Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto Shippuuden (DROPPED)

Naruto Shippuuden - Γενική Συζήτηση Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 117, 118, 119  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 7:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dj_Storm έγραψε:
εγώ παντως εχω να πω οτι η μονη σκηνη που ευχαριστήθηκα ήταν η μπατσα στον Ορο.Ακομα δεν ήρθε καλημέρα δεν ειπε τσααααφ παρε το μισο δασος κατω απο την μπατσα που εφαγε.

Παρτατήσε όμως ότι ο Οριchimaru δεν κατάλεβε τπτ. Λίγο η μάσκαρα του έφυγε μόνο... HaHa
dj_Storm έγραψε:
Πιστευω ομως οτι κατι κρυβει ακομα...

Neutral
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 12:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-=S=- έγραψε:
Hajate δεν ηταν ετσι στον πρωτο κυκλο.


Χμμ...Βασικά τώρα πρόσφατα (δεν είχα τι να κάνω) ξαναείδα στο ...γρήγορο τον πρώτο κύκλο.
Στο ...γρήγορο εννοω πάνω από 10 λεπτά το κάθε επισόδειο.
Τελικά διαπίστωσα ότι υπάρχουν άπειρα flashbacks και διάφορα άλλα παρόμοια κολπάκια για να τρώμε το χρόνο όπως στο δεύτερο κύκλο.
Ξερετε που κατέληξα?Οτι αν δεν είχα όλα τα επισόδεια μαζεμένα να βλέπω
όσα θέλω τη μέρα θα είχα ξενερώσει όπως και τώρα.Ήμουν από τους
τυχερούς (?) που όταν ανακάλυψα το Naruto και το είδα όλο σε 2 βδομάδες,
εκεινη τη περίοδο προβλήθηκε το πρώτο epp του shippuuden ( γλύτωσα δηλαδή και τη φρίκη των fillers).
Δεν ειχα ζήσει ως τότε αυτή τη φρίκη, του να περιμένεις 1 βδομάδα για ένα
εικοσάλεπτο στο οποίο η πλοκή εξελίσσεται πολυυυύ αργααααααά.
Οι πιο πολλοί είναι νομίζω σαν εμένα.Επειδή είχαν όλα τα epps καβάτζα
δεν τους πείραζαν τα flashbacks και οι καθυστερήσεις.Τώρα που το ζούμε
όμως, μας φαίνεται βουνό.

-=S=- έγραψε:


Τετοιο χαλι δεν ειχε ποτε ο πρωτος κυκλος.


Όντως το χάλι του δεύτερου κύκλου είναι αδιανόητο και μεγαλύτερο από το πρώτου.Όχι όμως πως και ο πρώτος κύκλος πάει πίσω.
Αν βέβαια κάποιος ανακαλύψει το Naruto μετά από 3,4 χρόνια και δει και τους
2 κύκλους μαζί, πιθανόν να ξετρελαθεί και να μην συνειδητοποιήσει καν
το πρόβλημα που έχει αυτή τη στιγμή η σειρά, όπως είχαμε κάνει και εμείς παλιότερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 11:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει κι ένα δίκιο ο Hajate, και ξέρω κόσμο που βλέπει έτσι πλέον τα επεισόδια, τρία-τρία ή πέντε-πέντε, για να τους φαίνονται αρκετά. Καί στο πρώτο μέρος είχαν μια ψιλοκαθυστέρηση τα επεισόδια. Θυμάμαι όταν τα πρωτοείδα, άρχιζα απο το έκτο λεπτό, γιατί είχε όλη αυτή την επανάληψη του προηγούμενου...

Πάντως το διπλό, που το είδα μαζί με το προηγούμενο (τα είχα αφήσει να μπουκώσουν λίγο) δέ με φάνηκε άσχημο. Συμφωνώ με όσα επικριτικά έχουν ειπωθεί: κουράστηκα να τους βλέπω να κοιτιούνται, περίμενα πότε θα φτάσει στη γέφυρα ο Orochi, θα περίμενα να ακούσω το γνώριμο θέμα μετά απο τόσο καιρό που έκανε να εμφανιστεί....
...αλλά, ευτυχώς δέ με απογοήτευσε το σχέδιο (παρα σε ένα-δύο σημεία). Και η σκηνοθεσία, δηλαδή, τί πρέπει να κάνει; Αντιγράφει το σχέδιο του Kishimoto, δέν αλλάζει γωνίες ή θέσεις, δέν μπορεί να προσθέσει (προφανώς ούτε να αφαιρέσει), άρα, με το υλικό που έχει για να δουλέψει, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να επαναλάβει.

