Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Emo και anime... Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1242
Τοποθεσία: Πουθενά



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 3:08 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mpakatsias έγραψε:
Γνώμη μου: η ιδεολογία των ΕΜΟ (καταθλιψη,αντίδραση κλπ) έρχεται σε τεράστια αντίφαση με τον ρουχισμό μιας και πρέπει να σκάνε πολλά λεφτά για να γινονται ετσι...


>>Η αδερφή μου έχει αγοράσει ένα φούτερ που λέει "Carhart" (whatever) πάνω και έχει σκάσει 90 ευρά. Για ένα trendy μπουφάν Barbour (που είναι και φτιαγμένο από δέρμα φώκιας!!!!!) έχει πληρώσει 300 έουρος. Γενικά όλο αγοράζει.
Η μαμά μας τραβάει τα μαλλιά της...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TOS
Μωρό


Ένταξη: 08 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 41


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 4:09 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείται φυσικά οτι για να είσαι "trendy à la emo" πρέπει να είσαι και ματσωμένος...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 51
Τοποθεσία: Salonika-Samos

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 5:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά απ' ότι έχω καταλάβει emo είναι τα συναισθηματικά trendakia έτσι?
Που χωρίς φυσικά τα λεφτά του μπαμπά δεν θα μπορούσαν να είναι emo...
Το λέω αυτό γιατί δεν θα μπορούσαν να πιάσουν δουλειά(not in the mood)θα προτιμούσαν ίσως να βαρέσουν κανένα χαστούκι για την πολυπόθητη απόκτηση μελανιάς..(το ένα παιδάκι να βαράει εναλλαξ το άλλο).
Η ομαδική τους ταυτοποίηση έτσι περνάει σε άλλο βαθμό..
Παιδιά κι εμείς περάσαμε περίεργες φάσεις αλλά ευτυχώς τουλ. προσωπικά δεν έκατσα ποτέ στον καθρέπτη 80' να στρώσω φράντζα..
ΆΑΑ μιας και το θυμήθηκα οι μελαγχολικοί και καταθλιπτικοί τύποι νοιάζονται πώς θα βγούν έξω???Όταν είχα περάσει μια φάση κατάθλιψης(ίσως υπερβολικός ο όρος)πήγαινα σχολείο και με το πάνω μέρος της πυτζάμας μου...
ΞΕΚΟΛΑΤΕ τα συναισθήματα δεν είναι μόδα είναι ανθρώπινη έκφραση και δεν είσαι emo αν απλά είσαι συναισθηματικός πρέπει να έχεις και ένα μικρό ψυχολογικό,μια κρίση ταυτότητας και μια ανάγκη ένταξης σε κάποιο κοινωνικό σύνολο...που γι' αυτό κατ'εμέ δεν φταίτε εσείς άλλα ο μπαμπάς και η μαμά που αντι να αφιερώνουν ποιοτικό χρόνο στα παιδιά τους διοργανώνουν gala και ξεπληρώνουν τις υποχρεώσεις τους σαν γονείς με κάποιο παραφουσκωμένο χαρτζιλίκι...
Αυτά...
σκοπός μου δεν είναι να στενοχωρήσω κανέναν, είναι προσωπικές μου απόψεις και όσοι πάσχουν από την παραπάνω βλακεία ας σκεφτούν λίγο πριν αντιδράσουν...(κι εμένα μου αρέσει ο Tim Burton και το συναίσθημα που δημιουργεί η θλίψη και η απώλεια,είμαι emo?)
Και μην βγεί κανένας να μου πει '' τι λές ρε μεγάλε εγώ είμαι ένας φτωχός(πλην τίμιος) emo'' γιατί δεν υπάρχει αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι αντι να στρώνεις φράντζα θα είχες άλλα πιο σημαντικά πράγματα να σκεφτείς.
_________________
I am the key to the lock in your house..That keeps your toys in the basement
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 315


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 8:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

_Sophia!!!_ έγραψε:
mpakatsias έγραψε:
Γνώμη μου: η ιδεολογία των ΕΜΟ (καταθλιψη,αντίδραση κλπ) έρχεται σε τεράστια αντίφαση με τον ρουχισμό μιας και πρέπει να σκάνε πολλά λεφτά για να γινονται ετσι...


