Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note

[AC] Death Note Releases (εμπεριεχονται Spoilers) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 55, 56, 57  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 13, 2007 8:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
Και τελικά ποιο είναι το ζητούμενο; Το όμορφο σχέδιο/animation ή το στόρυ;


για μένα όλα παίζουν ρόλο.. έχω δεί ωστόσο και anime μόνο και μόνο για το σχέδιο όπως και έχω δεί anime μόνο και μόνο για το Story Embarassed
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 25


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 17, 2007 5:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια δεν πιστευω να αργησει το project τωρα που πηγε φανταρος ο xHATEBREEDx γιατι δε λεω εγω τα κατεχω τα αγγλικανεζικα αλλα η οικογενεια οχι και πολλα αντε τωρα που τους εχω κανει φανατικους στη βραση κολλαει το σιδερο
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 311
Τοποθεσία: Athens





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 18, 2007 2:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε παιδιά, πάμε γερά για τα επόμενα, το μόνο που μου τη δίνει όπως είπαν και πιο πάνω τα παιδιά είναι το σχέδιο.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επέλεξαν να το χαλάσουν.
Anyway πάμε δυνατά για το 17!!!!!
Αν κάποτε χρειαστείτε βοήθεια σε θέμα μετάφρασης, μην διστάσετε να με ειδοποιήσετε.
Αυτά... Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 20, 2007 1:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν έχοντας δει το 17 από τα δικά μας παιδιά της animeclipse έχω να πω ότι...
δεν ξέρω τι να σκεφτώ για αυτό το επεισόδιο. Μου άφησε ένα συναίσθημα ότι έπεσε πολύ στην ποιότητα σεναρίου και animation.
Αλλά δεν βιάζομαι να κρίνω γιατί η υπόθεση περιπλέχτηκε πολύ και δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι τα τελικά σχέδια του Kira και του L. Οπότε μπορεί να μας αποζημιώσει αργότερα γιατί δεν πιστεύω ότι αυτή η σειρά με το καταπληκτικό ως τώρα σενάριο και την πολύ καλή ατμόσφαιρα μπορεί να ξεπέσει για πολύ ακόμα!
_________________
My AMV

''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.''
Το Σιλμαρίλλιον
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 21, 2007 12:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε παιδια, τωρα σοβρα, μην βγαζετε συμπερασματα απο ενα ασχημο αντικειμενικα επεισοδιο. Να μαστε ολοι σιγουροι οτι θα μας αποζημιωσει Wink

Να ενημερωσω πως μολις ελαβα την μεταφραση του 18 απο τον απιστευτο για αλλη μια φορα sugata (πες μας τι πινεις εσυ και δεν μας δινεις Razz ) οποτε αυριο θα εχει ανεβει στον tracker Thumbs UP
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 135
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 21, 2007 10:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε μην μασάτε!!! Τα χει κανονίσει όλα ο L!!! Θα ξαναβρεί την δόξα της η σειρά!!!

Υ.Γ. Πολλά gags δεν είχε το 17 ρε παιδιά? Πρώτη φορά νομίζω...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 21 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 369
Τοποθεσία: Karlshamn






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 22, 2007 10:05 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει βρε παιδιά δεν ήταν και όλο το επεισόδιο χάλια! Anyway όλοι χρειάζονται μια ανάπαυλα. Και αρκετά πράγματα στα οποία δε δόθηκε πολύ σημασία, θα βοηθήσουν αργότερα στην εξέλιξη της ιστορίας. Έχω διαβάσει το manga και ως τώρα τα παλικάρια το σέβονται. Θα ικανοποιηθείτε με τη συνέχεια... trust me Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 23, 2007 10:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελπίζω να είναι το λεγόμενο calm before the storm τα τελευταια επεισόδια. Κάτι αρχισε να με χαλάει. Αν και γουσταρα το ξύλο. Βέβαια παντού υπάρχουν οι μικρές έως μεγάλες κοιλιές. Θα δείξει η συνέχεια. Μη μου πειτε δε θέλω να ξέρω. Θέλω να δω.

Και πάλι άλλη μια πολύ καλή έκδοση από animeclipse. Respekt
Χαίρομαι που δεν επαναπαύεστε. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 135
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 2:08 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο. Γίνεται να μου πει κάποιος τι έχει κάνει γίνεται
στα 17 και 18 με αυτήν την εταιρία (no spoilers please)?

