Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Συνεργασία ANUBIS COMICS & VIZ MEDIA Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 26 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 133
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 19, 2007 9:20 pm
Τίτλος: Συνεργασία ANUBIS COMICS & VIZ MEDIA
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.pcmaster.gr/forum/forum_posts.asp?TID=13695&PN=1

Ενδεικτικά.


H Anubis Comics [www.anubiscomics.gr], κλάδος της Compupress A.E., ανακοίνωσε σήμερα την υπογραφή συμφωνίας συνεργασίας με τη VIZ Media, LLCwww.viz.com], μία από τις πλέον καινοτόμες και με εκτενή δραστηριότητα εταιρείες στο χώρο της βιομηχανίας της ψυχαγωγίας, των εκδόσεων, του animationVIZ Media είναι η αποκλειστική εκπρόσωπος στην Ελλάδα για τις εκδόσεις των εταιρειών Shueisha Inc., Shogakukan Inc. και Shogakukan Production Co Ltd (ShoPro Japan). Η συμφωνία παρέχει στον κλάδο Anubis Manga το αποκλειστικό δικαίωμα έκδοσης στην Ελλάδα τριών από τους πλέον επιτυχημένους manga τίτλους της Shueisha: NARUTO, RUROUNI KENSHIN και SHAMAN KING. [ και της παροχής δικαιωμάτων.
_________________
You're not getting in my way.
Besides,i really don't want to leave you.-Hayami -Gunparade March
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 4:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω δει καναυο δουλειές τις Anubis και φαινόταν τουλάχιστον αξιοπρεπές το τελικό αποτέλεσμα.
Ελπίζω να τα καταφέρουν καλά με αυτό που καταπιάστηκαν! Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 5:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μιλήσω καθαρά προσωπικά και σαν απογοητευμένος αγοράστης της Anubis επί χρόνια... Οι Ελληνικές μεταφορές comic, manga και anime σε ένα ποσοστό της τάξης του 90% είναι απλά τραγικές, ερασιτεχνικές και δεν αξίζουν ούτε cent... Πρέπει κάποια στιγμή ο Έλληνας καταναλωτής να ξυπνήσει και να σταματήσει να ταΐζει εταιρίες επειδή απλά "Είναι στα Ελληνικά"! π.χ. το τελευταίο comic που αγόρασα στα ελληνικά είναι το 300 από την μαμουθκόμιξ και να μου κοπεί το χέρι αν το ξανακάνω... Ερασιτέχνες, λάθη, διαστρέβλωση νοήματος και άλλα πολλά. Όσο για την anubis προσωπικά πιστεύω ότι είναι μια εταιρία που ακόμα είναι στο ψάξιμο στο πως να βγάλει λεφτά επιτέλους μετά από τόσα χρόνια απραξίας...

Μην μπερδεύεστε, με το να υποστηρίζετε τέτοιες κινήσεις χωρίς να τις κριτικάρετε πρώτιστος δεν βοηθάτε τα manga και τα anime να διαδοθούν στην Ελλάδα. Βοηθάτε στην εξάπλωση ερασιτεχνικών, κακών και ανάξιων προϊόντων... Πρέπει να μάθουν επιτέλους πως σαν καταναλωτές είμαστε απαιτητικοί και δεν τρώμε ότι μας πλασάρουν...

Πριν προχωρήσετε σε οποιαδήποτε κίνηση αγοράς, καλύτερα να κάνετε και ένα Q.C. πρώτα... και ειδικά σε κάτι που έχει υποστεί 2η μετάφραση από το original κείμενο...

Δεν πρέπει αυτές οι εταιρίες να στοχεύουν να πουλήσουν manga σε ανθρώπους που δεν ξέρουν αγγλικά ή δεν μπορούν (δεν έχουν την δυνατότητα) να αγοράσουν τα αγγλόφωνα manga αλλά πρέπει να στοχεύουν να κάνουν τόσο καλή μεταφορά στα Ελληνικά που να κερδίσουν ακόμα και τους hardcore αναγνώστες που εμπιστεύονται τόσα χρόνια τις αγγλικές εταιρίες (πες με Viz Media, tokyopop, dark horse) και να τις κοντράρουν στα ίσα με την ποιοτική τους δουλειά.... (yea sure...)

