Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

One Piece Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 51, 52, 53  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 2:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Epic Fail μετά από πάρα πολύ καιρό για τον κύριο Oda.

Δηλ.νταξ τα nosebleeds του Σαντζι έχουν την φάση τους και γίνεται χαβαλές.Αλλά να τα χρησιμοποιήσει ο Οda σοβαρά, για να προχωρήσει το σενάριο?wtf

Αυτά ουτε ο Kubo δεν τα κάνει. Cool Πολύ καιρό έχουμε να δούμε τέτοια κοτσάνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 2:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α καλά και που είσαι ακόμα,κράτα μικρό καλάθι{βέβαια όλα στο Οp καλύτερα στο άνιμε παρά στο μάνγκα} . Το καλό είναι ότι από τι φαίνεται στο μανγκα στο επόμενο αρκ θα έχουμε κάτι πωρωτικό και θα μπορούσε να το ονομάσει ο Όντα "όταν οι φανς κλαίνε η μεγάλη μανούλα τρέχει"!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 55




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 2:58 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mου φαίνετε δεν πάτε καλά ... βλέπετε anime μόνο και μόνο για να τα δείτε να failaroun και να τα κράξετε δημόσιος;
Εμένα παντός μου άρεσε αυτό το επεισόδιο.
ο Luffy πως σας φάνηκε;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 534


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 3:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν είδαμε τον Λούφι να σκάει και την παρέα του πωρωτικά μετά από δυο χρόνια δεν νομίζω να έκραξε κανείς αλλά όταν βλέπω κάτι που είναι στην ουσία μια φράση που χρησιμοποιείται μεταφορικά"nosebleed" να επικρατεί στην υπόθεση δεν μπορώ προσωπικά να μην πω "κάτσε ρε μεγάλε κάτι δεν πάει καλά με το άνιμε κάτι δεν μου κάθεται"!Υπάρχουν και οι δυο όψεις του νομίσματος.
Έχεις διαβάσει το μανγκα? Αν ναι πες μου αν το αρκ που ακολουθεί ήταν αντάξιο του καμ μπακ που περιμέναμε?! Γενικά για μένα το Op χωρίζεται σε κάποια τσάπτερς που είναι τούμπανο και σε άλλα που δεν βλέπονται.Το τελευταίο που δεν έχει παιχτεί ακόμα σε άνιμε απλά δεν μπορώ να το σχολιάσω ως καλό τη στιγμή που δεν έδωσε και πολλά πράγματα. Αλλά εναποθέτω όλες τις ελπίδες μου στο άνιμε για μια καλύτερη παρουσίαση!
Υ.Γ.1 Σε αυτό το αρκ δεν βυθήστηκε μόνο το Σάννυ Γκοου!
Υ.Γ.2 Αν δείξει αυτό που μας υπόσχεται τώρα στο μανγκα στο επόμενο αρκ μόνο κράξιμο δεν προβλέπεται να πέσει!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 9:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MrNightmare έγραψε:
Mου φαίνετε δεν πάτε καλά ... βλέπετε anime μόνο και μόνο για να τα δείτε να failaroun και να τα κράξετε δημόσιος;
Εμένα παντός μου άρεσε αυτό το επεισόδιο.
ο Luffy πως σας φάνηκε;


Νομίζω τα χεις μπερδέψει λίγο.Το ότι μου αρέσει το One Piece (ή οποιοδήποτε άλλο) και το αποθεώνω μόλις βρω ευκαιρία δεν σημαίνει ότι δεν θα το κράζω και όταν βλέπω να γίνονται μπαρούφες. Και εδώ ο Oda την έκανε την δική του. Κατά τα άλλα το anime συνεχίζει σε υψηλά επίπεδα. Δεν διαβάζω το manga και ούτε με ενδιαφέρει. Και μέχρι εδώ που έχω δει είμαι υπερευχαριστημένος.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 20, 2011 7:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hajate έγραψε:
Epic Fail μετά από πάρα πολύ καιρό για τον κύριο Oda.

