Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games

Silkroad Online Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 4:11 pm
Τίτλος: Silkroad Online
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Silkroad Online παιζει κανεις? Ειναι ενα mmorpg με 8εμα το δρομο του μεταξιου. Ειναι free to play αλλα υπαρχει και item mall οπου μπορει καποιος να αγορασει διαφορα scrolls για διπλο exp και διπλα sp η διαφορα pets κλπ. Ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι, δοκιμαστε το Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 304
Τοποθεσία: Αθήνα


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 5:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είχα παίξει παλιότερα, αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα λόγω έλειψης χρόνου. Για free παιχνιδάκι μια χαρά είναι. Για όποιον ενδιαφέρεται η σελίδα του παιχνιδιού είναι:
http://www.silkroadonline.net/
_________________

Loyalty comes at a price!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 5:56 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμέ αμέ Worthy ! στον server "greece".

έχει την πλάκα του.
Βέβαια έχει τα μειονεκτήματα του, με βασικότερο τον εξωφρενικό μερικές φορές αριθμό τεράτων που πρέπει να σκοτώσεις για να ολοκληρώσεις ένα quest(έχω ένα που ζητάει να πετσοκόψω 600 τερατάκια συγκεκριμένου είδους... Thumb Down ...)
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 7:15 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χεχε επαιζα παλια στον Aege οπου εχω εναν lvl 43 int bowman. Τωρα παιζω στον Venice ειμαι lvl 39 full strenght/glavie. Το παιχνιδι εχει βελτιωθει απιστευτα μετα τα updates του καλοκαιριου, για παλιου παιχτες αξιζει να το ξανακοιταξετε. Για νεους: pm me για συμβουλες κλπ. Παιζω συνολο 1 χρονο Whistling Το πιο γνωστο forum οσον αφορα το Silkroad ειναι το: www.silkroadtavern.com οπου θα βρειτε απο guides μεχρι guilds που κανουν recruit και φυσικα screenshots απο μαχες κλπ κλπ (το αγαπημενο μου section big smile )
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 7:21 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικά εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη πώς θα φτιάξω τα skill του:π.χ. τώρα κατεβάζω τα skill για sword(level 15 και κατεβαίνει) και τα ρίχνω όλα στο glavie(level 21).έχω βάλει αρκετά σε cold,fire,lightning(καπου στο 13 είναι όλα).Αλλά και η armor που χρησιμοποιώ όπως βλέπεις είναι για λιγότερο mp consuming.πριν ένα μήνα το ανακάλυψα και πραγματικά αξίζει σαν παιχνίδι.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 7:45 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
βασικά εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη πώς θα φτιάξω τα skill του:π.χ. τώρα κατεβάζω τα skill για sword(level 15 και κατεβαίνει) και τα ρίχνω όλα στο glavie(level 21).έχω βάλει αρκετά σε cold,fire,lightning(καπου στο 13 είναι όλα).Αλλά και η armor που χρησιμοποιώ όπως βλέπεις είναι για λιγότερο mp consuming.πριν ένα μήνα το ανακάλυψα και πραγματικά αξίζει σαν παιχνίδι.


Το παιχνιδι εχει πολλα μυστικα ρε συ.. αν μελετισεις το www.silkroadtavern.com θα βρεις πολλα σημαντικα πραγματα...οτι θελεις στα λεω κ εγω happy ειναι πολυ ξενερα να κανεις λαθος στο χαρακτηρα σου και να τον κανεις αδυναμο καταλαθως και να σιχτιριαζεις μετα.. HaHa πρωτα απ'ολα αποφασισε ποιο οπλο θα χρησιμοποιησεις ( με βαση το αν εισαι πιο πολυ int η str). Για παραδειγμα:

Glavie = STR οπλο - Spear = INT οπλο
Blade = STR - Blade = INT
Bow = και απ τα 2 αλλα καλθτερα ταιριαζει με STR, διοτι αν καλοκοιταξεις τα skills του τοξου, δινουν μερικα παραπανω πιθανοτητα για critical.(το critical πολλαπλασιαζει το physical damage σου). Worthy

Για οτι αλλο θες θα με βρεις στο GRnet καναλι #silkroad (ενα απο τα πολλα που μπενω) η αν θες στειλε μου με pm το msn σου happy

