Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Black Lagoon

Black lagoon continues?
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 19 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 31
Τοποθεσία: Κορυδαλλος

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 01, 2010 11:38 am
Τίτλος: Black lagoon continues?
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια υπαρχει καποιος που να ξερει αν θα υπαρξουν και αλλα επισοδεια εκτως απο αυτα που εχετε ηδη μεταφρασει?(σεζον 1,2)Εκτως των οva....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
Υ.Γ. Και παλι μπραβο γ την δουλεια που εχετε κανει παιδια Worthy στα αληθεια το εκτιμω πολυ Thumbs UP
Αυτα..... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 3:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δύο χρόνια αργότερα σου λέω με αρκετή σιγουριά πως δεν θα υπάρξει new season - το S3 που αρκετοί από εμάς περιμέναμε από το 2010!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 256
Τοποθεσία: -----

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 4:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουσιαστηκα τα ova ηταν season 3...
Και εγω θα ηθελα να συνεχιστει η σειρα και επισης ο Ροκ με τη Ρεβι να τα φτιαξουν Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 4:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

3 OVA προφανώς δεν ισοδυναμούν με 1 season.
Πάντως καλή ήταν η σειρά και κρίμα που σταμάτησε :/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 05 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 337
Τοποθεσία: Κοζάνη






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 4:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

5 OVA ήταν και η αλήθεια είναι ότι μπορούν να θεωρηθούν μία ολόκληρη σεζον.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 6:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. Ο χρόνος που διαρκούν συνολικά είναι less από τον total time που διαρκούν όλα τα eps μιας season.
2. Σε anime σαν κι αυτό(που δεν είναι ongoing δηλαδή) πολλές φορές αποφασίζετε από πριν πόσα eps θα έχει κάθε season και τα σχετικά(24-26 είναι τις most times), που σημαίνει πως αν ήθελαν να βγάλουν new season δεν θα την έβγαζαν έτσι.
3. Αν θεωρούνται όντως έτσι(τα 5 OVA μια 3η season) τότε γιατί δεν τα κάνανε 1 ακόμη season όλα μαζί;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 7:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από τη στιγμή που αποτελούν την αυτοτελή συνέχεια της θεωρίας φυσικά και θεωρούνται season 3. Δεν πάει με βάση τη διάρκεια των ova ή με βάση των αριθμό των επεισοδίων. Τo OVA ακολούθησε καθαρά το επόμενο arc του μανγκα οπότε μια χαρά θεωρείται 3 season. Επίσης το γεγονός ότι δεν αναλύθηκε σε άθλια filler όπως γίνεται σε πολλά άνιμε που ακολουθούν μια σειρά αυτό λέει πάρα πολλά για το επίπεδο της σειράς. Σε αυτό που λες αν και καταλαβαίνω με το σκεπτικό που το λες δεν πάει έτσι.
Και τα kenichi ova αποτελούν νέα σεζόν στο άνιμε. Τα στούντιο δεν το βλέπουν όπως ο μέσος θεατής και καλά κάνουν. Καλύτερα λίγα και αυτούσια παρά μεγάλα και λαλακίες βλέπε τύπου shounen fairy fail, bleach , naruto κτλπ...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 18, 2012 8:05 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Από τη στιγμή που αποτελούν την αυτοτελή συνέχεια της θεωρίας φυσικά και θεωρούνται season 3.

Ok, γνώμη σου φιλαράκο, μην μου την επιβάλεις όμως, ο καθένας ας το πάρει όπως θέλει.
Πάντως δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα One Piece, Naruto, Bleach και στο Black Lagoon.
Εγώ προτιμώ τα shounen παρά τα anime σαν το Black Lagoon που σταματάνε και σε αφήνουν στην ψύχρα, ασχέτως του τέλους, παρότι που μετά από 20-30 eps σου αρέσουν οι χαρακτήρες και τα σχετικά οπότε δεν θες να σταματήσει το anime.
Δεν λέω πως δεν μου αρέσουν τα finished anime, απλός προτιμώ τα ongoing σαν το Naruto, που έχεις να περιμένεις κάτι κάθε πότε μέσα στην βδομάδα happy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2012 12:16 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ απλα σου παραθέτω και αυτούσιο το λινκ του anidb.

Black Lagoon 3 (Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail)

Black Lagoon OVA (Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail)

Και από κάτω και του myanimelist.

Alternative Titles
Black Lagoon 3

Κάτσε έχουμε και το animenews network

News

http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-07-16/third-black-lagoon-anime-project-confirmed

Εαν και αυτο δεν σου πιάνεται για τρίτη σειρά τότε δεν ξέρω τι άλλο να πω. Ας πάμε και στην..αχέμ... επίκληση στην αυθεντία!!!( Ο Θεός να την κάνει...)



Βέβαια θα μου πεις τι ζόρι τραβάω με τις αρνήσεις και τις αυταπάτες του καθενός. Κανένα. Απλά επειδή έχεις πάρει πολύ πατριωτικά το θέμα εαν ήταν 3 σεζόν η όχι και βλέπω γουστάρεις να γράφεις γενικότερα για ανούσια θέματα που την παραμικρή σημασία δεν έχουν η είχαν και προβλέπω να γίνεται μεγάλος τζερτζελές, είπα και εγώ να σε βοηθήσω να βγάλεις το φρύδι από την τρύπα.

