Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Πρόταση για το Full metal panic
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Χανια και Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 12:19 am
Τίτλος: Πρόταση για το Full metal panic
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειμαι πολυ καιρο στο site και δεν ξερω αν εχει ειδη γινει η αν το εχετε στο νου σας. Ηθαλα να πω οτι θα ηταν καλο να μεταφραστει το Full metal panic στα ελληνικα (μιας και οτι αγγλικες μεταφρασεις εχω δει (σε οποιο δηποτε anime) δεν αγκιζουν ουτε στο ελαχιστο τις μεταφρασεις του AnimeClipse).
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 2:02 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ότι έχω καταλάβει στο tracker ανεβάζετε project δικά σας, και όχι πχ παλιά άνιμε που έχουν προβληθεί στην ελληνική τηλεόραση και κάποιος τα ρίπαρε.
Στο φόρουμ μιλάμε για διάφορα άνιμε που ψάχνουμε, έχουμε βρεί κτλ.
Δεν θα ήταν καλό να υπάρχει μια λίστα εδώ σε αυτό το site με ανιμε που έχετε βρει που υπάρχουν ώστε να είναι εύκολο να τα βρούμε κ εμείς?
Π.χ. Igano Kabamaru: Τάδε λίνκ
Προσπάθησα να διαβάσω ένα 59σέλιδο σχετικό με το τι υπάρχει και που βρίσκετα αλλά δεν έβγαλα άκρη Evil or Very Mad και είναι κουραστικό να ρωτάμε συνέχεια για ένα άνιμε π.χ. Candy Candy
Ε τι λέτε? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 2:20 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εφόσον ξέρεις τον τίτλο του anime που ψάχνεις, κάνοντας ένα απλό search στο φόρουμ, κατά πάσα πιθανότητα θα βρεις και αντίστοιχα links για να το κάνεις download.
Νομίζω ήδη υπάρχει μια τέτοια λίστα, με anime και cartoon γενικότερα, τα οποία είναι προς download από διάφορες πηγές, απλά είναι τεράστια. Ο λόγος είναι ότι αρκετά εξ αυτών δεν είναι σε torrents, για να είναι μόνο ένα το link, αλλά είναι σε direct download, και άρα πρέπει να δίδεται το ξεχωριστό link για κάθε επεισόδιο. Ακόμη και να ξαναγίνει καινούρια λίστα από την αρχή, είναι θέμα χρόνου το χάσιμο της. Δεν είναι κακή ιδέα πάντως, όσον αφορά το ξεκαθάρισμα του τι ισχύει ακόμη, και τι όχι.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 2:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Π.χ το ανιμε ελλάς έχει ένα καλό κατάλογο με ανιμε που προβλήθηκαν στην ελλάδα αλλά με τον τίτλο μόνο είναι και πάλι δύσκολο να τα βρείς, Όπως λες κ εσύ sougata είναι τόσα πολλά τα λινκ. Εγώ πχ έχω βρεί πέντε έξι άνιμε παλιά μεταγλωτισμένα όπως το swan lake, legent of twelve months, μετά από πολύ ψάξιμο.
Αν ο καθένας πρόσθετε τα αποτελέσματα των ερευνών του συγκροτημένα θα είμασταν πολύ ευτυχισμένοι Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 3:01 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οκ, αλλά μια διευκρίνιση-διαφορά: το animellas έχει φτιάξει απλά έναν κατάλογο με πληροφορίες για κάθε anime που προβλήθηκε στην ελληνική τηλεόραση. Αν ξεπεράσεις λοιπόν το σκόπελο του να μαζέψεις τις πληροφορίες αυτές, ο κατάλογος αυτός απλά θέλει λίγη υπομονή. Αν θέλεις όμως, παράλληλα με τις πληροφορίες, να δίνεις και τα εκάστοτε links για download, και θες να είσαι και σωστός, δηλαδή να έχεις συνέχεια ενημερωμένα τα links (μήπως κάποιο δε λειτουργεί για να το ανανεώσεις π.χ.), ξεκινάς να τρέχεις και άντε να σταματήσεις. Αυτό που θα μπορούσε να γίνει είναι ένα καινούριο θέμα, το οποίο θα κλειδωθεί, και το οποίο θα περιέχει μόνο τον τίτλο κάθε άνιμε, και το link του για την αντίστοιχη σελίδα.
Δηλαδή: π.χ. silverhawks
X-Men: The Complete 90's Cartoon Series (season 1-5)
Κάθε άλλος τρόπος, θα οδηγήσει στη δημιουργία καινούριου θέματος, που θα μοιάζει ουσιαστικά με το ήδη υπάρχον. ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ DOWNLOAD
Edit: το συγκεκριμένο θέμα έχει ήδη 40 σελίδες, όπου πρέπει να ελέγξεις ενδεικτικά από κάθε άνιμε να δεις αν ακόμη λειτουργούν τα links. suicide
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 08 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Saiunkoku

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 4:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb 2 Up Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 564



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 18, 2007 7:41 pm
Τίτλος: Re: Προταση
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kapten1197 έγραψε:
Δεν ειμαι πολυ καιρο στο site και δεν ξερω αν εχει ειδη γινει η αν το εχετε στο νου σας. Ηθαλα να πω οτι θα ηταν καλο να μεταφραστει το Full metal panic στα ελληνικα (μιας και οτι αγγλικες μεταφρασεις εχω δει (σε οποιο δηποτε anime) δεν αγκιζουν ουτε στο ελαχιστο τις μεταφρασεις του AnimeClipse).


Τι σχέση έχει η υπόλοιπη συζήτηση με την πρόταση του kaptain1197; Confused What..?
kaptain1197, νομίζω κάπου έχει αναφερθεί αυτή η σειρά, όπως και το γεγονός οτι τα project που είναι ανοιχτά δεν επιτρέπουν καινούρια. Φυσικά μπορείς να κάνεις πρόταση για σύσταση ομάδας με νέα ή παλιά μέλη που δεν έχουν ασχοληθεί με fansubbing μέχρι τώρα, αλλά θέλουν. Μιας και ξεκίνησες το thread αυτό μπορείς να το προτείνεις εδώ. Βέβαια καλό θα ήταν να συμμετείχες κι εσύ, μιας και το πρότεινες. Wink

EDIT- btw μείωσε την εικόνα της υπογραφής σου σύμφωνα με τους κανόνες του forum Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 17
Τοποθεσία: Χανια και Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 19, 2007 12:29 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στη μεταφραση σιγουρα δε μπορω να βοηθησω. αλλα μπορω να βρω τα επισοδεια.
ΥΓ ελπιζω να ειναι οκ η υπογραφη τωρα.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01835 seconds with 5 queries