Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball Kai

[AC] Dragonball Kai Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 85, 86, 87  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 17 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 135


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 12:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tolias63 έγραψε:
Σας ευχαριστώ πολύ για το επεισόδιο!


Να σας ρωτήσω κάτι, στο 56 μετά το τραγούδι δεν βγάζει τους υπότιτλους για κανά δυο διαλόγους,
υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο επεισόδιο ή φτέει ο player μου;

Το ίδιο θα έλεγα κι εγώ... Οπότε προς ενημέρωση, ρίξτε μια ματιά μήπως δεν μπήκαν οι διάλογοι σε εκείνο το σημείο Thumbs UP
_________________

"What's truly frightening... is when betrayal is unexpected..."
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 2:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα ήταν όντως δικό μας και συγκεκριμένα δικό μου, καθώς μου έφυγαν αυτοί οι υπότιτλοι κατά τον χρονισμό με το δικό μας βίντεο.

Μπορείτε να κατεβάσετε το patch για την HD έκδοση:

http://release.animeclipse.com/Ep56_Patch.exe

Το τρέχετε μέσα στον φάκελο που έχετε το επεισόδιο, δημιουργούνται 3 αρχεία και στη συνέχεια τρέχετε το αρχείο Ep56_Patch.bat το οποίο στη συνέχεια θα δημιουργήσει και το τελικό αρχείο [AnimeClipse]_Dragonball_Kai_056_v2_[720p][D9FF6D01].mkv

Η SD έκδοση θα ανέβει σε λίγο στον tracker και θα αντικαταστήσει την παλιά.

Συγνώμη για την αναστάτωση κι ευχαριστούμε για την κατανόηση...

Επίσης παρακαλούμε όσοι κατεβάσανε τις παλιές εκδόσεις και περάσουν το patch, να βοηθήσουν στο seeding της v2, ευχαριστώ.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 10:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία! Δεν πειράζει Gp2 για το λάθος! Respekt
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 108
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 12:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το καινούργιο επεισόδιο και τις v2!
Ωραία δουλειά! Όπως πάντα! Thumbs UP
Ο Τρανκς απλά τα έσπασε!!!! big smile
Άντε να δούμε και τους δύο ξανθομάλληδες να "χτυπιούνται"! big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 41


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 4:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά !!!
Το ευχαριστήθηκα σήμερα, 8 επεισόδια μαζεμένα είδα.
Στο cell-saga κόψανε το "previously" ή έτυχε στα 2 πρώτα? Ποιος ξέρει........θα δούμε.
Ωραίες οι καινούριες σκηνές από το opening αλλά το ending δε μου αρέσει και πολύ.

Μία σκηνή που μου άρεσε πολύ από τα Ζ και δεν την δείξανε ήταν όταν ο Φρίζα φανταζόταν τον Γκόκου πάνω στον βράχο και από το θυμό του έχωσε τα νύχια του μέσα στο δέρμα του............ωραία σκηνούλα, τελικά ήταν Φίλλερ Sad

Α ξέχασα να πω, πολύ καλή δουλειά !!! Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 5:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς αλλάξανε τον τρόπο έναρξης του επεισοδίου, αλλά θα δείξει... Επιπλέον, το ending δεν άρεσε και σε πολλούς γιατί πολύ απλά είναι σε στυλ shoujo πιο πολύ... Btw, το καραόκε μας πως σας φάνηκε;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 9:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Zetto έγραψε:
Btw, το καραόκε μας πως σας φάνηκε;

Να απαντήσω?? big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 16 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 513
Τοποθεσία: Κοζάνη








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 9:50 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι' αυτό ρωτάω για να απαντήσετε!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 9:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απαντώ: χλιαρό
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 16, 2010 11:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GeRi έγραψε:
Απαντώ: χλιαρό


Πού το στηρίζεις αυτό Geri-san? Πραγματικά ενδιαφέρομαι πολύ να μάθω την άποψη κάποιου με τόσες πολλές γνώσεις στο Typesetting... Εγώ ώς αρχάριος δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. Διαφώτησέ με plz Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 17, 2010 8:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Πού το στηρίζεις αυτό Geri-san?

Για σενα Geri-sama ^_^

Deykalionas17 έγραψε:
Πραγματικά ενδιαφέρομαι πολύ να μάθω την άποψη κάποιου με τόσες πολλές γνώσεις στο Typesetting... Εγώ ώς αρχάριος δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. Διαφώτησέ με plz Thumbs UP


Βρε χαζουλη, θα σου πω εγώ τώρα αλλα πριν να σ πω πως το ΤΣ και το καρα δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους επιφανειακά αλλά στην ουσία είναι πάρα πολύ κοντά διότι και ο typesetter kai o karaoker έχουν σαν Βίβλο τα tags του aegisub.

1. Με το main effe δεν εχω κανενα προβλημα, μιας και το συγκεκριμένο effe το έχω χρησιμοποίηση και εγω παλιότερα(άσχετα αν αξιοποιήθηκε τώρα).

2. Αυτό που "χαλάει" το ολο θέμα ειναι οτι ο χρόνος αναμεσα στο lead in- lead out / intro-outro οπος θες πες το, δεν είναι σωστά χρονισμενα, και δεν λεω για start/end πότε θα εμφανίζονται δλδ αλλά στι line μεσα, τεσπα οποιος ξερει απο κάρα ξέρει και τι λέω.

