Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Πρόταση για Umi No Triton-Τρίτων ο γιός της θάλασσας Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 311
Τοποθεσία: Athens





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 02, 2007 3:35 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Licenced ήταν όπως και το plawres sanshiro και το candy candy.
Όμως τώρα έχουν περάσει τόσα πολλά χρόνια που τα συγκεκριμένα βρίσκονται στην αφάνεια και η εταιρίες που είχαν τα δικαιώματα φαίνεται να τα έχουν εγκαταλείψει, οπότε δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 02, 2007 4:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tidus έγραψε:
Licenced ήταν όπως και το plawres sanshiro και το candy candy.
Όμως τώρα έχουν περάσει τόσα πολλά χρόνια που τα συγκεκριμένα βρίσκονται στην αφάνεια και η εταιρίες που είχαν τα δικαιώματα φαίνεται να τα έχουν εγκαταλείψει, οπότε δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.


Anyway και εγώ δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει πρόβλημα με το συγκεκριμένο εφόσον είναι και παλαιότερο(1972) από τα 2 αυτά που ανέφερες.

Οπότε, υπάρχουν ενδιαφερόμενοι για να ξεκινήσει το project;

Μέχρι στιγμής το Team έχει ως εξής:

shiroikage = Μετάφραση/χρονισμοί
Tidus = Καραόκε
Elric = Στοιχειοθέτηση/credits
WildChild = Κωδικοποίηση


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Shiroikage στις Τετ Νοέ 07, 2007 1:26 am, 6 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 48


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 03, 2007 2:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρα πολύ καλή εικόνα Thumbs UP . Μπράβο σου για την προσπάθεια να το ξεκινήσεις big smile . Ελπίζω να μαζευτεί τελικά ομάδα και σύντομα να το απολαύσουμε Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2007 3:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ενδιαφέρομαι αν δεν έχεις κλείσει ομάδα. Βέβαια δε ξέρω τίποτα από αυτά .... Embarassed
Γενικότερα είμαι της άποψης να ξεθαφτούν λίγο τα παλιά άνιμε και να τα ξανα απολαύσουμε ολοκληρωμένα.
Υπάρχουν στο νετ καθόλου επεισόδια στα ελληνικά?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: Warwickshire...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 25, 2007 10:22 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για μετάφραση είμαι και εγώ μέσα....αν δεν έχει κλείσει η ομάδα let me know.. big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 16
Τοποθεσία: The other side of the gate

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 28, 2007 2:26 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, με συνοπτικές διαδικασίες (τα ΕΛΤΑ μας την είπανε στην αποστολή των raws) πήρα στα χέρια μου τα dvds του shiroi οπότε μόλις συντονιστεί το team και πάρουμε πράσινο φως από τους ηθύνοντες της ac μπορούμε να μπούμε σε μία σειρά! (Κατάρα, και μόλις ξεκίνησα να κατεβάζω το unreal tournament 3... Razz)
_________________
life is flair
a brittle dress we wear
a fleeting sigh
but though pointless it may seem...
live as death were but a dream

Daniel Gildenlow - Leaving Entropia
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 18 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 36
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 28, 2007 11:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν χρειαστείτε κι άλλο άτομο για μετάφραση ή διόρθωση μετάφρασης let me know! Wink
_________________
~ ~

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 1


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 14, 2008 10:32 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά...μηπως μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να βρω τα επεισοδια???Thanks!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 3:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτη μου δημοσίευση στο φόρουμ της AC....
Ίσως κάποιοι με ξέρετε ως Raziel από την anime-greek και animearth...
Χθες έτυχε να συζητάω με τον Nick7LF(δεν ξέρω αν έχει διατηρήσει το ίδιο όνομα εδώ) με αυτά και με εκείνα του μίλησα και για το Τρίτων στο οποίο τυχαίνει να έχω κάνει τα πρώτα δυο επεισόδια....
Επειδή όμως το project είναι αρκετά απαιτητηκό και δεν είναι εύκολο για ένα άτομο θα ήθελα να το συνεχίσουμε μαζί....
Μπορείτε να δείτε τη δουλειά μου σε αυτό το thread στην anime-greek....
http://www.anime-greek.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=2561
Πολύ σημαντικό είναι το γεγονός πως με τη βοήθεια του Raiden(από anime-greek)
βρήκα και τα αυθεντικά dvds από το Τρίτων και η ποιότητα τους είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητική....
Τα παραθέτω από κάτω...
Είναι σε μορφή torrent...
Disc 1
Disc 2
Disc 3
Disc 4
Disc 5
Movie Disc

