Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Naruto Shippuuden Manga 358-437 (Προσοχή SPOILERS) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:25 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

devilmanson έγραψε:
Παντως το τελος ηταν ακρως θεικο ειδικα οταν τον χτυπησε στο μετωπο σε κανει να στεναχωριεσαι ανεξαρτητος αν εισαι η οχι itachi Fan που αυτος ο χαρακτηρας καπου εδω κλεινει την ιστορια του στο ναρουτο!!!

Μακαρι παντως στο επομενο chapter να ακουσω ενα γαματο μονολογο του itachi προς τον αδερφο του εξηγωντας του κ λεγοντας του οτι παντα τον αγαπουσε και οτι επρεπε να γινει αυτο και σαν τελευταια του επιθυμια να ζητησει να σκοτωσει αυτος τον μανταρα αφου δεν μπορεσε ο ιδιος κ ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΕΙ απολυτα αν του πει ο ιδιος ο itachi να παρει τα ματια του για να το καταφερει!! Αν γινει αυτο ειλικρινα για μενα ο itachi θα ειναι ο πιο respect χαρακτηρας ever!!!

Οχι τπτ θα χουμε και καμια ελπιδα μπας και βαλει μυαλο ο σασουκε και επιστρεψει στην κονοχα να ξυπνησει λιγο το καλο που ειχε μεσα του!!! Razz


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!! Thumb 2 Up Thumb 2 Up Thumb 2 Up Respekt Respekt ΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ....

ΛΕΣ ΣΕ ΕΝΑ CHAPTER ο Ιτατσι απο σουπερ κακος να γινει ο τελειος αδερφος?!?!?!

big smile big smile big smile Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

The EDIT button is good for your health. By pressing it, you actually extend your life-span!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Salonika(origin-Lefkada)

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crankdim έγραψε:

ΛΕΣ ΣΕ ΕΝΑ CHAPTER ο Ιτατσι απο σουπερ κακος να γινει ο τελειος αδερφος?!?!?!

big smile big smile big smile Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ναι...και μετα θα αγκαλιαστουνε κλαιγοντας και θα υποσχεθει ο ενας τον αλλο να κανουνε οικογενειακη μαζωξη τα Χριστουγεννα...δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει τοσο ριζικα γνωμη ο Itachi που λυσσαξε στα τελευταια chapter να τον γκαβωσει εκεινον τον κακομοιρο τον αδερφο του!

και +1 στη Shophia,που δεν καταλαβαινω γιατι απαντα στα αγγλικα... Thumb 2 Up
_________________

Naruto Eledia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

senimasen...(gomentasai...) Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

A και ναι οντως δεν παιζει κατι τετοιο...αλλωστε ο Κισι σεβεται τον εαυτο του και δεν προκειται να κανει κατι τετοιο μονο και μονο για να ικανοποιησει τους φανς...
Εκτος και αν το ειχε στο μυαλο του εξ'αρχης....

Α και η sophia μιλαει στα αγγλικα γιατι οπως βλεπουμε ειναι FORUM GODDD Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nina>Μου φαίνονται περισσότερο για γρατσουνιές πάρα για σημάδια και χαμογέλασε αφού είπε αυτό που δεν μάθαμε... Ο Sasuke το άκουσε έτσι?



Και θα τα έσπαγε αν ο Itachi τα έλεγε όλα αυτά, αλλά με τον ζήλο που έδειξε να στραβώσει το Sasuke θα μου φανεί λιγουλάκι τραβηγμένο...
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 3:03 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[Σκόρπιες σκέψεις ΟΝ]

Μπορεί όντως τα σημάδια να είναι απλά αίμα, απλά είναι σχεδιασμένα με αρκετά μη τυχαίο τρόπο και μοιάζουν απελπιστικά με τα σημάδια από ΚΣ...

Το φιδάκι δε δείχνει να πηγαίνει προς τον Ιτάτσι, αν και βασικά δε δείχνει καν προς τα που πηγαίνει.

