Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Ρωτήστε εδώ για anime που ψάχνετε Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 111, 112, 113  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Αιγαλεάρα!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 09, 2008 3:51 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν εκτός απροόπτου είναι το
M.A.S.K. oρίστε και ένα Link γαι έλεγχο:
http://www.youtube.com/watch?v=RQdgbs0IUDg

Βέβαια δεν είναι anime είναι Cartoon... αλλά καλό cartoon! Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 09, 2008 4:14 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θυμάμαι το MASK αλλά από την περιγραφή του φίλου δεν πήγε εκεί το μυαλό μου.
Θα τον ενημερώσω άμεσα.
Ευχαριστώ jimako Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: xanthi

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 12:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gpanos έγραψε:
Ένα φιλαράκι μου έστειλε το παρακάτω e-mail.
Μήπως μπορείτε να τον βοηθήσετε; (εγώ δεν κατάλαβα ποιο ψάχνει)


Παράθεση:
................
loipon, psaxno ena kinoumeno sxedio kai exo spasei to kefali mou, den mporo na to vro me tipota.
To evlepa mikros sto tv serres kai ta mona pragmata pou thimamai einai:
1) Itan 2 omades anthropon oi kaloi kai oi kakoi (prototypo...)
2) Oloi tous eixan oximata ta opoia metalsotan, gia paradeigma o arxigos ton kalon eixe ena kokkino sport autokinito to opoio anoigan oi portes tou orizontia pros ta pano kai petouse, kai o arxigos ton kakon eixe ena mple elikoptero to opoio mazeve tou elikes kai ginotan aeroplano
3) H omada ton kalon den itan standard. O arxigos ton kalon eixe ena ipologisti o opoios analoga me tin fisi tis apostolis dialege tous katalilous praktores oi opoioi eixan ta katallila oximata. Oloi oi kaloi itan praktores didali kanonika ekanan alli douleia kai opote xreiazotan etrexan gia tin ypiresia...
4) O arxigos ton kalon eixe ena paidi agori
5) Ta gegonota diadramatizontan stin gi

Den thimamai kati allo!

An xereis kati se parakalo voithise me giati den tin palevo mou kolise tora sto mialo kai goustaro na to xanado...

Thank you a lot!


Ζητώ συγγνώμη που είναι στα greeklish.


Το M.A.S.K.S. λεει.

Edit:Meta eida ta alla post Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 04 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 925
Τοποθεσία: Inside a frozen thunderfield




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 1:12 am
Τίτλος: Re: ερώτηση.
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

constantinet έγραψε:
hi! sorry αν δεν έπρεπε να ρωτήσω εδώ γι' αυτό αλλά ελπίζω να μην κάνω λάθος.
απλά θυμήθηκα ότι όταν ήμουν μικρός έβλεπα μία παιδική σειρά, με μικρά αυτοτελή επεισόδια, που το καθένα από αυτά ήταν μιά ιστοριούλα που περνούσε ηθικά μηνύματα ή για να το θέσω αλλιώς ήταν σαν να διηγούταν κάποιος με τη βοήθεια εικόνων διάφορες παροιμίες Embarassed δεν ξέρω τι άλλο να πώ για να γίνω ποιο κατατοπιστικός αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. πάντως είχε να κάνει με ιστοριούλες που μαθαίναμε και στο δημοτικό, όπως πχ. με τον μύδα κτλ. Embarassed θα ήθελα πολύ πάντως να μάθω αν κάποιος άλλος κατάλαβε για ποιο ακριβώς μιλάω, και να γράψει και εκείνος τι θυμάται μπας και καταφέρουμε να βρούμε τίποτα Whistling

sorry αν σας κούρασα και χωρίς να σας έρχεται κάτι στο μυαλό Sorry


Το είδα από την πρώτη μέρα το Post σου αλλά σήμερα μέσα στο λεωφορείο σκέφτηκα το επεισόδιο που είπες με το Μίδα και μου ήρθε...Λοιπόν, η ίδια ομάδα που είχε κάνει τη Φρουτοπία,Του κουτιού τα παραμύθια,το κάπου κάπως κάποτε, είχε δημιουργήσει και αυτή τη σειρά που λες...Δύσκολο να τη βρεις μιας και δε θυμάσαι τον τίτλο (εγώ δεν τον έχω καν στο μυαλό μου.Απλά θυμάμαι ότι το έβλεπα)...Ίσως κάποιος αν του δώσεις τα στοιχεία αυτά να καταλάβει περισσότερα...Ελπίζω να έβαλα κάτι παραπάνω γι' αυτούς που θα προσπαθήσουν να θυμηθούν...Αν όχι συγγνώμη!