Edit:Επίσης δεν είναι Τρίτων ο γιός της θάλασσας αλλά Τρίτων ο ήρωας της θάλασσας....xD
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 06, 2010 1:30 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει περάσει σχεδόν μια βδομάδα απο τότε που πόσταρα τα παραπάνω....
Αν κάποιος ξέρει για τα παιδιά που είχαν δηλώσει ότι θέλουν να ασχοληθούν με το project θα τον παρακαλούσα να τα ειδοποιήσει....
Ακόμη αν κάποιος θέλει να βοηθήσει επίσης ας μου στείλει ένα μήνυμα ή ας ποστάρει στο thread....
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάι 2010
Δημοσιεύσεις: 558
Τοποθεσία: Memoria

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2010 8:57 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά ρε παιδιά,μην σπρώχνεστε.....
Όλοι θα βοηθήσετε....
_________________
Don't you feel the rush...??

Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 23 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 795
Τοποθεσία: Πλωτή Πολιτεία







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2010 9:19 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Razi3L, χρόνια πολλά και καλές γιορτές και σε σένα.

Για να μην έχει απαντήσει κανείς, σημαίνει ότι είτε δεν υπάρχει ενδιαφέρον από το team (μπορεί να μην το έχουν δει, μπορεί χίλια-δυο..., ανθρώπινο είναι), είτε δεν υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος για να ασχοληθούμε (προσωπική ζωή, σχολές, δουλειά κλπ).

Όπως βλέπεις και μόνος σου, η ομάδα μας έχει καταπιαστεί ήδη με πολλά projects. Οπότε, είναι λίγο δύσκολο να πιάσουμε κι άλλα.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα, είναι το Anime Sanjushi, που μάλιστα το έχουν προτείνει και αρκετά παιδιά. Ενώ υπάρχει η θέληση, η όρεξη, η πηγή (dvd) δεν υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος.
_________________
- Διαβάστε τους Κανόνες του Forum.
- Μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας.
- Για πληροφορίες των projects, πηγαίνετε στο Project Info.
- Για τα releases, επισκεφθείτε τον Tracker - Downloads.



アニメ日食
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2010 7:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Razi3L... Τι πιστεύεις ότι είναι η Animeclipse; Κάποιο μηχάνημα που εκτελεί εντολές από τα post του forum;;; Κάποιο διαστημικό ρομπότ; Για εσένα λοιπόν και για όποιον άλλο το πιστεύει αυτό ανακοινώνω επίσημα ότι είμαστε απλοί άνθρωποι και μάλιστα λίγοι για τον πολύ μεγάλο αριθμό project που έχουμε αναλάβει... Μαθητές, φοιτητές, εργαζόμενοι, οικογενειάρχες και πολλές φορές κάποιοι από εμάς συνδυάζουν αυτές τις ιδιότητες... Αυτό σημαίνει προσωπική ζωή όπως κάθε άλλος άνθρωπος και όχι όλη μέρα κάψιμο μπροστά σε έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή... Αυτό που κάνουμε για όλους εσάς όχι απλά τσάμπα, αλλά και με λεφτά από την τσέπη κάποιων μελών της ομάδας είναι το χόμπι μας... Το κάνουμε με μεγάλη χαρά... ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ζητάμε τίποτα σε αντάλλαγμα... Ένα ευχαριστώ και μια κριτική καλή ή κακή μας αρκεί και μας περισεύει... Αλλά το άλλο άκρο, δηλαδή η ειρωνεία και το υφάκι είναι κάτι το οποίο είναι επιοικώς απαράδεκτο...