Στα σχόλια στο τέλος του κεφαλαίου αναφέρεται ότι ο Ιτάτσι καταρρέει και όχι ότι πεθαίνει, κάτι που είχε γίνει με τον Τζιράια απόσο θυμάμαι. Επομένως παίζει να έχει μερικές στιγμές ζωής ακόμα.

Να μιλήσει ο Ιτάτσι στον αδερφό του, το θεωρώ αρκετά απίθανο, αλλιώς θα προλάβαινε να του μιλήσει πριν καταρρεύσει.

Ο Σάσουκες μπορεί να αποτελειώσει τον μπιγκ μπρο του;;!!!

Τελικά το φιδάκι που πηγαίνει;;;;

Ο Ναρούτος τι να κάνει άραγε με τους υπόλοιπους φυλλο-νίντζας;;;;

[Σκόρπιες σκέψεις ΟΦΦ]
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 25 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 147


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 7:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σηκωσει στα χερια του ο σασουκε το ιτατσι θα τον παει στη κονοχα θα τον πεταξει στο γραφειο της τσουναντε και θα πει ειχα κατι δουλιτσες αλλα τελειωσα κι ειπα να επιστρεψω. πλακα θα χει.

τωρα δε νομιζω να ειναι CS αυτα τα σημαδακια γιατι αν θυμαμαι καλα το CS ειναι ποιο εντονα σχεδιασμενο κι οχι ξεθωριασμενο μπορει να ειναι και καψιματα απο το κεραυνο του σασουκε μπορει να ειναι πολυ δυνατος ο ιτατσι αλλα δε νομιζω να μην επαθε ουτε ενα εγκαυματακι απο κοτζαμ κεραυνο.
_________________

Steel is my body, and fire is my blood
I have created over a thousand blades
Unknown to death, nor known to life
Tear a mountain apart, the sword divides water in two
Have withstood pain to create many weapons
Yet those hands will never hold anything
So as I pray,
Unlimited Blade Works
~*~Archer: Fate/Stay Night~*~

Οταν γραφω με greeklish το κανω απο κεκτημενη ταχυτητα και βαριεμαι να κανω Edit Lolz :P
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 19 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 27
Τοποθεσία: Out Of Space

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 10:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το poke στο μετοπο ηταν ολα τα λεφτα :P
oπως ακριβως τον εκανε οταν ηταν μικρος Thumb 2 Up Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 1:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ να ξαναπώ ότι το chapter ήταν μια χαρά.Δεν καταλαβαίνω γιατί σας χάλασε το τέλος.Είδαμε σε αυτή την μάχη ότι ο Sasuke αν μη τι άλλο έχει φτάσει σχεδόν hokage+ level αλλά από την άλλη ο Kishimoto φρόντισε μέχρι το τέλος να κρατήσει το τίτλο του "untouchable" για τον Itachi.Νομίζω ικανοποίησε όλους τους fans.

Note 1: Εμένα δεν μου φαίνονται για cursed seal το χέρι του Itachi.Απλά γρατζουνιές, χώμα ect..

Note 2: Όλοι λέτε τι γαμάτο που ο Itachi έκανε poke το μέτωπο του Sasuke ακριβώς όπως ήταν παιδιά.Μόνο σε μένα μου φάνηκε ότι δεν ήταν "poke" αλλά ήταν ακριβώς η ίδια κίνηση όταν του έβγαλε το μάτι??
Ρίξτε και μια σύγκριση όσοι είστε άπιστοι
http://www.onemanga.com/Naruto/387/15/
και http://www.onemanga.com/Naruto/387/16/

με http://www.onemanga.com/Naruto/393/14-15/

Note 3: Αν δεχτούμε ότι ήταν poke στο μέτωπο (που το αμφιβάλλω πολύ) εγώ θα το έβρισκα τραγικό να μας το γυρίσει στο μελοδραματικό τώρα ο Itachi και να δούμε ενδεχομένως στο επόμενο chapter όπως είπαν τα παιδιά μια εξομολόγηση του στυλ "Πάντα σε αγαπούσα και π@π@ρι@ μάντολες"
Για μένα θα ήταν άθλιο και θα κατέστρεφε όλο το image του Itachi.Ελπίζω να μην συβεί κάτι τέτοιο.Αν και δεν ανυσηχώ πολύ, ο Kishi παραείναι ιδιοφυία για να κάνει τέτοια κοτσάνα.

