Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hajime no Ippo (STALLED)

Hajime No Ippo manga (Προσοχή Spoilers) Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 12, 2009 10:47 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

842:
Εκνευρίζομαι...τα chapter έχουν γίνει των 15 σελίδων και τελειώνουν σε ανυποψίαστο χρόνο...! Mad
Κουράζει... Οι μάχες δεν θα τελειώνουν με τίποτα... αχ... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 20, 2009 5:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

843:
Καλό! Και μεγαλύτερo από τα τελευταία! (18 σελίδες! HaHa )
Με πώρωσε στο τέλος ο πατέρας του! Άντε και ένα καλό ξέσπασμα από αυτόν!
Τόσο καιρό μας το έπαιζε cool...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 21, 2009 11:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι πολύ καλό chapter.
To θέμα είναι ότι ο Randy δέχτηκε την καλύτερη μπουνιά του Myata και δεν έπεσε καν.
Τώρα θα πέσει με ένα χτύπημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 23, 2009 10:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρητικά είναι και αυτός κουρασμένος πλέον...
Μάλλον θα έχει αθροιστική ζημιά και μην ξεχνάς ότι έλιωσε στα μπουκέτα τώρα που ο Migyata μόνο άμυνες έβγαζε...
Βέβαια μπορεί αυτή να είναι καμιά ακόμα πιο special μπουνιά...
Μέχρι τώρα τον έδειξε να ακολουθεί τα βήματα του father του και o coach kamogawa ήταν ξενερωμένος με τον πατέρα του ότι δεν του έμαθε τίποτα παραπάνω από αυτά που ήξερε αυτός.
Οπότε μάλλον κάτι δοκίμαζαν και γι'αυτό ο πατέρας του ήταν cool και τώρα ξεσπάθωσε...
Για να δούμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 12:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα μήπως ξέρετε που μπορουμε να βρουμε το manga για download και οσο το δυνατον υψηλότερη ποιότητα?
Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 25, 2009 11:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βεβαίως αγαπητέ!
The more the merrier!
http://www.mangatraders.com/manga/series/101
Ίσως να μη σε βγάλει κατευθείαν στη σειρά για κατέβασμα γιατί θέλει να γίνει πρώτα μια free εγγραφή στο site:
http://www.mangatraders.com
Γενικά μιλάμε για ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΑ από manga και διαθέσιμο άμεσα με το που γίνουν scanlated.
Happy downloading! Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 11:04 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

844: SALVATION!!!!
Ωραίο, δραματικό chapterάκι. Μάθαμε επιτέλους τι ήταν "that" που του είχε πει προηγούμενα ο πατέρας του.

EDIT: Μιας και Hajate δεν μπαίνεις πολύ συχνά (και μιας και είμαστε οι δυο μας που postάρουμε πλέον εδώ HaHa ) θα κάνω edit τα post των chapters και θα προσθέτω το καινούργιο κάθε φορά, όσο δεν υπάρχει reply φυσικά.

EDIT2: Ίσως σε βάθος χρόνου γίνουμε τρεις! (αν δεν κατάλαβες mago9...τώρα κατάλαβες! Razz )
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 159
Τοποθεσία: Εξω...Γιδοβοσκέ,catch me if you can!!!

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 2:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eτσι έτσι να ζωντανέψει λίγο το τόπικ!
Αν και εγώ είμαι φαν των άνιμε πιο πολύ και λιγότερο των μάνγκα...
Το Hajime ομως τα σπάει,οπότε λίγο μάνγκα παραπάνω δεν βλάπτει!!!

OFF topic:Που έχουν χαθεί όλοι?
unsure
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 3:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως σας αρέσει το σκηνικό που γίνεται, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω.

Βρε παιδιά έχει φάει το ξύλο της αρκούδας ο Miyata. Τα παϊδια του έχουν γίνει άχνη ζάχαρη, και θα νικήσει αυτός;
Σας φαίνεται ρεαλιστικό αυτό;

Πριν έφαγε την πιο δυνατή μπουνιά του Miyata o Randy και δεν έπεσε.
Τώρα έφαγε μια half-assed μπουνίτσα, ενώ ο Miyata υποφέρει από θρυμματισμένα πλευρά και κούραση, και έπεσε κάτω.

Εγώ νιώθω πως παίζει με την νοημοσύνη μας ο mangaka.

