Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Samurai Champloo
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 19 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:38 pm
Τίτλος: Samurai Champloo
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Samurai champloo

Ολοκλήρωσα πριν λίγες μέρες την σειρά και λέω να γράψω τις εντυπώσεις μου για αυτη. Πρώτα απο όλα να ευχαριστήσω τον Cougar γιατί αν δεν είχα μπεί στο ιστιολογίο του,blog, δεν θα την έβλεπα.Με άρεσε η περιγραφή που έκανε, κατέβασα την σειρά με αγγλικούς υποτίτλους και κάθε εβδομάδα έβλεπα και ένα επεισόδιο. Πραγματικά υπέροχη ,λές και ζούσες στην Ιαπωνία ,επίσης σο δίνει πληροφορίες σε κάθε επεισόδιο,'οπως εκείνο με τον ερχομό των Αμερικάνων, πολύ ωραία μουσική στην εισαγωγή όσο και στο τέλος,πλοκή που σε κρατάει σε ενδιαφέρον μέχρι το τέλος ,όσο για τους χαραχτήρες πολύωραίοι. Sad
Σας προτείνω όποιος-α μπορεί να την δει. big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαρακτηρες ειχε αλλα πλοκη δεν ειχε.....το λες σεναριο αυτο....?μαρεσαν οι μαχες αλλα ως εκει...ηταν απλα καλο...σεναριο μηδεν...καθε επεισοδιο ,σχεδον, ηταν μια αλλη ιστορια...πιο πολυ road trip παρα ιστορια ηταν...γνωμη μου παντα... Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Στο διπλανό δωμάτιο από αυτό που είναι ο Serestrum...παίρνω μάτι xD

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ίσως να εννοεί την τελική πλοκή,την όλη ιστορία με τον πατέρα της αλληνής... Είναι σαν το Cowboy Bebop ένα πράγμα,κάθε επ είναι διαφορετικό,αλλά στα τελευταία 2-3 δείχνει και το βασικό story..πάντως ήταν εξαιρετικό,είχε πολύ καλό σχέδιο,είχε ωραίες μάχες,και κυρίως..

είχε τα 2 θεϊκά επεισόδια,με τις χασισοκαλλιέργειες και με το baseball Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Kenshin got owned







ORE WO,DARE DA TO OMOTTE IRU?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 3:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kenshin-dono έγραψε:
Ίσως να εννοεί την τελική πλοκή,την όλη ιστορία με τον πατέρα της αλληνής... Είναι σαν το Cowboy Bebop ένα πράγμα,κάθε επ είναι διαφορετικό,αλλά στα τελευταία 2-3 δείχνει και το βασικό story..πάντως ήταν εξαιρετικό,είχε πολύ καλό σχέδιο,είχε ωραίες μάχες,και κυρίως..

είχε τα 2 θεϊκά επεισόδια,με τις χασισοκαλλιέργειες και με το baseball Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


δε γινεται βασικο στορυ στα 3 τελευταια.... Razz Razz .........ολα του ηταν καλα αλλα ξαναλεω δεν ειχε καμια πλοκη......το παιζω κακος... Laughing Laughing Laughing

....αυτα τα δυο που λες ειναι τα μονα που μου εχουν μεινει ... απιστευτα ηταν... Laughing Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 19 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 4:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
χαρακτηρες ειχε αλλα πλοκη δεν ειχε.....το λες σεναριο αυτο....?μαρεσαν οι μαχες αλλα ως εκει...ηταν απλα καλο...σεναριο μηδεν...καθε επεισοδιο ,σχεδον, ηταν μια αλλη ιστορια...πιο πολυ road trip παρα ιστορια ηταν...γνωμη μου παντα... Laughing Laughing


Δέχομαι κάθε άποψη. Σίγουρα όλοι δεν μπορούμε να συνφωνούμαι σε όλα big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 4:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρούλα ήταν το Samurai Champloo. Μια σειρά για να περνάς ευχάριστα την ώρα σου. Χιούμορ, ολίγον τι από δράση, περίεργους χαρακτήρες. Εντάξει, κεντρική υπόθεση μπορεί να μην είχε σπουδαία, αλλά ήταν τέτοιο το ύφος του που μικρή σημασία είχε.

Εγώ πάντως είχα λιώσει στα γέλια με το ράπερ/συνοδό του τυπά που ήθελε να γίνει αυτοκράτορας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 7:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sunday έγραψε:


Εγώ πάντως είχα λιώσει στα γέλια με το ράπερ/συνοδό του τυπά που ήθελε να γίνει αυτοκράτορας.


