Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Γιατί torrent και όχι ddl;
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2007 10:21 pm
Τίτλος: Γιατί torrent και όχι ddl;
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Geia sas eimai kainourgios edw pera alla mphka na mpw ena gia kai na kanw mia protash.
Loipon tha hthela na sas pw na kanete mia allagh h opoia einai o torrent tracker pou exetai giati den vazetai ta epeisodeia kateuthian gia download
afou me ton tracker argoun para poly (prwsopikh empeiria mtorrent)
den exw katevasei akoma kapoio epeisodeio alla apo oti kserw apo mtorrent mexri na piash peers and seeds kanei mia zwh ektos k an o dikos sas einai diaforetikos torrent ayta k euxaristw! big smile
_________________
CONICHIWA !!!
NADE DE BAIO !!
NANI??
NI-CHAN!!
THE ART OF JAPANESE LANGUAGE!!
IF ITS ME ITS JUST ME (SHIKAMARU)
ARRIGATO!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2007 11:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλώς τον και καλώς ήρθες στο μοναδικό ελληνικό φανσαμπ.
που δουλεύει πάνω σε ανιμε και τα μεταφράζει Twisted Evil Respekt Twisted Evil Respekt Twisted Evil !!!
Τώρα,οσον αφορά το αν τα κατεβάσματα πρέπει να γίνονται μέσω τράκερ με τόρρεντς ή αν θα πρέπει μέσω direct,καλύτερα να ψάξεις λίγο στο φόρουμ
και θα βρεις αντιστοιχο τοπικ ,νομίζω...
Πάντως και τα δυο ,εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους...
αλλα και εγώ πιστεύω πως καλυτερα είναι ντιρεκτ!
αλλα καλύτερα να μιλήσουν για αυτό οι υπεύθυνοι του
σάιτ!!!
Αυτα... big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 18, 2007 11:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα είχε συζητηθεί και παλαιότερα και καταλήξαμε πως το καλύτερο είναι να έχουμε tracker με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Βέβαια ευτυχώς υπάρχει και ο raziel666 που είναι μόνιμος seeder σε όλα τα torrent. Αν υπάρξει λόγος για αλλαγή στον τρόπο με τον οποίο θα βγαίνουν τα release μας θα ενημερωθείτε. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 19, 2007 3:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Direct downloads=hit 'n' run

Επειδή έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, ας κάνουμε μια ανακεφαλαίωση. Τα ξένα fansub το προσφέρουν ως εναλλακτικό τρόπο, με δεδομένο ότι αυτοί που θα κατεβάσουν θα βοηθήσουν στους tracker μετά. Επειδή εδώ δεν πρόκειται κάποιος που κατεβάσει να seedάρει κιόλας (στο 90% των περιπτώσεων τουλάχιστον) αυτό σημαίνει ότι αυτόματα ο tracker πεθαίνει.
Ας βάλουμε στην άκρη το (δυσβάσταχτο οικονομικά) ποσό που χρειάζεται για έναν server για direct downloads. Ο tracker είναι εκεί για να βοηθήσει όλους όσους ενδιαφέρονται για τη δουλειά μας να την αποκτήσουν. Εμείς το μόνο που ζητάμε σαν fansub είναι να μοιράζεστε (upload) αυτή τη δουλειά με άλλους. Νομίζω είναι δίκαια ανταλλαγή...
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 21, 2007 8:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επισης, οταν φτιαχνετε καποιο θεμα, βαλτε και ενα τιτλο της προκοπης...
Τιτλοι τυπου "Γεια σας", "Προβλημα", "Εεεεε", "Οοοοο" κλπ κλπ, δεν ωφελουν σε κανεναν μας.

Οπως και να χει φιλε, καλωσηρθες στο φορουμ.
Τα χρηματα, αν το ψαξεις, ειναι πολλα για να μπορεις να hostαρεις 80 Gb περιπου που μετραει στο δυναμικο της η AnimeClipse, και μαλιστα με υψηλη τιμη bandwidth, ωστε οι ταχυτητες κατεβασματος να ειναι προσιτες (πανω των 100 kbps για παραδειγμα) σε ολους οσους μπαινουν ταυτοχρονα για να κατεβασουν.

Επιπροσθετως, εμεις σαν ατομα οπου ασχολουμαστε με το εληνικο fansubbing, το ελαχιστο που απαιτουμε απο σας, ειναι η θετικη ανταποκριση, και αυτη αντικατοπτριζεται επισης και μεσω του seeding (εξου και το bannerακι που βλεπεις στην υπογραφη σου).

Τωρα, αν καποιος εχει την δυνατοτητα να hostαρει ολα μας τα releases η εστω μερος αυτων, σε δικο του server (http η ftp) εθελοντικα, εννοειται πως και δεν θα μας προβληματισει, μιας και θα σημαινει οτι αυτο το ατομο θελει να προσφερει με τον δικο του τροπο προς την ομαδα Wink
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 13 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 45
Τοποθεσία: Αθήνα-Μεσολόγγι

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 21, 2007 9:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και ουσιαστικά λύθηκε η απορία με τις τοποθετήσεις των παιδιών να ρωτήσω κάτι άσχετο, σχετικό όμως γιατί έτσι θα βοηθήσω κι εγώ όπως μπορώ;

Μπορείτε να μου προτείνεται καμιά σύνδεση από τις καινούριες, που να έχει εκτός από γρήγορο downloading και καλό uploading και να είναι και σταθερή η γραμμή; Γιατί τώρα με το να έχω 7 project για uploading με την απλή σύνδεση και να διαλέγω κάθε φορά 1-2 από αυτά για "καλό" uploading (αναλόγως του ποσοστού seeder/leecher), είναι ψιλοσπαστικό..

Α ναι και sorry για το Off Topic ή για το αν έχει ξανασυζητηθεί αυτή η απορία μου Embarassed


Αν θεωρηθεί ως τόσο άσχετο ας διαγραφεί πάραυτα από κάποιον happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 22, 2007 4:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως δικε μου, υπαρχει τεραστια δυσαναλογια μεταξυ downloading/uploading.
Πχ εγω προσωπικα που εχω forthnet 2play, ειναι 25 Mbps download (αν και χω πιασει μεχρι 20, αλλα σιγα μην ειχα παραπονο με τετοια ταχυτητα big smile ) και upload μολις 512 kbps!!!!

Δεν νομιζω ομως να υπαρχει κατι καλυτερο σε upload speed για οικιακες συνδεσεις, ομως ψαξου καλυτερα στο adsl.gr Μιας και κει υπαρχει τεραστια θεματολογια γυρω απο τις διαθεσιμες ταχυτητες στην χωρα μας.
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01198 seconds with 5 queries