Έτσι και νικήσει ο Miyata, παρατάω το manga.
Νιώθω χαζός που κάθομαι και καταπίνω ότι εξωπραγματική βλακεία αποφασίζει να ζωγραφίσει ο mangaka.

Άμα είναι έτσι, κάθε φορά που φτάνουμε κοντά στο θάνατο, να ανάβουμε πράσινα τα μάτια μας, να μπαίνουμε σε GOD MODE και να νικάμε.

Έχει και όρια η υπομονή....
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 5:25 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θες να μου πεις τώρα ότι δεν το περίμενες ότι θα γίνει έτσι;;;
Δηλαδή ότι θα κερδίσει ο Migyata. Αφού ΠΡΕΠΕΙ κάποια στιγμή να αντιμετωπίσει τον Ippo αλλιώς αν είναι να χάσει, τότε είναι που δεν θα τελειώσει ποτέ το manga!

Αλλά από την άλλη, μην ξεχνάς ότι και αυτό είναι ένα shounen manga. ΣΕ ΟΛΑ τα shounen δεν γίνεται το ίδιο πράγμα;;;;
Στα άλλα μάλιστα (ΕΙΔΙΚΑ Bleach τον τελευταίο καιρό) ο Ichigo θα έπρεπε να έχει πεθάνει προ πολλού και πολλές φορές!!! Θα μου πεις αυτό είναι και fantasy οπότε μπορούν να κάνουν ότι θέλουν σε αντίθεση με το Ippo που θεωρητικά είναι πιο ρεαλιστικό. Οκ θα σου πω, αλλά για το λόγο αυτό εκεί το τραβάνε ακόμα περισσότερο. Στο Bleach και τα άλλα παρεμφερή, έρχονται στα όρια του θανάτου ενώ στο Ippo στα όρια του σακατέματος...

Όσο για το πως έπεσε κάτω έχουμε και λέμε:
1. Αθροιστική κούραση μιας και για αρκετούς γύρους αυτός ήταν που μόνο βαρούσε και ο Migyata αμυνόταν.
2. Άλλο το να φας την μπουνιά κάποιου(όπου μετράει μόνο η δύναμη αυτού που την ρίχνει), και άλλο να φας ένα counter στο οποίο μετράει και η δύναμη και η φόρα με την οποία όρμισες και εσύ (και εδώ ο Randy, με βάση την σκέψη του έβαλε όλη του την δύναμη σε αυτή την τελευταία μπουνιά του.
3. Δεν ήταν half-assed. Σύμφωνα με τον νόμο των shounen ΠΑΝΤΑ η τελευταία επίθεση είναι και η πιο δυνατή γιατί έχεις μαζέψει σε αυτήν ΟΛΑ τα καλά σου (καρδιά, πάθος, δύναμη, τεχνική, αναπνοή, ελπίδες, καύλα, αυτοκολλητάκια των Power Rangers κουτουλου...)

Δεν λέω ότι δεν είναι υπερβολικό, αλλά έτσι είναι το είδος αυτό και ειδικά στα sports anime. Όλα κινούνται πολύ αργά εκτός από τους ήρωες (η μπουνιά έχει ήδη φύγει και μέχρι να φτάσει στο πρόσωπό του έχει γράφει έκθεση με τις σκέψεις που του περνάνε) και όλοι στο τέλος καταφέρνουν και μπαίνουν, όπως πολύ σωστά είπες, σε GOD MODE! Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τα άλλα shounen.

Αν ήταν να κάτσω να το φιλοσοφήσω ρεαλιστικά, τότε όλα τα shounen παίζουν με την νοημοσύνη μας αν είμαστε από 15-16 και πάνω!
Επομένως το ξέρεις ότι θα τραβηχτεί από τα μαλλιά και κάθεσαι να δεις-διαβάσεις όχι ποιός αλλά πως θα κερδίσει ο εκάστοτε καλός την μάχη. Αν έχεις προσέξει και στα υπόλοιπα shounen στα post στο forum συνήθως σχολιάζεται το πως ήταν η μάχη, το τι θα γίνει μετά και λίγες φορές το ποιος θα κερδίσει από την εκάστοτε μάχη. Και αυτό το τελευταίο συνήθως γίνεται όταν έχεις δύο από τους βασικούς χαρακτήρες (Naruto-Sasuke, Kenpachi-Ichigo, Ippo-Date και πάει λέγοντας...) να έρχονται αντιμέτωποι. Και πάλι, ακόμα και σε αυτές ο σχολιασμός στο ποιος θα νικήσει γίνεται με γνώμονα το πως θα συνεχιστεί η ιστορία αν νικήσει ο ένας ή ο άλλος.

