Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Plawres Sanshiro

Παιδιά συγχαρητήρια... σας παρακαλώ μια βοήθεια
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 1
Τοποθεσία: Athens Greece

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 13, 2007 12:26 am
Τίτλος: Παιδιά συγχαρητήρια... σας παρακαλώ μια βοήθεια
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετίσματα και απο μένα σε όλους εδώ τους υπεύθυνους του site μπράβο παιδιά έχετε κάνει καταπληκτική δουλεία σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για όλα, απο μικρός έβλεπα αυτά τα φοβερά για την εποχή γιαπωνέζικα κινούμενα σχέδια και αγαπημένο μου ήταν ο Jumaru για αυτό αποφάσισα να σπουδάσω και ρομποτική τρομερό ερέθισμα, θέλω πάρα πολύ να καταβάσω όλα τα επεισόδια αλλά είναι πιο πολλοί αυτή που το θέλουν παρά αυτοί που το δίνουν πάντως να στε σίγουροι εγώ αν καταφέρω κάποτε και τα κατεβάσω όλα θα τα έχω και για μοίρασμα, υπάρχει κάποιος τρόπος να με βοηθήσετε; Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 115


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 13, 2007 1:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμμμμμμμμμμμμμμμμμ βασικά να ανοίξεις το τορρεντ και να αρχίσεις το κατέβασμα..........
_________________
Memory is a Burden that Wears at the Soul
as Weather Wears at Stone

-Crovax
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τοποθεσία: $root_dir














Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάι 16, 2007 6:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς όρισες φίλε... Σχετικά με αυτό που λες "αυτοί που το θέλουν είναι περισσότεροι από αυτούς που το δίνουν":

Χρησιμοποιούμε πρωτόκολλο bittorrent. Αυτό σημαίνει ότι το αρχείο επαναδιαμοιράζεται από όλους,δηλαδή και από αυτούς που το μοιράζουν, και από αυτούς που το απορροφούν. Το μοντέλο αυτό μπορεί να δουλέψι πολύ καλά, ακόμα και όταν υπάρχει μόνο 1 διαμοιραστής, και απορροφούν από αυτόν 10 άτομα. Θα στο εξηγήσω απλά.

Έστω Χ αυτός που διαμοιράζει το αρχείο. Και έστω Α,Β,Γ,Δ,Ε,Ζ,Η,Θ,Ι,Κ αυτοί που το κατεβάζουν. Ο Χ χωρίζει το αρχείο σε πολλά μικρά κομμάτια και συνδέεται και με τους 10. Δίνει το 1ο κομμάτι στο Α, το 2ο στον Β, κλπ, και το 10ο στον Κ. Ο Α συνδέεται με τον Β,Γ,Δ,Ε,Ζ,Η,Θ,Ι,Κ , ο Β συνδέεται με τους Α,Γ,Δ,Ε,Ζ,Η,Θ,Ι,Κ κλπ. Όλοι συνδέονται με όλους. Ο Α ενώ παίρνει το 11ο κομμάτι από τον Χ, παράλληλα δίνει στους υπόλοιπους το 1ο κομμάτι, που πήρε από τον Χ, και παίρνει από αυτούς τα κομμάτια 2-10, που τους έδωσε ο Χ. Το ίδιο κάνει και ο Β, και ο Γ, κλπ.

Έτσι, αν ο Χ έχει σύνδεση 30Kb/sec, δίνει στον καθένα από 3. Αν και όλοι οι υπόλοιποι έχουν την ίδια σύνδεση, παίρνουν από τον Χ 3Kb/sec, και από τους υπόλοιπους 9*3 = 27ΚΒ/sec. Άρα όλοι δίνουν και παίρνουν με 30Kb/sec, που είναι η αρχική ταχύτητα με την οποία δίνει ο X. Παρόλο που είναι 1 διαμοιραστής και 10 που απορροφούν.

Τώρα, 2 βασικά σημεία. Για να δουλέψει σωστά αυτό το πρωτόκολλο, πρέπει να έχεις ρυθμίσει σωστά τον client σου, το Firewall, και τον router. Επίσης, πρέπει να έχεις ένα από τα καλά προγράμματα για client. Τα καλύτερα αυτή τη στιγμή είναι uTorrent και Azureus. Και στην αρχή, αν δεις ότι δε συνδέεται με όλους το πρόγραμμα, καλό είναι να πατάς την επιλογή "Ενημέρωση Tracker", ώστε να προσπαθεί το πρόγραμμα να συνδεθεί και με τους υπόλοιπους.

Και επίσης καλό είναι, πριν κατεβάσεις το torrent αρχείο από τον tracker μας, να έχεις κάνει login, για να μην εμφανίζεσαι σαν guest. O tracker μας, όταν έχει μεγάλο φόρτο, δίνει προτεραιότητα στα μέλη, και όχι στους Guests. Το torrent που θα κατεβάσεις από τον Tracker περιέχει τον αναγνωριστικό αριθμό μέλους (pid) με τον οποίο έχεις κάνει Login.

Καλό κατέβασμα big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 17 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 20, 2007 2:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας ρωτήσω και εγώ κάτι!
Μόλις κατέβασα τα επεισόδια (επειδή ρωτάει ο φίλος, με σύνδεση 768 χρειάστηκε 2 μέρες και όχι συνεχώς ανοιχτό το pc.. κατέβαζα με περίπου 50kbps) και τους codecs

Η ερώτησή μου λοιπόν είναι: Το cartoon είναι στα ιαπωνικά ή υπάρχει ρύθμιση για να είναι αγγλικός ο ήχος; Γιατί με δεξί κλικ στο βελάκι έχει κάτι επιλογές για ιαπωνικά και αγγλικά και μεταξύ μας, θα προτιμούσα να είναι αγγλικοί οι διάλογοι για να μη βασίζομαι αποκλειστικά στους υπότιτλους Wink

Πάντως φοβερή δουλειά παιδιά!!! Respekt

ps: εννοείται ότι θα "seedάρω" και εγώ όσο μπορώ Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 28 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 236
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 20, 2007 2:37 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι διάλογοι είναι στα Ιαπωνικά και με το πράσινο βελάκι επιλέγεις Ελληνικούς ή Αγγλικούς υπότιτλος.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 17 Μάι 2007
Δημοσιεύσεις: 3


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάι 20, 2007 2:54 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Plawres Sanshiro Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.00835 seconds with 5 queries