O βασικος νομος ειναι οι pure χαρακτηρες. Δηλαδη ολα (η εστω σχεδον ολα) στο STR η στο ΙΝΤ. Υπαρχουν και μερικα υβριδια που ειναι καλα αλλα κυριως σε pvp καλυτεροι ειναι οι pure Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 12, 2006 11:23 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το pvp αφου είσαι και πιο έμπειρος μάλλον έχεις δίκιο.Πάντως προσωπική μου
γνώμη είναι ότι με αντιπάλους ιδίου ή λίγο πιο πάνω από μένα level βοηθά πολύ, αφού έχεις max το skill του όπλου σου,να δώσεις αρκετά στις "μαγείες",οι οποίες βοηθάν σε όλα.Αυτή τη βλακεία έκανα και γω που στο 17ο level αποφάσισα να αλλάξω και από sword να πάω σε glavie,και τώρα πληρώνω 25.000 (και βάλε...) για κάθε level down που κάνω....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 12:07 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ'οσο είδα δεν παίζει σε Gnu/Linux εκτός αν κάνω λάθος! πάντως φένεται ωραίιο παιχνιδάκι Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 12:49 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@sugata ναι στοιχιζει πολυ να βγαλεις skills αστα να πανε...γενικα 8ελει μελετη, ειναι πολυ συνθετο το πραγμα για pvp σοβαρο ιδιως πλεον που μπλεκεται κ το αλψηεμυ στη μεση, δηλαδη που βαζεις +int +str +hp +mp κλπ στα αντικειμενα που φορας...αν δε παιζεις σαν καμμενος παντως το pvp λιγο θα σου χρειαστει. Ισωσ μονο σε κανα trade run η εαν εισαι σε οργανωμενο guild σε κανα guild war αν κ σπανια βλεπεις τετοια, κ αν δεις 8α ναι guilds με παικτες κοντα στο lvl cap, δηλαδη στο 70. Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 1:18 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μ' αρέσεις που γράφεις το alchemy με ελληνικούς χαρακτήρες Respekt Razz το χρησιμοποιήσα αλλά πολύ λίγο.Βασικά για το level που είμαι δεν πολυχρειάζεται. Εχω πάθει πλακα με τα jobs.Μια φορά πήγα να κάνω τον trader...στα πλοία για ναπεράσω απέναντι δεν έφτασα ποτέ....ο thief έχει την πλάκα του αλλα σε κηνυγάνε όλοι ρε γμτ...
προς amidamaru:αγορίνα κάνε ένα partition στον σκληρό και πέτα μέσα τα xp.
Ναι,δεν υποφέρονται,αλλά χρειάζονται κι αυτά π' κ' π'. Thumbs UP
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 1:34 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hahahaha για να το γραψω με ελληνικους χαρακτηρες πηγαινα αλλα το σκοτωσα χαχαχχα Respekt ναι το alchemy ειναι για πολυ μεγαλα lvl χαμηλα δεν αξιζει.. θα σηκωσω μετα κανα screen μου =D
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 10:37 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
..
προς amidamaru:αγορίνα κάνε ένα partition στον σκληρό και πέτα μέσα τα xp.
Ναι,δεν υποφέρονται,αλλά χρειάζονται κι αυτά π' κ' π'. Thumbs UP

Χωρίς παρεξήγηση θα σου πρότεινα να πετάξεις τα MS Windows XP και να βάλεις ένα πραγματικό λειτουργικό σύστημα. Τώρα όσο για το παιχνιδάκι καλό φαίνετε αλλά βαργιέμαι να δω αν μπορώ να το παίξω η όχι! άλλωστε δεν έχω χρόνο Sad

Πάντως παίζω μια χαρά Diablo και CS με τον Wine ( Wine is NOT Emulator ) Respekt Ωραίο πρόγραμμα Wink τρέχει επίσης και τον μTorrent στο Gnu/Linux big smile
Είχε ένα rpg παιχνίδι που μπορούσες να το παίξεις σε όλα τα λειτουργικά συστήματα αλλά δεν θυμάμαι πως λεγεται! Sad αν το βρω θα γράψω εδώ τον τίτλο του Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 02 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 580
Τοποθεσία: Ηράκλειο











Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 11:48 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν έχεις άδικο για τα xp(χμ... Off Topic πάει να γίνει).Αλλά και πάλι,βλέπεις ότι ακόμη μέχρι να ασχοληθεί κάποιος με το silkroad(φέρνω αυτό ως παράδειγμα) και να το κάνει linux compatible μπορεί να περάσει πολύς καιρός(μπορεί να έχει κόσμο,αλλά δεν είναι ούτε wow,ούτε lineage,ούτε EVE,ούτε cs).Μπήκα στο site του wine και κοίταξα τις εφαρμογές που υποστηρίζει.Πραγματικά αρκετές,αλλά(γιατί υπάρχει ένα αλλά) αν δεν ασχοληθεί κάποιος να το κάνει να τρέχει σε linux,δε λέει τπτ.αφού όλοι μέχρι τώρα ως επί το πλείστον πάνω στη μικροαπαλή χτίζουν τις εφαρμογές τους,για μένα τον απλό και άσχετο χρήστη είναι δύσκολο να αλλάξει λειτουργικό.θα μπορούσα να το κάνω κάποια στιγμή(να δοκιμάσω linux,αλλά...).Αν έχεις ασχοληθεί ποτέ με lineage τότε ξέρεις τι ύφος έχει το παιχνίδι.Κατά τη γνώμη μου μοιάζουν αρκετά.Αυτό που δίνει είναι το διαφορετικό σκηνικό,όχι τόσο fantasy κατά τη γνώμη μου,πιο πολύ εποχής θα το χαρακτήριζα(λες και είναι ταινία HaHa )
PS:Μήπως εννοείς το Baldur's gate?
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 04 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 568
Τοποθεσία: The Weird




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 12:00 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Τώρα όσο για το παιχνιδάκι καλό φαίνετε αλλά βαργιέμαι να δω αν μπορώ να το παίξω η όχι! άλλωστε δεν έχω χρόνο


Bαλε τα crossover office και θα σου παιζει μια χαρα το παιχνιδι.
_________________

.:: Gungrave Released By AC ::.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 11 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 181
Τοποθεσία: Netherlands


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 13, 2006 4:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sugata έγραψε:
.... Αυτό που δίνει είναι το διαφορετικό σκηνικό,όχι τόσο fantasy κατά τη γνώμη μου,πιο πολύ εποχής θα το χαρακτήριζα(λες και είναι ταινία HaHa )


Το μονο που το κανει διαφορετικο ειναι το πολυ οραιο pvp συστημα με τα trade runs κλπ και οι στολες! ιδιως τα garments ειναι θεικα!!! Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Games Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.0181 seconds with 5 queries