Δηλ.νταξ τα nosebleeds του Σαντζι έχουν την φάση τους και γίνεται χαβαλές.Αλλά να τα χρησιμοποιήσει ο Οda σοβαρά, για να προχωρήσει το σενάριο?wtf

Αυτά ουτε ο Kubo δεν τα κάνει. Cool Πολύ καιρό έχουμε να δούμε τέτοια κοτσάνα.


+1.. Μου μυριζει περιεργο fanservice; Δε ξερω και γω τι αλλο.. Αν ηταν ετσι θα επρεπε να εχει πεθανει καιρο τωρα. Hajate σε προϊδεαζω oτι αυτη η καραμελα δεν τελειωνει εδω.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Whistling Whistling
_________________



Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 462


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 23, 2011 6:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που προσεξα απο τον νεο κυκλο Adventures των Mugiwara ειναι πως οι Animeαδες παιζουν πολυ παραπανω το κωμικο στοιχειο των 15 δευτερολεπτων,εκτος και αν ειναι ιδεα μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 09, 2012 1:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από ενάμιση χρόνο αποχής από το One Piece είδα μέσα σε μία εβδομάδα (από το πέρας της εξεταστικής και μετά δηλαδή) περίπου 80 επεισόδια. Όλο το πόλεμο στην Marineford, το post-war Arc και το Fishman Island Arc μέχρι εδώ που έχει φτάσει δηλαδή. Δυστυχώς βέβαια απογοητεύτηκα λίγο καθώς μόλις τα τελευταία 3-4 επεισόδια μου έδειξαν κάτι πραγματικά καινούργιο καθώς όλα τα υπόλοιπα τα είχα ήδη διαβάσει στο manga από πέρισυ... Αλλά πλέον έχω κόψει και το manga και θα βλέπω μόνο το anime. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο...

Φοβερό και τρομερό το OP btw. O GOda έχει κάνει τρομερή διαχείρηση της ιστορίας. Και επιτέλους είδαμε και λίγο power up. Είχα δίκιο πριν 2 χρονάκια που έλεγα σ'αυτό εδώ το thread ότι το haki θα είναι ο διαχωρισμός ανάμεσα στα αγοράκια και τους άντρες!!! Αλλά είναι τόσα πολλά που πρέπει να σχολιαστούς. Που είναι οι παλιοί καμένοι One Piece tards που τα λέγαμε εδώ; Hajate; arislp; Tzolaros;; Και οι πιο καινούργιοι! Για να ζωντανέψουμε λίγο αυτό το thread!!! Γιατί έχω πορωθεί εδώ πέρα!!! Razz Razz Razz
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 13, 2012 9:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
Αλλά πλέον έχω κόψει και το manga και θα βλέπω μόνο το anime. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο...


συμφωνω...μακαρι να μπορουσα να το κανω και εγω..Razz


Deykalionas17 έγραψε:
Που είναι οι παλιοί καμένοι One Piece tards που τα λέγαμε εδώ; Hajate; arislp; Tzolaros;; Και οι πιο καινούργιοι! Για να ζωντανέψουμε λίγο αυτό το thread!!! Γιατί έχω πορωθεί εδώ πέρα!!! Razz Razz Razz


διανυει μια σχετικα αθλια περιοδο το op γιαυτο και ειναι ολοι χαμενοι.... Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 13, 2012 11:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Δευκαλίωνα η αλήθεια είναι είναι πως έχουμε μια μικρή πτώση στη εξέλιξη της πλοκής. Πιθανόν να διανύουμε το χειρότερο arc στην ιστορία του One Piece. Υπάρχουν κάποια καλά αστεία αλλά από συναίσθημα,αγωνία,δράση είμαστε στο μηδέν. Ίσως και να φταίει ότι γενικώς αλλιώς το φανταζόμουν αυτό το "νησί". Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά ότι φταίει, είναι οι άθλιοι villains. Ναι δεν έχω κάτι άλλο να σχολιάσω. Μάλλον και γι΄αυτό έχουν χαθεί όλοι όπως λέει και ο arislp.

