Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic

Προτεινόμενο pc για max απόλαυση των αγαπημένων μου anime Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:31 am
Τίτλος: Προτεινόμενο pc για max απόλαυση των αγαπημένων μου anime
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν παιδιά και εγώ σαν παιδί έχω έναν υπολογιστή. Δυστυχώς όμως είναι 7 χρόνων. Τον έχω από την 5η δημοτικού HaHa HaHa HaHa HaHa . Και πήρα την μεγάλη απόφαση να τον αλλάξω Thumb 2 Up . Βέβαια όχι ακόμα, αλλά το καλοκαιράκι με το καλό (αν γράψω καλά και στις Πανελλήνιες φυσικά). Είμαι γενικώς "σχετικός" (ο Θεός να με κάνει Laughing Laughing Laughing )με το θέμα, αλλά θα ήθελα κάποια tips από παιδιά που ξέρουν πολύ περισσότερα από εμένα πάνω στο θέμα. Να σας πω λοιπόν τι θέλω από τον επόμενό μου υπολογιστή:

1)Να είναι "φεστούκι" σε ότι έχει να κάνει με επεξεργασίες βίντεο, εικόνων κλπ
2)Να μου επιτρέπει να βλέπω τα αγαπημένα μου anime σε μεγάλη ανάλυση χωρίς κολλήματα κλπ. (το λέω αυτό γιατί κατέβασα το Ghost Hound (από animeclipse φυσικά Thumb 2 Up Respekt Worthy ) στα 720p και δεν μπορώ να το δω με τίποτα γιατί κολλάει συνέχεια και η εικόνα μένει πίσω από τον ήχο)
3)Πολύ καλά γραφικά για να απολαμβάνω τα αγαπημένα μου παιχνίδια σε μέγιστη ανάλυση και με όλα τα οπτικά εφέ ενεργοποιημένα.

Λοιπόν πάνω σε αυτά έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

1)CPU:Τετραπύρηνο ή δυπύρηνο;
2)Κάρτα γραφικών; Πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η μνήμη;
3)Σκληρός; 1Τera είναι μεγάλος; Θα μου δημιουργεί προβλήματα καθυστέρησης;
4)RAM; 4Gb είναι καλά; (2 2Gb εννοώ βέβαια)

Και βέβαια σε πολλούς άλλους τομείς, όπως π.χ τι motheboard; Υδρόψηξη ή όχι; Κάρτα ήχου; Οθόνη HD; Και πολλά άλλα.

Λοιπόν περιμένω προτάσεις για τα προβλήματά μου και όχι μόνο. Μπορείτε όλοι να postάρετε ανάλογες απορίες και να δέχεστε απαντήσεις και το αντίστροφο. Ζητώ συγνώμμη αν υπάρχει ένα αντίστοιχο topic αλλού, αλλά εγώ όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο. Ban Ban Ban

Παιδιά κρέμομαι απ'τα χείλη σας !!!! (ή καλύτερα απ'τα δάχτυλά σας Laughing Laughing Laughing ) Worthy Worthy Worthy

EDIT:

Βασικά ξέχασα να σας πω ότι η τιμή δεν είναι πρόβλημα. Γι'αυτό μην ντρέπεστε και βγάλτε το εσώψυχά σας!!! Postάρετε τις κρυφές σας επιθυμίες!!! Laughing Laughing Laughing Δεν είμαι κάνας πλούσιος αλλά μαζεύω λεφτά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου για αυτόν τον υπολογιστή!!! Είμαι διατεθιμένος να σκάσω και 3Κ αν χρειαστεί

Εδώ υποτίθεται πως θα έγραφα τις επιδόσεις του τωρινού μου υπολογιστή αλλά τελικά το ξανασκέφτηκα!!! Δεν θέλω να μου πετάξετε ντομάτες!!! Θα σας δώσω μόνο ένα hint. Κάρτα Γραφικών:GeForce2 suicide suicide suicide
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:38 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ξερεις πως για ενα τετοιο μηχανημα θες τουλαχιστον 1000+ ευρω (εκτος αν εχεις κανα δικο σου ατομο!!!!)....

θα πω μονο για καρτα και επεξεργαστη γιατι σ'ολα τα αλλα δεν ξερω πολλα παραπανω...

