Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio" Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 11:36 am
Τίτλος: Re: Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio"
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ninja έγραψε:
Amidamaru έγραψε:
Όπως λέω και στον τίτλο με ενοχλεί η μπάρα κάτω από την υπογραφή μου που παρουσιάζει το ποσοστό συμμετοχής μου!
Η μπάρα του Ratio είναι προβολή προσωπικών δεδομέμων που δεν ενδιαφέρουν κανέναν άλλον εκτός από εμένα μιας και είναι προσωπικό δεδομένο το πόση συμμετοχή έχω ή όχι! Ζητώ τουλάχιστον από εμένα να απομακρυνθεί εκτός να μπει κάποια επιλογή στο Control Panel του χρήστη και να επιλέγει αν θέλει να φαίνεται ή όχι!


Proswpika stoixeia. Blue-WhiteGT kaneis click ston user kai vlepeis to ratio tou. Demonoid kaneis click ston user kai vlepeis to ratio tou. Filelist.org kanei click ston user kai vlepeis to ratio tou. Torrentleech.org kaneis click ston xristi kai vlepeis to ratio tou. Boxtorrets.com kaneis click ston user kai vlepeis to ratio tou. Sto AnimeClipse omws einai provoli prosopikwn dedomenwn. Ti allo na pw?


Εντάξει Ninja σε ενοχλεί που ανέφερα προβολή προσωπικών δεδομένων; Εντάξει! Άκυρος ο χαρακτηρισμός!Έκανα λάθος.!Δεν θέλω να εμφανίζεται εκεί κάτω η μπάρα συμμετοχής γιατί εδώ είναι το Forum πολύ σωστά όπως είπες στους Trackers τους άλλους που ανέφερες φαίνεται! όταν κάποιος σκόπιμα ενδιαφέρεται να το δει πατάει πάνω στον χρήστη και το κοιτάει! Δεν αντιλέγω η δεν κατηγόρησα κανέναν αλλά με χαλάει εμένα και για αυτό τον λόγο το έκανα θέμα! Τώρα το διατύπωσα σωστά ώστε να μπορείς να μου πεις γιατί η προβολή μέσα στο Forum;

Επίσης συμφωνώ με τον MatheMagician! Δεν αντιλέγω όπως είπα το διατύπωσα λάθος συγνώμη αλλά ζητάω απάντηση γιατί να εμφανίζεται χύμα στο κύμα μέσα σε ένα Forum?

Λοιπόν, ευχαριστώ όλους τους χρήστες που απάντησαν! Και συγνώμη που είπα την γνώμη μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 12:40 pm
Τίτλος: Re: Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio"
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:


Λοιπόν, ευχαριστώ όλους τους χρήστες που απάντησαν! Και συγνώμη που είπα την γνώμη μου!


Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγγνώμη που είπες τη γνώμη σου. Δημοκρατία έχουμε. Αλίμονο Thumbs UP

vouk έγραψε:

Y.G. se euxaristw gpanos gia to swkratiko


Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα!!!
big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 1:10 pm
Τίτλος: Re: Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio"
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Λοιπόν, ευχαριστώ όλους τους χρήστες που απάντησαν! Και συγνώμη που είπα την γνώμη μου!


What..? Sorry
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 7:45 pm
Τίτλος: Re: Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio"
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Amidamaru έγραψε:
Λοιπόν, ευχαριστώ όλους τους χρήστες που απάντησαν! Και συγνώμη που είπα την γνώμη μου!


What..? Sorry


Εμ! λογικό δεν είναι; Είπα την γνώμη μου και ένιωσα και άσχημα που την είπα! Είναι Forum και δεν θέλω να έχω μην ταμπέλα κρεμασμένη για να λέω την συμμετοχή μου! όποιος θέλει ας το ψάξει! Ίσως να είμαι υπερβολικός αλλά δεν μου αρέσει και ήθελα να το πω! Δηλαδή αν θα είχα Ratio = 1 , 0 download , 0 upload τι θα άλλαζε ! Το ρωτάω αυτό γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι κέρδος υπάρχει για να το βλέπω εγώ η ο "χ" "ψ" χρήστης την συμμέτοχη χύμα στο κύμα μέσα στο Forum.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 04, 2006 7:49 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει το καταλαβαίνω αυτό που λες, απλά εμένα με νοιάζει να ξέρω ποιος seedarei και ποιος όχι... Μην μπεις στην διαδικασία να με ρωτήσεις γιατί, γιατί θα πρέπει να κάνουμε καινούργιο thread.... Wink
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 2:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αποψη μου:σε ενα fansub group εχει ιδιας βαρυτητας σημασια το seedαρισμα με το downloading...
και επεξηγω...
φανταστειτε αυτους που κανουν την ολη προσπαθεια,ωρες ολοκληρες,δινουν μερακι και χρονο για ενα release και καποιον που κατεβαζει ενα ep-ξενερωνει δεν κατεβαζει αλλο αλλα αυτο το ενα επεισοδιο το seedαρει καμια 20αρια φορες....τι σημαινει αυτο για τους υπευθυνους του release...(μην εστιασουμε στην περιπτωση να μην αξιζει το ανιμε αυτο καθάυτο..καταλαβαινετε τι θελω να πω)
ισως η ολη αποψη να ειναι ακυρη.....αν ναι απλα συμπαθατε με...