Για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό, ξυπνάω την Κυριακή και μαζί με τον καφέ μου βλέπω άλλη σειρά(hunterxhunter)....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2011
Δημοσιεύσεις: 166


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2012 12:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω πιστεύω ότι το fishman island arc είναι το χειρότερο απο όλα τα προηγούμενα , άλλα δεν πιστεύω ότι το Onepiece έχει πτώσει στην πλοκή του. πιστέυω ότι δημιουργήθηκε για μεταβατικούς κυρίως λόγους και για να δείξει το power up των strawhats! Πάντος μένουν ακόμα άλλα τόσα επισόδεια και σίγουρα κρίβει μεγάλες ανατροπές που θα τις θυμώμαστε για χρόνια ^^
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2012 6:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άντε για να μη λες, να'μαι και γω! Razz
Εμένα πάλι δεν με χαλάει πολύ. Ίσως γιατί συνεχίζω το manga ακάθεκτα και το να βλέπω με χρώμα όλα αυτά τα σκηνικά που τα έβλεπα ασπρόμαυρα μου είναι πολύ συμπαθές και σε αντίθεση με τον Hajate, ξέρω τι να περιμένω να δω. Σίγουρα από συναισθήματα τα πράγματα είναι πολύ ήρεμα σε σχέση με άλλα arc, έως υποτονικά.
Να πω την αλήθεια περιμένω να δω τις αντιδράσεις σας στην συνέχεια αυτού του arc. Έχει αφήσει ανάμικτα συναισθήματα σε διάφορους... Wink
_________________

Και τα ρέστα μου στο παρακάτω:
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2012 8:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trelosniper έγραψε:
Πάντος μένουν ακόμα άλλα τόσα επισόδεια και σίγουρα κρίβει μεγάλες ανατροπές που θα τις θυμώμαστε για χρόνια ^^


χαιρω πολυ...αλλα δεν ειναι λογικη αυτη..αυτη τη στιγμη στο ανιμε θα δουμε επεισοδια που θα αφορουν το παρελθον καποιου χαρακτηρα...δεν προκειται να δω κανενα...0 ενδιαφερον...παντα για μενα μιλαω ετσι... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2012 11:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρασαν 20 μέρες μετά το τελευταίο επεισόδιο που είδα (το 538) και σήμερα είδα το 539. Περίμενα 20 μέρες και είδα αυτή τη πατάτα. Ουσιαστικά δεν προχώρησε καθόλου. Αλλά παρ'όλα αυτά είμαι με μια πόρωση μέσα μου. Δεν μπορεί να το χωρέσει το μυαλό μου πόσο Go0da είναι ο Oda τελικά...

Έγραψε την ιστορία με το νησί της Nami και την επίθεση των ψαρανθρώπων το αργότερο στις αρχές της προηγούμενης δεκαετίας (2000-2010) και είχε ήδη σκεφτεί και υπολογίσει πως θα το συνδέσει με τα σημερινά γεγονότα... Αυτό δεν το έχω ξαναδεί πουθενά και έχω δει πολλά shounen (τα άλλα ήδη anime δεν τραβάνε τόσο πολύ συνήθως γι'αυτό δεν τα ανέφερα). Μένω έκπληκτος και υποκλίνομαι στον Oda-sama και στο masterpiece που έφτιαξε και θα το βλέπω ακόμα και αν συνεχίσει να παίζει μέχρι να παππουδιάσω!!! Worthy Worthy Worthy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: Αραχτός...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 22, 2012 6:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραμένετε γκρινιάρηδες...Whistling
Συμφωνώ και επαυξάνω στα όσα δήλωσε ο προλαλήσαντας.
Βλέπω μαζεμένα one piece μια φορά το δίμηνο & το ίδιο ισχύει για το manga και όχι μόνο δεν το βαριέμαι αλλά συνεχίζει ακόμα και τώρα να με εκπλήσσει με τη δομή του κόσμου και της ιστορίας του.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 51, 52, 53  Επόμενη
Σελίδα 52 από 53

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01317 seconds with 5 queries