EDIT:"Σύμφωνα με την ανακοίνωση, η σημαντική αυτή συνεργασία υπογραμμίζει τη δέσμευση της Anubis Comics να προσφέρει στους Έλληνες αναγνώστες εξαιρετικής ποιότητας εκδόσεις και νέα, καινοτόμα προϊόντα διεθνώς αναγνωρισμένης αξίας."

Ναι ναι, μήπως θα μας φέρετε και νερό στο χωριό μας ή θα μας φτιάξετε και δρόμο μέχρι τα χωράφια μας; Ξαφνικά ξύπνησε το θηρίο που λέγετε anubis και μιλάει για ποιότητα; Ούτε προεκλογικές υποσχέσεις να ήτανε...

EDIT 2: "Η Anubis Comics δραστηριοποιείται αποκλειστικά στο χώρο των εκδόσεων comics και graphic novels και είναι σήμερα η μεγαλύτερη εταιρεία στον τομέα αυτό."
    http://www.mamouthcomix.gr/katalogos.html

Πόσο μας έπεισες, ΔΕΝ, ρε Anubis......

ΕDIT 3: Τώρα αν είσαι "είναι σήμερα η μεγαλύτερη εταιρεία στον τομέα αυτό." και από την ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ Α.Ε. που βγάζει το Μίκυ Μάους με ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΕΡΔΗ 650.000 euro τότε τι να πω....

Μετά τον Αυγουστίνο Mangaka ήρθε και η μεγαλύτερη εταιρία comic στην Ελλάδα Anubis, έτσι για να γουστάρουμε!!! (πολύ γελάσαμε σήμερα και δεν θα μας βγει σε καλό...)
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 20, 2007 11:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι 300 της μαμουθ ,τι προβλημα ειχαν?ηταν πολυ καλη εκτυπωση,οσον αφορα την anubis απο κατι κοναν που εχω διαβασει,οπως και το samurai,εχει κανει επισης πολυ καλη εκτυπωση,δεν υπαρχει προβλημα σε αυτο το τομεα λοιπον,οσον αφορα τη μεταφραση δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι τοσο σοβαρο το προβλημα,ειδικα η μαμουθ δε κανει ξεπετες,παντως ανεκαθεν υπηρχε καποιο προβλημα στις μεταφρασεις στην ελλαδα,δεν προσλαβαναν καποιο ειδικο μεταφραστη και τρεχα γυρευε πχ αντιριξ και συμφωνιξ αν εχετε διαβασει....χαλια μεταφραση οι τελευταιες εκδοσεις....παντως αυτα δε τα γραφω επικριτικα ουτε ελεγχω κανενα,να μη παρεξηγιομαστε κιολας
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα της Anubis σε όσες εκδόσεις της έχω αγοράσει. Η αλήθεια όμως είναι πως οι τιμές της τσιμπάνε σε υπερβολικό σημείο ορισμένες φορές.

Αποκορύφωμα τα paperbacks που έχει βγάλει στα ελληνικά, τα οποία κυμαίνονται σε εξωπραγματικές τιμές σε σχέση με τις αντίστοιχες του εξωτερικού.

Ενδεικτικό παράδειγμα που μου ήρθε στο μυαλό, το Batman Hush. Οι 2 τόμοι που κυκλοφόρησαν στο εξωτερικό έχουν ονομαστική τιμή 13 $ (9.5 €) έκαστος, ενώ μεταφρασμένοι στα ελληνικά από την Anubis κοστολογούνται 20 € ο καθένας.

Το βιβλίο του Thoth (Conan) π.χ. έχει ονομαστική τιμή από Dark Horse 18$ (13€). Η αντίστοιχη έκδοση της Anubis κοστίζει 33 €.

Αναλογίζεστε πως αν ήθελα να αγοράσω μόνο αυτά τα 3 κόμικς θα πλήρωνα 73€, ενώ αν τα αγοράσω στα original αγγλικά από την Dark Horse, θα δώσω 32€. Και η τιμή μπορεί να πέσει μέχρι και 25€ ανάλογα με το online shop που θα επιλέξω.


