Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 11:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

WTF? Όχι και ο Itachi καλό παιδί... Ranting
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 11:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχαχαχαχαχαχαχ
Νάτη τελικά που βγήκε αληθινή η πρόβλεψη!!Τελικά ο Itachi


Η μόνη εύλογη απορία που έχω είναι πως μετάφερε το Ameterasu αν ο Sasuke δεν διαθέτει το MS.Εκτός και αν αφού αποκαλυφθεί πως ο Itachi ήταν όντως "καλός" άρα θα σήμαινε ότι ο Sasuke σκότωσε τον καλύτερο φίλο του.Άρα ο σασκούκης έχει MS?.?.?

Νομίζω πως τελικά αποδείχτηκε πως σε τρία τέσσερα chapters πιο πίσω τελικά δεν ήταν "poke" εκείνο το άγγιγμα στο μέτωπο.
Και ίσως να εξηγεί και τα λεγόμενα του Zetsu ότι ο Itachi δεν φάνηκε να είναι 100% σε φόρμα.Μπορεί απλά να μην ήθελε να σκοτώσει τον Sasuke.

Για να πω την αλήθεια χαλιέμαι αν αποδειχτεί ότι ο Itachi είναι καλός.Του αφαιρεί λιγάκι από την αίγλη του..

Και κάτι ακόμα.Τι γίνεται με Kisame και Hebi??Υποτίθεται πως θα φρόντιζαν να μην μπλεχτεί κανείς μέσα στην μάχη.Δεν πήραν χαμπάρι τον Zetsu,Madara και όλους τους Leaf Ninja που σκάσαν μύτη.

Γαμώτο 2 weeks είναι πολλές..
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 12:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειλικρινα για καθε σελιδα σε αυτο το chapter θα μπορουσα να αφιερωσω και ενα ποστ αναλυσης Laughing

1ο)τι γινεται τοσο καιρο ολοι νομιζαμε οτι ο ιτατσι προδωσε την κονοχα και ξαφνικα μαθαινουμε οτι ηθελε να τους προστατευσει και κυριως τον αδερφο του!!!!

σεναριο 1ο)Παραπλανηση του μανταρα για να νιωσει ασχημα ο σασουκε?
σεναριο 2ο)Τοσο καιρο ο κισι μας δουλευε γιατι πολλα δεν στεκουν σε αυτην την υποθεση και εγω εχω πιο πολλες αποριες απο τον σασουκε!!! Laughing

2ο)Πως ο ιτατσι του μετεφερε το ΜΣ του και μονο στο ενα ματι του????Του εδωσε το amaterasu μονο για αυτο και εχει ΜΣ μονο στο ενα ματι κ αυτο ηταν για καλο του???Ποτε ο σασουκε θα παρει τα δικα του ΜΣ???

3ον)Μου χαλαει ολοι την γενικη εικονα του ιτατσι ως evil man και τωρα μου βγαινει ενα πολυ καλο ατομο το οποιο μπηκε στους ακατσουκι καθαρισε ολοι την οικογενια του σκοτωσε τον καλυτερο του φιλο για να προστατευσει τι?Μονο τον σασουκε?τι δικαιολογιες βγαινουν τωρα στην φορα οι οποιες δεν μου στεκουν καθολου,Εμενα μου δινει την εντυπωση οτι απλως ειχε εμμονη να σκοτωσει τον μανταρα και ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε!!!

Η τελευταια εικονα με εκανε να γελαω με το ''you need to know him.THIS MAN WHO RISKED EVERYTHING(εσφαξε ολοι την οικογενεια του),EVERYTHING TO PROTECT THE SHINOBI WORLD(μην πω τπτ τωρα)THE LEAF VILLAGE AND MOST OF ALL HIS LITTLE BROTHER(ΝΟ COMMENT!!!!!!) Thumb Down Thumb Down Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 609
Τοποθεσία: Vlahalla




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 12:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:

2ο)Πως ο ιτατσι του μετεφερε το ΜΣ του και μονο στο ενα ματι του????Του εδωσε το amaterasu μονο για αυτο και εχει ΜΣ μονο στο ενα ματι κ αυτο ηταν για καλο του???Ποτε ο σασουκε θα παρει τα δικα του ΜΣ???


Στακα... από ότι λέει μέχρι στιγμής μετέφερε μόνο τις τεχνικές.... όχι τα μάτια... τα μάτια τα αποκτάς... αυτό με το ένα μάτι δεν το μπορώ να καταλάβω από που το συμπέρανες??? το chapter δείχνει μόνο το ένα μάτι του και από ότι θυμάμαι το amaretsu είναι τεχνική του αριστερού ματιού.... διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. το ότι δείχνει το ένα μάτι δεν μου λέει κάτι...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλω να αλλάξω username ΤΩΡΑ Evil or Very Mad Αν ειναι δυνατοn,μας εκανε τον Itachi αδελφή σε αυτο το chapter ο kishi....απο κακακο μας τον εκανε καλο(φλωρακο για να μην πω τιποτα άλλο)Ντροπή,δεν το περιμενεα.....ακου εκει...the man who risked everything to protect the shinobi world...leaf village and most of his little brother....ΤΙ ΝΑ ΠΩ????ΑΙΣΧΟΣ!!!!ΚΑΙ Ο MADARA(TO PERIMENA)ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα απλα τελειο το chapter τωρα που θα μαθει την αληθεια ο sasuke θα παει να πεθανει οποτε αρχιζει το Naruto story!!Απλα εχω χαρει παρα πολυ με αυτο που επαθε ο sasuke ολο αυτο το καιρο ζουσε σε ενα ψεμα ολη η προπονηση τσαμπα εχασε τους φιλους του και μισουσε και το λαθος ανθρωπο Thumb 2 Up