Laughing Laughing Laughing Laughing .......μου τον θυμησες.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
χαρακτηρες ειχε αλλα πλοκη δεν ειχε.....


Κοίτα Serestrum δεν είναι όλα τα anime Monster ή Neon Genesis Evangelion. Αν ήταν έτσι θα είχαμε πεθάνει από την βαρεμάρα να βλέπουμε συνέχεια κάτι που βάζει το μυαλό μας να σκέφτεται, να κουράζεται κλπ. Δεν βρίσκω που είναι το κακό να είναι ένα anime πολύ καλό χωρίς να έχει σαν πλοκή τον Ευτηκτοειδή μετασχηματισμό σε τριφασική ισορροπία των κραμάτων...

Το Samurai Champloo είναι ένα από τα πιο ευχάριστα και πρωτοποριακά (για το soundtrack του) anime με πολύ απλή υπόθεση (κάτι που είναι στα υπέρ του και όχι στα κατά του), με 3 βασικούς πρωταγωνιστές εντελώς αντίθετους μεταξύ τους και με ένα αποτέλεσμα που δεν μοιάζει σε κανένα άλλο anime...

Κάθεστε και βλέπετε Naruto, Bleach, One piece και ότι άλλο εμπορικό υπερτιμημένο anime υπάρχει στην αγορά, που με τόσα filler και βάλε-χώσε επεισόδια για να πουλήσουν έχουν ξεχάσει ποιος ο λόγος ύπαρξης τους είναι, που μου κάνει μεγάλη εντύπωση όταν ακούω ότι δεν έχει σενάριο το Cowboy bebop ή το Samurai Champloo...

Το σωστό είναι να λέμε "ξέρεις καλό, αλλά η υπόθεση του με άφησε αδιάφορο". Δεν χρειάζεται να αρέσουν όλα σε όλους u know.

EDIT: όσο για τον Παναγιώτη νομίζω ότι πολύ καλά είπε "πλοκή που σε κρατάει"! Δεν είπε ούτε πλοκή για Hollywood ούτε πλοκή για Νόμπελ!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε,συγνωμη αλλα ειπα απλα τη γνωμη μου....δεν ειπα οτι δεν μου αρεσε....μου αρεσε πολυ απλα δεν ειχε πλοκη....ειναι το ιδιο σαν να λεω ''με αφησε αδιαφορο''...εξαλλου το ειδα μετα το darker than black και ηθελα κατι ελαφρυ...επιμενω πως δεν ειχε πλοκη αλλα ειπα ποτε πως το θεωρω αρνητικο?ειπα ''σεναριο μηδεν...μοιαζει με road trip...'' δεν ειπα πουθενα ''ηταν χαλια,με απογοητευσε...''....το διασκεδασα παρα πολυ...συζητηση κανουμε ετσι?δεν θελω να τσαντιστουμε...πως γινεται να ξεχασεις τη fuu?....τον mugen και τον jin(ο αγαπημενος μου...)...το χαρηκα πολυ απλα δεν εκανα σαν τρελος για το επομενο επεισοδιο...φταιω..?

εδιτ....δε μαρεσε το τραγουδι της αρχης....το βαριομουν...αντιθετα ολη η σειρα ειχε καλο ηχο... Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 27 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 10


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα κορυφαιο!!!!!!! Thumb 2 Up Respekt
Το εχω δει 3 φορες και δεν το εχω χορτασει ακομα!
Πολυ πρωτοποριακο και ενω στην αρχη σου φενετε το soundtrack ασχετο στην συνεχεια δενει γαντι! Thumbs UP
Λυπηθηκα παρα πολυ οταν τελειωσε κατι το οποιο δεν μου συμβαινει συχνα μπορω να πω.
Mugen for ever!!!!!! Worthy
_________________
Kage Bunshin No Jutsu!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εκανα το τιτανο-τεραστιο λαθος να το δω με αγγλικο dub.

Πραγματικα παιδια.. Ουτε στον εχθρο σας αυτο το πραγμα.