Είδα χτές τα manga που δέιχνουν τα τεκταινόμενα στο γιοφύρι. Είχα πολύ καιρό να τα δώ πάλι. Τώρα που θα περάσει και ο αρχικός ενθουσιασμός για τη μεταμόρφωση σε 4-Tail, μέχρι να τελειώσει η μάχη ανάμεσα στους δύο, όσο βλέπουμε πόσο γρήγορα θα εξελίσσεται, και όταν συνειδητοποιήσουμε όλοι πώς τελειώνει η μάχη...

Ε ΡΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ

Laughing
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 35


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 12:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνησω κατα 99% με Hajate.Και εγώ όταν ειδα τα 135 όλα μαζεμένα και μετα τα πρώτα 20 επεισοδια του shippuden χωρις καν να αγγιξω την σαπιλλα των φιλλερς, τα επεισοδια φυγανε νερακι.Το θεμα ειναι ο καθενας ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.Πχ εγω δεν μπορω και με εκνευριζει να διαβαζω το μανγκα, με κουραζει αφανταστα το να εχω στατικες εικονες.Ο πρωτος κυκλος ειχε για μενα ενα μεγαλο μειονεκτημα, τα πολλα και ανουσια φλασμπακς- ακομα δεν μπορω να ξεχασω το φλασμπακ με τον Κιμπα και το κωλοσκυλο του για 10 ολοκληρα λεπτα στο Retrieval Sasuke Arc.Οποτε προτιμω το αργο Shippuden που εξασφαλιζει και την εξαφανιση των fillers για πολυ μεγαλο διαστημα ή και δια παντώς.

Να προσθεσω οτι θα συμφωνησω οτι το animation δεν παιζει τον πρωτο ρολο.Το θεμα ειναι το σεναριο πανω από ολα.Οταν λοιπον καποιος δεν διαβαζει το μανγκα (οπως εγω και πολλοια αλλοι) περιμενει το καθε επεισοδιο με μεγαλη ανυπομονησια.Εγω το διπλο επεισοδιο το καραγουσταρα.Γιατι;Γιατι ειχε τρομακτικη κατ-εμε αποκαλυψη για τον Γιαματο,ειχε εναν Ναρουτο που εσπερνε,εναν Οροτσιμαρου οπως παντα κορυφαιο και εναν βρωμο Σαι προδοτη που ποτε δεν περιμενα να αφησει την Σακουρα να πεσει.Ναι παραδεχομαι οτι το τραβηξανε και ειχε πλανα δευτερολεπτων χωρις λογο.Ακομα και οταν περπαταει ο Οροτσιμαρου στην γεφυρα,ναι ειναι τραβηγμενο αλλα οχι ανουσιο.Επισης ειχε και φοβερο animation.Ειδικα στην σκηνη που ο Ναρουτο πεταει με νεση τον Καμπουτο χιλια μετρα μακρυα.Και σαφως δεν περιμενουμε (εγω τουλαχιστον) την μαχη των 10 επεισοδιων με τον Ορο,ειναι φανερο οτι ειναι mini μαχη.Αν το σεναριο ,ομως,ειναι ενδιαφερον δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οσοι διαβαζουν το μανγκα θελουν καθε φορα να βλεπουν 3-4 chapters διοτι ξερουν τι επεται και θελουν να το δουν.Για αυτο λοιπον υπαρχει αυτη η γκρινια.Αν ειχαμε αυτη τη στιγμη 300 επεισοδια κανεις δεν θα γκρινιαζε-μονο για το σεναριο αν δεν του αρεσε για τους χ,ψ λογους.Λοιπον η σειρα ειναι ετσι με τα στραβα της και τα καλα της (αν εχει, γιατι το shippuden εχει φαει ποοοοολυ θαψιμο) οποιος δεν μπορει ας περιμενει και να τα κατεβασει ολα μαζι και να πορωθει.Δηλαδη αυτο που παρατηρω ειναι οτι (οχι επιτηδες) με καθε νεο επεισοδι πολλα ατομα περιμενουν και ψαχνουν την καθε μαλακια, το καθε κακο animation για να το θαψουν.Ειναι σαν να το περνανε εξεταση,Αντι να κοιταξουν να το απολαμβανουν και απλα να περνανε 15 λεπτα της εβδομαδας χαλαρα με ενα πραγμα που τους αρεσει,καθονται και ποσταρουν και γκρινιαζουν και χαλιουνται.

