Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics

Πώς αλλάζουν οι καιροί!!! (Νέος Spider-man)
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: Αραχτός...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 2:02 am
Τίτλος: Πώς αλλάζουν οι καιροί!!! (Νέος Spider-man)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακούσατε, ακούσατε!!!
Σύμφωνα με έγκυρα δημοσιεύματα ο νέος Spiderman είναι μαύρος και μάλλον gay!!!

Δεν είναι ότι είμαι ρατσιστής ή οτιδήποτε άλλο αλλά η άλλοτε κραταία βιομηχανία των comic αλλάζει ριζικά ώστε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της νέας εποχής.
Ένα αμερικάνικο ουσιαστικά σύμβολο αλλάζει και φέρνει μαζί του ένα νέο κύμα...
Σύμφωνα με κοινή τους ανακοίνωση πριν από μερικούς μήνες οι μεγαλύτερες εταιρείες του χώρου (DC & Marvel) δήλωσαν πως κατόπιν αιτήσεως του κογκρέσου καλούνται πλέον να ανταποκριθούν στον νόμο περί ισότητας.
Έτσι σκοπεύουν να αλλάξουν σε ορίζοντα πενταετίας ριζικά τη δομή τους με ένα ποσοστό εκδόσεων που θα απευθύνονται σε γυναικείο κοινό αλλά και μειονότητες... Eek
Στην πρόσφατη έκθεση comic-con 2011 ανακοινώθηκε η πρόθεση για τη δημιουργία ενός υπερήρωα με σκοπό την προστασία των gay!!! (αν και στην Αμερική κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται).
Ο συγκεκριμένος νόμος απευθύνετε και στα manga & anime που προορίζονται για κυκλοφορία στην αμερικάνικη αγορά και ενισχύεται λόγω καταγγελιών φεμινιστικών οργανώσεων αλλά και MΚΟ για την προστασία των μειονοτήτων καθώς ισχυρίζονται πως μερικά προωθούν το ρατσισμό και την ξενοφοβία!!!
Είναι πλέον καιρός να συνειδητοποιήσουμε πως οι αγαπημένες μας σειρές σε μερικά χρόνια θα αλλάξουν μορφή και για του λόγου το αληθές πολλά forum έχουν αναφέρει το νέο νόμο που προωθείται στην Ιαπωνία για μείωση της βίας κλπ στα manga & anime.
Είναι πλέον καιρός ίσως να <χωνέψουμε> την ιδέα του Sanji με γλειφιτζούρι, λιγότερο σκίσιμο στα ρούχα των κοριτσιών του Fairy Tail κλπ!!! Crying or Very sad
Ακούω απόψεις και σχόλια...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 136
Τοποθεσία: Σέρρες

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 3:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα anime δεν θα αλλάξουν γιατί ήδη υπαρχουν κατηγορίες που απευθυνονται στους/στις gay και δεν πιστεύω κανένας mangaka να έκανε την ιεροσυλία που αναφέρεις σε ήρωα που δημιούργησε ούτε και θα έδινε την άδεια του να γίνει κατι τετοιο γιατί αν ήθελε κάτι τέτοιο θα το έκανε από την αρχή(π.χ. ο Oda εκανε ολοκληρο Kamabakka Kingdom ) .

Το θέμα είναι ότι εδώ φαίνεται προώθηση της εξαίρεσης ώς φυσιολογικό με το έτσι θέλω το οποίο είναι τελείως παράλογο. Στην συγκεκριμένη περίπτωση μαλιστα διαπράτεται ενα τρομερό σφάλμα(έγκλημα) το οποίο τα αντίθετα αποτελέσματα θα φέρει(ίσως και επίτηδες).Τον μαύρισαν τον Spidey χωρίς να χρειάζεται όταν ήδη υπαρχει ο Blade και πολλοί άλλοι χαρακτήρες που είναι μαύροι άρα ρατσισμός εκεί δεν υπαρχει. Αυτό φυσικά είναι το μικρό κακό γιατί με τον να τον κάνουν gay σημαινει οτι σβήνει και βεβηλώνεται όλη η μεγάλη ιστορια του Spiderman γιατί αν και δεν ήταν κανένας γκομενιάρης είχε και αυτος τις κατακτησεις του που μάλιστα έπαιξαν ρόλο στην ιστορία του (λετε να τον ζευγαρώσουν με τον doc Oc στο τέλος; Thumb Down Thumb Down )
Πάντως οι μαύροι θα είναι όπως φαίνεται οι πρώτοι που θα γιουχάρουν τo/τη νέο/α spidey.

Ελπίζω να μην τρύπησουν και κανένα Wolverine γιατί τότε θα είναι για κλείσιμο η εταιρία αλλά τι λέω πλέον είναι ιδιοκτησία της Disney και ίσως έτσι να εξηγείται η απόφαση να αλλάξουν τον Spiderman όπως και ο απότομος ζήλος να μπούν στην αγορά των anime .
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 10:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eνα σχολιο ενος χρηστη τα ειπε ΟΛΑ.Hamenos τα παραλες.
Παράθεση:
it just a comic book series, for example the dark knight series of batman, which was different from the other series of batman. anyone who reads comic books would know this is not shocking, the white spiderman will continue to exist in a different series. this series will be more like a collectors edition, like the one in the 8o's with the russian superman. i think people need to read some comic books and understand how things work. there's a series of spiderman which is also set on a different planet.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 10:56 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αίσχος, απλά αίσχος! Γιατί πρέπει να τα γ@μ@νε τη μάνα όλα οι Αμερικάνοι; Και το μαύρος πάει στο διάολο, αλλά και gay; Τι κάνουνε ρε; Το διαβάζουν και μικρά παιδιά, και προωθούν τέτοια πρότυπα; Μπορεί να συμβαίνει σε διαφορετικό σύμπαν όπως λένε, αλλά τι σημασία έχει; Εγώ ως μεγάλος φαν του Spider-Man έχω πραγματικά σοκαριστεί, μετά από τόσα κόμικς, τόσες μάχες και άλλο τόσο υλικό μου αλλάζουν τον Parker; Τι να πω να πάνε να γ****** οι εμπνευστές. Θέλω να δω τι θα πει ο Stan Lee για όλη αυτή τη μ@λ@κί@!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 775