Πολύ καλή εκτύπωση, μετάφραση, κλπ αλλά οι τιμές ...τσούζουν ΠΟΛΥ !
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Παρ Δεκ 21, 2007 12:59 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 36


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δλδ ... εμείς που ήταν να κάνουμε τη μετάφραση του Shaman King πρέπει να ακυρώσουμε τώρα τo project. (?) Crying or Very sad Μου φαίνεται θα πάμε πάλι σε κανα D.Gray Man για μετάφραση...
_________________

As long as there is trust, there is betrayal.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:08 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι πρόβλημα είχαν οι 300; Καλό.... Λογικό θα είναι να μην τα έχεις προσέξει, αν τα είχες προσέξει εσύ θα το είχαν προσέξει και οι ίδιοι! Wink Απλά εγώ είμαι ο περίεργος γιατί τα κοιτάω όλα.... Θα σου πω μόνο ένα (από τα πολλά) το οποίο θυμάμαι χωρίς καν να ανοίξω το comic των 30euro...

Λεωνίδας προς Εφιάλτη
στα Αγγλικά " May you live forever" (Κατάρα-ευχή του Λεωνίδα να ζήσει αιώνια ο Εφιάλτης για να δει το κακό που έκανε)
στα Ελληνικά " Ίσως ζήσεις αιώνια" NO COMMENT Evil or Very Mad Ranting dizzy wall bang


Παιδιά εμπάργκο τώρα πριν χαθεί η μπάλα... Κι όπως είπε και ο phantom, άντε και είναι καλή η μετάφραση (το οποίο το ελέγχεις ΜΟΝΟ αν έχεις και την αγγλική έκδοση όπως έκανα εγώ) μα τόσο ακριβά;;;
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cougar στις Παρ Δεκ 21, 2007 12:20 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 36


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
στα Αγγλικά " May you live forever" (Κατάρα-ευχή του Λεωνίδα να ζήσει αιώνια ο Εφιάλτης για να δει το κακό που έκανε)
στα Ελληνικά " Ίσως ζήσεις αιώνια"

Χαχαχαχαχαχα έλεος ... αν μπερδεύουν το May με το Maybe καλύτερα να αλλάξουν επάγγελμα .... Laughing Laughing Laughing
_________________

As long as there is trust, there is betrayal.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RageCry έγραψε:
Παράθεση:
στα Αγγλικά " May you live forever" (Κατάρα-ευχή του Λεωνίδα να ζήσει αιώνια ο Εφιάλτης για να δει το κακό που έκανε)
στα Ελληνικά " Ίσως ζήσεις αιώνια"

Χαχαχαχαχαχα έλεος ... αν μπερδεύουν το May με το Maybe καλύτερα να αλλάξουν επάγγελμα .... Laughing Laughing Laughing


30 euro έδωσα man, μην γελάς! Embarassed
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 36


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:20 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως αγόρασα το Warcraft: The Sunwell Trilogy από την Anubis Manga (Συνεργασία με TokyoPop) και έκανε 9,90€ το volume... το θεωρώ καλή τιμή για τα ελληνικά δεδομένα και αρκετά καλή μετάφραση. Wink
_________________

As long as there is trust, there is betrayal.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 202


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:27 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

30 euro!?εγω οταν πρωτοβγηκε 11,27 euro το αγορασα( αυγουστος 99),το ξεφτιλησαν ,αλλα ας μη τους ριξουμε στον καιαδα οπως καναν οι σπαρτιατες,αλλωστε πιο πολυ θα με χαλαγε η παραποιηση της ιστοριας απο τον κατα τα αλλα πολυ καλο σχεδιαστη frank miller(μου αρεσει που εχει και αναφορες σε βοηθεια απο ιστορικους,φανταστειτε να μην ειχε κιολας),ας δουμε το αποτελεσμα πρωτα.... off topic?το σταματαω εδω,ουτως η αλλως μηπως δικιες μου εταιριες ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 12:35 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι ευχή μου να πάνε τα πράγματα προς το καλό και να μην έχουμε ανάγκη πλέον τους ξένους εκδότες! Αλλά ας είμαστε λίγο προσεχτικοί αν θέλουμε να είμαστε ποιοτικοί... Είναι τυχαίο νομίζεις που η Anubis λειτουργεί 18 χρόνια και ξεπετάγεται μετά από τόσα χρόνια;

