Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Code Geass Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 8:42 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο πρώτο quote που κάνεις μιλούσα για το broken blade

όσο για το code geass, φυσικά και δεν αξίζει τη βαθμολογία που έχει. και πάλι καλά τώρα. για κάμποσο καιρό φιγούραρε στη πρώτη τριάδα.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 9:53 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
τεσπα, γούστα είναι αυτά, αλλά πιστεύω ότι, όπως και εγώ, θα έρθει η ώρα που θα δεις ότι έχω δίκιο Razz


Λες κάποτε να έρθει η ώρα; Razz Πάντως το Code Geass είναι "δίκοπο μαχαίρι". Ή θα σου αρέσει ή όχι, δεν υπάρχει κάτι μέτριο να πεις, οκ εντάξει καλό anime είχε πλάκα, ή κάτι παρόμοιο. Και το λέω αυτό επειδή έχω δώσει σε φίλους να δουν το Code Geass, μερικοί από αυτούς ξετρελάθηκαν, ενώ άλλοι απογοητεύτηκαν για το χρόνο που έχασαν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 1:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουχ ουχ...

Τί ακούω... Το Code Geass είναι στα 15 καλύτερα ανιμε!!! ενώ αλλά που αναφέρατε δε το ξέρει ούτε η μάνα του... Όσο το Claymore λίγα λόγια για αυτό το αριστούργημα αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί να περάσει το Code Geass
Δηλαδή αν τα βαθμολογούσα θα ήταν έτσι (με άριστα τα 100).

Code Geass 99%
Claymore 95% (θα πήγαινε στο 99% αν συνεχιζόταν σαν το manga γιατί το τέλος του ανιμε ήταν Μ!@#$%ία)
(ΤΟ 100% είναι βαλβίδα ασφαλείας)

Αν και υπάρχουν και στα δύο ανιμε ατέλειες όπου τα υποβαθμίζουν... (και απλά αυτές οι ατέλειες σας ενοχλούν για να δείτε τη πραγματική ποιότητα του ανιμε)

Άντε τώρα γιατί διαπράτετε ύβρη!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 1:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Από τη στιγμή που βλέπεις κάτι που σε διασκεδάζει, δεν έχεις σπαταλήσει άδικα το χρόνο. Π.χ. Εμένα με ξετρέλανε το Code Geass ενώ δεν άρεσε στον Melkor και τον Razi3l. Το Broken Blade δεν άρεσε καθόλου σε εμένα, το θεώρησα τεράστια σπατάλη χρόνου. Αντίθετα στον Melkor άρεσε και πάει λέγοντας...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 1:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
Στο πρώτο quote που κάνεις μιλούσα για το broken blade

όσο για το code geass, φυσικά και δεν αξίζει τη βαθμολογία που έχει. και πάλι καλά τώρα. για κάμποσο καιρό φιγούραρε στη πρώτη τριάδα.


Lol,πράγματι τώρα το πρόσεξα... Laughing
Ε όχι και στην πρώτη τριάδα...

The Truth έγραψε:
Εντάξει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Από τη στιγμή που βλέπεις κάτι που σε διασκεδάζει, δεν έχεις σπαταλήσει άδικα το χρόνο. Π.χ. Εμένα με ξετρέλανε το Code Geass ενώ δεν άρεσε στον Melkor και τον Razi3l. Το Broken Blade δεν άρεσε καθόλου σε εμένα, το θεώρησα τεράστια σπατάλη χρόνου. Αντίθετα στον Melkor άρεσε και πάει λέγοντας...


What about Claymore??
/just for the record...
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 1:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Claymore μου άρεσε αρκετά αν και με χάλασε πολύ το τέλος γιατί μαθαίνω ότι δεν ακολουθεί το manga. Η αλήθεια είναι πως θέλω να πιάσω το manga, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 2:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Trelosios έγραψε:
ουχ ουχ...

Τί ακούω... Το Code Geass είναι στα 15 καλύτερα ανιμε!!!


says who?
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 2:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου φένεται ότι με ειρωνεύεσαι αλλά δεν είναι αυτό το θέμα...