_________________
After all we are stardust...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 16


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 2:08 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GoneWithTheSin έγραψε:
Και εγω ψαχνω ενα anime αρκετα παλιο...Το μονο που μπορω να θυμηθω ειναι οτι καποια κοπελα φορουσε ενα στεμμα στο κεφαλι και της εδινε την δυνατοτητα να τηλεμεταφερθει.αν ξερει κανεις τπτ..


Φίλε GoneWithTheSin, αυτό που λές, ίσως είναι το Nayuta, ταινία του 1986. Δες εδώ για επιβεβαίωση http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4356
Το έψαχνα κι εγώ παλιότερα.Έψαξα λίγο τώρα να δώ αν υπάρχει torrent ακόμα, αλλά υπάρχει μόνο σε raw μορφή, χωρίς υπότιτλους και πάλι πιθανότατα δε λειτουργεί πια. Εγώ το είχα κατεβάσει παλιότερα, αλλά σε αυτή τη μορφή που σου είπα χωρίς υπότιτλους.Το ξαναείδα κιόλας σ'αυτή τη μορφή.Προφανώς δεν κατάλαβα πολλά πράγματα αλλά χάρηκα που το είδα ξανά.
Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο, αλλά οι εξωγήινοι ήταν πράσινοι όλοι με στέμμα κι έπαιρναν τη μορφή των ανθρώπων, τους οποίος τους έδειχνε τότε πράσινους και αυτούς. Το στέμμα της, η κοπέλα, το πήρε από ένα αγόρι με μακριά μαλ΄λιά που αν θυμάμαι καλά μετά ηγείται των εξωγήινων.
Γράψε μου να μου επιβεβαιώσεις αν όντως είναι αυτό που λέω.οκ;Και αν όντως είναι αυτό, αλλά δεν το βρείς να το κατεβάσεις, μπορώ να σου το στείλω.
Τα λέμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 2:39 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ψαχνω Getter Robo G & Getter Robo Go ξερει κανενας που μπορω να τα βρω? Τα εχει κανενας να μου τα γραψει?? Worthy

Ποιον πρεπει να σκοτωσω τελικα για να τα βρω αυτα τα ανιμε!! Dwarf Whip
Τα ψαχνω εδω και ενα μισι χρονο... θα βαλω τα κλαμματα στο τελος wall bang
Sad
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 25 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 10:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaDoW έγραψε:
Εγω ψαχνω Getter Robo G & Getter Robo Go ξερει κανενας που μπορω να τα βρω? Τα εχει κανενας να μου τα γραψει?? Worthy

Ποιον πρεπει να σκοτωσω τελικα για να τα βρω αυτα τα ανιμε!! Dwarf Whip
Τα ψαχνω εδω και ενα μισι χρονο... θα βαλω τα κλαμματα στο τελος wall bang
Sad


δυστυχως δεν βρισκονται με τιποτα,και μενα μονο αυτα μου λιπουνε για να συμπληρωσω την συλλογη αν και εχω καμια ντουζινα απο getter robot g
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 321
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 1:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς mitso.. Τι εννοεις εχει μια ντουζινα? α Shocked πο getter robo g? απο που τα κατεβασες? εγω εχω μεχρι το 9 Twisted Evil
_________________
X---Kage Bushin No Jutsu---X

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 25 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 71
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 4:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaDoW έγραψε:
Προς mitso.. Τι εννοεις εχει μια ντουζινα? α Shocked πο getter robo g? απο που τα κατεβασες? εγω εχω μεχρι το 9 Twisted Evil


βασικα δεν θυμαμαι απο που τα κατεβασα γιατι εχει κοντα 2 χρονια.και συγγεκριμενα τα πρωτα 13 επεισοδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 15 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 151
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 4:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει κανεις καποιο group που να εχει κανει sub το Neon Genesis Evangelion
εχω βρει μονο ενα αγγλικο dub και δεν θελω να το δω..
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 25 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 100
Τοποθεσία: Αιγαλεάρα!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 4:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λένε ότι το καλύτερο release για το NGE το έχουν κάνει οι zx (εγώ αυτό έχω)
Όμως δεν έχω δει και από άλλους για να σου πω αν όντως ισχύει...

