Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

Ρωτήστε εδώ για anime που ψάχνετε Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 111, 112, 113  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 10, 2006 8:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε, εντάξει δεν νομίζω να είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό (Λες να περιμένουν τα παιδιά να δουν κανένα KARAS με τέτοιο μέγεθος που θα έχει ??? Razz Razz )
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 10, 2006 11:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Re paidia ti katheste kai to suzhtate? Kante ena rip ton elliniko kai doste ton. Afiste twra subs kai alla tetoia. Einai dunaton na skeftomaste metafraseis otan exoume thne llinikh metaglwtish? Auta einai pontiaka pou akougontai edopera. Kai sugnwmh an kapoios einai pontiakhs katagwghs. Den exw tipote me tous pontious. Isa isa tous paw polu giati ki egw kritikos eimai kai kserw. Gi auto mhn xalate oti pianete sta xeria sas. Afiste ta opws einai. Oso pio aplo einai kati toso pio wraio. Opws ta diamantia. Mono ta koboune. Oute ta bafoun oute ta mperdeuoun me alla orikta.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 10, 2006 11:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε, εντάξει. Αν θέλει κάποιος να μην το δει στα Ελληνικά τι θα κάνει τότε Razz (Αν και υπάρχουν ήδη οι αγγλικοί υπότιτλοι αλλά λέμε τώρα Embarassed )
Αν και την ελληνική έκδοση την κατέστρεψαν. Γιατί η ταινία είχε εκπληκτικά μουσικά κομμάτια και στην Ελλάδα κάθε φορά που μιλούσε κάποιος, οποιαδήποτε μουσική υπόκρουση σταματούσε Evil or Very Mad RTFM

Αλλά για τις φωνές των ηθοποιών ούτε λόγος
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάι 11, 2006 10:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nai euxaristw polu. Den sumbainei se ola ta anime pou bgikan sta ellinika. Ena apo auta pou mou thn espage h ellinikh metaglwtish einai to Voltus V. Ekei eixane kanei thn metaglwtish ths metaglwtishs. Oles tis glwsses tis ebrophs eixe. Eixe kai o taro tetoia xalia metaglwtish? Den to thumamai paei kairos.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 6:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

The Unknown έγραψε:
Twra pou to les Kakashi nai. To thumamai. Wraio htane. Meta edeixne super mario. Sto kanali New nomizw ta epaize. Kai ena allo me podosfairo epaizan ekei sto New. Aksexastes meres big smile Pantos egw exw ena akomh pio palio. To do xronia diakopes me kati paidia pou nabagisan se ena nisi.



Και γω αυτό θυμάμαι το σκέτο 2 χρονια διακοπές με τα παιδιά στο νησί.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 6:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gkatzos έγραψε:
Δεν ξέρω αν λέω για το ίδιο αλλά θυμάμαι ένα παρόμοιο με ένα παιδάκι που είχε κάτι όπλα όπως ένα ακόντιο, φτερά στα πόδια για να πετάει , κάτι κρίκους και πολεμούσε τους δράκους των στοιχείων της φύσης.

Είχα βρει κάποτε τον τίτλο. Είναι μία ταινία (όχι σειρά), είναι κινέζικο και βασίζεται σε πολύ γνωστό κινέζικο μύθο.

Τα γραφικά του ήταν σαν κινέζικες τοιχογραφίες.

Τέσπα θα ψάξω να βρω τον τίτλο να δούμε αν λέμε για το ίδιο


Πρέπει να λες φιλαράκι τον μικρό Nayer ή κάπως έτσι που ο πατέρας του ήταν να τον θυσιάσει σε κάτι δράκους και επίσης είχε και ένα ελάφι μαζί του.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 7:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MIB έγραψε:
Λοιπον, καπου στην παιδικη μου ηλικια (καπου στο 1988) εβλεπα στην τηλεοραση (δεν θυμαμαι πιο καναλι) ενα μεγαλης διαρκειας καρτουν που δεν θυμαμαι τον τιτλο του... η περιγραφη του εχει ως εξης :

ηταν ενα παιδι (μεγαλο στην ηλικεια) το οποιο ακουγε καποιες φωνες, (απο εξωγηινους) , που τον οδηγησε σε μια παραλια, τις ιδιες φωνες ακουγε και μια αλλη κοπελα, και βρεθηκε και αυτη εκει (στην παραλια)
το μεγαλο παιδι το ακολουθησε και ο μικρος του αδερφος, ξαφνικα εκει που ηταν ολοι μαζι στην παραλια και αναροντιοντουσαν τι τους οδηγησε εκει ξεπροβαλε ενα τεραστιο φωτινο UFO!! και τους τηλεμετεφερε χιλιαδες εκατομυρια χρονια πριν, στην εποχη των δυνοσαυρων!!

αρχησε λοιπον μια περιπετια των παιδιων εκει επιβιωσης στον προτογωνο κοσμο των δυνοσαυρων!
απο τις αμυδρες μου μνημες , μπορω μονο να θυμιθω σκηνες.
μια σκηνη ειναι που ο μικρος της παρεας ειχε παρει σαν κατικειδιο εναν μικρο τρικερατο! Αργοτερα πεθανε (ο τρικερατος) προστατευοντας τους απο εναν τυρανοσαυρο!! τον τρικερατο τον ειχε ονομασει ΨΗ η ΨΟΥ .
προχορωντας ο χρονος εφτασε στον πρωτο ανθρωπο και την εποχη των παγετωνων, μεχρι σημερα, διχνοντας το που φτασαμε κοντα στην αυτοκαταστροφη μας!

οποιος μπορεσει να θυμιθει κατι ας μοιραστει τις αναμνησεις του μαζι μου ,
το καλυτερο θα ηταν να βρησκαμε εστω μια ακρη για καποιες φωτο εστω στο ιντερνετ



Στην εποχή των δεινοσαύρων ή αλλιώς Age of the great dinosaurs οπου το ψάχνω και γω
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 7:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

amyntas έγραψε:


Titlos?


Φιλαράκι πολύ παλιό και αυτό και διαβάζοντας το forum απο την αρχή ,για να θυμηθώ βάσει των Posts και να βοηθήσω αν γίνεται με τις όποιες γνώσεις και αναμνήσεις μου, ΄1 σελίδα πριν δω τη φώτο αυτή μου ήρθε στο μυαλό σαν εικόνες και μόνο, που και φαντάζεσαι την εκπληξή μου βλέποντάς το στην ακριβώς επόμενη.Αν λοιπόν σου απαντήσει κάποιος κανε ένα κόπο και στείλε μου πως λέγεται και αν υπάρχει περίπτωση να το βρώ πουθενά!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 7:54 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xdanger έγραψε:
psaxno ena anime pu ixa di mikros nomizo sto corfu channel (kerkiraiko kanali) thimame enan tipa pu nomizo bike ston ipologisti (i tileorasi) ke vgike se enan allo kosmo ke thimame mia skini pros to telos pu itan se ena skafos pu emiaze me ipovrixio ke to odigusan pano se mia aktina leizer opu tus pirovolane ke itan enas mavros pu thisiastike gia na tus sosi ke arxise na thimate ta pedika tu xronia, kati livadia thimame edixne
Sas to zografisa gia na to katalavete kalitera



psaxno titlo i download link


Δεν μπήκε στην τηλεόραση αλλά σε ένα Coin-up που έπαιζε ένα shoot em up και όταν ξύπνησε ήταν μέσα στο διαστημόπλοιο του παιχνιδιού.Ο μαύρος που λες ήταν με κάτι σαν buggy.Παρόλα αυτα δεν θυμάμαι ούτε και αυτό τον τίτλο αλλά μπορεί οι πληροφορία μου αυτή να βοηθήσει κάποιους με ισχυρότερη μνήμη
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 13


