Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Συνεργασία ANUBIS COMICS & VIZ MEDIA Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 1:57 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nookie έγραψε:
Επομενως το ζητημα πλεον μετατοπιζεται στο ποιοτικο κομματι του εγχειρηματος...Καπου πιο πανω..η φιλη ενος φορουμιστα μας κανει μεταπτυχιακο στη μεταφραση...Ευχομαι αμα ζητησει δουλεια στην Α. να μην της πουν("sorry,you are OVERqualified,we can't hire you...")...

Έχεις απόλυτο δίκιο και όταν θα πάει και ζητήσει αυτά που αξίζει λόγω σπουδών θα της πουν άσε, βρίσκουμε και φτηνότερους, πολλοί πεινάνε την σήμερον ημέρα!
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 04 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 22
Τοποθεσία: Νεα Ιωνια/Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 23, 2007 2:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
nookie έγραψε:
Επομενως το ζητημα πλεον μετατοπιζεται στο ποιοτικο κομματι του εγχειρηματος...Καπου πιο πανω..η φιλη ενος φορουμιστα μας κανει μεταπτυχιακο στη μεταφραση...Ευχομαι αμα ζητησει δουλεια στην Α. να μην της πουν("sorry,you are OVERqualified,we can't hire you...")...

Έχεις απόλυτο δίκιο και όταν θα πάει και ζητήσει αυτά που αξίζει λόγω σπουδών θα της πουν άσε, βρίσκουμε και φτηνότερους, πολλοί πεινάνε την σήμερον ημέρα!


Ακριβως!!Το γυρνανε στο ταπεινο στυλ "μα εσυ..με τετοια προσοντα..ντρεπομαι να σε προσλαβω..οποτε δεν μπορω να σε προσλαβω"

Εταιρειες....
_________________


NIHIL VERUM,NISI MORS

PS: Hey emo's....go kill yourselves... ----->There is no need for y'all!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger
joe
Μωρό


Ένταξη: 10 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 17


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 2:33 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar τα quote σου ειναι αλλου φοβαμαι. Εχεις δικιο ομως για την τιμη. Επειδη το ειχα παρει απο το καταστημα που ψωνιζω στον Πειραια και στα ελληνικα κανει εκπτωση η τιμη ηταν οντως 14 ευρω. Την ειχα θεωρησει μαλιστα τοσο ρομπα τιμη που πηρα αλλα 2 για να τα δωρισω. Το πρωτοπηρα σε τευχη το 98 τα οποια αθροιστικα στοιχιζαν το ιδιο με την wide hardcover εκδοση. Τωρα αν αυτο ειναι κλεψια σηκωνω τα χερια ψηλα. Αυτα περι ενημερωσης.
Και καμια ορεξη δεν εχω για κοντρες αλλα καλο ειναι πριν παρουμε υφος να ξερουμε λιγο πως δουλευουν οι εκδοσεις και να ξερουμε τι ειναι εφικτο και τι οχι. Αν επιμενετε οτι εκτυπωσεις τιραζ εκατονταδων χιλιαδων πρεπει να τιμολογουνται το ιδιο με εκτυπωσεις 3-4 χιλιαδων στην καλυτερη λυπαμαι αλλα θα περιμενετε πολυ.*

Καλο θα ηταν επισης να γινει ενας καταλογος με τις εκδοσεις και τα λαθη και να αποσταλει στην εταιρεια ετσι ωστε να μην εχουν κανενα αλλοθι.

Τυχαινει να ειμαι μεγαλος φαν του Κοναν (ασχετο με manga), εχω τα παντα αλλα χαρηκα τρελλα οταν ειδα επανακυκλοφορεια ιστοριων σε πολυτελη εκδοση. Ποιοτικα ειναι πολυ καλα και τα πηρα ενω τα εχω σε τευχη απλα επειδη πραγματικα αξιζαν.

Η εταιρεια δειχνει να εχει τη προθεση να ασχοληθει και να συνεχισει αυτη την εξιδεικευση στο αντικειμενο fantasy+comics τις τυχον πατατες εμεις θα τις επισημανουμε και με τον τροπο μας θα επιβαλουμε αλλαγες, με γενικους αφορισμους και το ελληνικο στυλακι ''ολοι ασχετοι ειναι'' δεν παμε πουθενα.

Συμφωνω οτι υπαρχει τρελλη ακριβεια αλλα να σκεφτεις οτι ενα βιβλιο ειναι 2-3 ποτα σε ενα κλαμπ τοτε μαλλον τα βγαζει τα λεφτα του.

* Στις εκτυπωσεις ισχυει οσο περισσοτερα αντιτυπα τοσο καλυτερη σχεση τιμης-ποσοτητας.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 05 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 152
Τοποθεσία: Lost in Time...






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 18, 2009 10:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω για εσάς αλλά εμένα η δουλειά της Anubis μου άρεσε πολύ. Και με τις νέες κυκλοφορίες της (Berserk, Death Note, Bleach) έδειξε πως θα ασχοληθεί σοβαρά με αυτά.Η τιμή δεν είναι τόσο άσχημη αν αναλογιστούμε τη ποιότιτα στη δουλεια και στις σελίδες τους. Μόνο να μην είχαν αυτά τα τεράστια SFX... Sad
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 18, 2009 1:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ZeLiGa έγραψε:
Μόνο να μην είχαν αυτά τα τεράστια SFX... Sad


πιστεψε με ειναι πολυ μικρα... μπροστα στα τερατα της Viz η Anubis σεβεται πολυ παραπανω το σχεδιο, ευχομαι να μην ειχα ολο το RuroKen στα αγγλικα και να το επαιρνα τωρα στα ελληνικα...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 05 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 152
Τοποθεσία: Lost in Time...






Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 18, 2009 2:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ στα αγγλικά έχω πάρει μόνο τον 28ο (δεν τον έχω διαβάσει ακόμα) γιατί δεν θέλω να διαβάσω το τέλος σε scanlation. Σπόπευα να πάρω και άλλους αλλά καλά που με πρόλαβε η Anubis.

Ελπίζω να κάνουν καλή δουλειά στο Berserk γιατί (ευτυχώς) μέχρι τώρα δεν το έχω διαβάσει από κάπου αλλού.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01579 seconds with 5 queries