>>Για ένα trendy μπουφάν Barbour (που είναι και φτιαγμένο από δέρμα φώκιας!!!!!) έχει πληρώσει 300 έουρος. Γενικά όλο αγοράζει.
Η μαμά μας τραβάει τα μαλλιά της...


quote στο quote ανακαλύπτουμε οτι τα ΕΜΟ δεν εχουν ουτε περιβαλλοντικη ευαισθησία. . Ακου δερμα φωκιας
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 286
Τοποθεσία: Thessaloniki




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 12:39 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κακομαθήμενα βλαμένα είναι
όπως όλοι οι έφηβοι.
θα στρώσουν.
το κακό είναι οτι τα βλαμένα επαναφέρουν το λουκ του Στάθη Ψάλτη
σε λίγο θα ντύνονται οπως στην δυναστεία.
Τα ίδια λέγανε και κάποιοι άλλοι για εμάς.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 1:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνω κάτω συμφωνώ με αυτά που γράψατε.
Αλλά αυτός που είναι πολύ κυνικός και είπε την ωμή αλήθεια
είναι ο

Με κάλυψε πλήρως.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 1:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 στα νιάτα με TOOL.
Μ-Richmoore Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 13 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 69
Τοποθεσία: Ar(u)gyroupoli

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 4:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 στους Cougar και Ulver!! Respekt

Πόσες σελίδες από Death Note χρειαζόμαστε για να απαλλαχθεί ο κόσμος από δαύτους?? Twisted Evil

"The emo whose hair is drawn on this note shall die." HaHa
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 14 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 194
Τοποθεσία: Στους δρόμους


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 9:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ααα ρε Ulver πόσο δίκιο έχεις... έχει βγει το κάθε μαλακιστήρι να μου το παίξει ότι την έχει δει και καλα κάπως και πως έτσι είναι η ζωή μαύρη καιάραχνη... είμαι 27 και προσπαθούν να μου μιλήσουν για δυσκολίες τα 14χρονα και τα 16χρονα στα οποία κάνω μάθημα τα οποία παρεπιπτώντως φοράν ρούχα και αξεσουάρ πολλάκις πιο ακριβά από όλη μου την γκαρνταρόμπα...

υπήρξα και γω ροκάς και μεταλλάς και έχω φάει και ξύλλο από τους "όμοιους μου γιατί στην αρχή το έπαιζα ενώ δεν ήμουν... "τι!!! δε ξέρεις πόσους δίσκους έχουν οι Iron Maiden και το παίζεισ και μεταλλάς;;;;"... και δώστου σφαλιάρα Crying or Very sad Crying or Very sad αλλά εξακολουθώ να είμαι ροκας-μεταλλάς και αυτό θα κάνω πιθανόν μέχρι να πεθάνω... ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!! και γιατί δε θα δώσω σε κανέναν να καταλάβει τι είμαι από το ντύσιμό μου... γιατί για να καταλάβει πρέπει να με γνωρίσει πρώτα!!! γιατί ΕΓΩ είμαι αυτός που ξεχωρίζει και όχι το γ!#@!#@!ο το ντύσιμό μου!!!