Ελπιζω να μην κουρασα, χρονιαρες μερες.Χρονια πολλα και ραντεβου στις 10 του Γεναρη.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 12:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ant007 έγραψε:

και εναν βρωμο Σαι προδοτη που ποτε δεν περιμενα να αφησει την Σακουρα να πεσει.


Νομιζω οτι η δικαιολογια που θα προταξει ο ΣΑΙ αν τον στριμωξει ο Yamato θα ειναι οτι δεν την εσωσε γιατι την προλαβαινε κ ο ιδιος,κ αν εκανεο ΣΑΙ κινηση ισως να εχανε τον Ναρουτο. Και καπως ετσι ισως κερδισειλιγο χρονο ακομα.

Το επεισοδιο πιστευω ηταν μια προσπαθεια να μας δειξει την υπερ-ενταση που υπαρχει για την μαχη [ΑΠΕΤΥΧΕ!], την οποια ουσιαστικα την περιμενουμε 3 χρονια τωρα. Φαντασου ποσο χρονο θα αφιερωσει στην μαχη Ναρουτο-Σασουκε αν αυτη συμβει !
Επισης δεν ξερω κατα ποσο τα Pierrot στοχευουν στο Ανιμε κοινο ή στους απανταχου 15- [χρονων] οι οποιοι πιθανον να εχουν κ λιγοτερες σκηνοθετικες απαιτησεις.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 21
Τοποθεσία: Ath

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 1:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμμ... time to end this. Επειδη, αν και ανιχνευω τα ιδια προβληματα, πανω-κατω, εχει αναλωθει υπερβολικα η θαψο-ιστορια, ο επομενος που θα θαψει τα ιδια χαρακτηριστικα θα βλεπει fillers του naruto για 72 ωρες... Το studio εχει επι σειρα ετων αποδειξει οτι ειναι γομαρια, αρα bear with it.
And now for something completely different...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 6:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gpower2 on Fri May 11, 2007 4:34 pm έγραψε:
Παιδιά μήπως είστε λίγο υπερβολικοί; Μόλις το είδα κι εγώ το επεισόδιο και μου φάνηκε μια χαρά. Μάλιστα μ'εντυπωσίασε η μεταφορά του manga που έγινε χωρίς πολλά πολλά flashback όπως γινόταν παλιότερα στο part 1. (Εκείνη τη μάχη με τον Zabuza δυό μήνες τους πήρε να την τελειώσουν).


Χαίρομαι που πλέον υπάρχουν και άλλοι που το παραδέχονται...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 268
Τοποθεσία: in limbo



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 9:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ant007 έγραψε:
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οσοι διαβαζουν το μανγκα θελουν καθε φορα να βλεπουν 3-4 chapters διοτι ξερουν τι επεται και θελουν να το δουν.Για αυτο λοιπον υπαρχει αυτη η γκρινια.Αν ειχαμε αυτη τη στιγμη 300 επεισοδια κανεις δεν θα γκρινιαζε-μονο για το σεναριο αν δεν του αρεσε για τους χ,ψ λογους. Λοιπον η σειρα ειναι ετσι με τα στραβα της και τα καλα της (αν εχει, γιατι το shippuden εχει φαει ποοοοολυ θαψιμο) οποιος δεν μπορει ας περιμενει και να τα κατεβασει ολα μαζι και να πορωθει.Δηλαδη αυτο που παρατηρω ειναι οτι (οχι επιτηδες) με καθε νεο επεισοδιo πολλα ατομα περιμενουν και ψαχνουν την καθε μαλακια, το καθε κακο animation για να το θαψουν.Ειναι σαν να το περνανε εξεταση,Αντι να κοιταξουν να το απολαμβανουν και απλα να περνανε 15 λεπτα της εβδομαδας χαλαρα με ενα πραγμα που τους αρεσει,καθονται και ποσταρουν και γκρινιαζουν και χαλιουνται.