Όσο για τα υπόλοιπα δεν σχολιάζω καν. Τουλάχιστον έχεις κάποιο α επιχείρημα σε σχέση με τα υπόλοιπα shounentards που συχνάζουν εδώ μέσα. Μακάρι και άλλοι να είχαν την ίδια αυτογνωσία εδώ μέσα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2012 12:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

m_Namikaze έγραψε:
kelborn3 έγραψε:
Από τη στιγμή που αποτελούν την αυτοτελή συνέχεια της θεωρίας φυσικά και θεωρούνται season 3.

Ok, γνώμη σου φιλαράκο, μην μου την επιβάλεις όμως, ο καθένας ας το πάρει όπως θέλει.
Πάντως δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στα One Piece, Naruto, Bleach και στο Black Lagoon.
Εγώ προτιμώ τα shounen παρά τα anime σαν το Black Lagoon που σταματάνε και σε αφήνουν στην ψύχρα, ασχέτως του τέλους, παρότι που μετά από 20-30 eps σου αρέσουν οι χαρακτήρες και τα σχετικά οπότε δεν θες να σταματήσει το anime.
Δεν λέω πως δεν μου αρέσουν τα finished anime, απλός προτιμώ τα ongoing σαν το Naruto, που έχεις να περιμένεις κάτι κάθε πότε μέσα στην βδομάδα happy

ετσι ρε φιλαρακο, πες τα να πουμε, με εχουν ζαλισει εδω μεσα...
επιτελους κ καποιος που νιιωθει.
να αγιασει ο στομας σου!
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 19, 2012 9:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Εγώ απλα σου παραθέτω και αυτούσιο το λινκ του anidb.

Black Lagoon 3 (Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail)

Black Lagoon OVA (Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail)

Και από κάτω και του myanimelist.

Alternative Titles
Black Lagoon 3

Κάτσε έχουμε και το animenews network

News

http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-07-16/third-black-lagoon-anime-project-confirmed

Εαν και αυτο δεν σου πιάνεται για τρίτη σειρά τότε δεν ξέρω τι άλλο να πω. Ας πάμε και στην..αχέμ... επίκληση στην αυθεντία!!!( Ο Θεός να την κάνει...)



Βέβαια θα μου πεις τι ζόρι τραβάω με τις αρνήσεις και τις αυταπάτες του καθενός. Κανένα. Απλά επειδή έχεις πάρει πολύ πατριωτικά το θέμα εαν ήταν 3 σεζόν η όχι και βλέπω γουστάρεις να γράφεις γενικότερα για ανούσια θέματα που την παραμικρή σημασία δεν έχουν η είχαν και προβλέπω να γίνεται μεγάλος τζερτζελές, είπα και εγώ να σε βοηθήσω να βγάλεις το φρύδι από την τρύπα.

Όσο για τα υπόλοιπα δεν σχολιάζω καν. Τουλάχιστον έχεις κάποιο α επιχείρημα σε σχέση με τα υπόλοιπα shounentards που συχνάζουν εδώ μέσα. Μακάρι και άλλοι να είχαν την ίδια αυτογνωσία εδώ μέσα.

Ok, για την 3η season με έπεισες, το λένε και τα γεγονότα - που δεν είχα ψάξει άλλωστε για να πω την true :P
Αλλά αυτό το "βλέπω γουστάρεις να γράφεις γενικότερα για ανούσια θέματα που την παραμικρή σημασία δεν έχουν η είχαν" δεν το καταλαβαίνω!
Καταρχήν έχω γράψει ελάχιστα post σε ελάχιστα θέματα. Προφανώς γράφω στα θέματα που μου αρέσουν και με ενδιαφέρουν κι ας έχει να γραφτεί το προηγούμενο post εδώ και 1-2 χρόνια!
Μόλις μπήκα στο forum και δεν έχω προλάβει προφανώς να δω ούτε το 1/10 από όλα τα topics.
Επίσης ομολογώ πως δεν ήξερα πως υπάρχουν σημαντικά και ασήμαντα θέματα. Εγώ ήξερα πως σε κάθε θέμα γράφει όποιος ενδιαφέρετε, γι' αυτό και υπάρχουν άλλωστε. Αν θες να γράφουμε post μόνο στα topics που ενδιαφέρεσαι ή σε αυτά που είναι πιο "δραστήρια" τότε αν θες κλείδωσε όλα τα υπόλοιπα.
Γι' αυτό υπάρχουν πολλά θέματα σε κάθε forum, για να καλύπτουν τις ανάγκες του καθενός, έτσι δεν είναι;

Γράφω σε ένα topic για να γίνει μια συζήτηση περί αυτού του θέματος, να δω τις απόψεις των άλλων μελών αλλά για να δούνε και αυτά τις δικές μου - εάν ενδιαφέρονται βέβαια. Που σημαίνει πως δεν έγραψα το post για να μου απαντήσει όλο το forum, αλλά κάποιοι συγκεκριμένα. Στο θέμα της 3ης season, πιστεύω, πως καλά έκανες και μου το εξακρίβωσες αλλά το άλλο δεν το έπιασα :/

Melkor1431 έγραψε:
ετσι ρε φιλαρακο, πες τα να πουμε, με εχουν ζαλισει εδω μεσα...
επιτελους κ καποιος που νιιωθει.
να αγιασει ο στομας σου!

Μην παίρνεις το μέρος μου για να μην σε απολύσουν :P
Χαχαχαχαχαχα...

ΥΓ. Αν το spam πέφτει βροχή πείτε μου να συνεχίσω την συζήτηση σε κανένα off topic thread ή με pm's ή όπως αλλιώς θέλετε :P
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Black Lagoon Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01447 seconds with 5 queries