαι σε όλα τα σούνεν....και είμαι κάθετος..σε μερικά ναι αλλά όχι σε όλα..και ότα γίνεται υπάρχη μια λογική εξήγηση..ακόμα και είναι γελεία...βγάζει νόημα..στο μπλίτς δεν γίνεται...από εκεί που χάνει με τεράστια ευκολία ξαφνικά θα νικήσει..και να σου τονίσω...δεκτό να γίνει πιο δυνατός την ώρα της μάχης...αλλά πόσο πια???ο ουλκιόρα τον νίκησε χωρίς ριλίζ και χωρίς να βγάλει το σπαθί του...με τα χέρια....πόσο power up θα κάνει ο γράουλας μέσα σε λίγη ώρα? να πω πως περάσανε μέρες και εκπεδεφτηκε οκ...αλλά περάσε μόνο λίγη ώρα..είναι άκρος παράλογο...
Arvendui έγραψε:

Ο ορισμός της υπερβολής. Καταλάβαμε...δεν σ αρέσει το Μπλιτς. Σου κάνω μια πρόταση. Νομίζω θα νιώθεις καλύτερα μετά....μην το βλέπεις

αρχικά μην ειρωνέυεσαι....εν πάση περιπτοση,μόνο καλά λόγια πρέπει να λέμε? ο καθένας την άποψη του λέει.απλά σε όσα είπα το μόνο που έλεγες ήταν "λογικο γιατι γίνεται και σε άλλα σούνεν" και με κρίνεις κιόλας ενώ εγώ τουλάχιστον μίλισα με παραδείγματα. το αν τα βρείσκεις λογικά ή παράλογα είναι δικό σου θέμα και είναι και δεκτή η γνώμη σου. αλλά δεν μπορείς να μου λες πως έχω άδικο επιδή γίνεται και σε άλλα σούνεν...
_________________
Deliver me into my fate,if i'm alone i cannot hate.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 2:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκλεισε το anime.gr. Η σεντονοποιία και το spam συνεχίζεται αλλού.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 3:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hajate έγραψε:
Που θα πάει όμως θα του αλλάξουμε γνώμη... big smile Whistling Rolling Eyes

Laughing Laughing Laughing Laughing ....μπα....δύσκολα.... Thumbs UP

@Seirios
Αν σου έδωσα την εντύπωση ότι σου ειρωνεύομαι τότε κάνεις λάθος. Το μόνο που δεν ήθελα να κάνω είναι αυτό...οπότε πις... Thumbs UP

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως ήσουν υπερβολικός και κάποια σημεία από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει. Δεν πρόκειται να σου αλλάξω τα μυαλά σου ούτε εσύ τα δικά μου.... Wink ...δεκτές οι κόντρες σε μια συζήτηση εφόσον κινούνται σε λογικά όρια.
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 4:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvendui έγραψε:

@Seirios
Αν σου έδωσα την εντύπωση ότι σου ειρωνεύομαι τότε κάνεις λάθος. Το μόνο που δεν ήθελα να κάνω είναι αυτό...οπότε πις... Thumbs UP

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως ήσουν υπερβολικός και κάποια σημεία από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει. Δεν πρόκειται να σου αλλάξω τα μυαλά σου ούτε εσύ τα δικά μου.... Wink ...δεκτές οι κόντρες σε μια συζήτηση εφόσον κινούνται σε λογικά όρια.


σόρρυ για την παρεξήγηση μπρό Thumbs UP

καλά οι σχολιασμοί μου περι μπλιτς είναι υπερβολικοι καλά κάνεις και το πιστεύεις Rolling Eyes
εννοήτε ο καθένας με τη γνώμη του!
ίσως φτέει η μεγάλη δώση από ομαέντα που πήρα...πιστεύω πως αυτός κρύβεται πίσο από όλα.....είναι ο θεός.. wall bang
_________________
Deliver me into my fate,if i'm alone i cannot hate.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rin
Μωρό


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 14


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 5:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνω σε ολλα με τον seirio,το Bleach εχει πεσει πολυ...αλλα μενουμε με την ελπιδα οτι οι παλιες μερες θα ξαναερθουν.....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1745
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 3:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

_Sophia!!!_ έγραψε:
Έκλεισε το anime.gr....


Οταν λες εκλεισε τι εννοειες??????




Σορρυ για το offtopic ερωτημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 3:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβάζοντας όοοοολα τα πριν έχω να πω το εξής

Vava

ΩΧ!!!


Όποιος κατάλαβε κατάλαβε
_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1745
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 2:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Howl έγραψε:
........Όποιος κατάλαβε κατάλαβε



Δεν καταλαβα.... Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 1:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ κατάλαβα! Razz

http://www.onemanga.com/Bleach/333/01/

Ο Gin είναι. Στάνταρ.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rin
Μωρό


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 14


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 4:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαλια και το σημερινο chapter...τουλαχιστον πλησιαζουν οι μαχεσ με τουs espada,αντε να 8υμη8ουμε τισ παλιεσ μερεσ, που το bleach ηταν ωραιο[/b]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 5:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

_Sophia!!!_ έγραψε:
Eγώ κατάλαβα! Razz

http://www.onemanga.com/Bleach/333/01/

Ο Gin είναι. Στάνταρ.


Ι agree για τον Gin

Χαίρομαι που κατάλαβες τι είπα!
_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 6:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά και εγώ αυτό κατάλαβα την ώρα που το διάβαζα. Ότι θα εμπλεκόταν ο Ichimaru επειδή είχαν μια προιστορία με την Matsu.

Αλλά σκεφτείτε το όμως. Τι λογική θα είχε αυτό; Είναι λογικό ο αξιωματικός να εμποδίζει τον στρατιώτη να σκοτώσει τον εχθρό; Ποιός ο λόγος της μάχης από την αρχή;

Εντάξει έχουμε συνηθίσει με τις ανατροπές, αλλά πιο πολύ νόημα θα είχε αν έρχονταν οι Vaizards ή κάποιοι άλλοι ξεχασμένοι χαρακτήρες(Yoruichi/Urahara/Μπαμπάς του Ichigo κλπ).
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 12, 2008 12:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην ξεχνάς ότι ο Gin τον espada τον έχει γραμμένο. Βασικά Arrancar ειναι το παλικαράκι... Εμένα μου άρεσε που σηκώθηκε ο Baragan επιτέλους! Και μη χαίρεστε, επόμενη μάζη που θα δείξει θα είναι ο Toshiro με τη θεά τη γκόμενα που δε δείχνει τα δόντια της.
_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rin
Μωρό


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 14


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 12, 2008 1:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μοθ γαινετε οτι 8α ερ8ει ι hinamori......
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 12, 2008 6:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rin έγραψε:
εμενα μοθ γαινετε οτι 8α ερ8ει ι hinamori......

Συμφωνώ απόλυτα ότι είναι η Χιναμορι.

http://www.onemanga.com/Bleach/101/14/

vs

http://www.onemanga.com/Bleach/333/18/

η μπάλα είναι ακριβός η ίδια.. τώρα πώς νομίζετε ότι είναι ο gin....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 233, 234, 235  Επόμενη
Σελίδα 19 από 235

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00855 seconds with 5 queries