Πραγματικά σας κάνει αυτός ο τυπάς τώρα να το γυρίσει σε μελοδραματικό??



Έλεος.
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 2:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.::Rey::. έγραψε:
Όλοι λέτε τι γαμάτο που ο Itachi έκανε poke το μέτωπο του Sasuke ακριβώς όπως ήταν παιδιά.Μόνο σε μένα μου φάνηκε ότι δεν ήταν "poke" αλλά ήταν ακριβώς η ίδια κίνηση όταν του έβγαλε το μάτι??

Ναι κανείς δεν αντιλέγει ότι αρχικά πήγαινε να του βγάλει το μάτι αλλά όταν κατάλαβε ότι δεν είχε καθόλου δυνάμεις,κτύπησε το μέτωπο του Sasuke ως ένα συγγνώμη,μια επιβράβευσή δεν ξέρω αλλά ήταν συγκινητική στιγμή γιατί θύμησε κάτι από τα παλιά.
Αφού και ο ίδιος ο Sasuke κοκκάλωσε και δεν μπορούσε να κουνηθεί μετα το πέσιμο του Itachi.
Ε εντάξει θα μου πείτε ήταν ο φόβος αλλά εγώ νομίζω ότι ήταν και λίγο η κίνηση του Itachi στο μέτωπο του.
Καλά μν νομίζεις ότι με πήραν και τα ζουμιά αλλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 06 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 197
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 2:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι προφανες οτι το poke εγινε γιατι ο Itachi αστοχησε να πετυχει ματι λογο καταρευσης....Απλα ηταν ποιητικη σκηνη....και τοσο καιρο ο Κισι μας εδειχνε ενα στοιχειο πλοκης...
_________________
Why is it drug addicts and computer afficionados are both called users?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 3:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λόγο κατάρρευσης το χέρι του Itachi θα έπεφτε... θα τον χτύπαγε στο πιγούνι ίσως άντε στη μύτη.. δεν θα ανέβαινε .. δεν αντιλέγω ότι αρχικά για μάτι πήγαινε αλλά για μένα μετράει που κατέληξε.

http://www.onemanga.com/Naruto/393/14-15/
αν δείτε στην κάτω δεξιά εικόνα το χέρι του Itachi είναι πιο πάνω από το μάτι του Sasuke... αλλά τι καθόμαστε και συζητάμε αφου ο kishi μόνος του το λέει από πάνω “poke”. Δεν νομίζω να του ξέφυγε...
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 3:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pouka έγραψε:
... αλλά τι καθόμαστε και συζητάμε αφου ο kishi μόνος του το λέει από πάνω “poke”. Δεν νομίζω να του ξέφυγε...

Μπράβο...χρειάστηκαν 3 σελίδες σχόλια για να το καταλάβει κάποιος.... Thumb 2 Up σουμπαρασί...πετάει η ομάδα... big smile ...από τη στιγμή που γράφει ποκ...ο Ιτάτσι έκανε ποκ και όχι σπλας.... Razz
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 3:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο αφού λύσαμε και την απορία για τα μάτια γίνεται να μου λύσετε την απορία που έχω και εγώ???:
Υπάρχει κανένα manga video ή κάτι άλλο που να εξιστορεί τι γίνεται πριν από την γέννηση του Naruto?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 84
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 16, 2008 3:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο Flashback μέσα στο manga μπορώ να σκεφτώ εγώ... νομίζω υπήρχε ένα με τον Jiraya και τους γονείς του Naruto αλλά δεν είμαι σίγουρη...
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Αυτό το Θέμα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε κάποια δημοσίευση σ' αυτό     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 140, 141, 142  Επόμενη
Σελίδα 76 από 142

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01058 seconds with 5 queries