Log in Username Password
Log me on automatically each visit    
Register
Register
Log in to check your private messages
Log in to check your private messages
AnimeClipse Forum Index » Web Radio

Πού πήγαν τα Pod Cast, οέο;
View previous topic :: View next topic  
Author Message

Post Posted: Tue Sep 23, 2008 11:22 pm
Post subject: Πού πήγαν τα Pod Cast, οέο;
Reply with quote

Μετα το καταιγισμο απο 6 Pod Cast που μας κρατουσαν συντροφια και μας ανεβαζαν την διαθεση -ενω τσαρκαραμε στο ιντερνετ και στην αγαπημενη μας σελιδα- με την μουσικη αλλα και τα απροοπτα των αγαπητων συντελεστων (χεχεχε) μετα το τελος του καλοκαιριου η υποσχεση του We Will Be Back ακομα δεν εχει υλοποιηθει (και κοντευει να βγει και ο Σεπτεμβριος) οποτε ηθελα να ρωτησω Που ειστε βρε παιδια? τι εγινε ? γιατι χαθηκατε? ποτε θα εχουμε καινουργιο release για να υποδεχθουμε και το φθινοπωρο? What..? και πιστευω οτι οι ολοι μας εχουμε την ιδια απορια
Respekt

Παρακαλω τους Admin ελευθερα για οποιαδηποτε αλλαγη Thumbs UP

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger

Post Posted: Tue Sep 23, 2008 11:40 pm
Post subject:
Reply with quote

Ομολογώ ότι στο θέμα των Podcasts φέρω προσωπική ευθύνη για την καθυστέρηση και την μη τήρηση της υπόσχεσης που είχα δώσει το καλοκαίρι.
Η αλήθεια είναι ότι λίγο πριν το Δεκαπενταύγουστο ετοίμαζα κάτι που είχε σχέση με μουσική, αλλά λόγω κάποιων απρόοπτων έμεινε στη μέση.

Αυτό το ημιτελές ας πούμε "subproject" του Web Radio θα ολοκληρωθεί κάποια στιγμή, αλλά δεν ξέρω πότε.

Τώρα σε ό,τι αφορά τα pod είμαστε παρόντες. Απλά δεν έχουμε οργανωθεί.
Λίγα λόγια για τα παιδιά.

Left64Vegeta: Το παιδί για όλες τις δουλειές. Το 90% της AC περνάει από αυτόν. Είναι στο πτυχίο στην σχολή στο Πολυτεχνείο και έχει και πολύ διάβασμα. Επιπροσθέτως ετοιμάζουμε μαζί κάτι καινούριο στο τομέα του fansubbing που νομίζω ότι εμάς τους παλιούς θα μας αρέσει πολύ και ευελπιστούμε να το παρουσιάσουμε στο πρώτο podcast.
Σημείωση: Όσο υπάρχει ο Λευτέρης η AC έχει πολύ μέλλον μπροστά της και μην φοβάστε τίποτα.

gpower2: Επιτέλους επιστρέφει!!!! Θα τον έχουμε από Νοέμβριο στην ομάδα μας.

Cougar: Ο άνθρωπος που ξέρει όλη την ιαπωνική μουσική απ' έξω. Φεύγει Νοέμβριο για στρατό, αν δεν κάνω λάθος, και η απουσία του για 1 χρόνο θα μας κοστίσει. Παρόλα αυτά στο πρώτο podcast θα προλάβει να είναι μαζί μας.

Morfeas: Διορίστηκε στο Ηράκλειο δάσκαλος. Να βάλει λίγο τη ζωή του σε τάξη (να βάλει και καμιά DSL) και συνεχίζει κανονικά μαζί μας.

gpanos: Δεν ξέρω τι μου ξημερώνει. Πέρα από το project που ετοιμάζω με τον Left64Vegeta, έχω το τρέξιμο με τη δουλειά. Πρέπει να δω τι θα γίνει με την ειδικότητα κι αν τελικά φύγω εξωτερικό το 2009 ή θα με πάρουν φαντάρο, και να αξιολογήσω μια πρόταση που μου έγινε για Ph.D η οποία προέκυψε πριν δέκα μέρες και δεν το είχα καθόλου στα σχέδια μου. (Α ρε Maniac πόσο σε καταλαβαίνω.... γαμώ το διδακτορικό Razz Razz Razz)

Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε κανονικά τόσο το podcast όσο και τα υπόλοιπα τα οποία θα αναλάβουμε.
Thumbs UP

EDIT: Κάποιος να το μεταφέρει στο Section του Web Radio. Τι δουλειά έχει στο DG GT;;;; Razz

Post Posted: Wed Sep 24, 2008 12:02 am
Post subject:
Reply with quote

Δεν τιθεται θεμα το οτι ολοι ασχολειστε με κατι και ποσο μαλλον περισσοτερο σοβαρα θεματα (δουλειες μεταπτυχικα γκομενες *there is no life over a keyboard* κλπ) αφου εισαστε παροντες και ηδη υπαρχει και καποιο project στα σκαρια οκ!

