Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Ομαδοποίηση χρηστών διαμοιρασμού Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 12:28 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν! Θέλεις να μοιράσεις μόνο το Juohmaru! Δεν υπάρχει πρόβλημα κατέβασε όλο το Juohmaru και μοίρασε το. απλός θα πρέπει να το πεις εδώ να δούμε ποιοι άλλοι θα οτ κάνουν για να πάρουμε και άλλα project να έχουμε σταθέρα να τα μοιράζουμε!

Ο σκοπός αυτού του Topic δεν είναι ούτε εγώ να κακολογήσω κάποιον άλλα ούτε να μπαίνει κάποιος εδώ και να μου κάνει παρατήρηση βάζοντας " Off Topic "

Η παρατήρηση δεκτή και θα μπορούσε να γίνει σε ΠΜ όπως έστειλα ΠΜ στον Sugata και τον ευχαρίστησα και του είπα δυο πράγματα!

freak27, εις γνώσεις μου σε χαρακτήρισα σπασαρχίδα και ο λόγος ήταν για να το κάνω αυτό ότι το έκανες και σε άλλο θέμα τώρα δεν θυμάμαι που μιλούσες νομίζω σου το είπα και εκεί ! τέλος πάντων!

Θα παρακαλούσα όποιος ενδιαφέρετε για το θέμα μας να μας πει να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 12:52 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru κ εγω μέσα αλλα υπάρχει ένα πρόβλημα. Αλλαξα ISP και οι πορτες DSL ειναι όλες κλειστές εδω στη Τούμπα Θεσσαλονικης, και δεν ξέρω ποτε θα ξαναέχω DSL Sad . Όσο είχα ήμουν μόνικος seeder και μολις ξαναβάλω πάλι μόνιμος θα είμαι. Thumbs UP
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 886
Τοποθεσία: All my GHOSTs are HOUNDing me...








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 9:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru θα πρέπει να προσέχεις πώς εκφράζεσαι προς τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας, μια και τα δικά σου post (ή και τα δικά μου) πιθανόν να προξενούν τα ίδια συναισθήματα σε άλλους, αλλά κανένας δεν προέβη σε τέτοιους χαρακτηρισμούς.
Δε βλέπω το λόγο γιατί κάποιος να μη μοιράζει όσο περισσότερο μπορεί και γενικότερα την ύπαρξη της συγκεκριμένης συζήτης. Επίσης δε βλέπω το λόγο γιατί να δηλώσει ο καθένας εδώ τι seedάρει. Απλά το θέμα είναι να ευαισθητοποιηθεί η κοινότητα και να μην σταματάει ένα torrent μόλις φτάσει στο 100% - πιστεύω ότι σαν Έλληνες το έχουμε αυτο, και μιλάω πάντα από προσωπικές εμπειρίες...
Δυστυχώς, σε μία χώρα όπου το 1Mbit είναι κατάκτηση (εδώ γελάνε πικρόχολα) το πρόβλημα του seeding δυστυχώς θα υπάρχει μέχρι να αλλάξει κάτι.
Ας ελπίσουμε ότι θα βρεθούν κι άλλα παιδιά εκτός από το Ninja σε πανεπιστήμια που να μπορούν να seedάρουν κι επίσης ότι θα διαδοθεί περισσότερο το DSL στη χώρα μας και με μεγαλύτερες ταχύτητες.
_________________
Brighter Death Now

エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death


Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

t3h Master of Lolis ~ Now with MOAR kawai-ness ~ moé rulz ~ lol
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 1:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Raziel 666,
Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες, κυριως δε σε ότι αφορά το καταραμένο το aDSL στη χώρα μας. Γι' αυτό ακριβώς το λόγο πιστεύω ότι και ο Amidamaru έχει δίκιο, αν seedarei ο καθένας από 3 - 4 συγκεκριμένα ανιμε τότε βελτιώνεται το upload rate για κάθε ανιμε. Παράδειγμα: Αν έχεις upload 20 κβ/sec και seedareis 10 τότε αναλογικά έχουμε 2kb/sec για κάθε ανιμe. Αν έχεις όμως 3, τότε είναι 6,666666KB/sec (το αγαπημένο σου νούμερο happy ) για κάθε ανιμε ξεχωριστά. Εντάξει τα ανιμε που θα seedareis δεν θα είναι στατικά θα μπορούμε να αλλάζουμε αναλογα με τις ανάγκες που υπάρχουν κάθε φορά. Αλλα να έχουμε τουλάχιστον 2 στανταρ ο καθένας + 1 ή 2 ακόμα ανάλογα με τις ανάγκες.
Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 1:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είσαι λίγο εκτός αλλά θα απαντήσω ξανά.
1. Είμαι 20 χρονών και απαντάω με σώας τα φρένας στην δημόσια συζήτηση οπότε έχω διαβάσει έτσι 2 φορές παλιότερα τους κανόνες και ξέρω πως αν εκφραστώ άσχημα θα τιμωρηθώ (και να είσαι σίγουρος πως αν κάνω επίτηδες δεν θα κάνω παράπονα για την τιμωρία)!
2. Όπως είπα μίλησα για ομαδοποίηση για 2 λόγους:
α. λόγο χωρητικότητας δεν ξέρω πόσο χώρο πιάνουν όλα τα Project μαζί, αλλά, εγώ δεν έχω παραπάνω από "x" χώρο για να διαθέσω στον διαμοιρασμό τον Project!
β. και σημαντικότερο όπως είπες μένουμε στην Ελλάδα και κανένας δεν μας παρέχει ούτε την ονομαστική τον ταχυτήτων μας ούτε μεγαλύτερες σε ταχύτητες!
Έχοντας ένας χρήστης (εγώ) */256 αυτό θα πει ότι θα στέλνω θεωρητικά με 25kbps-30kbps στην καλύτερη περίπτωση. Ναι αλλά αν ο χρήστης έχει 8 Project ανοικτά και τα στέλνει και μπράβο του και μαγκιά του που το κάνει αλλά δεν βοηθάει κανέναν γιατί; 25kbps/8Project=3kbps στο project (θεωρητικά) γιατί πρακτικά κάποιος θα τραβάει κάτι περισσότερο από κάποιο project και δεν θα γίνεται δουλειά σε όλα και ούτε αυτός θα μπορεί να κατεβάσει κάτι άλλο!

Συγνώμη για το "κήρυγμα" αλλά το βλέπω τόσο απλό και θέλω να βοηθήσω αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι γιατί δεν υπάρχει ενδιαφέρον όπως επίσης βλέπω κατα καιρούς ότι θα γινόταν νέος Tracker και καλά για να μοιράζονται τα ελληνικά παιδικά που έχουμε σώσει αρκετή από εμάς! Για FTP Server και για το IRC.

*Raziel666 Σήμερα θα ξεκινήσω το Death Note Wink από το Opening Theme σε θέμα ποιότητα είναι άριστο το Project Wink Μπράβο σε όλο το TEAM Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 2:53 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Έχοντας ένας χρήστης (εγώ) */256 αυτό θα πει ότι θα στέλνω θεωρητικά με 25kbps-30kbps στην καλύτερη περίπτωση.


λογικα με τις καταλληλες ρυθμισεις στον client, θα πρεπει να ξεπερνας αυτο το νουμερο... εγω ημουν με 384/128 (τωρα 768/192 με την αναβαθμιση) και με τις καταλληλες ρυθμισεις στο utorrent φτανω τα 25...

επειδη ειναι δωρον αδωρον να seedρεις πολλα αρχεια με απλη dsl, προσωπικα περιοριζομαι σε λιγα αρχεια... ωστε να πιανουν τοπο... τις τελευταιες μερες παντως για οποιον εχει προβλημα seedαρω τα 5 death note
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 2:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisk έγραψε:
Amidamaru έγραψε:
Έχοντας ένας χρήστης (εγώ) */256 αυτό θα πει ότι θα στέλνω θεωρητικά με 25kbps-30kbps στην καλύτερη περίπτωση.


λογικα με τις καταλληλες ρυθμισεις στον client, θα πρεπει να ξεπερνας αυτο το νουμερο... εγω ημουν με 384/128 (τωρα 768/192 με την αναβαθμιση) και με τις καταλληλες ρυθμισεις στο utorrent φτανω τα 25...

επειδη ειναι δωρον αδωρον να seedρεις πολλα αρχεια με απλη dsl, προσωπικα περιοριζομαι σε λιγα αρχεια... ωστε να πιανουν τοπο... τις τελευταιες μερες παντως για οποιον εχει προβλημα seedαρω τα 5 death note


Μπα, στις ρυθμίσεις των torrentclient όλοι δίνουν max 28-30 για upload για 256!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 2:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποτε δεν χρησιμποιω τα wizards... φτιαχνω τις ρυθμισεις μονος μου... αν πας στο utorrent και βαλεις παντου μηδεν (0) (δλδ για απειρο upload) και ενα check box που λεει κατι για additional upload slots θα δεις τεραστια διαφορα...