Αυτά από εμένα. Έτσι και αλλιώς το διάβασμα γίνεται for the fun of it nothing more.

Και όπως λέει και ένας έτερος Καππαδόκης... Peace. Cool Laughing


P.S. That was a looooong post!!! Μπράβο μου! big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 6:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, αλλά συγκρίνεις fantasy manga στην τελική. Στο Naruto, δικαιολογείς τη νίκη μετά το σακάτεμα, έχοντας το Kyuubi.
Στο Bleach έχεις τον Zangetsu και τον Hollow Ichigo και μπορείς όσο να 'ναι να δικαιολογήσεις τις over the top νίκες.

Αλλά, το Ippo είναι sports manga. Θέλω να βλέπω γήινα πράγματα.
Όσοι έχουν δει μποξ ή καλύτερα ασχοληθεί με μποξ, ξέρουν ότι δεν έχει καμιά σχέση με αυτά που βλέπουμε στο Ippo.

Στο Ippo έχουμε να κάνουμε με ημίθεους, που έχουν μεγαλύτερη αντοχή στον πόνο και από τον ίδιο τον Jack Bauer.

Ε δεν μπορεί να νικήσει ο σακάτης, όπως και να το κάνουμε. Με τόσα σπασμένα πλευρά, και τα μπουκέτα που έχει δεχθεί ύστερα, πρέπει να έχει ήδη βαριά εσωτερική αιμορραγία. Αλλά, φαίνεται μας περνάει για ηλίθιους ο mangaka.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 6:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rasraziel έγραψε:
Ναι, αλλά συγκρίνεις fantasy manga στην τελική. Στο Naruto, δικαιολογείς τη νίκη μετά το σακάτεμα, έχοντας το Kyuubi.
Στο Bleach έχεις τον Zangetsu και τον Hollow Ichigo και μπορείς όσο να 'ναι να δικαιολογήσεις τις over the top νίκες.

Αλλά, το Ippo είναι sports manga. Θέλω να βλέπω γήινα πράγματα.
Όσοι έχουν δει μποξ ή καλύτερα ασχοληθεί με μποξ, ξέρουν ότι δεν έχει καμιά σχέση με αυτά που βλέπουμε στο Ippo.

Στο Ippo έχουμε να κάνουμε με ημίθεους, που έχουν μεγαλύτερη αντοχή στον πόνο και από τον ίδιο τον Jack Bauer.

Ε δεν μπορεί να νικήσει ο σακάτης, όπως και να το κάνουμε. Με τόσα σπασμένα πλευρά, και τα μπουκέτα που έχει δεχθεί ύστερα, πρέπει να έχει ήδη βαριά εσωτερική αιμορραγία. Αλλά, φαίνεται μας περνάει για ηλίθιους ο mangaka.


Και κάπου αλλού είχε ξανασυζητηθεί αυτό αλλά δεν θυμάμαι που.Τέλος πάντων θα πω τα ιδια.
Νομίζω είναι προφανές εδω και καιρό ότι το Ιππο δεν είναι μια άκρως ρεαλιστική προσέγγιση του κόσμου του μποξ.Για παράδειγμα το dempsey roll υπάρχει σαν κίνηση στην πραγματικότητα αλλά φυσικά δεν γίνεται όπως το κανει ο Ιππο.
Τα πάντα έχουν μια δόση υπερβολής που στηρίζεται στους άγραφους κανόνες των σουνεν.
Επίσης όλα τα σούνεν εμφανίζουν μερικά επαναλαμβανόμενα "κλισέ" , όπως το :
"Την τελευταία στιγμή παίρνω δύναμη από το πουθενά και νικάω τον 'κακό' γιατί είμαι ο πρωταγονιστής"...
Το θέμα είναι με ποιο τρόπο το παρουσιάζει ο κάθε mangaka ώστε να μην γίνεται βαρετό
και ηλίθιο.Η γνώμη μου είναι ότι ο mangaka του Ippo το κάνει μια χαρά και ως τώρα έχω βαρεθεί ελάχιστες φορές.
Στο Bleach που αναφέρεις ο mangaka έχει αποτύχει παταγωδώς και σιγά σιγά το παραδέχονται όλοι, ότι το Bleach έχει πέσει επίπεδο.
Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί σε ενοχλεί τόσο τώρα με τον Myata αφού ο Ippo έχει "γυρίσει" άπειρους αγώνες με σπασμένα πλευρά.