3. Το ιντρο, έπρεπε να μπαίνει πιο πριν από αυτό που εχει γτ με το που εμφανίζονται τα γράμματα αρχίζει και χτυπά η συλλαβή και άντε να θες να διαβάσεις τι είναι μετά και να μην μπορείς να τα προλαβαίνεις :/

4. Αουτρο, με το που χτυπά ρε παιδί μ η συλλαβή σχεδόν αμέσως εξαφανίζεται κάτι που έμενα προσωπικά δεν μου αρέσει και τόσο, γτ καμιά φορά θέλω να βλέπω και όλη τι γραμμή, να βλέπω πάντα τι λένε οι στίχοι.

Με λίγα λόγια ρε παιδί μου θα μπορούσε να γίνει καλύτερο.

Ελπίζω να σε κάλυψα, ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά πάλι καλά που δεν είμαι σαν εσένα για να γράφω σεντόνια, βαριέμαι πολύ βλέπεις.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 17, 2010 9:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GeRi έγραψε:
Deykalionas17 έγραψε:
Πού το στηρίζεις αυτό Geri-san?

Για σενα Geri-sama ^_^


Έχεις δίκιο sensei. Gomen!!!

GeRi έγραψε:
Βρε χαζουλη, θα σου πω εγώ τώρα αλλα πριν να σ πω πως το ΤΣ και το καρα δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους επιφανειακά αλλά στην ουσία είναι πάρα πολύ κοντά διότι και ο typesetter kai o karaoker έχουν σαν Βίβλο τα tags του aegisub.

1. Με το main effe δεν εχω κανενα προβλημα, μιας και το συγκεκριμένο effe το έχω χρησιμοποίηση και εγω παλιότερα(άσχετα αν αξιοποιήθηκε τώρα).

2. Αυτό που "χαλάει" το ολο θέμα ειναι οτι ο χρόνος αναμεσα στο lead in- lead out / intro-outro οπος θες πες το, δεν είναι σωστά χρονισμενα, και δεν λεω για start/end πότε θα εμφανίζονται δλδ αλλά στι line μεσα, τεσπα οποιος ξερει απο κάρα ξέρει και τι λέω.

3. Το ιντρο, έπρεπε να μπαίνει πιο πριν από αυτό που εχει γτ με το που εμφανίζονται τα γράμματα αρχίζει και χτυπά η συλλαβή και άντε να θες να διαβάσεις τι είναι μετά και να μην μπορείς να τα προλαβαίνεις :/

4. Αουτρο, με το που χτυπά ρε παιδί μ η συλλαβή σχεδόν αμέσως εξαφανίζεται κάτι που έμενα προσωπικά δεν μου αρέσει και τόσο, γτ καμιά φορά θέλω να βλέπω και όλη τι γραμμή, να βλέπω πάντα τι λένε οι στίχοι.

Με λίγα λόγια ρε παιδί μου θα μπορούσε να γίνει καλύτερο.


Πω πω η αλήθεια είναι πως με θάμπωσες Geri-sama! Μακάρι να έβλεπα πιο συχνά δουλειές σου. Αλλά δυστυχώς είναι πολύ πολύ σπάνιες. Πρέπει να είσαι πολυάσχολος. Sad Sad Sad

GeRi έγραψε:
Ελπίζω να σε κάλυψα, ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά πάλι καλά που δεν είμαι σαν εσένα για να γράφω σεντόνια, βαριέμαι πολύ βλέπεις.


H αλήθεια έιναι πως το'χω αυτό με τα σεντόνια! Όλοι τα βαριούνται τα σεντονάκια μου! Αλλά τι να κάνω ο καημένος!! Προσπαθώ να τα μειώσω!!! Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάι 17, 2010 9:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Πω πω η αλήθεια είναι πως με θάμπωσες Geri-sama! Μακάρι να έβλεπα πιο συχνά δουλειές σου. Αλλά δυστυχώς είναι πολύ πολύ σπάνιες. Πρέπει να είσαι πολυάσχολος. Sad Sad Sad

Δεν είναι καθόλου σπάνιες φίλτατε(και καλά) Δευκη, απλα εσυ δεν εχει κατεβασει αυτά που εχω κανει, δες τα καρα απο ΑΕ και θα καταλάβεις Wink
και έχω κάνει και διάφορες για ξένα γκρουπ σας typesetter (group: Commie. anime: Five Leaves, Romance of the Three Kingdoms το οποίο δεν έχει γίνει release γτ ψάχνουν διορθωτή και και ένα άλλο που δεν θυμάμαι το όνομά του, λολ) Αυτα Δευκη..... ξες εσυ.... Wink

_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 18, 2010 12:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να φέρω τώρα το μαστίγιο; Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 98


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 18, 2010 2:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
Να φέρω τώρα το μαστίγιο; Whistling

Δεν ηξερα πως αρεσουν στον Δευκη τα kinky things surprised / o, no
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Dragonball Kai Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 85, 86, 87  Επόμενη
Σελίδα 40 από 87

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.04103 seconds with 5 queries