να σημειωσω εδω οτι οταν seedαρω, δεν κατεβαζω... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που σου λέω είναι από FAQ forums κι όχι απο wizards.... Neutral
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω αυτο που σου λεω ειναι απο προσωπικη εμπειρια.. Razz . οταν εγω seedαρω με 25 αποκλειεται εσυ (γενικα μιλωντας) με 256 να μη seedαρεις πανω απο 30...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι δεν είναι ακριβώς αυτό το θέμα μας το πως να κάνουμε ρυθμίσεις για να στέλνει περισσότερο! Και για να σας καταρρίψω αυτόν τον μύθο και αυτό είναι μια αναλογία! Δηλαδή; υπάρχουν πολλοί χρήστες οπότε δεν μπορείτε να στέλνετε πολύ υπάρχουν λίγοι χρήστες δίνεται ρέσταWink. Αυτό είναι θέμα του Proviter! Στην βουλγαρία που έχω 2048/256kbps γραμμή κατεβάζω με 251kbps και στέλνω με 60kbps αν βάλω τον Azureus στο άπειρο! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Vasilisk Τέσπα, δεν θέλω να σε πείσω για κάτι, ούτως η άλλως είμαστε offtopic, εγώ έχω 256 εσύ έχεις 128 αλλά εσύ έχεις δίκιο........
Υ.Γ. Και το ταχύμετρο στο αμάξι μπορεί να λέει 140 αλλά είναι 135 πραγματικά....

EDIT: Για ελλαδιστάν πάντως...
"Ότι αριθμό πάρετε διαιρώντας τον με 8,192 θα βρείτε το μέγιστο θεωρητικό upload σας σε kB/s.
π.χ. 256 / 8,192 => 31,25 kB/s
Αυτή την τιμή δεν θα την δείτε σταθερά ποτέ σε data καθώς δεν είναι η αξιοποιήσιμη. Το dl/ul σας μεταφέρει κ τα header packets εκτός από τα χρήσιμα για εμάς δεδομένα. Με 4-16 bytes header σε κάθε πακετό, με default MTU 1492 θα χρειαστεί να αφαιρέσουμε ένα ~10% για να φτάσουμε στην πραγματικά αξιοποιήσιμη ταχύτητα.
δηλ: 31,25 kB/s - 10% => 28,125 kB/s"
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cougar στις Τρι Νοέ 28, 2006 3:41 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 12 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

I kati tha paizoun me tis grammes sti voulgaria kai ta atoma pou ta elegxoun ston provider i den tha ikseres ti vlepeis...Den einai dinaton ti stigmi pou sou leei i grammi to orio tis einai 256 upload na dineis me tetoia taxitita.Dld na les 30 to katalavaino,alla na les 60 den pisteuo.Kai emena mia fora gia kana 10lepto katevaza me 100kbs me 384 asl grammi.Ti simainei afto???Epeidi iparxoun uploaders pou dinoun megalo upload,mporo na katevaso kai ego me perissotero???Den nomizo.Kati egine stis rithmiseis tou provider pithanon.
Oi rithmiseis sto azureus i se opoiodipote allo programma idiou skopou,einai pisteuo ego apo prosopiko try,logo tis grammis.Eksigo.An tou valeis apeiro,i olo to theoritiko upload,den tha mporeis na kaneis tpt allo sto internet(den mou anoige kan selides se kapoio ploigo selidon),logo tou oti exei despeutei apo to programma olo to upload.To teleutaio kommati einai diki mou eksigisi.An kano lathos Embarassed Sixgoreste me.
_________________
God didn't send me to earth to shine.He put me here to show you how it's done...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fullmetal στις Τρι Νοέ 28, 2006 3:32 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 3:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε amidamaru λεμε περιπου το ιδιο πραγμα...
εγω παντως απο τη στιγμη που δεν κατεβαζω δεν βρισκω το λογο να μην φτιαξω ετσι τον client ωστε να αξιοποιησω στο επακρο το upload...

τεσπα... αν ειμαστε πολυ offtopic να το σταματησουμε...ουτως η αλλως δεν τσακωνομαστε...απλα συζητηση κανουμε happy

PS.. 192 εχω οχι 128... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 4:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην προκειμένη περίπτωση στην Βουλγαρία εκεί που βρίσκετε η γραμμή στην περιοχή δεν υπάρχουν άλλοι εκεί γύρο με aDSL και αν αφήσω τον Azureus ελεύθερο τότε στέλνει 60kbps maximum !

Πάντως τα λεφτά με την Ελλάδα είναι τα ίδια αλλά εκεί υπάρχουν καλύτερες γραμμές! Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.02752 seconds with 5 queries