Μπορείς να ψάξεις και να βρεις πληροφορίες... Στην Ιαπωνία είναι στα 15 πρώτα ανιμε και στην Αμερική μπήκε και πρώτη θέση για μια περίοδο...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 65
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 4:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:

όσο για το ίδιο το CG, αν δεχθούμε ότι η πρώτη σεζόν ήταν αρκετά καλή και πορωτική, η δεύτερη το άφησε μετεξεταστέο στο σενάριο, καθώς είχε περισσότερες τρύπες και από τον Bob τον σφουγγαράκη.



Τοτε το claymore ποσες τρυπες ειχε ;;; Τεπσα off topic Embarassed

Κατα την γνωμη μου το CG ειναι ενα ωραιο ανιμε με ανατρεπτικη πλοκη αν και η δευτερη season μας τα χαλασε λιγο big smile Εχει και διαφορα μηνυματα που περα απο τα γνωστα ''η φιλια πανω απο ολα !'' δεν βρισκεις συχνα σε γνωστα ανιμε (σε γνωστα λεω, πριν με κραξετε !). Εγω το ειδα ευχαριστα.
Αλλα οπως ειπε και το παλικαρι παραπανω.
The Truth έγραψε:
Εντάξει περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. .
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 5:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι μαν, δεν μπορώ να ψάξω. εφόσον επικαλείσαι στοιχεία, παρακαλώ, μοιράσου τα μαζί μας. Για να μην λέω και εγώ ότι να'ναι.

Επίσης δεν σύγκρινα ποτέ Claymore & Code Geass. αν θεωρείτε ότι το πρώτο έχει σεναριακές τρύπες, tα παράπονα στον Yagi καθώς ακολουθεί πιστότατα το manga, και πιστέψτε με, θα πρέπει να περιμένετε στην ουρά. έχουμε προτεραιότητα εμείς που διαβάζουμε το manga.

αλλά και πάλι, ναι, το code geass είναι ένα ευχάριστο άνιμε με ανατρεπτική πλοκή όσαν αφορά την πρώτη σεζόν!
μετά, κλάφτα χαράλαμπε.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 5:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Trelosios έγραψε:
ουχ ουχ...

Τί ακούω... Το Code Geass είναι στα 15 καλύτερα ανιμε!!! ενώ αλλά που αναφέρατε δε το ξέρει ούτε η μάνα του... Όσο το Claymore λίγα λόγια για αυτό το αριστούργημα αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί να περάσει το Code Geass
Δηλαδή αν τα βαθμολογούσα θα ήταν έτσι (με άριστα τα 100).



Σαν να ακουω τον εαυτο μου πριν απο μερικα χρονια οταν ημουν ναι - οσο απιστευτο και αν ακουγεται- newfag.Τωρα που εχουμε δει λιγα παραπανω ανιμε τολμω να πω οτι πλεον αυτο το ανιμε συμπκυκνωνεται σε αυτο εδω



Thy mad bro?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 6:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Melkor1431 έγραψε:
Όχι μαν, δεν μπορώ να ψάξω. εφόσον επικαλείσαι στοιχεία, παρακαλώ, μοιράσου τα μαζί μας. Για να μην λέω και εγώ ότι να'ναι.

Επίσης δεν σύγκρινα ποτέ Claymore & Code Geass. αν θεωρείτε ότι το πρώτο έχει σεναριακές τρύπες, tα παράπονα στον Yagi καθώς ακολουθεί πιστότατα το manga, και πιστέψτε με, θα πρέπει να περιμένετε στην ουρά. έχουμε προτεραιότητα εμείς που διαβάζουμε το manga.

αλλά και πάλι, ναι, το code geass είναι ένα ευχάριστο άνιμε με ανατρεπτική πλοκή όσαν αφορά την πρώτη σεζόν!
μετά, κλάφτα χαράλαμπε.