Respekt στους μονιμους seeders του site (γνωστοι αγνωστοι)
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 2:23 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι η έννοια του seeding έχει παρεξηγηθεί τελείως... Δεν είπε κανένας να κάτσουν όλοι να φτιάξουν 40 ratio, ούτε να έχουν μόνιμα τον torrent client ανοιχτό να seedarei!
Αυτό που λέμε είναι, όπως ένας άνθρωπος είχε ανοιχτό τον Η/Υ του για να κατεβάσεις εσύ το Juohmaru από τον tracker, έτσι κι εσύ μετά να περιμένεις να κάνεις upload ολόκληρο το επεισόδιο που κατέβασες στον επόμενο χρήστη που το θέλει και ο επόμενος στον παραεπόμενο! Αυτή είναι η όλη δύσκολη φιλοσοφία του seeding, δηλαδή ratio=1, ότι πήρες έδωσες!! Από εκεί και πέρα αν υπάρχει η δυνατότητα του μόνιμου seeding μόνο κακό δεν θα ήταν και καταλαβαίνεις γιατί...
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 28 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 57
Τοποθεσία: hell 3os fournos dexia...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 5:02 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dante80 έγραψε:
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα...αντι για sig (αντιαισθητικό IMO) θα μπορούσε να μπεί είτε σε ξεχωριστό block του MKPortal αριστερά, η μέσα στο profile του χρήστη... Wink


Ma den upotithetai oti mphke katw apo thn upografh tou xrhsth gia na fainetai se olous?an mpei se block sto MK h sto profile de tha fainetai sunexeia Razz

Pantws tha mporouse na nai xeirotera!na empaine me elafro transparent panw sto avatar Razz HaHa Cool

Cougar de tha mporouses na to ekshghseis kalutera Respekt
_________________
-=+ProUd MemBeR Of Und3rN3t+=-
-*-SuperB Fansub Series-*-
Never ArguE witH an IdiOt he DraGs You DowN to HiS LeVeL and BeAtS yoU witH expeRience!!!
\m/ (O_o) \m/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 26 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 127
Τοποθεσία: Ima, Sokoni Iru Boku.

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 5:31 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Ma den upotithetai oti mphke katw apo thn upografh tou xrhsth gia na fainetai se olous?an mpei se block sto MK h sto profile de tha fainetai sunexeia:P


Το ζήτημα για μένα (ποιο ζήτημα δλδ, κουβέντα να γίνεται) είναι καθαρά αισθητικής όπως έγραψα φύσεως...δεν με απασχολεί αν φαίνεται συνεχώς το ratio ή όχι. Απλά ο τρόπος που επιλέχθηκε για να δίνεται η παρούσα πληροφορία μου χτυπάει άσχημα κάτω απο την sig... καλυτερα θα φαινόταν αυή η πληροφορία αν ενσωματωνονταν στο post δίπλα απο το quote ή το profile button στις άνω ή κάτω μπάρες του post. για παράδειγμα, δες ένα απλό mod απο το boxtorrents για την phpBB....



Nομίζω θα ταίριαζε καλύτερα εκεί, ή στο profile του κάθε χρήστη...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 05 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 128
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 10:10 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cougar έγραψε:
Νομίζω ότι η έννοια του seeding έχει παρεξηγηθεί τελείως... Δεν είπε κανένας να κάτσουν όλοι να φτιάξουν 40 ratio, ούτε να έχουν μόνιμα τον torrent client ανοιχτό να seedarei!
Αυτό που λέμε είναι, όπως ένας άνθρωπος είχε ανοιχτό τον Η/Υ του για να κατεβάσεις εσύ το Juohmaru από τον tracker, έτσι κι εσύ μετά να περιμένεις να κάνεις upload ολόκληρο το επεισόδιο που κατέβασες στον επόμενο χρήστη που το θέλει και ο επόμενος στον παραεπόμενο! Αυτή είναι η όλη δύσκολη φιλοσοφία του seeding, δηλαδή ratio=1, ότι πήρες έδωσες!! Από εκεί και πέρα αν υπάρχει η δυνατότητα του μόνιμου seeding μόνο κακό δεν θα ήταν και καταλαβαίνεις γιατί...