οι emo θέλουν να αυτοπροβληθούν ναι... αλλά όπως είναι σήμερα τα πράγματα δεν έχουν κάτι να πουν... όταν εγώ έπινα (και πίνω ακόμη) νερό στο άκουσμα του Working class hero του Bob Dylan (remake σήμερα από Green day) ή στο Wind of change των Scorpions είχα ένα λόγω που μου σηκωνόταν η τρίχα... τότε δεν ήταν θέμα αυτοπροβολής.. ήταν θέμα του γουστάρω αυτό που ακούω και που είμαι... και ναι ρε γαμώτο θα το γουστάρω μέχρι να μπω κάτω από το χώμα!!! και κυκλοφορώ με το ΣΑΚΑΚΙ μου (γιατί έτσι αρμόζει σε καθηγητή), και θα πάω και στα μπουζούκια (γιατί έτσι ταιριάζει σε μια γιορτή ή σε μια έξοδο) και θα πάω και για καφέ σε treandy μαγαζιά (και ας μη τα πολυγουστάρω - γιατί αλλού δεν έχει πολύ κόσμο) αλλά όταν θα ακούσω ροκιά σε ένα μαγαζί θα χαθώ... θα κλείσω τα μάτια και θα τραγουδώ... γιατί έτσι μου αρέσει... και θα στείλω και κάνα σφηνάκι στο Dj... και αμα λάχει θα τα γράψω και όλα (και ντύσιμο και καθηγητηλίκη και ότι να ναι) και όλους γιατί έτσι θα αισθανθώ εκείνη την ώρα... και αν θα με ρίξει η μουσική θα πάω κάπου μόνος... γιατί δε θέλω να δείχνω τη θλίψη μου... πόσο μάλλον να την προβάλω όπως οι emo...

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΑ@#$$%ΕΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ...
ΜΠΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ
Whistling Whistling Whistling
_________________

Ωωωω... με φωνάζουνε τρελό,
γιατί πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Γαμώ το διδακτορικό
Πίνω μπάφους και παίζω Pro.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 21 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 51
Τοποθεσία: Salonika-Samos

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 9:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέχασα να γράψω και κάτι ακόμα που είπε ένας καλός φίλος για το θέμα προς όλους τους ντεμέκ ψαγμενο-καταθλιπτικούς...

'' Α ρε Καρλόβασι που σας χρειάζεται!!!!!! ''

Όσοι ξέρουν γι'αυτό το μέρος που κατηγορώ(αλλά συνάμα αγαπάω γιατί έχει μπεί στο πετσί μου) θα καταλάβουν πλήρως..
_________________
I am the key to the lock in your house..That keeps your toys in the basement
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 07, 2007 10:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω τι παίζει με τους emo/imo/trendy/whatever αλλά η παρακάτω φράση με εκφράζει απόλυτα
ManiacGr έγραψε:
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΑ@#$$%ΕΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ


Γενικά σταματήστε να βλέπετε τηλεόραση, μακράν η πιο άχρηστη συσκευή του σπιτιού Whistling

Ίσως να ακούγεται off-topic, όμως αν δεν βλέπει κανένας τις εν λόγω "κουλτουριάρικες" (Laughing) εκπομπές, δεν νομίζω να ξαναπροβληθούν, τουλάχιστον με αυτόν τον τρόπο.
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν είδατε το Κουτί της Πανδώρας με τίτλο ''οι φυλές των νέων''
την περασμένη Τρίτη,αλλά εκεί αναφέρθηκαν οτι τα άνιμε κατα ένα μέρος και
κατά ένα δεύτερο μέρος η παγκοσμιοποίηση,επηρρεάζουν τους νέους οδηγώντας στην τάση των emo,trendy και άλλων...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελα μωρε ολο ψαχνουν να τα ριξουν καπου τα ανιμε οι γονεις κλπ ολα αυτα ειναι βλακειες κανενα προβλημα δεν εχουν αυτα τα παιδια απλα ειναι κακομαθημενα και θελουν την προσοχη τον αλλον τελος.Αμα ηταν εμο θα καθοντουσαν σπιτια τους δεν θα μιλαγανε και βασικα δεν θα φτιαχνανε τα μαλλια τους 1231 ωρες την ημερα Thumb Down Αυτα δεν εχουν ψυχολογικα προβληματα ναρκισισμο εχουν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 09 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 837




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τους έμουλες ένα έχω να πω... αφήστε τους να δύσουν και αυτούς με την ησυχία τους.
Τώρα όσο για την TV θα συμφωνήσω με τον Phantom και θα προσθέσω ένα "δείτε κάνα prison break στο pc, κάνει καλό!!"
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 21, 2007 11:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ και με τους δυό σας παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01174 seconds with 5 queries