Καλώς ήλθατε στο thread οι δυο νέοι... Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 6:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hajate έγραψε:

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί σε ενοχλεί τόσο τώρα με τον Myata αφού ο Ippo έχει "γυρίσει" άπειρους αγώνες με σπασμένα πλευρά.


Γιατί η υπομονή μου εξαντλήθηκε...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 949
Τοποθεσία: Εντός εκτός και επί τ'αυτά...




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 7:27 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rasraziel έγραψε:
Hajate έγραψε:

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί σε ενοχλεί τόσο τώρα με τον Myata αφού ο Ippo έχει "γυρίσει" άπειρους αγώνες με σπασμένα πλευρά.


Γιατί η υπομονή μου εξαντλήθηκε...


Το Ippo στην εξάντλησε εσένα και όχι στην πλειοψηφία μετά από 844 chapter...
Το Bleach πάει να την εξαντλήσει στην πλειοψηφία μετά από 350 chapter...
Βέβαια για διαφορετικό λόγο αλλά και πάλι...με ενέσεις από εδώ και από εκεί, δουλειά δεν γίνεται...

rasraziel έγραψε:
Αλλά, το Ippo είναι sports manga. Θέλω να βλέπω γήινα πράγματα.
Όσοι έχουν δει μποξ ή καλύτερα ασχοληθεί με μποξ, ξέρουν ότι δεν έχει καμιά σχέση με αυτά που βλέπουμε στο Ippo.

Το ίδιο και το Eyeshield 21 (American football) το ίδιο και το Slam Dunk (μπάσκετ) το ίδιο και το Aoki Densetsu Shot! (Goal!) (ποδόσφαιρο) το ίδιο και ΟΛΑ τα shounen sports manga.
Από περιέργεια κατέβασα τις προάλλες τον τελικό του American Football για να δω πως είναι σε σχέση με το Eyeshield 21: Το ημίχρονο τελείωσε χωρίς να το καταλάβω και η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω σε χρόνο dt!
Αν κάνεις ότι διαβάζεις το manga εκεί να δεις πόσο θα θεωρούσες ότι σε υποτιμάει ο mangaka! Μόνο που δεν πετάνε!! Αλλά είναι τόσο καλοστημένοι οι αγώνες και οι εναλλαγές στο story που με τράβηξε.
Θέλω να πω ότι αυτός είναι ο σκοπός των shounen και γι'αυτό και λέγονται έτσι!
Να υπερβάλουν σε όλα, αλλού λίγο και αλλού πολύ, ώστε να πορώνονται οι πιτσιρικάδες! Αυτό το "return from the grave"(δεν αναφαίρομε στο Gungrave!) ενός χαρακτήρα πάντα πόρωνε τους πιτσιρικάδες! Θυμήσου Hulk Hogan από WWF!Ενώ φαινόταν χαμένος ξαφνικά δεν καταλάβαινε τίποτα! Σαν πιτσιρικάς πορωνόμουν!Χάζεψα λίγο πρόσφατα και με έπιασαν τα γέλια!
Δηλαδή στην τελική αν το σκεφτείς κυριολεκτικά, όλα αυτά είναι για πιτσιρικαρέους! Οι μισοί και παραπάνω από εδώ θα έπρεπε να ντρεπόμαστε που τα βλέπουμε!! HaHa HaHa Αλλά επειδή κάθε άνθρωπος κρύβει ένα παιδί μέσα του δικαιολογούμαστε!!! Razz Razz Embarassed Embarassed

rasraziel έγραψε:
Στο Ippo έχουμε να κάνουμε με ημίθεους, που έχουν μεγαλύτερη αντοχή στον πόνο και από τον ίδιο τον Jack Bauer.

Laughing Laughing Laughing

P.S. Πάλι μεγάλο post but I like! Καλώς...εμφανιστήκατε και από εμένα!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 03 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 191


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 7:38 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ υπήρχα και πιο πριν... Razz
Απλά δεν πόσταρα συχνά...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Hajime no Ippo (STALLED) Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 3 από 8

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01427 seconds with 5 queries