Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Μουσική

Michael Jacksson R.I.P.
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 2744
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη





















Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 26, 2009 8:48 pm
Τίτλος: Michael Jacksson R.I.P.
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περίπου στις 12 το βράδυ ξημερώματα Παρασκευής 26 του Ιούνη του 2009, απεβίωσε στην ηλικία των 51 ετών ένας από τους τελευταίους ζωντανούς θρύλους της μουσικής, ο Michael Jacksson.

Προσωπικά μπορώ να πω ότι μεγάλωσα με τα τραγούδια του και ο χαμός του με στεναχώρεσε πολύ.

Ανοίγω αυτό το Thread απλά για να εκφράσω τις ευχές μου για το μετά θάνατο ταξίδι του...

You live inside our hearts Michael... Rest In Peace...
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum! Τα greeklish απαγορεύονται!
Διαβάστε το Playback FAQ
Feeling... nauseous already? Wait to see my anime list first...

And remember, fansubbing is NOT serious business...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 26, 2009 10:11 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα εγω ειμαι 25 και μεγαλωσα και εγω με τα τραγουδια του(οχι τα πολυ παλια αλλα και αυτα τα ακουσα) και δυστηχως καταλαβα την αξια του σαν τραγουδιστη αρκετα αργα.Οχι τωρα που επεβιωσε αλλα πριν καποια χρονια με τα τραγουδια οπως το smooth criminal και Billie Jean.Δυστηχως, οχι οτι δεν ηταν διασημος, επρεπε να πεθανει για να τον αναγνωρισουν σαν τοσο μεγαλο καλλιτεχνη. Δεν μπορω να πιστεψω επισης την κακια που βγαζουν καποιοι ανθρωποι ακομα και αυτη την στιγμη.Και για να προλαβω καποιους.........
http://www.youtube.com/watch?v=B6xJlyJgfS8&eurl=http%3A%2F%2F

RIP Michael
_________________
Ta ptixia copies ktontai


http://www.youtube.com/watch?v=AZTlF-dbSuw (only for kabamaru and plokami fans)

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 05 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 152
Τοποθεσία: Lost in Time...






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 26, 2009 10:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή φωνή αλλά σαν προσωπικότητα....

Edit: Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά στο βίντεο, αλλά ο jackson "άσπρισε" από κάποια ασθένια; Confused
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 293
Τοποθεσία: Αθηνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 26, 2009 11:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πειστικο το βιντεο του youtube σχετικα με τον "αποχρωματισμο" του MJ.Αυτο ομως δεν τον "αθωωνει" σχετικα με τις μαλλον πολλαπλες πλαστικες επεμβασεις που του αλλαξαν ριζικα το προσωπο. Επιλογη του ομως, και δεν τρεχει τιποτα κατα την γνωμη μου, εκτος του γεγονοτος οτι μαρτυρα εναν μαλλον προβληματικο ψυχισμο. Πιο σοβαρο θα θεωρουσα να ασχοληθω με τις κατηγοριες που τον βαρυναν σχετικα με παιδεραστια.
Ολα τα παραπανω ομως δεν μπορουν να μειωσουν την καλλιτεχνικη του αξια. Ασχετα απο το προσωπικο μου μουσικο γουστο(ουτε ενα τραγουδι του δεν μου αρεσει, αν και μεγαλωσα στην εποχη που ηταν απολυτα επιδραστικος), η ουσια ειναι οτι εκκατομυρια ανθρωπων ενιωσαν ολων των ειδων τα συναισθηματα ακουγοντας τα τραγουδια του, και για επισης πολλα εκκατομυρια ανθρωπων υπηρξε(και θα ειναι) το απολυτο ποπ ειδωλο. Αν θα ασχολουμουν με τον προβληματικο(οχι μονο κατα την δικη μου γνωμη) ψυχισμο του, θα ηταν το γεγονος οτι τα δυο τελευταια(τουλαχιστον) δισκογραφικα του πονηματα, ηταν μαλλον αποτυχημενα(και δεν εννοω μονο απο εμπορικης πλευρας), και αυτο δεν νομιζω οτι ηταν αποτελεσμα ξαφνικης ελλειψης ταλεντου, αλλα μαλλον εχει καποια σχεση με τον προαναφερθεντα προβληματικο ψυχισμο.
_________________
Αν δεν ήμουν αυτός που είμαι, θα ήθελα να ήμουν εγώ. Απλά να μου έμοιαζα λίγο περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Μουσική Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01458 seconds with 5 queries