καρτα θα σου ελεγα την nvidia 8800 gtx (οχι την ultra)
τωρα για επεξεργαστη ειναι περιεργα τα πραγματα...ο τετραπυρινος μενει στο ραφι γιατι δεν υπαρχρι τιποτα που να τον αξιοποιει..αλλα αν κανεις δυνατο μηχανημα πρεπει να εχεις καλο επεξεργαστη για να σηκωνει το ολο συστημα...

εγω ας πουμε μ'ενα 3γιγα μονοπυρινο,την 6600 και 1γιγα μνημη παιζω τα παντα απο βιντεο αλλα στα παιχνιδια κανω περικοπες!!!μονο σε παλια το γκαζωνω...

τωρα που το σκεφτομαι δεν βοηθησα καθολου.... Laughing Laughing Laughing

περιμενε τα παιδια να σε τρελανουν και να μεινεις κανταιφι... Laughing Laughing Laughing

εδιτ.....η καρτα σου κανει μονο για ναρκαλιευτη... Rolling Eyes Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
εδιτ.....η καρτα σου κανει μονο για ναρκαλιευτη... Rolling Eyes Laughing


Σε πληροφορώ ότι κάνεις μεγάλο λάθος!!! Παίζει και φλιπεράκι!!!! Whistling Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:43 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
serestrum έγραψε:
εδιτ.....η καρτα σου κανει μονο για ναρκαλιευτη... Rolling Eyes Laughing


Σε πληροφορώ ότι κάνεις μεγάλο λάθος!!! Παίζει και φλιπεράκι!!!! Whistling Whistling


**σκυβει και παει σε μια γωνια με τα χερια του να κρυβουν το προσωπο του...καθεται και δεν ξαναμιλαει ποτε σε κανεναν**



σοβαρα τωρα....να ξερεις οτι το τροφοδοτικο παιζει μεγαλο ρολο...ενα δυνατο μηχανημα εχει τρομερη καταναλωση οποτε ή πας για κανα 700αρι,800αρι ή θα παρεις πυργο που δεχεται 2 τροφοδοτικα....και χωνεις 2 400αρια και παει και πιο φθηνα και αντεχει καλυτερα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:46 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
Deykalionas17 έγραψε:
serestrum έγραψε:
εδιτ.....η καρτα σου κανει μονο για ναρκαλιευτη... Rolling Eyes Laughing


Σε πληροφορώ ότι κάνεις μεγάλο λάθος!!! Παίζει και φλιπεράκι!!!! Whistling Whistling


**σκυβει και παει σε μια γωνια με τα χερια του να κρυβουν το προσωπο του...καθεται και δεν ξαναμιλαει ποτε σε κανεναν**


Καλά να πάθεις!!! Σου άξιζε με τέτοια πράγματα που πας και λες!!! Whip Whip Whip
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:50 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
σοβαρα τωρα....να ξερεις οτι το τροφοδοτικο παιζει μεγαλο ρολο...ενα δυνατο μηχανημα εχει τρομερη καταναλωση οποτε ή πας για κανα 700αρι,800αρι ή θα παρεις πυργο που δεχεται 2 τροφοδοτικα....και χωνεις 2 400αρια και παει και πιο φθηνα και αντεχει καλυτερα...


Βασικά έχεις δίκιο... Αλλά πιστεύω πως το τροφοδοτικό βρίσκεται. Με την ΨΥΞΗ τι γίνεται; Η υδρόψυξη ΕΙΝΑΙ πιο αποτελεσματική όπως λένε ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ; Ή απλά με έχουνε πιάσει κότσο;;;;

EDIT:

Παιδιά χίλια συγνώμμη για το διπλό post. Καταλάθος το έκανα! Δεν θα ξανασυμβεί!
_________________


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Deykalionas17 στις Σαβ Ιαν 19, 2008 12:00 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 11:58 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

που να μπλεκεσαι τωρα.....η υδοψυξη εχει και ασχημα...πες οτι κατι γινεται και το πισι τρωει τουμπα...αν χυθει μεσα τιποτα τι κανεις μετα?καλα μιλαμε για μικρες πιθανοτητες αλλα....
εγω προσφατα αλλαξα τροφοδοτικο...πηρα ενα 450αρι αθορυβο νομιζω chieftek..τσακαλι....απο το 300αρι νονειμ που ειχα ειδα το φως...τωρα ακου πατεντα...πηρα εναν ανεμιστηρα 12'' ....εκανα μια τρυπα στο πλαινο καλυμμα του πισι...το βιδωσα και ετοιμη η ψηξη...αθορυβο και με κοκκινα λαμπακια...( Rolling Eyes Rolling Eyes )....ο μονος θορυβος που ακουγεται ειναι του επεξεργαστη και της καρτας γραφικων στα μεγαλα ζορια...δηλαδη τιποτα!!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
πηρα εναν ανεμιστηρα 12'' ....εκανα μια τρυπα στο πλαινο καλυμμα του πισι...το βιδωσα και ετοιμη η ψηξη...αθορυβο και με κοκκινα λαμπακια...( Rolling Eyes Rolling Eyes )....ο μονος θορυβος που ακουγεται ειναι του επεξεργαστη και της καρτας γραφικων στα μεγαλα ζορια...δηλαδη τιποτα!!!


