Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics

Teen Wolf (TV Series 2011)
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 29


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 12, 2012 12:11 pm
Τίτλος: Teen Wolf (TV Series 2011)
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H σειρά περιστρέφεται από έναν κοινωνικά απομονωμένο νεαρό Scott McCall, ένας έφηβος-μαθητής που παίζει λακρός στο λύκειο Beacon Hills. H ζωή του αλλάζει δραματικά όταν τον δαγκώνει ένας λυκάνθρωπος μια νύχτα. Μετά όταν ανακαλύπτει ότι είναι λυκάνθρωπος, με τη βοήθεια του καλύτερου φίλου, του Stiles, και του μυστηριώδη λυκάνθρωπου, Ντέρεκ, αναγκάζεται να μάθει την ισορροπία ανάμεσα στην πρωτόγνωρη αλλάγη που θα του προφυλάσσει πολλούς κινδύνους στην εφηβική ζωή του. Επιπλέον θα αντιμετωπίσει πρόβλημα με την κοπέλα που αγαπά αφού μαθαίνει ότι η οικογένεια της είναι γενιά κυνηγών λυκανθρώπων.

Eίδος:Teen Drama, Action, Supernatural, Romance
Πρώτος κύκλος- Season 1: (5 Ιουνίου 2011- 15 Αυγούστου 2011). Αποτελείται από 12 επεισόδια.
Trailer
Teen Wolf Season 1 Trailer
Δεύτερος κύκλος- Season 2: (3 Ioυνίου 2012-????)
Trailer
Official Teen Wolf Season 2 Trailer [HD]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 12, 2012 5:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι και ετσι........αν δεν εχεις τιποτα να κανεις ή να δεις κατι καλυτερο το βλεπεις. Δεν ειναι κακο. Και το γεγονος οτι ειναι μικρη σειρα(10-12 επεισοδια αν δεν κανω λαθος -τωρα το καλοκαιρι βγαινει η δευτερη σεζον) τη βοηθαει ακομα περισσοτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 12, 2012 8:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα ειναι αλλη μια σειρα που βγηκε χαρη στην μοδα που πλασαρε το twilight... Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 29


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 12, 2012 8:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
Ετσι και ετσι........αν δεν εχεις τιποτα να κανεις ή να δεις κατι καλυτερο το βλεπεις. Δεν ειναι κακο. Και το γεγονος οτι ειναι μικρη σειρα(10-12 επεισοδια αν δεν κανω λαθος -τωρα το καλοκαιρι βγαινει η δευτερη σεζον) τη βοηθαει ακομα περισσοτερο.

Κοίτα εμένα μου αρέσει πολύ διότι κατά την γνώμη μου συνδυάζει πολλά πράγματα(δράμα,αγωνία, λίγο κωμωδία σε ένα πακέτο) και επιπλέον συμφωνώ τώρα βγαίνει η δεύτερη σεζόν την βοηθά ακόμα περισσότερο ...(αυξάνει την αγωνία).
arislp έγραψε:
βασικα ειναι αλλη μια σειρα που βγηκε χαρη στην μοδα που πλασαρε το twilight... Thumb Down

Εδώ φίλε μου έχεις άδικο τι την ανέφερες την βλακεία....πρώτον ο τρόπος που μεταμορφώνονται οι λυκάνθρωποι κανταντά γελοίος και αστείος και δεν θυμίζει καν λυκάνθρωπος...ενώ στο Teen Wolf ανταποκρίνεται περισσότερο στην ''μεταμόρφωση'' του ανθρώπου σε λυκάνθρωπου. Γι' αυτό το λόγο δεν υπάρχει κριτήριο σύγκρισης. Επιπλέον, καλό είναι να μην κρίνουμε αν δεν έχουμε δει κάτι ολοκληρωμένο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 1339


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 12, 2012 9:03 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δες το the wolfman ταινια με antony hopkins να δει τι εστι λυκανθρωπος...δεν στην πεφτω απλα σου λεω οτι ολο αυτο εχει δημιουργηθει χαρη στο twilight....δεν ειναι wolves αυτοι για κανενα λογο..δες την ταινια και θα καταλαβεις...ατμοσφαιρα,σκηνικα,μεταμορφωσεις....αν εβγαζαν σειρα σε αναλογη μορφη με την ταινια τοτε ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 453








Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 13, 2012 12:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μονο και μονο που στη σειρα οι αντρες πρωταγωνιστες ειναι τουμπανιαριδες λυκανθρωποι με φετες προκοιλιακους τουλαχιστον απο την αφισα με εχει κανει να την ξεγραψω... Αμαν πια ποσο θελουμε να πουλησουμε στο γυναικειο φυλο. Καλα για την κοπελια με την φουστα ουτε λογως πιο ξεκωλο δεν γινεται.
Αν και δεν θελω να ειμαι προκατειλημμενος με κατια τετοια αρχιζω και λολαρω αγρια. Χιλιες φορες τo being human. Αλλα για να μην ειμαι κακος θα ριξω ενα βλεφαρο στο πρωτο επεισοδιο.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 29