Όπως είπε και ο φίλος μου ο Νίκος προφανώς δεν υπάρχει ενδιαφέρον από κανένα μέλος της ομάδας γι'αυτό το anime... Άσε που έχουν περάσει και πάνω από 3 χρόνια από την τελευταία φορά που συζητήθηκε... Γι'αυτό άλλωστε και κανένας δεν έχει απαντήσει...Δεν ξέρω αν και τι γνωρίζεις από fansubbing... Η δουλειά λοιπόν για να βγει ένα τέτοιο anime με την ποιότητα της Animeclipse είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ... Δες πως καθυστερούν το Robin Hood no Daibouken ή το UFO Robo Grendizer; Είναι βλαμμένα τα μέλη των ομάδων; Μήπως είναi κοπρόσκυλα; (είμαι κι εγώ στο Robin για να μην παρεξηγηθώ δλδ)... Σε πληροφορώ πως όχι είναι όλοι τους ικανοί,δουλευταράδες και με όρεξη... Πολυ απλά οι δυσκολίες αυτών των projects σε συνδυασμό με την προσωπική ζωή των μελών καθυστούν τα πράγματα πολύ δύσκολα... Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις ότι θα σπεύσουν όλα τα μέλη της Animeclipse να ανοίγουν συνέχεια καινούργια projects χωρίς μάλιστα να τους ενδιαφέρουν; Ή μήπως πιστεύεις ότι με την ειρωνεία θα πείσεις κάποιον να ασχοληθεί; Σε διαβεβαιώ ότι θα συμβεί ακριβώς το αντίθετο... Αυτά γενικότερα από εμένα.

Απλώς να σου πω ότι αυτά δεν τα λέω ούτε με επιθετικότητα ούτε με ειρωνεία... Απλώς κάποιες φορές πρέπει να μιλάμε κι εμείς γιατί οι περισσότεροι φαίνεται να μην καταλαβαίνουν τι συμβαίνει και το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να ζητάνε... Για να διαπιστώσεις ότι αυτά που σου λέω είναι αληθινά σε καλώ να ξεκινήσεις εσύ με το project να δεις πως είναι... Και αν σου φανεί εύκολο εγώ πάω πάσο...

Καλές Γιορτές σου εύχομαι! Wink
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Deykalionas17 στις Τετ Δεκ 29, 2010 1:08 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2010 9:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:


Όπως είπε και ο φίλος μου ο Νίκος προφανώς δεν υπάρχει ενδιαφέρον από κανένα μέλος της ομάδας γι'αυτό το anime... Άσε που έχουν περάσει και πάνω από 3 χρόνια από την τελευταία φορά που συζητήθηκε... Γι'αυτό άλλωστε και κανένας δεν έχει απαντήσει...Δεν ξέρω αν και τι γνωρίζεις από fansubbing... Η δουλειά λοιπόν για να βγει ένα τέτοιο anime με την ποιότητα της Animeclipse είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ... Δες πως καθυστερούν το Robin Hood no Daibouken ή το UFO Robo Grendizer; Είναι βλαμμένα τα μέλη των ομάδων; Μήπως είναi κοπρόσκυλα; (είμαι κι εγώ στο Robin για να μην παρεξηγηθώ δλδ)... Σε πληροφορώ πως όχι είναι όλοι τους ικανοί,δουλευταράδες και με όρεξη... Πολυ απλά οι δυσκολίες αυτών των projects σε συνδυασμό με την προσωπική ζωή των μελών καθυστούν τα πράγματα πολύ δύσκολα... Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις ότι θα σπεύσουν όλα τα μέλη της Animeclipse να ανοίγουν συνέχεια καινούργια projects χωρίς μάλιστα να τους ενδιαφέρουν; Ή μήπως πιστεύεις ότι με την ειρωνεία θα πείσεις κάποιον να ασχοληθεί; Σε διαβεβαιώ ότι θα συμβεί ακριβώς το αντίθετο... Αυτά γενικότερα από εμένα.


Καλές Γιορτές σου εύχομαι! Wink





_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Μάι 2008
Δημοσιεύσεις: 497
Τοποθεσία: R'lin K'ren A'a





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 28, 2010 10:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:






εγώ να το πω πιο απλά.
θα κάνουμε ό,τι μας αρέσει, και αν τυχαίνει να συμπέφτουν οι προτιμήσεις μας, τόσο καλύτερα για εσάς.
για να το κάνουμε με μεράκι και όχι σαν καταναγκαστικό έργο.
και στον ελεύθερο χρόνο μας γιατί κάπως πρέπει να βγάλουμε το ψωμί μας.

οι ειρωνίες, διασκεδαστικές. τζάμπα κόπος όμως.
_________________
My MAL List
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01233 seconds with 5 queries