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 9:56 am
Τίτλος: mhpws
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kalhspera paidia psaxnw ena paidiko to opoio to onoma den to thimamai alla thimamai panw katw to story.ksekinouse sta oryxeia enos planhth opou uphrxan kapoioi sklavoi pou eskavan.enas apo autous htan ena neo paidi opou ekei pou eskave brhke ena spathi
xwris lepida.kata kapoio periergo tropo h lepida emfanizotan san na htan fotospatho a kai polemouse siborg den kserw an sas fotisa katholou'


Y.G mhpws kanenas exeis ta palia episodia apo getter na antalaksoume
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 3
Τοποθεσία: Crete

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 12:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manolakis έγραψε:
amyntas έγραψε:


Titlos?


Φιλαράκι πολύ παλιό και αυτό και διαβάζοντας το forum απο την αρχή ,για να θυμηθώ βάσει των Posts και να βοηθήσω αν γίνεται με τις όποιες γνώσεις και αναμνήσεις μου, ΄1 σελίδα πριν δω τη φώτο αυτή μου ήρθε στο μυαλό σαν εικόνες και μόνο, που και φαντάζεσαι την εκπληξή μου βλέποντάς το στην ακριβώς επόμενη.Αν λοιπόν σου απαντήσει κάποιος κανε ένα κόπο και στείλε μου πως λέγεται και αν υπάρχει περίπτωση να το βρώ πουθενά!


[align=justify:66f0a30e86]Είναι το "Kenya Boy" (Shounen Keniya) όπως θα διαπιστώσετε και από την πολύ χαρακτηριστική υπόθεση που υπάρχει εδώ :[/align:66f0a30e86]

Kenya Boy

Τώρα όσον αφορά τον ελληνικό τίτλο τρέχα γύρευε.Κάτι σε "Το παιδί της ζούγκλας" αλλά δεν είμαι καθόλου μα καθόλου σίγουρος.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 3:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nai autos einai o titlos sta ellinika.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 06 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 355
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάι 16, 2006 3:06 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to edeixe prin 1 mhna peripou to lydia channel i to kanali 6 den 8ymame...apla to petixa sti mesi ka den ton egrapsa...logika 8a to ksana paiksoun
_________________


Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 24 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 8


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 17, 2006 2:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dominick1978 έγραψε:
Manolakis έγραψε:
amyntas έγραψε:


Titlos?


Φιλαράκι πολύ παλιό και αυτό και διαβάζοντας το forum απο την αρχή ,για να θυμηθώ βάσει των Posts και να βοηθήσω αν γίνεται με τις όποιες γνώσεις και αναμνήσεις μου, ΄1 σελίδα πριν δω τη φώτο αυτή μου ήρθε στο μυαλό σαν εικόνες και μόνο, που και φαντάζεσαι την εκπληξή μου βλέποντάς το στην ακριβώς επόμενη.Αν λοιπόν σου απαντήσει κάποιος κανε ένα κόπο και στείλε μου πως λέγεται και αν υπάρχει περίπτωση να το βρώ πουθενά!


[align=justify:3136cc68d3]Είναι το "Kenya Boy" (Shounen Keniya) όπως θα διαπιστώσετε και από την πολύ χαρακτηριστική υπόθεση που υπάρχει εδώ :[/align:3136cc68d3]

Kenya Boy

Τώρα όσον αφορά τον ελληνικό τίτλο τρέχα γύρευε.Κάτι σε "Το παιδί της ζούγκλας" αλλά δεν είμαι καθόλου μα καθόλου σίγουρος.



Eυχαριστώ πολύ.Μήπως το έχει και κανείς?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 19 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 305
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 17, 2006 8:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

An to exei kaneis kala einai.
Muldy to exeis?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 111, 112, 113  Επόμενη
Σελίδα 22 από 113

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.019 seconds with 5 queries