Επίσης θέλω μια διευκρίνιση... Και ο Light και η Misa έχουν ξεχάσει
ότι είχαν τα Death Notes???
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: Σέρρες, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 2:24 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

*Kakashi-style* Yo!
Ah, λοιπόν... Ο Light παράτησε και τα 2 Death Notes κι έτσι, τόσο ο ίδιος όσο και η Misa, έχασαν κάθε ανάμνηση από τον καιρό που ήταν Kira. Τώρα το ένα Death Note είναι θαμμένο κάτω από το χώμα και το άλλο το έχει κάποιος άγνωστος, τον οποίο προσπαθούν να ανακαλύψουν ο L κι ο Light μαζί. Περιττό να πω ότι ο L τα έχει χάσει και δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα... HaHa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 5:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEGA SPOILER

u are not supposed to reveal this cind of things ρε συ
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 5:06 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kuso Kenshi έγραψε:
*Kakashi-style* Yo!
Ah, λοιπόν... Ο Light παράτησε και τα 2 Death Notes κι έτσι, τόσο ο ίδιος όσο και η Misa, έχασαν κάθε ανάμνηση από τον καιρό που ήταν Kira. Τώρα το ένα Death Note είναι θαμμένο κάτω από το χώμα και το άλλο το έχει κάποιος άγνωστος, τον οποίο προσπαθούν να ανακαλύψουν ο L κι ο Light μαζί. Περιττό να πω ότι ο L τα έχει χάσει και δεν ξέρει πού πάνε τα τέσσερα... HaHa


O L δεν έχει χάσει τίποτα.
Τα έχει καταλάβει όλα. Ακόμα και ότι κάτι παίχτηκε έτσι ώστε ο Light και η Misa να έχασαν την μνήμη τους. Απλά δεν μπορεί να βρει αποδείξεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 1330
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη










Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 10:16 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Erisabetsu, το γραφει και ο τιτλος του Thread (μπορει να περιεχει spoilers). Εξαλλου ο Kuso Kenshi δεν μιλησε για το manga, αλλα για οτι εχει γινει μεχρι στιγμης στο anime. Οποτε δεν συγκαταλεγεται σαν spoiler, δεδομενου των επεισοδιων.

Αν θυμασαι dimitrisasp, πριν απο 2 επεισοδια περιπου, ο Light ανεθεσε στην Rem να κανει κατι. Στο 17 λοιπον βλεπεις η Rem να το κανει αυτο, δηλαδη βρισκει εναν απληστο και κερδοσκοπο επιχειρηματια, που δεν εχει δισταγμο να σκοτωσει για το δικο του συμφερον. Αυτος ο καποιος ανηκει στην εταιρια Yotsuba και συγκεκριμενα στα 8 ηγετικα στελεχη της, οπως βλεπεις στο τελος του 17 και στο 18.

Σχετικα με την απωλεια μνημης περι των Death Note. Οταν ζητας απο τον Shinigami σου την απαρνηση του Death Note, τοτε ξεχνας οτιδηποτε εχει να κανει με αυτα (Shinigami, Death Note).
Ναι και οι δυο εχουν ξεχασει τα παντα περι Death Note-Shinigami, στην Misa με την θεληση της Rem, και στον Light με την δικια του θεληση ("τετοια αξιοπρεπεια....την απαρνιεμαι")

Αντε περιμενω πως και πως να ρθει το καλοκαιρι, να δοκιμασω και γω τηνν λιχουδια που ετρωγε ο L: πεπονι με ζαμπον , μιαμ μιαμ
Razz
_________________
Διαβάστε τους Κανόνες του Forum
Διαβάστε το Playback FAQ
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 20 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 12
Τοποθεσία: London, UK

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 3:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά το 18 ήταν μάπα το καρπούζι. Δεν λέω, το Death Note είναι φοβερό anime αλλά το 18ο επεισόδιο ήταν βαρετό και χωρίς ουσία κατά τη γνώμη μου. Εντάξει, ίσως δικαιολογημένα να κάνει μια μικρή «κοιλιά» μετά από τόσα επεισόδια. Απλά τώρα που δεν υπάρχει Kira το anime φαίνεται να έχει χάσει κάτι από την ατόφια εξυπνάδα του στο σενάριο. Άντε να δούμε τι θα γίνει...
_________________
Getter's flash high in the sky...
Getter, Getter, Getter Robot!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 135
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 24, 2007 5:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις παίδες! Με καλύψατε πλήρως! Respekt

Υ.Γ. @ Κuso Kenshi
Κορυφαία υπογραφή... Ακόμα γελάω... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Death Note Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 55, 56, 57  Επόμενη
Σελίδα 16 από 57

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01746 seconds with 5 queries