Σε καμμια των περιπτωσεων δεν πιεζω η κανω παραπονα (σε περιπτωση που καποιος παρεξηγησει τις προθεσεις μου) απλα επειδη δεν εγινε καποια ενημερωση γιαυτο ρωταω απλα Αφου ειστε εδω και συνεχιζετε μπραβο και καλη συνεχεια σε εσας και καλη ακροαση σε εμας! Thumbs UP

τωρα οσον αφορα:
Left64Vegeta Βοηθηστε τον γιατι τον βλεπω να κυκλοφορει με T- shirt που θα γραφει Προσοχη Υπο Κατεδαφιση (χεχεχε) Whistling

gpower2 Με το καλο να μας ερθει!! Thumbs UP

Cougar Καλος Πολιτης Φιλε και μη χολοσκας πλεον εχουν φανταρους που τους πληρωνουν για να κανουν τις δουλειες! HaHa

Morfeas Καλη σχολικη χρονια! RTFM
Gpanos Εσενα θα σου ευχηθω καλο ξημέρωμα!! Laughing ολα τα αλλα θα ερθουν!! Καλη τυχη με το Ph.D
ευχομαι σε ολους οσους ξεκινανε κατι φετος επειδη τα πραγματα δυσκολεψανε παρα πολυ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ! Worthy Respekt

ΕDIT : Παρακαλω τους Admin να μετακινησουν το thread γιατι απο μ@λ@κι@ το ανοιξα σε λαθος τομεα ευχαρισω

Μολις παρατηρησα οτι εγινα Forum Adict (xaxax)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger

Post Posted: Thu Oct 09, 2008 11:51 am
Post subject:
Reply with quote

gpanos wrote:
Left64Vegeta: Το παιδί για όλες τις δουλειές. Το 90% της AC περνάει από αυτόν. Είναι στο πτυχίο στην σχολή στο Πολυτεχνείο και έχει και πολύ διάβασμα. Επιπροσθέτως ετοιμάζουμε μαζί κάτι καινούριο στο τομέα του fansubbing που νομίζω ότι εμάς τους παλιούς θα μας αρέσει πολύ και ευελπιστούμε να το παρουσιάσουμε στο πρώτο podcast.
Σημείωση: Όσο υπάρχει ο Λευτέρης η AC έχει πολύ μέλλον μπροστά της και μην φοβάστε τίποτα.

/off-topic mode on

Ε, τα παραλές λίγο... Απλά επειδή είμαι λίγο ανακατώστρας χώνομαι όπου βρω, και φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν. Ως εκ τούτου, μαζεύω homework δεξιά και αριστερά, με αποτέλεσμα να μειώνεται ο ελεύθερος διαθέσιμος χρόνος μου. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι κάνω εγώ όλες τις δουλειές... Πάνω από 5% δεν κάνω σε καμία περίπτωση xD ... Υπάρχουν πολλά άτομα στην ομάδα που αφιερώνουν περισσότερο χρόνο από μένα... Και η ομάδα έχει πολύ μέλλον ούτως ή άλλως. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα απαλλαγείτε από μένα xD

SaDoW wrote:
Left64Vegeta Βοηθηστε τον γιατι τον βλεπω να κυκλοφορει με T- shirt που θα γραφει Προσοχη Υπο Κατεδαφιση (χεχεχε)

Ε, είπαμε, όχι και έτσι... Laughing

Και σε κάθε περίπτωση, δεν αξίζω τόσα credits... Όλη η ομάδα αξίζει, και υπάρχουν πολλά άτομα που αξίζουν πολλά εύσημα. Εγώ δεν κάνω παρά ένα μικρό μέρος της δουλειάς.

/off-topic mode off

Πάντως τώρα που πιάσανε τα κρύα και μαζευτήκαμε μέσα, και τελείωσε και η εξεταστική, θα βγάλουμε podcast σχετικά σύντομα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website

Post Posted: Thu Oct 09, 2008 12:13 pm
Post subject:
Reply with quote

Λευτέρη δεν είναι μόνο το fansub.
Εκεί συμμετέχουν πολλοί, αλλά η συνεισφορά σου είναι στο σύνολο.
Χωρίς εσένα δεν θα υπήρχε forum, o κώδικας του site κ η συντήρηση περνάει από εσένα ιδίως μετά την αποχώρηση των άλλων coders.
Με το που σου έριξα μια ιδέα για ένα project αμέσως να βοηθήσεις, κάτι που άλλοι δεν θα το έκαναν ποτέ.
Δεν είναι μόνο η δουλειά στο encoding και στο karaoke - TS, αλλά στο σύνολο της κοινότητας.
Thumbs UP
Post new topic     Reply to topic     AnimeClipse Forum Index » Web Radio All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:   
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum