Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Έχετε τεύχη manga και ποια; Προτείνετε κάποιο; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 5:39 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
kgot έγραψε:
Και μάλιστα διάφορα site έχουν προσφορές, ενώ σε αγορές μέσω amazon άνω των 25$ έχεις δωρεάν shipping.


Μόνο για αποστολή σε αμερικάνικες διευθύνσεις man, για αποστολή Ελλάδα σου πιάνουν τον κώλο κανονικότατα.... big smile


Και χάρηκα... Crying or Very sad


Εγώ έχω ένα volume Naruto και έχω σκοπό να πάρω λίγους ακόμα. Θα ήθελα πάρα πολύ να αποκτήσω τα volumes του Berserk, αλλά δυστυχώς είναι και τα πιο ακριβά! Άλλοι τίτλοι που θα με ενδιέφεραν είναι οι: Blade of the Immortal και Blame!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 5:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσοι ενδιαφερονται για μια συλλογη απο τα πιο ακριβα και δυσκολα να βρεις volumes ας αρχισουν το hellsing....δεν υπαρχει πιο ελεινη κατασταση απο αυτην αυτου του manga......μπορεις να πεις λιγο την υποθεση του blame,kgot?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 6:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι και τόσο δραματικά τα πράγματα με το Hellsing. Απλά η Dark Horse το κοστολογεί όπως το Berserk (αν θυμάμαι καλά). Δηλαδή 14$ = 10€. ʼσχετα αν στην Ελλάδα το αγοράζεις 15-17 € το καθένα και τους λες και ευχαριστώ.

Berserk και Trigun αγόρασα από εδώ http://www.bookdepository.co.uk/WEBSITE/WWW/WEBPAGES/homepage.php . Το Book Depository είναι κυρίως site για κόμικς, όμως έχει αρκετά manga της Dark Horse διαθέσιμο (Berserk, Trigun, Hellsing στν περίπτωσή μας). Η αναλογία στα Trigun είναι περίπου ~6€ ο τόμος ενώ στα πιο ακριβά Berserk/Hellsing είναι ~7.5€. Και το καλύτερο, ΔΕΝ πληρώνεις μεταφορικά. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Συν του ότι επειδή είναι στην Αγγλία, δεν παίρνει πάνω από μια εβδομάδα να σου σταλούν.

Αντιλαμβάνεστε πως με τα ίδια λεφτά παίρνω τα διπλάσια manga, απ' ό,τι αν τα έπαιρνα από καταστήματα της Ελλάδας. Γι' αυτό προπληρωμένη και ξερό ψωμί.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Phantom Duck στις Κυρ Ιαν 06, 2008 6:10 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 09 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 344
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 6:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
......μπορεις να πεις λιγο την υποθεση του blame,kgot?




AniDB.net έγραψε:
(description from AnimeNfo:)
The story takes place in a city where it`s said that has thousands of levels.

In a shutdown area, thousands of levels overlap each other, you couldn`t tell the sky from the ground and you couldn`t tell which way is up or which way is down. Maybe the original purpose of this story is to unravel the mysteries bound in this time and world. For the humans who found this vast rare multi-level city, the mysterious main character "Kirii" wanders to search for the "Net Terminal Genes" that were not infected. Kirii`s burden and his search for the "Net Terminal Genes" is a goal like no other and is very much the mystery of this story. Log1~Log6 contains the story of Cibo that wasn`t done in the original works. The Cibo who strayed away with Kirii and wanders about. A disc thrown away in the rubble. Cibo starts downloading. Just who`s "Memory" will he end up with?

PS: These clips are meant as a bonus to the Manga, and should only be taken as such. Do NOT expect any plot in these. They are merely animated (short) scenes from the Manga.
(from Weresmilodon on Rizon)


Υπάρχουν και 6 ολιγόλεπτες OVA που απλά περιέχουν κάποιες σκηνές χωρίς να δείχνουν κάποιο μέρος της πλοκής. Είναι αρκετά sci-fi anime-manga και αν δεν σου αρέσει και πολύ το είδος καλύτερα να μην καταπιαστείς με το εν λόγω.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 6:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι δεν θα κοπιασω...ξερεις,ψιλοβαριεμαι τα past-apocalyptic....οσο για το hellsing οταν μιλαω για τραγικη κατασταση εννοω παντα στην Ελλαδα....καλο αυτο το site(booookmark)


oi phantom duck ολα ξεκινησαν απο τη βιλα των ροδων ετσι......??τι θυμαμαι...ημουν φανατικος του αλμανακο και του κομιξ και του ντοναλντ μεχρι πριν 3-4 χρονια...ομορφα χρονια.....αθωα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 8:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom τα Kingdom Hearts που έχεις ποια είναι;
Επειδή έχω το Chain σε box και θέλω σιγά σιγά να αποκτήσω και τα υπόλοιπα... Whistling Whistling

Για τα μεταφορικά που λέγατε είναι όντως μόνο για Αμερική, κι εγώ σήμερα το είδα και στο justmanga.com.