Παράθεση:
Η τελευταια εικονα με εκανε να γελαω με το ''you need to know him.THIS MAN WHO RISKED EVERYTHING(εσφαξε ολοι την οικογενεια του),EVERYTHING TO PROTECT THE SHINOBI WORLD(μην πω τπτ τωρα)THE LEAF VILLAGE AND MOST OF ALL HIS LITTLE BROTHER(ΝΟ COMMENT!!!!!!)


Που ξερεις οτι απλα ο mandara ηθελε να κανει unseal το kyobi ξανα και για αυτο το λογο σκοτωσε ολους τους uchiha εκτος απο το αδερφο του που ηξερε οτι δεν θα συμμαχουσε ποτε με τον mandara.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δειξει φλασμπακ σκηνη με τον ιτατση να κλαιει βλεπω τον κισι να ξεμενει απο αναγνωστες...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Στακα... από ότι λέει μέχρι στιγμής μετέφερε μόνο τις τεχνικές.... όχι τα μάτια... τα μάτια τα αποκτάς... αυτό με το ένα μάτι δεν το μπορώ να καταλάβω από που το συμπέρανες??? το chapter δείχνει μόνο το ένα μάτι του και από ότι θυμάμαι το amaretsu είναι τεχνική του αριστερού ματιού.... διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. το ότι δείχνει το ένα μάτι δεν μου λέει κάτι...


Οντως μιλαει για τεχνικη αλλα το σαρινγκαν του εγινε mangekyou sharingan οταν εκανε το amaterasu!Τωρα μπερδευτηκα....

Παράθεση:
.ΤΙ ΝΑ ΠΩ????ΑΙΣΧΟΣ!!!!ΚΑΙ Ο MADARA(TO PERIMENA)ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!!!


ολοι οι ιτατσι φαν πιστευω οτι ξενερωσαν με αυτην την εξελιξη!!! Thumb Down

Παράθεση:
Που ξερεις οτι απλα ο mandara ηθελε να κανει unseal το kyobi ξανα και για αυτο το λογο σκοτωσε ολους τους uchiha εκτος απο το αδερφο του που ηξερε οτι δεν θα συμμαχουσε ποτε με τον mandara.


δεν το καταλαβα αυτο το εξηγεις καλυτερα? Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λεω οτι ο mandara ηθελε να κανει summon το kyobi ξανα αρα ηθελε 3 uchiha. Ο itachi το καταλαβε και πηγε στην αρχη πηρε δικα του ms και προσπαθησε να νικισει τον mandara σε μαχη.Δεν τα καταφερε και ετσι η μονη λυση ηταν να σκοτωσει ολους τους uchiha εκτος απο το μικρο του αδερφο επειδη ηξερε οτι δεν θα συμαχουσε με τον mandara.Δεν λεω οτι ηταν σωστο που τους σκοτωσε ολους αλλα νταξ itachi ειναι αυτος ακραιες λυσεις θα βρισκει.
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την anoskin στις Παρ Απρ 11, 2008 2:45 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 34
Τοποθεσία: Thessalian Planes

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 2:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

anoskin έγραψε:
Λεω οτι ο mandara ηθελε να κανει unseal το kyobi ξανα αρα ηθελε 3 uchiha ο itachi το καταλαβε και πηγε στην αρχη πηρε δικα του ms και προσπαθησε να νικισει τον mandara σε μαχη δεν τα καταφερε και ετσι η μονη λυση ηταν να σκοτωσει ολους τους uchiha εκτος απο το μικρο του αδερφο επειδη ηξερε οτι δεν θα συμαχουσε με τον mandara.Δεν λεω οτι ηταν σωστο που τους σκοτωσε ολους αλλα νταξ itachi ειναι αυτος ακραιες λυσεις θα βρισκει.


Ο Madara βοηθησε τον Itachi να σκοτωσουνε ολους τους Uchiha. Τωρα για πιο λογο ηταν απειλη οι Uchiha και χρειαστηκε να πεθανουν και για πιο λογο εζησε τελικα ο Sasuke ειναι αλλο θεμα. Παντως ο Itachi ηθελε ο Sasuke να αποκτησει MS για καποιο λογο αφου του ειπε τον τροπο και τη μυστικη τοποθεσια οπου ηταν γραμμενα ολα τα μυστικα των Uchiha.Χρειαζονταν 3 MS(οι απλοι δε θυμαμαι) users για να κανουν summon τον Kyuubi. Τωρα μειναν 2. Η μηπως υπαρχουν τελικα και αλλοι?Ο Madara πως τον εκανε summon την πρωτη φορα? Αλλα τοτε νομιζω οτι ο Kyuubi ηταν ελευθερος. Και οπως εχει αναφερθει τα bijou που ειναι ελευθερα ειναι πιο αδυναμα φαντασου τωρα πως θα ειναι ο Kyuubi.