@manime: Τι μου θύμησες τώρα ρε φίλε!!! Thumbs UP
Αυτό το anime το είχα δει πολύ μικρός θυμαμαι και είχα τρομάξει πολύ!
Μου φαίνεται ότι ήταν μεταγλωτισμένο τότε αλλά δεν είμαι σίγουρος...
Είχες δίκιο ότι το torrent του raw δεν ζει πια. Αν το έχεις ανέβασε το αν
μπορείς.
ΤΗΧ!! Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάι 10, 2008 11:45 pm
Τίτλος: Re: ερώτηση.
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Howl έγραψε:
constantinet έγραψε:
hi! sorry αν δεν έπρεπε να ρωτήσω εδώ γι' αυτό αλλά ελπίζω να μην κάνω λάθος.
απλά θυμήθηκα ότι όταν ήμουν μικρός έβλεπα μία παιδική σειρά, με μικρά αυτοτελή επεισόδια, που το καθένα από αυτά ήταν μιά ιστοριούλα που περνούσε ηθικά μηνύματα ή για να το θέσω αλλιώς ήταν σαν να διηγούταν κάποιος με τη βοήθεια εικόνων διάφορες παροιμίες Embarassed δεν ξέρω τι άλλο να πώ για να γίνω ποιο κατατοπιστικός αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι και πολλά. πάντως είχε να κάνει με ιστοριούλες που μαθαίναμε και στο δημοτικό, όπως πχ. με τον μύδα κτλ. Embarassed θα ήθελα πολύ πάντως να μάθω αν κάποιος άλλος κατάλαβε για ποιο ακριβώς μιλάω, και να γράψει και εκείνος τι θυμάται μπας και καταφέρουμε να βρούμε τίποτα Whistling

sorry αν σας κούρασα και χωρίς να σας έρχεται κάτι στο μυαλό Sorry


Το είδα από την πρώτη μέρα το Post σου αλλά σήμερα μέσα στο λεωφορείο σκέφτηκα το επεισόδιο που είπες με το Μίδα και μου ήρθε...Λοιπόν, η ίδια ομάδα που είχε κάνει τη Φρουτοπία,Του κουτιού τα παραμύθια,το κάπου κάπως κάποτε, είχε δημιουργήσει και αυτή τη σειρά που λες...Δύσκολο να τη βρεις μιας και δε θυμάσαι τον τίτλο (εγώ δεν τον έχω καν στο μυαλό μου.Απλά θυμάμαι ότι το έβλεπα)...Ίσως κάποιος αν του δώσεις τα στοιχεία αυτά να καταλάβει περισσότερα...Ελπίζω να έβαλα κάτι παραπάνω γι' αυτούς που θα προσπαθήσουν να θυμηθούν...Αν όχι συγγνώμη!


Ευχαριστώ φίλε! τι να πώ...?! μακάρι κάποιος άλλος να γνωρίζει περισσότερα και να μας βοηθήσει Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 16, 2008 10:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γειά σε όλους ..happy

ψάχνω ένα συγκεκριμένο anime/manga(δεν ξέρω ακριβώς τι ήταν) το οποίο παίχτηκε κατά καιρούς και σε κάποια κανάλια της ελληνικής TV..

Η Ιστορια έχει σχέση με ένα κοριτσάκι το οποίο είναι ερωτευμένο με ένα άγορί τις περιπέτειες της κτλ...κωμικοτραγικές καταστάσεις ακολουθούν happy

το χαρακτηριστικό είναι πως το κοριτσάκι έχει δύο ρομποτακια(ένα μπλέ και ένα ροζ τα διορθώνει/τα φτιάχνει κτλ..αυτά μιλάνε-πετάνε-εχουν και καρδούλες πάνω τους lol)

..ενώ το αγόρι έχει μηχανή (enduro) και γενικά έιναι τυπάς κτλ... Thumb 2 Up


μηπως καταλάβατε ποιο εννοώ? Embarassed Embarassed Embarassed ??
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 16, 2008 10:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γειά σε όλους ..happy

ψάχνω ένα συγκεκριμένο anime/manga(δεν ξέρω ακριβώς τι ήταν) το οποίο παίχτηκε κατά καιρούς και σε κάποια κανάλια της ελληνικής TV..

Η Ιστορια έχει σχέση με ένα κοριτσάκι το οποίο είναι ερωτευμένο με ένα άγορί τις περιπέτειες της κτλ...κωμικοτραγικές καταστάσεις ακολουθούν happy

το χαρακτηριστικό είναι πως το κοριτσάκι έχει δύο ρομποτακια(ένα μπλέ και ένα ροζ τα διορθώνει/τα φτιάχνει κτλ..αυτά μιλάνε-πετάνε-εχουν και καρδούλες πάνω τους lol)

..ενώ το αγόρι έχει μηχανή (enduro) και γενικά έιναι τυπάς κτλ... Thumb 2 Up


μηπως καταλάβατε ποιο εννοώ? Embarassed Embarassed Embarassed ??
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Patra-Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάι 16, 2008 12:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατα πάσα πιθανότητα εννοείς την Φραουλένια αν θυμάμαι καλά.Μη με ρωτήσεις Jap τίτλο ,δεν έχω ιδέα.
Όσο για το M.A.S.K δεν κυκλοφόρησαν πολλά επισόδια στην Ελλάδα,έχω μόλις 4 με ελληνικό Dub,τα υπόλοιπα στα Γερμανικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 111, 112, 113  Επόμενη
Σελίδα 74 από 113

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.08241 seconds with 5 queries