Συμφωνω απόλυτα,δε νομιζω να λεμε κατι διαφορετικο...
αυτο που περιγραφεις ειναι το πιο υγιες και δεν νομιζω πως πολλοι ''ενεργοι'' χρηστες απο εδω μεσα παρεκλινουν απο αυτο...

απλα εγω ηθελα να τονισω και τη σημασια του downloading και αν καποιος κατσει και το σκεφτει θα καταλαβει τι εννοω
τελος πιστευω οτι η ολη ενεργεια έγινε καθαρα για λογους αναβαθμισης χωρις καποιο αλλο υποχθονιο σκοπο...
τωρα αν ενοχλει καποιους. και αν θα ηταν καλο να αλλαξει ''δεν ξερει''......
αυτα τα ολιγα
_________________
NAI ΣΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ
H Γλυκήτητα Νικά Τη Σκληρότητα

Dancing with my Loneliness
AtsouBaloi
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 11 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 12:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

re seis lol.pare edw na poume 40 reply gia mia baroula Razz ROTFL

lepon: kai to seeding kai to downloading einai eksisou aparaithta. ratio 1:1.
Ti na ta kaneis ta seed an den yparxoun downloaders?
Pws 8a kaneis download an den yparxoun seeders?
Vlepete?
Gi afto kalo einai osoi boroun kai 8eloun na einai monimoi seeders, as einai monimoi seeders. kai sta kapakia an kapoios 8elei na katevasei ena anime to opoio den exei (arketous) seeders aneta skaei ena post kai voi8ame osoi exoume to anime. Swsta? Thumbs UP





[Y.G. Sry gia ta greeklish ama sas thn spane alla aftos o g@%#$^!&% o metaftasths opote 8elei shkwnetai kai opote 8elei einai down h selida :/ ]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 12:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι, για να μην ξεχνιόμαστε, όσοι θέλουν να ζητήσουν seeders, έχουν και το αντίστοιχο topic.
http://www.animeclipse.com/phpbb2/viewtopic.php?t=1287
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 4:16 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα έχω να πω:
Μια κουβέντα είπε ο "φουκαράς" (δεν το λέω με κακή έννοια) ο Amidamaru κ έχει γίνει ανατολικό ζήτημα. Τέλος πάντων είτε μας αρέσει είτε όχι εφόσον δεν είναι κάτι τόσο τρομερό πρέπει να αποδεχόύμε την ύπαρξη αυτής της μπάρας.

big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 4:43 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκανα εδώ θέμα! Νομίζω ότι ήταν σωστός ο τομέας που επέλεξα να γράψω το θέμα!
Λοιπόν:

Εμένα με ενοχλεί η μπάρα κάτω από την υπογραφή! Δεν έχω πρόβλημα κάπου αλλού να υπάρχει αυτή η πληροφορία η να εμφανίζεται κάτω από το Avatar του κάθε χρήστη...

Δεν παρεξηγώ κανέναν ο καθένας είναι διαφορετικός και λέει την γνώμη μου!Απλός κάνουμε κουβέντα για να δούμε! Θα πρέπει να γίνουμε αδιάφοροι και να μην μας νοιάζει; αφού προσπαθούν τα παιδιά να κάνουν καλύτερη την ιστοσελίδα/Forum να πούμε την γνώμη μας για να μπορεί να διαμορφωθεί ανάλογα με τα γούστα του καθένα μας! Τι θα γίνει αν κάποιος μόνο κατεβάζει και δεν στέλνει; και το βλέπουμε κάτω από την υπογραφή του; Τι θα τον κάνουμε; είναι έτοιμοι οι διαχειριστές να πάρουν μέτρα και να διώξουν τους ασυνείδητους χρήστες; Μήπως ο Tracker έχει γίνει Prive για να παίζει ρόλο η μπάρα κάτω από την υπογραφή μας;
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 11 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 05, 2006 6:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

egw pistevw pws afto pou eipe, dld ratio 1=oti pareis tosa dineis einai swsto Razz

sigoura osoi exoune thn anesh na skane apeira seeds kai voi8ane olous emas tous exoume se ypolhpsh. alla pros 8eou to seed den to kaneis gia na les oti to kaneis. to kaneis gia na voi8iseis. swsta?
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.04502 seconds with 5 queries