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 12:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν μεγαλος φαν του spiderman απο την εποχη των 90ς που ημουν πιτσιρικι θα πω ναι θα θελα να δω ακομα μια παραλλαγη του spiderman...

Δεν ειμαι αντιθετος καθολου γιατι πρωτον δεν θα μου σβησουν ποτε τις αναμνησεις του spiderman που μεγαλωσα και δεν προκειται ποτε να με βαλουν στο μετρο της συγκρισεις...Ο spiderman που μεγαλωσα αυτος ειναι o superhero μου. Wink

Τωρα για τις αλλαγες δεν με ξαφνιαζει εχουμε δει χιλιαδες αλλαγες και παραλλαγες του spiderman...(απο 10ετιας μαυρη στολη μεχρι κλωνους ben raily και νεες στολες με μαγνητακια και τσιπακια)πιστευω οτι δεν θα τραβηξει ποτε τον κοσμο που τραβαει ο original spiderman so who cares? Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 26 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 133
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 12:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντοτε φαινόταν από τις κινήσεις του. Και αυτά τα spandex...
Αλλά και μαύρος; Εγώ βλέπω τους μαύρους των Η.Π.Α να ξεσικώνονται με την αιτιολογία ότι το comic προωθεί το στερεότυπο του μαύρου gay.
_________________
You're not getting in my way.
Besides,i really don't want to leave you.-Hayami -Gunparade March
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 55




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 1:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα μένει να δούμε τον Iron Man φτωχό και gay !
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 2:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μυχαχαχαχαχααχα, αυτα παθαινει οποιος κανει συμφωνιες με το Mefisto.Μπορει να κερδισε πισω την ταυτοτητα του, αλλα εμεινε χωρις γυναικα,γαμο, παιδι και πουστης. It trully is a brand "new" day.

Για αυτο στη dc δεν εχουε τετοια προβληματα-λεσβιες εχουμε με το καρο
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 2:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ptomahawk έγραψε:
Πάντοτε φαινόταν από τις κινήσεις του. Και αυτά τα spandex...
Αλλά και μαύρος; Εγώ βλέπω τους μαύρους των Η.Π.Α να ξεσικώνονται με την αιτιολογία ότι το comic προωθεί το στερεότυπο του μαύρου gay.

πάλι καλά δηλαδή που δεν πρόκειται για τον Chickenman από το Kentacky.


Edit: btw pics.
it did happen

_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: Αραχτός...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 8:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trelometallo έγραψε:
Τα anime δεν θα αλλάξουν γιατί ήδη υπαρχουν κατηγορίες που απευθυνονται στους/στις gay και δεν πιστεύω κανένας mangaka να έκανε την ιεροσυλία που αναφέρεις σε ήρωα που δημιούργησε ούτε και θα έδινε την άδεια του να γίνει κατι τετοιο γιατί αν ήθελε κάτι τέτοιο θα το έκανε από την αρχή(π.χ. ο Oda εκανε ολοκληρο Kamabakka Kingdom ) .

Το θέμα είναι ότι εδώ φαίνεται προώθηση της εξαίρεσης ώς φυσιολογικό με το έτσι θέλω το οποίο είναι τελείως παράλογο...

Να σου θυμίσω πως ο Sanji είχε γλειφιτζούρι όταν είχε τα δικαιώματα του anime η 4kids (πάλι καλά που έκλεισε),πράγμα το οποίο ζητείται να επαναληφθεί και σε πολλές χώρες μειώνουν το αίμα και κόβουν αρκετά βίαιες σκηνές (όχι μόνο για το one piece)!!!
Επίσης ο νόμος στην Ιαπωνία ακόμα επεξεργάζεται σχετικά με τη <λογοκρισία> στα manga & anime (δες και εδώ που δεν απευθύνεται στα hentai).

Όσο για το one piece συγκεκριμένα που αναφέρεις, επειδή είμαι <φανατικός>, έχω διαβάσει αρκετές φορές καταγγελίες και αντιδράσεις ότι σχεδόν όλοι έχουν το ίδιο χρώμα(!!!) και ο τρόπος παρουσίασης των gay είναι προσβλητικός (είναι λίγο...) όπως και διάφορα άλλα περίεργα...
Για το δεύτερο συμφωνώ απολύτως και το παρατηρούμε καθημερινά...
xamergt έγραψε:
Hamenos τα παραλες.

Από μικρός αλλά μ΄ αρέσει!!! Razz
Ήταν πομπώδες δεν μπορείς να πεις... Whistling
Όσο για τα λεγόμενα μερικών για τη διαφορετικότητα στην Αμερική και τις αντιδράσεις τους, να σας ενημερώσω μόνο πως πριν από μερικά χρόνια κόντεψαν να με συλλάβουν στο Macys στη Philadelphia γιατί υποτίθεται πως προσέβαλα μια χοντρή και εκείνη παρεξηγήθηκε...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01606 seconds with 5 queries