Πο πο ρε παλικάρι!!! Τι είπες τώρα; Είσαι έμπνευση!!! Worthy Worthy Worthy
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:04 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:
serestrum έγραψε:
πηρα εναν ανεμιστηρα 12'' ....εκανα μια τρυπα στο πλαινο καλυμμα του πισι...το βιδωσα και ετοιμη η ψηξη...αθορυβο και με κοκκινα λαμπακια...( Rolling Eyes Rolling Eyes )....ο μονος θορυβος που ακουγεται ειναι του επεξεργαστη και της καρτας γραφικων στα μεγαλα ζορια...δηλαδη τιποτα!!!


Πο πο ρε παλικάρι!!! Τι είπες τώρα; Είσαι έμπνευση!!! Worthy Worthy Worthy



το κορυφαιο ειναι οτι κατεστρεψα μια στρογγυλη θηκη για πηρουνια(μοιαζει με καγκελακια) για να την βαλω μπροστα απτην τρυπα για καλλυμα... Whistling Whistling
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:

το κορυφαιο ειναι οτι κατεστρεψα μια στρογγυλη θηκη για πηρουνια(μοιαζει με καγκελακια) για να την βαλω μπροστα απτην τρυπα για καλλυμα... Whistling Whistling


Worthy Worthy Worthy

Μην λες άλλα σε παρακαλώ. Δεν αντέχω άλλο να προσκηνάω. Πιάστηκε η πλάτη μου.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εγω πηρα αυτον τον υπολογιστη απο το πλαισιο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977681&product=895024 και ειμαι κατα ευχαριστημενος και με τον καιρο θα γινουν και η αναβαθμισουλες του Razz .
Εχω και μια 32αρα LCD και την εχω συνδεση με HDMI cable με το pc μου και ειμαι αρχοντας. Τι αλλο να σου πω Thumb 2 Up
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ριξανε στην καρτα γραφικων....αληθεια δεν εχεις παθει επιλιψια ακομα με την 32''αρα.... Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι βρε την 32αρα την χρησιμοποιω για να βλεπω anime απο αποσταση Wink
Ε δεν πιστευω να με ριξανε στην καρτα μια χαρα ειναι τα παντα παιζει και η motherboard ειναι sli Cool
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

darkphoenix έγραψε:
Οχι βρε την 32αρα την χρησιμοποιω για να βλεπω anime απο αποσταση Wink
Ε δεν πιστευω να με ριξανε στην καρτα μια χαρα ειναι τα παντα παιζει και η motherboard ειναι sli Cool





το καταλαβα απλα σε πειραζα... Laughing Laughing

οσο για το sli το μελλον σου το βλεπω λαμπρο!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 19, 2008 12:48 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

darkphoenix έγραψε:
Λοιπον εγω πηρα αυτον τον υπολογιστη απο το πλαισιο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977681&product=895024 και ειμαι κατα ευχαριστημενος και με τον καιρο θα γινουν και η αναβαθμισουλες του Razz .
Εχω και μια 32αρα LCD και την εχω συνδεση με HDMI cable με το pc μου και ειμαι αρχοντας. Τι αλλο να σου πω Thumb 2 Up


Πραγματικά έχει τα περισσότερα που ζήτησα!!! Πολύ καλή φάση! Ευχαριστώ φίλε! Θα μπει στα υπ'όψιν! Με κάποιοες αλλαγούλες βέβαια. Ίσως φέρω κάποιον να μου τον "τρυπήσει" λίγο. Δεν λέω πως τον λένε αλλά το όνομά του αρχίζει από "s" και τελειώνει σε "erestrum". Δέχομαι υποθέσεις για το ποιος μπορεί να είναι αυτός.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Off-Topic Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01251 seconds with 5 queries