Υγ. Αυτό το The Book Depository τα σπάει!! Thumb 2 Up
Άκου εκεί τζάμπα μεταφορικά worldwide! Όλε!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 06, 2008 8:26 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

νννναι...μολις τσεκαρα καλυτερα το site και ειδα τιμες,ε,εχω μεινει λιγακι κεφτες....phantom το εχεις χρησιμοποιησει?ειναι αξιοπιστο?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 12:13 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Madarb έγραψε:
Phantom τα Kingdom Hearts που έχεις ποια είναι;
Επειδή έχω το Chain σε box και θέλω σιγά σιγά να αποκτήσω και τα υπόλοιπα... Whistling Whistling


Εκτός από το Chain έχουν βγει 4 τόμοι Kindom Hearts (απλό) complete και 1 τόμος από KH: 2 (και αναμένουμε τους υπόλοιπους). Το KH1 είναι σαν τα δυτικά κόμικς και διαβάζεται από αριστερά προς τα δεξιά. Το KH:CoM μου άρεσε περισσότερο και σαν σχέδιο και επειδή κράτησαν το γιαπωνέζικο format.

Έχω τα KH και COM και σκέφτομαι να αγοράσω τον πρώτο τόμο ΚΗ2 που έχει βγει. Πάντως στο internet που το έχω δει λίγο, μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμός του Whistling

Παράθεση:
νννναι...μολις τσεκαρα καλυτερα το site και ειδα τιμες,ε,εχω μεινει λιγακι κεφτες....phantom το εχεις χρησιμοποιησει?ειναι αξιοπιστο?

Μία φορά που αγόρασα από εκεί δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Όπως και κανας-δυο γνωστοί μου, δεν είχαν παράπονο. Τώρα δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά για την φερεγγυότητά του, αλλά αν σε παρηγορεί θα συνεχίσω να αγοράζω από εκεί Razz

Πάντως το ξαναλέω, δεν έχει τόσα manga, όσο κόμικς.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 12:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:

Εκτός από το Chain έχουν βγει 4 τόμοι Kindom Hearts (απλό) complete και 1 τόμος από KH: 2 (και αναμένουμε τους υπόλοιπους). Το KH1 είναι σαν τα δυτικά κόμικς και διαβάζεται από αριστερά προς τα δεξιά. Το KH:CoM μου άρεσε περισσότερο και σαν σχέδιο και επειδή κράτησαν το γιαπωνέζικο format.


Βασικά το ΚΗ2 μάλλον θα είναι 4+ [το κόβω στους 4] και έχουν σίγουρα βγει οι 2 πρώτοι, τους είδα και σε μαγαζί! Τώρα για τον 3 νομίζω τον είδα online αλλά δεν παίρνω και όρκο! Razz
Το Chain θα το διαβάσω στο σύντομο μέλλον μια και το χω στα χέρια μου, το ΚΗ1 με ενδιαφέρει και όταν βγει με το καλό και το box του 2 θα έρθει κι αυτό.
Πάντως κωλολέει το μαγαζάκι που πρότεινες! Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 12:51 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως είχες δει τον γιαπωνέζικο τόμο ? Επειδή είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ο 2ος τόμος ΚΗ2. Και στο Amazon αναφέρει πως θα βγει στις 13 Μαίου

Επίσης κάτι πήρε το αυτί μου, πως στον 2ο τόμο ίσως να δούμε πληροφορίες που δεν είδαμε στο παιχνίδι Whistling

EDIT
Το ΑΝΝ αναφέρει πως το ΚΗ2 θα ολοκληρωθεί σε 5 τόμους. Μακάρι
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 15 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 751
Τοποθεσία: Solefald, Iceland





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 1:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι ο κανονικός πρέπει να ήτανε! Όπως και να χει επειδή με τη μνήμη μου δεν τα χω καλά, δεν επιμένω... big smile
Πάντως για τον 3ο καλά θυμόμουνα![επειδή το είδα σήμερα μόλις...]
Με το καλό να ολοκληρωθεί κι αυτός κι εδώ είμαστε.
Tokyopop έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 1:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπερδεμένη κατάσταση dizzy . Ναι, η Tokyopop έχει αναλάβει όλους τους Kingdom Hearts τίτλους.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 21 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 1
Τοποθεσία: Athina,Kalamata

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 4:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

egw exw 3 vol. apo gto the early years.ntaks eidika to prwto trelo gelio.exei dei kaneis to gto(anime)?leei tpt?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 2:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι θα με παρηγορουσε phantom γιατι μονο για το trigun τους ενδιαφερομαι.

Αυτη εδω ειναι η συλλογη μου...παρακαλω μην σχολιασετε το βατραχο....παρακαλω.....

http://inlinethumb25.webshots.com/39832/2116668090102613082S600x600Q85.jpg

http://inlinethumb62.webshots.com/41021/2635542730102613082S600x600Q85.jpg
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 4:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια ανοιξε ενα solaris στην γλυφαδα,αμέσως πήγα και αντικρισα παρα μα παρα πολλα Manga Twisted Evil αλλα το μονο που μου εκανε εντυπωση,δεν ηξερα το DRAGONBALL Z υπηρχε και σε Manga,φυσικα το αγόρασα Thumb 2 Up εχω επισης και 4 τευχη του One Piece Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0161 seconds with 5 queries