Τέσπα, επειδή εγώ προσωπικά όταν δω μεταφρασμένο το "amakakeru ryu no hirameki" (του Ρουρούνι του Κένσιν) και το "jutsu" (από την σειρά του Ναρούτου και του Σασούκη) από την anubis θα πάθω έμφραγμα, θα το αποφύγω πάση θυσία...

Το Sunwell Trilogy το προμηθεύτηκα από την tokyopop, σε γνωστό βιβλιοπωλείο στην ίδια τιμή που λες, 30 euro δηλαδή ίδια με την anubis, και το παράπονό μου ήταν γιατί η anubis είχε την ίδια τιμή αλλά σε σχέση με την tokyopop έριξε την ποιότητα του χαρτιού (και το εξόφυλλο ειδικά που στα manga χαλάει πρώτο-πρώτο)... τεσπα, απλά είμαι περίεργος μάλλον και ανήσυχος σε ότι ακουμπάει ελληνικό χέρι...

anim έγραψε:
30 euro!?


Ήταν ειδική hardcover - illustration έκδοση με κάτι extra άλλα (μη χέσω) λόγω που είχε προβληθεί και η ταινία... Το book σαν book πρέπει να είχε 19 euro (χωρίς να είμαι σίγουρος..)
Greek Flag
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 1:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πληροφοριακά, η Dark Horse κοστολογεί την hardcover έκδοση των Τριακοσίων 30$ = 21 €.

Αυξημένες τιμές στα κόμικς στην Ελλάδα υπάρχουν λίγο πολύ απ' όλες τις εταιρίες. Μακάρι να διορθωθεί αυτή η κατάσταση.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 1:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
Αυξημένες τιμές στα κόμικς στην Ελλάδα υπάρχουν λίγο πολύ απ' όλες τις εταιρίες. Μακάρι να διορθωθεί αυτή η κατάσταση.


Ναι ρε συ, μπας και φτιάξουμε κάποια στιγμή και καμιά αξιόλογη βιβλιοθήκη να την βλέπουμε όταν γεράσουμε να χαιρόμαστε... big smile
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 1:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφώνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με τον Cougar και δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Η ποιότητα που προσφέρουν είναι για γέλια μπροστά στα λεφτά που ζητάνε..

Όλα ξεκινάνε απο το ότι οι άνθρωποι που δουλέυουν εκεί δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο και το κάνουν αγγαρεία και χωρίς μεράκι...

Phantom Duck έγραψε:
Αυξημένες τιμές στα κόμικς στην Ελλάδα υπάρχουν λίγο πολύ απ' όλες τις εταιρίες. Μακάρι να διορθωθεί αυτή η κατάσταση.


Να ήταν μόνο στα Κόμιξ...τηλεόραση πήγα να αγοράσω αυτή την βδομάδα και απο 1280Ε που την βρήκα online σε Ευρωπαικό κατάστημα, πάει στα 1880 στο Πλαίσιο και στα 2011 στο Κωτσόβολο...Ποιοί είναι αυτοί οι γελοίοι που νομίζουν οτι ζούμε στην Ελβετία δεν μπορώ να καταλάβω...αλλά όσο υπάρχουν θύματα που πάνε και τα αγοράζουν καλά να πάθουμε...Αποχή απο αγορές...αυτή είναι η μόνη μας δύναμη.

*Σημειωτέων οτι η τιμή στο πλαίσιο ανέβηκε κοντά 200Ε μόλις μπήκαμε στην γιορτινή περίοδο όπως επίσης και η τιμή του dvd player που ήθελα να πάρω...Τόσο σοβαροί επαγγελματίες είναι..φανταστείτε τα υπόλοιπα λαμόγια...και μετά τις γιορτές ξαφνικά θα έχουμε (πλασματικές) ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0188 seconds with 5 queries