Πρόβλημα σου... Και να σου δώσω πληροφορίες εσύ θα της απαρνηθείς (καν δε ασχολούμαι με τέτοιου είδους άτομα).
Και δε γίνετε να συγκριθούν γιατι είναι διαφορετικού είδους ανιμε εγώ με δυσκολία βαθμολογώ τα ανιμε (και συνίθως τα βαθμολογώ βάση της πλοκής δηλαδή πόσο ενδιαφέρον είναι), σεναριακές τρύπες πιστεύω πως εννοούν το τέλος του ανιμε που δεν ακολούθησε το manga... Και εγώ διαβάζω manga πολύ πριν αρχίσω τα ανιμε που δε τα ήξερα καν σαν ιδέα (κόμιξ να γίνονται κεινούμενα σχέδια, έτσι σκέφτηκα τότε που ήμουν 12 χρονών) μετά έμαθα ότι αυτά που διαβάζω λεγόντουσαν manga κ.τ.λ. τέσπα βγαίνω εκτός θέματος με το τελευταίο.

Αυτό που έκανε να ξεχωρίσει το Code Geass από τα άλλα ανιμε ήταν ότι δεν είχε καμία σχέση με τα άλλα τα συνηθισμένα άνιμε και ηταν γεμάτο ανατροπές που σε μπέρδευαν. Και τέλος εγώ θα διαφωνίσω με εσάς γιατί πιστεύω ότι η 2η σεζόν ήταν καλύτερη.

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 18, 2011 7:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

luffy4ever έγραψε:
Κατα την γνωμη μου το CG ειναι ενα ωραιο ανιμε με ανατρεπτικη πλοκη αν και η δευτερη season μας τα χαλασε λιγο big smile Εχει και διαφορα μηνυματα που περα απο τα γνωστα ''η φιλια πανω απο ολα !'' δεν βρισκεις συχνα σε γνωστα ανιμε (σε γνωστα λεω, πριν με κραξετε !). Εγω το ειδα ευχαριστα.


Η πρώτη σεζόν των digimon πέρναγε καλύτερα μηνύματα περί φιλίας...
Και αν θες να δεις κάτι που να εξυμνεί την φιλία,καλύτερο anime από το Hashire Melos δεν υπάρχει...
Αμέσως αμέσως βρήκα δύο που μάλιστα είχαν παιχτεί και στην Ελλάδα... Cool
_________________
Don't you feel the rush...??



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Razi3L στις Τρι Σεπ 20, 2011 1:04 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 9:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Trelosios έγραψε:
Συγγνώμη για την επιθετικότητά μου αλλά χρειαζόταν να απαντήσω καταλήλως.


Trelosios έγραψε:

Πρόβλημα σου... Και να σου δώσω πληροφορίες εσύ θα της απαρνηθείς (καν δε ασχολούμαι με τέτοιου είδους άτομα).


γιατί, με ξέρεις και από χτες; πες καλύτερα ότι μπλοφάρεις, και μην προσπαθείς να τα ρίξεις σε μένα.

Trelosios έγραψε:
σεναριακές τρύπες πιστεύω πως εννοούν το τέλος του ανιμε που δεν ακολούθησε το manga...

δεν ξέρεις και τι λες γιατί το code geass πρώτα βγήκε σε άνιμε και μετά βγάλανε manga & light novels για ητν πάρτη του. αν μιλάς δε για το claymore, εγώ μιλούσα για το code geass, οπότε είσαι off.

Trelosios έγραψε:
εγώ με δυσκολία βαθμολογώ τα ανιμε (και συνίθως τα βαθμολογώ βάση της πλοκής δηλαδή πόσο ενδιαφέρον είναι),

επειδή τυπάκια σαν και σένα που δεν έχουν ιδέα βαθμολογούν στο anidb, έχουν γίνει τα ratings κώλος (μετά συγχωρήσεως)

Trelosios έγραψε:
Και εγώ διαβάζω manga πολύ πριν αρχίσω τα ανιμε που δε τα ήξερα καν σαν ιδέα (κόμιξ να γίνονται κεινούμενα σχέδια, έτσι σκέφτηκα τότε που ήμουν 12 χρονών) μετά έμαθα ότι αυτά που διαβάζω λεγόντουσαν manga κ.τ.λ.