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 13, 2012 1:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

arislp έγραψε:
δες το the wolfman ταινια με antony hopkins να δει τι εστι λυκανθρωπος...δεν στην πεφτω απλα σου λεω οτι ολο αυτο εχει δημιουργηθει χαρη στο twilight....δεν ειναι wolves αυτοι για κανενα λογο..δες την ταινια και θα καταλαβεις...ατμοσφαιρα,σκηνικα,μεταμορφωσεις....αν εβγαζαν σειρα σε αναλογη μορφη με την ταινια τοτε ναι...

Έχει τύχει και την έχω δει με κάποιο φίλο μου δεν μου πολυάρεσε η πλοκή...η σειρά έχει τουλάχιστον κάποια πλοκή σε βάζει σε περιέργεια , σου κινεί το ενδιαφέρον. Όχι, καταλαβαίνω πως μου το λες. Και σου ξαναλέω, οι werewolves του twilight δεν συγκρίνονται με τους werewolves του Τeen Wolf.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2010
Δημοσιεύσεις: 407


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 13, 2012 2:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kelborn3 έγραψε:
Μονο και μονο που στη σειρα οι αντρες πρωταγωνιστες ειναι τουμπανιαριδες λυκανθρωποι με φετες προκοιλιακους τουλαχιστον απο την αφισα με εχει κανει να την ξεγραψω... Αμαν πια ποσο θελουμε να πουλησουμε στο γυναικειο φυλο. Καλα για την κοπελια με την φουστα ουτε λογως πιο ξεκωλο δεν γινεται.
Αν και δεν θελω να ειμαι προκατειλημμενος με κατια τετοια αρχιζω και λολαρω αγρια. Χιλιες φορες τo being human. Αλλα για να μην ειμαι κακος θα ριξω ενα βλεφαρο στο πρωτο επεισοδιο.


Αν θυμαμαι καλα δεν ειναι ετσι. Δηλαδη δεν προσπαθουν να πουλησουν καποια ερωτικη ιστορια ή καποιον....ομορφαντρα. Η ιστορια απλως εξελισσεται γυρω απο ενα 16χρονο που ειναι λυκανθρωπος.

Οσον αφορα το wolfman, το μονο πραγμα που αξιζε σε αυτη τη ταινια ηταν ο χοπκινς και ο ντελ τορο. Η ταινια σαν ταινια ηταν επιεικως αθλια(με βαση το αναμενομενο- οταν βλεπεις ειδικα οτι παιζουν αυτοι οι δυο). η ταινια με τον νικολσον ηταν κατα πολυ καλυτερη
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Μάρ 2012
Δημοσιεύσεις: 29


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 13, 2012 10:18 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

youzhi έγραψε:
kelborn3 έγραψε:
Μονο και μονο που στη σειρα οι αντρες πρωταγωνιστες ειναι τουμπανιαριδες λυκανθρωποι με φετες προκοιλιακους τουλαχιστον απο την αφισα με εχει κανει να την ξεγραψω... Αμαν πια ποσο θελουμε να πουλησουμε στο γυναικειο φυλο. Καλα για την κοπελια με την φουστα ουτε λογως πιο ξεκωλο δεν γινεται.
Αν και δεν θελω να ειμαι προκατειλημμενος με κατια τετοια αρχιζω και λολαρω αγρια. Χιλιες φορες τo being human. Αλλα για να μην ειμαι κακος θα ριξω ενα βλεφαρο στο πρωτο επεισοδιο.


Αν θυμαμαι καλα δεν ειναι ετσι. Δηλαδη δεν προσπαθουν να πουλησουν καποια ερωτικη ιστορια ή καποιον....ομορφαντρα. Η ιστορια απλως εξελισσεται γυρω απο ενα 16χρονο που ειναι λυκανθρωπος.

Θα συμφωνήσω αλλά ο 16χρόνος έγινε λυκάνθρωπος και μάλιστα από δάγκωμα....δεν ήταν.
youzhi έγραψε:
Οσον αφορα το wolfman, το μονο πραγμα που αξιζε σε αυτη τη ταινια ηταν ο χοπκινς και ο ντελ τορο. Η ταινια σαν ταινια ηταν επιεικως αθλια(με βαση το αναμενομενο- οταν βλεπεις ειδικα οτι παιζουν αυτοι οι δυο). η ταινια με τον νικολσον ηταν κατα πολυ καλυτερη

+1!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » TV - Cine - Comics Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01454 seconds with 5 queries