Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις

Ομαδοποίηση χρηστών διαμοιρασμού Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 1:48 am
Τίτλος: Ομαδοποίηση χρηστών διαμοιρασμού
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν ο τίτλος τα λέει όλα Wink
Για να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν έχει να κάνει με τα παιδιά που κάνουν μετάφραση (γενικά) και την ομάδα τον συντονιστών και την ομάδα διαχείρισις τις κοινότητας.

Σκέφτηκα να κάνουμε ομάδες αναμεταξύ μας ώστε να βάλουμε διαφορετικά Project στον "χ" χωρητικότητας σκληρό μας και να στέλνουμε μόνιμα 1-2 τίτλους!

Δεκτά προτάσεις σχόλια και όχι χαζομάρες για FTP-HTTP-IRC-DC και ότι άλλο μπορεί να υπάρχει.

Είναι καθαρό θέμα για τον Tracker για να μην τον αφήνουμε να ψοφάει και να τα σηκώνει όλα ο Ninja.

**Για να μην παρεξηγηθώ όποιον δεν τον αγγίζει το θέμα να μην μιλήσει δεν είναι υποχρεωτικό αυτό που λέω αλλά μια πρόταση!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 26 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 55
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 2:00 am
Τίτλος: Re: Ομαδοποίηση χρηστών διαμοιρασμού
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Λοιπόν ο τίτλος τα λέει όλα Wink
Για να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν έχει να κάνει με τα παιδιά που κάνουν μετάφραση (γενικά) και την ομάδα τον συντονιστών και την ομάδα διαχείρισις τις κοινότητας.

Σκέφτηκα να κάνουμε ομάδες αναμεταξύ μας ώστε να βάλουμε διαφορετικά Project στον "χ" χωρητικότητας σκληρό μας και να στέλνουμε μόνιμα 1-2 τίτλους!

Δεκτά προτάσεις σχόλια και όχι χαζομάρες για FTP-HTTP-IRC-DC και ότι άλλο μπορεί να υπάρχει.

Είναι καθαρό θέμα για τον Tracker για να μην τον αφήνουμε να ψοφάει και να τα σηκώνει όλα ο Ninja.

**Για να μην παρεξηγηθώ όποιον δεν τον αγγίζει το θέμα να μην μιλήσει δεν είναι υποχρεωτικό αυτό που λέω αλλά μια πρόταση!


Ακουγεται ενδιαφερον και πιστευω οτι οντως θα βοηθησει τον tracker και θα "σηκωσει" λιγο (απο το πολυ) βαρος του Ninja, απαιτει ομως σωστη οργανωση και πολυ καλη συνενοηση αναμεσα στα μελη. Αν επιτευχθουν αυτα τα δυο πιστευω πως αυτο το "σχεδιο" εχει μελλον. Neutral
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 3:21 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό θα ήταν πολύ καλό αλλά απ' ότι έχω καταλάβει στο site "μόνιμοι" seeders είναι πάνω κάτω 20 άτομα... Δεν πιστεύω ότι αν δώσουμε τέτοια δουλειά σε κάποιον εκτός αυτών των 20 θα το έκανε εν τέλη...
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 4:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικα απ οταν μπηκα εδω κ αφου μιλησα με τον hatebreed, seedaro οσα πιο πολλα μπορω. Κ οταν κανω χωρο κατεβαζω κ αλλα. Ειχα σκεφτει να το προτεινω.

Ειναι πολυ καλη ιδεα παντως, ηθελα να το προτεινω. Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 1:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar, πίστεψε με τα 20 άτομα είναι αρκετάWink η πρόταση έχει 2 βασικά σκέλη:
1. Να έχουμε 2-3 Project έτσι δεν θα πιάνουμε πολύ χώρο στον σκλήρο (εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το θέμα)
2. Θα έχουμε καλύτερη αξιοποιήση του upload μας Wink

Έτσι με αυτόν τον τρόπο θα κάνουμε τον Ninja 2 επιπέδου χρήστη ώστε να βοηθάει στην καλύτερη δυνατή ταχύτητα διαμοιρασμού τον Project Wink Και όχι να είναι αυτός ο βασικός και εμείς να τρέχουμε!

Συγνώμη oc3an αλλά δεν μπορούσα να σε περιμένω να το πεις εσύ Razz

Εγώ μπορώ να διαθέσω σκληρό 20-30Gb Για κάποια Project και τώρα στέλνω το Gnugrave και το DeathNote και αν βρω που είχα το Black Lagoon θα το βάλω και αυτό!


Αν κάνουμε ομάδες τον 3ον και κατα μέσω όρο στέλνουμε από 10kb σε κάθε Anime ο άλλος θα κατεβάζει το λιγότερο με την ομάδες αυτές με 30 + αν υπάρχει κάποιος που το στέλνει γιατί το κατέβασε εκείνην την στίγμη και πρέπει να το στείλει πίσω μια φορά + τον Ninja!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 30 Μάι 2005
Δημοσιεύσεις: 445


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 2:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ninja on rescue. Whistling Whistling . Δεν ξέρω εάν περιμένετε καμία απάντηση και από εμένα. Εγώ πλέον εδώ και 2 χρόνια έχω συνηθίσει. Δεν θέλω να σας χαλάσω το πάρτι αλλά πλέον δεν με ενδιαφέρει το όλο θέμα.

Αυτό που με ενδιαφέρει εινάι πιος/πιοι θα κάνει/κάνουνε seed όταν φύγω...