Παρολα αυτα μ'αρεσε το Ανιμε. Βεβαια δεν θα ηταν μεσα στα 3 πρωτα που θα προτεινα σε καποιον να δει.. Βασικα ουτε στα 5 τωρα που το σκεφτομαι Laughing
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mpakatsias στις Τετ Φεβ 13, 2008 3:25 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κακό με τα forum και με τα online chat (msn) είναι ότι δεν μπορείς να δείξεις στον άλλο την διάθεση σου. Με όλη την καλή μου διάθεση λοιπόν έγραψα το post όσο κι αν σε πίκαρε αυτό. Τελικά για να δείξουμε σε κάποιον συνομιλητή εδώ μέσα ότι δεν είμαστε τσατισμένοι πρέπει να βρομίζουμε τα κείμενά μας με χαζά κίτρινα προσωπάκια και χαμογελάκια; Εμένα δεν μου αρέσουν πάντως...

Δεν καταλαβείνεις την βασική διαφορά του "η υπόθεση εμένα με άφησε αδιάφορο" με το "το λες σεναριο αυτο....? το σενάριο ήταν μηδέν"; Έχεις ακούσει ποτέ την λέξη εκμηδενιστής;

Και για να στο κάνω πιο απλό ακόμα, στην πρώτη περίπτωση έχουμε ότι "μπορεί φίλε αναγνώστη η υπόθεση για μένα να ήταν αδιάφορη αλλά εσύ μπορεί να την βρεις ενδιαφέρον" ενώ στην δεύτερη περίπτωση έχουμε "η υπόθεση ήταν μηδέν, μην μπεις στον κόπο". Αν εσένα αυτά σου φαίνονται το ίδιο τότε σου λέω ότι για κάποιον καινούργιο ο οποίος δεν γνωρίζει για τι μιλάς και θέλει να μάθει πληροφορίες για ένα anime, να το δει να μη το δει, εσύ μόλις του είπες ότι το σενάριο είναι μάπα χωρίς να του αφήνεις το ενδεχόμενο αυτουνού να του αρέσει. Με όλη την καλή διάθεση (και χωρίς κίτρινα προσωπάκια).

mpakatsias έγραψε:
Εγω εκανα το τιτανο-τεραστιο λαθος να το δω με αγγλικο dub.


Μα γιατί το έκανες αυτό στον εαυτό σου;;; xD
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cougar στις Τετ Φεβ 13, 2008 2:56 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mpakatsias έγραψε:
Εγω εκανα το τιτανο-τεραστιο λαθος να το δω με αγγλικο dub.



suicide suicide wall bang wall bang ..........εγω το εκανα με το πρωτο επεισοδιο FLCL .......κοντεψα να φαω τα μουσια μου...μετα κατεβασα και τα 6 οπως επρεπε....δεν θελω να ξαναζησω κατι τετοιο... Laughing Laughing

@Cougar...δε με πικαρε το ποστ σου και καταλαβαινω τι λες απολυτα...δεν ξερω αν χειριστηκα λαθος τις λεξεις αλλα αυτο ηθελα να πω....η σειρα εχει σεναριο αλλα λιγο ασχολειται μαζι του και επικεντρωνεται στη δραση...τωρα αν η λεξη ''μηδεν'' ειναι τοσο απολυτη παω πασο...δεν κανω για review...
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την serestrum στις Τετ Φεβ 13, 2008 3:01 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 2:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιερόσυλος από πάνω Razz Razz Razz


Edit αμάν πια ρε srestrum είσαι ένα πράγμα σαν τον bravestar(ποστάρεις με την ταχύτητα του puma) HaHa

Τεσπα "από πάνω" εννοούσα τον mpakatsia.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 3:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικα παιδια οι εμπειριες μου ηταν τραυματικες.. Αλλα ειχα ηδη κατεβασει ΤΟΣΑΑΑΑΑΑaaa gb με το ταπεινο 1mb/s [ο θεος να το κανει] που δεν μου πηγαινε η ψυχη να μην τα δω..

Οπως και να χει το παθημα εγινε μαθημα.. Και το αγγλικο dub -> μπηκε πολυ ψηλα στη λιστα μου στο νημα "τι μισητε στα ανιμε"! Rolling Eyes

Προς γνωση και συμμορφωση των επομενων ^


>>>> O JIN πολυ καλος <<<<



EDIT: Καθως η αγαπημενη μου ασχολια ειναι τα ΕΝΤΙΤ, να διορθωσω οτι ο ακριβης τιτλος του νηματος ηταν "τι σιχαινεσαι στα Anime" και για του λογου το αληθες πατηστε εδω
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01237 seconds with 5 queries