Respekt

Πές τα! ΞΑΝΑ!
_________________

Pleace Donate for a PC for Arvendui
Κατανταω κουραστικος μονο οταν καταντατε γραφικοι~ Azalin
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 364


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 10:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ant007 έγραψε:
Πχ εγω δεν μπορω και με εκνευριζει να διαβαζω το μανγκα, με κουραζει αφανταστα το να εχω στατικες εικονες.

Θα κρατησω αυτο... thanks.
Προτιμαω να βλεπω το ματι του Οροτσιμαρου κολλημενο στην οθονη μου για 5 λεπτα. Razz
_________________
Drinkin' beer in the hot sun / I fought the law and I won

Justice and Liberty, you can buy - but you don't get free
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 521
Τοποθεσία: Βόρεια

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 26, 2007 12:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έχω τον πολύ απλό τρόπο να βλέπω αν μου αρέσει κάποιο επισόδειο: Πόσες φορές το ξαναβλέπω.

Το διπλό το είδα μία φορά και τέλος.Απλά δεν μου κάνει κέφι να το ξαναδώ.Και το μόνο επισόδειο που έχω δει αρκετές φορές είναι η μάχη Gai vs Kisame.Τον δε πρώτο κύκλο Naruto έχω ξεχάσει πόσες φορές τον έχω δει.

Θα συμφωνήσω εν μέρη με τον ant007 αλλά και από την μεριά των manga readers: Αν διάβαζες manga θα καταλάβεις τι χάνεις.Επειδή δεν το διαβάζεις ότι και να σου προσφέρουν δεν είσαι σε θέση να το απορίψεις.Προτιμάς τους αργούς ρυθμούς Shippuunden παρά ένα χρόνο fillers.Βασικά ο ένας χρόνος fillers θα ενσωματωθεί μέσα στο Shippuunden

Εγώ προτείνω να διαβάσετε τα chapter μέχρι εκεί που έχει φτάσει το Shippuunden και να ρίξετε μία σύγκριση

Και τέλος θα κάνω rip off τον somnium και θα πω And now for something completely different...
Πάω να συνεχίσω 2η σεζόν monty python Razz
_________________


.::My Cartoon List::.


BUGGY IS BACK!!!OP FTW!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 26, 2007 7:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ οτι καταλαβα κ οσοι διαβαζουν τα μανγκα και οσοι δεν τα διαβαζουν παλι δεν τους αρεσε το διπλο επεισοδιο εκτος απο καναδυο Rolling Eyes
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 876
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 26, 2007 8:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mpakatsias έγραψε:
Απ οτι καταλαβα κ οσοι διαβαζουν τα μανγκα και οσοι δεν τα διαβαζουν παλι δεν τους αρεσε το διπλο επεισοδιο εκτος απο καναδυο Rolling Eyes

Ακριβώς φίλε μου. Δυστηχώς δεν ήταν αυτό που περιμέναμε (...λέγαμε Subarashi άντε να προλάβουμε το διπλό πριν πάμε στις γιορτές στη μανούλα...)
Λίγο....Off Topic ...πολύ πολύ λίγο...ίσως και spoiler... Neutral
Razz
_________________
Arvendui for President
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 35


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 2:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpower2 έγραψε:
gpanos έγραψε:
2 χρόνια περίπου fillers (85 επεισόδια) είναι μεγάλη μ@λ@κία. Thumb Down


Αυτά τα fillers ουσιαστικά κατέστρεψαν τη σειρά, αλλά όχι μόνο το Naruto αλλά και το Shippuuden, αφού όλοι ανυπομονούμε για επεισόδια της προκοπής, με αποτέλεσμα να μην ευχαριστιούνται πολλοί τα λίγα που μας προσφέρει κάθε επεισόδιο. Εγώ προτείνω σε αυτούς που τους φαίνεται το κάθε επεισόδιο πολύ λίγο, να κάνουν κουράγιο και να βλέπουν κάθε μήνα τα επεισόδια που μαζεύονται. Τότε θα εκτιμήσουν καλύτερα τη σειρά!