Επίσης το θέμα σκλήρου. Εγώ έχω 200Giga και τα 35 απο αυτά τα χρησιμοποιά το AnimeClipse.

Τι να πω άλλο. Μακάρι να πετύχει αυτό που θέλετε να κάνετε.

Thumb 2 Up Thumbs UP
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 6:17 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλες οι προτάσεις και οι απόψεις είναι δεκτές! Ελπίζω αν γίνει αυτή η ιδέα πραγματικότητα να μας βοηθήσεις και εσύ όσο μπορείς πρέπει αφού υπάρχουν άτομα που δίνουν το upload τους στην κοινότητα να μπορούμε να το αξιοποιήσουμε σωστά! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 08 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 120
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 8:44 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ninja έγραψε:

Αυτό που με ενδιαφέρει εινάι πιος/πιοι θα κάνει/κάνουνε seed όταν φύγω...


δυστυχως αυτοι που δεν seedαρουν καθολου, θα διαπιστωσουν τη σκληρη πραγματικοτητα οταν θα γινει αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 04 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 116
Τοποθεσία: -Behind you-

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 10:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω δεν εχω πολυ χωρο στο δισκο αλλα ηδη εχω αρχισει και seedαρω το plawress sanshiro δεν ειναι τιποτα τα 30-32 μπορω να το κανω απο τις 7 30 το πρωι που παω σχολειο μεχρι τις 12 το βραδυ που κοιμαμαι
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 116
Τοποθεσία: -Behind you-

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 10:34 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1η ερωτηση, πως θα κανουμε upload εγω εχω οπως και οι περισσοτεροι upload 256κβ/ς που σημαινει το μαχιμυμ 25κβ/σ

2η Ποσο upload εχει ο ninja και seedarei συνεχεια?? τις περισσοτερες φορες κατεβαζω με 100κβ/ς και αναρωτιεμαι πως γινεται οταν βλεπω seed στα τζουμαρου να κανουν 3 ατομα?? RTFM

:wallbash: δεν καταλαβαινω!!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 26 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 55
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 10:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

freak27 έγραψε:
1η ερωτηση, πως θα κανουμε upload εγω εχω οπως και οι περισσοτεροι upload 256κβ/ς που σημαινει το μαχιμυμ 25κβ/σ

2η Ποσο upload εχει ο ninja και seedarei συνεχεια?? τις περισσοτερες φορες κατεβαζω με 100κβ/ς και αναρωτιεμαι πως γινεται οταν βλεπω seed στα τζουμαρου να κανουν 3 ατομα?? RTFM

:wallbash: δεν καταλαβαινω!!



Η γραμμη που εχει ο Ninja δεν την φτανουν ολες οι συνδεσεις τον υπολοιπων seeder μαζι... Laughing
(50/50 Mbits αν θυμαμαι καλα Thumbs UP )
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 08 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 33
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 11:19 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λιγη προσπαθεια απο τον καθενα θελει και καλη θεληση... Count me in...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 11:24 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

freak27, είσαι πολύ σπασαρχίδας! σταμάτα να κάνεις 2πλές απαντήσεις υπάρχει και το edit! Αυτό σηκώνει κάρτα κανονικά γιατί το κάνεις συνέχεια!

όταν υπάρχουν 3 άτομα με μέγιστο upload 20kb ο ένας και οι τρις 60 (θεωρητικά πάντα) και από πίσω να στηρίζει ο Ninja όσο υπάρχει τότε θα κατεβάζουν όλοι γρήγορα και τα Project δεν θα είναι ποτέ Death.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχω εγώ εσύ και όποιος θέλει κάποιο συγκεκριμένο Project! Αυτό γιατί γίνεται; γιατί δεν μπορείς να έχεις 100 με τα 20kbps upload κολοκύθια θα βοηθάς! Ενώ αν έχεις 2-3 το μέγιστο μπορείς να στέλνεις είτε το ένα είτε το άλλο Wink

Αυτά ακόμα περιμένω να δω τι θα πει και ποιος θα πει! Δεν βλέπω να γίνεται κάτι πάντως!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 27, 2006 11:52 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Off Topic Εμ, Amidamaru, θα σε παρακαλέσω να μιλάς πιο κόσμια στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, όταν αναφέρεσαι σ' αυτά. Ακόμη κι όταν έκαναν κάποιο λάθος Off Topic
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 116
Τοποθεσία: -Behind you-

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 28, 2006 12:14 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1ον Αναφερομουν σε περιπτωση που ο NINJA ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ τοτε τι θα καναμε?? θα μας αφηνε στο ελεος κυριολεκτικα και φυσικο ειναι ενας ανθρωπος να κουρραστει ή για καποιο χρονικο διαστημα να μην μπορει να κανει seed. για τοτε αναφερομουν

2ov An διαβαζες θα εβλεπες οτι δεν εχω 100 αλλα 1 ΑΝΙΜΕ ΤΟ PLAWRESS SANSHIRO KAI EKEI ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ SEED

3ον Σορυ για τις διπλες reply δεν εχω συνιθησει σε forum

4ov Mην μου την μπαινεις υπαρχουν και οι admin na μου δωσουν καρτα αλλα απο οτι φαινεται καποιος αλλος εφαγε μια και οχι απο admin για "φραστικη επιθεση" Whistling Whistling

καλυνηχτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Απόψεις-Προτάσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01129 seconds with 5 queries