Τη θεωρια σου παντως δε μπορω να τη καταλαβω, sorry...
_________________
Fullstop(.) and comma(,) are your friends. Use them so everyone can understand your thinking.

Xun naut ori'gato dosst dro inbau tarthe. Morfeth dosst mumbaro
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 7:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

So Itachi is a HERO!!!!!!!YESSSSS!!!!!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up

Γιατί ο Madara θέλει να μάθει ο Sasuke την ιστορία του Itachi? Δεν θα ήταν ποιο εύκολο να το παίξει καλός και να πάρει το Sasuke με το μέρος του?

Και δηλαδή τώρα ο Sasuke έχει MS??? Και κινδυνεύει να τυφλωθεί?? Τι γίνεται??

Και δεν θα βγει άλλο την επόμενη βδομάδα! Μας δουλεύουν!!
Mad Mad


Μάλλον μόνο εγώ χάρηκα που τελικά είναι καλός! Λολ δεν πειράζει! Αν και όντως το τελευταίο ακούγεται λίγο γλυκανάλατο...!
_________________




Έχει επεξεργασθεί από τον/την pouka στις Παρ Απρ 11, 2008 8:11 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 7:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν με τη σειρά μου να πω...πολύ καλό τσάπτερ...

Απάντηση στο φίλο devilmanson
1ο): Ας δεχτούμε ότι δεν τους πρόδωσε...δηλ δεν σκότωσε τη φατρία του? Βέβαια πιο πριν μαθαίνουμε πως ο Mandara βοηθούσε τον Itachi να εξολοθρεύσει τους Uchiha. Μήπως τελικά έπαιζε πιο σημαντικό ρόλο και κατά κάποιο τρόπο "ανάγκασε" τον Itachi να τους σφάξει ή μήπως δεν σκότωσε κανέναν? Μήπως είχε τον Itachi με κανένα Jutsu σε έλεγχο? dizzy Γιατί τους έσφαξε τελικά (δεν το μάθαμε ακόμα). Κάποιος σοβαρός λόγος σίγουρα. Ερωτήματα που πρέπει να απαντηθούν...κάποτε... Neutral

Σενάριο 2ο): Μη μου λέτε μετά πως το Bleach έχει σεναριακά κενά... Laughing


2ο): Κατά πάσα πιθανότητα με κάποιο jutsu. Ο Sasuke σίγουρα έχει Sharingan και στα δύο μάτια. Τώρα το Amateratsu το έχει μόνο στο αριστερό μόλις δει Sharingan ο Sasuke (δεν ξέρουμε ακόμα αν γίνεται μόνο αν δει το Sharingan του Mandara ή αν γίνεται μόλις δει το μάτι του Kakashi). Μην ξεχνάς τρεις είναι είναι τεχνικές που χρησιμοποιούσε ο Itachi. Με το ένα μάτι εκτελούσε το τσουκογιόμι... HaHa με το άλλο μάτι το αματεράσου και τέλος το σουσάνο. Αφού ο Itachi ακούμπησε τον Sasouke στο ένα μάτι μετέφερε εκεί το αματεράσου. Τώρα αν έχει κ τις άλλες δύο τεχνικές ο Sasouke θα δείξει...


3ον)...ιτατσι ενα πολυ καλο ατομο...
Και ναι και όχι. Εμένα μου χάλασε πριν το γεγονός που ο KS πήγε να τον βγάλει τρελό...
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 8:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvendui έγραψε:


Σενάριο 2ο): Μη μου λέτε μετά πως το Bleach έχει σεναριακά κενά... Laughing




Δεν λέμε αυτό.Απλά λέμε ότι το Bleach δεν έχει καθόλου ...σενάριο.
Χωρίς σενάριο, πού να τα βρεις τα κενά? Laughing kukuku Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 47


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 9:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως ως "itachi fanatic" μου αρεσε πολυ το chapter και περιμενω ανυπομονα να ακουσω και αλλα ITACHI Respekt Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 248
Τοποθεσία: παρέα με τις ολλανδικές πάππιες

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει το chapter ήταν πολύ καλό......το ότι δεν θα έχει chapter την επόμενη εβδομάδα μας χαλάει λίγο Crying or Very sad αλλά τι να κάνουμε.....

ΚΟΥΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
1) ο sasuke έχει USB θύρα στο μέτωπο μέσω της οπίας του μετέφερε ο Itachi τις eye technique του?

2) όταν ο Itachi μετέφερε τις τεχνικές του στον sasuke έστησε και κανά firewall ώστε να μπλοκάρει τον madara?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 90 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0244 seconds with 5 queries