Τελικα σε αυτο το συμπερασμα καταληγω.Τα φιλλερς σε οποιον τα ειδε εκαναν μεγαλο κακο.Εγω που ηρθα με τα χιλια κ@υλωμενος απο το Part 1 κατευθειαν στο shippuden με 20 επεισοδια κιολας ετοιμα,το ενδιαφερον μου για τη σειρα δεν μειωθηκε στο ελαχιστο.Ισα-ισα μου αυξηθηκε ακομα πιο πολυ.Και αποδειξη ειναι οτι σε οποιον εχω δωσει τη σειρα ή ακομα και η παρεα μου που την βλεπουμε ολοι μαζι καθε εβδοαμδα,ειναι ολοι τους με τρομερη ανυπομονησια για το τι μελλει γενεσθαι.Φιλε Rey σαφως και δεν χανω τιποτα επειδη δεν διαβαζω το μανγκα.Οτι συμβαινει στο μανγκα,θα συμβει και στο anime (απλα μπορει να εχει πιο αργη εξελιξη στο anime).Και ξερεις κατι;Οταν δεν γνωριζει καποιος τις φιλλερ σκηνες στο ανιμε και παρολο αυτα περνανε απαρατηρητες, ουτε καν που τον απασχολει ή απλα δεν τις καταλαβαινει καν αν δεν τις του πουν.Οπως και στο part 1 ετρωγα στην μαπα αμετρητα και ατελειωτα φλασμπακς και πολλα λεπτα στην αρχη απο το προηγουμενο επεισοδιο,ετσι τωρα βρηκαν να καλυψουν αυτο το κενο με καποιες πιο αργες σκηνες (π.χ. Οροτσιμαρου να περπαταει 48 δευτερολεπτα) ή καποιες σκηνες φιλλερς.

Υ.Γ.Φυσικα και δεν προκειται επειδη δεν διαβαζω το μανγκα να δεχτω οτι μου πλασαρει το Pierot.Π.χ. τα επεισοδιο με τους κλωνους που δεν γνωριζα τοτε οτι ηταν φιλλερ,τσαντιστηκα παρα πολυ και εβριζα για την δυσφημιση της σειρας.Δηλαδη κατανοω αυτον που εχει φαει στη μαπα 85 επεισοδια φιλλερς .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ant007 στις Πεμ Δεκ 27, 2007 12:30 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 3:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΑαΑααΧ αυτα κανει η επιτυχια στα Ανιμε


Gomu Gomu Ξεχειλωμααααααααααααα
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 27, 2007 10:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγω ακριβως ιδια περιπτωση με τον ant007 ειμαι. αρχισα να βλεπω τα naruto περσι μετα το πασχα οταν μου τα δωσε ολα μαζι ενας φιλος. μεχρι τοτε ειχανε βγει γυρω στα 15-20 επεισοδια απο το shippuden,απο κει και περα ομως το χαος.2-3 επεισοδια το μηνα ειναι η πλυρης εξαθλιωση.
οταν βλεπαμε τουλαχιστον τα dragonball πριν απο κατι αιωνες τοτε ειχαμε να δουμε 2 επεισοδια τη βδομαδα και οχι το μηνα.

(αναφερομαι στα dragonball διοτι ειναι εμφανεις η ομοιοτητα στον τροπο αναπτυξης της υποθεσης)και τοτε οταν εβλεπα την σειρα νομιζα οτι κολαει η οθονη.

γι αυτο μια ειναι η λυση: εγγαταλυψτε το naruto και ποιαστε το μετα απο κανα τριμηνο για να μην πω μετα απο κανα χρονο και εξτασιαστουν οι fun.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Naruto Shippuuden (DROPPED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 117, 118, 119  Επόμενη
Σελίδα 54 από 119

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01645 seconds with 5 queries