σώπα ρε παλίκαρε, ξεκίνησες πριν 3 χρόνια; μην στενοχωριέσαι, έχεις ακόμα μέλλον μπροστά σου. πάντως, άξιος. πάρε ένα βέλγικο γλυφιτζούρι σαν ανταμοιβή τώρα.

Trelosios έγραψε:
Και τέλος εγώ θα διαφωνίσω με εσάς γιατί πιστεύω ότι η 2η σεζόν ήταν καλύτερη.

δικαιώμα σου.


Trelosios έγραψε:

Αυτό που έκανε να ξεχωρίσει το Code Geass από τα άλλα ανιμε ήταν ότι δεν είχε καμία σχέση με τα άλλα τα συνηθισμένα άνιμε και ηταν γεμάτο ανατροπές που σε μπέρδευαν.

με τα ίδια σου τα λόγια αποδεικνύεις ότι δεν έχεις ιδέα. υπάρχουν και άλλα πολύ καλύτερα, επίσης με ανατροπές. τέλος, το πρόβλημα αυτής της σειράς ήταν ακριβώς αυτό. ότι στο τέλος, έκαναν κάθε βδομάδα απο 2-3 ανατροπές στο σενάριο, για να κρατάνε το ενδιαφέρον του κοσμάκη ώστε να λέει "πωπω κοίτα φιλαράκι πως τα γύρισε ο τυπάς, ε; όχι, όχι είδες;" και έφτασε στο σημείο να μην έχει κανένα απολύτως νόημα και βάση στην οποία μπορούσε να δικαιολογηθεί η τροπή. αλλά τι σου λέω τώρα, ποιος νοιάζεται για αυτα τα επιστημονικά; το θέμα είναι ότι κάθε βδομάδα ανατρέπονταν και το σενάριο. ποιος άλλος κατάφερε κάτι τέτοιο;



_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 19


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 19, 2011 10:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ναι οκ τίποτα άλλο... Και αν δε κάνω λάθος εσύ μου επιτέθηκες πρώτος όταν εγώ το μόνο που έκανα ήταν να εκφράσω τη γνώμη μου.

Εγώ πρώτων σέβομαι τη γνώμη των άλλων αλλά υπερασπίζομαι τα ανιμε που μου αρέσουν...

Εσύ κατά δεύτερων δε μπορείς να με κρίνεις από τη στιγμή που δε με ξέρεις καν.

3ον ΣΕ Αντεπιτέθκα γνωρίζοντας ότι θα είσαι σαν κάποια κ...παιδα που το παίζουν μάγκες στη γειτονιά τους και τα βάζουν με τα πιτσιρίκια... για αυτό και που σου μιλάω χάρη σου κάνω.

Εγώ το anidb δεν έχω ψηφίσει για τον λόγο που ανέφερες γιατί έχει παραγ..θεί ότι μερικοί χωρίς να γνωρίζουν πολλά βάζουν 10 σε fail ανιμε....

Για 15 χρονών με κάνεις δηλαδή? Όχι 9 έιμαι και ξέχασες...

Και ευχαριστώ που μου δίνεις το δικαίωμα να διαφωνίσω με τη γνώμη σας (χωρίς να τη κρίνω)

Άντε είχα καιρό να μαλώσω με κάποιον (ίσως και να ήταν και η πρώτη φορά), μια καινούργια εμπειρία... Τέλος πάντων. Αν θες να μου πεις κάτι στείλε πμ δε έχω όρεξη να σπαμάρω σε αυτό το τόπικ. Τέλος τις πληροφορίες δε τις βρίσκω πια, μόνο αυτή που ήταν κάποτε το 1ο στην Αμερική αλλά ψάχνω και την υπόλοιπη 5δα... Και αν θες να συνεχίσουμε πες το αλλά σε πμ εγώ το διασκεδάζω. Τώρα αν θες συγγνώμες κτλ πρέπει να μου ζητήσεις εσύ πρώτος αφού εσύ άρχισες την επίθεση... Cya θα περιμένω απάντηση σου. Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01013 seconds with 5 queries