Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων

Με ενοχλεί η μπάρα συμετοχής "Ratio" Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 06, 2006 11:59 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν έχω αλλάξει πολλά Nick μέσα σε αυτό το Forum με την διαφορά πάντα μα πάντα το προηγούμενο το έκαναν Ban για να δημιουργήσω καινούργιο!
vumba έγραψε:



Grim_Reaper έγραψε:



_GaARa_ έγραψε:
Ο χρηστης Phoenician ή αλλιως vumba -> vumbar -> Grim_reaper ->zVumbaz
εγινε banned απο εμενα για χρηση πολλαπλων account.


Ευχαριστώ! με μια διαφορά! Με το Nick "Phoenician" δεν παραβίασα κανέναν κανόνα και ευχαριστώ για το BAN! ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Respekt

Το παραπάνω απόσπασμα βρίσκεται εδώ

Τέσπα ! Δεν έχω να βάλω από τους άλλους λογαριασμούς - αλλά και να είχα δεν θα έβαζα γιατί δεν έχω να δείξω τίποτα σε κανέναν! Ευχαριστώ τους παραπάνω για την συμμετοχή στην κουβέντα!
Σοκολατένιε θα σου πω το εξής ! αν ήταν σαν δεδομένα πάνω ή κάτω από το Avatar θα ήταν καλύτερα πιστεύω!Wink αυτά

Όσο πάμε το προσδιορίζω το θέμα -> ποια η χρησιμότητα προβολής στο Forum μέσα αυτής της μπάρας αφού ο Tracker είναι ημί-Prive.

Ευχαριστώ πολύ τους gpanos, Phantom Duck. Και Cougar Ελπίζω να σου έλυσα το μυστήριο σου!

** Παράκληση για να μην το συνεχίσουμε αυτό το βλακώδες για πολλούς και ασήμαντο θέμα που ξεκίνησα περιμένω μόνο απάντηση από τον Δελιόπουλο για να μου λύση την απορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 11 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 54


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 08, 2006 3:41 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sokollatos έγραψε:
||CannibalCorpse|| έγραψε:
........osoi xrhsimopoieite Internet Explorer kai den trexete Firewall oso eiste sto Internet..........


Ετσι θελουν να πιστεψεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και να λες οτι σου κατεβει για οποιον εσυ γουσταρεις αλλα μαγκα μου ολα καταγραφονται!!!


man sigoura ola katagrafontai. alla ston explorer mia fora parapanw. edw sou leei pws afhnei sto pc sou oles tis selides pou exeis episkeftei se ena arxeio pou einai hidden gia esena, kai to opoio kai an katafereis na to katastrepseis borei kapios aneta na to vrei kai 5 xronia meta. gi afto o explorer einai gtp mia fora parapanw apo allous browsers [firefox,netscape,opera,...]
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 12, 2006 2:17 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμία σχέση το Cookies που υπάρχει από τον Internet Explorer με την μπάρα Razz

Please mercy!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 28 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 57
Τοποθεσία: hell 3os fournos dexia...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 15, 2006 2:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εκτός ότι δεν μου αρέσει αισθησιακά και με χαλάει. Έχει γεμίσει το Forum εικονίτσες και εικόνες! Ίσως να είναι λίγο OFF αλλά σκέψου το ενδεχόμενο ότι έχω aDSL με όγκο χρέωση και φορτώνω αυτές τις περιττές εικόνες μέσα σε ένα θέμα με 12 απαντήσεις

3.89 KB = 1 εικόνα η 12 εικόνες θα έιναι 46,68KB.

Η ας υποθέσουμε ότι κάποιος περιμένει με τις ώρες να ανοίξει το Forum γιατί έχει PSTN ή ISTN.

Και για αυτό θα περιμένουμε τον Δελιόπουλο να μας μιλήσει!


Yparxei lush akoma kai an exeis ogoxrewsh:) Allaxe ton IE sou se non image IE (ena deksi klik h sta options:) ) to idio isxuei gia Opera kai Firefox Kai Netscape:)
_________________
-=+ProUd MemBeR Of Und3rN3t+=-
-*-SuperB Fansub Series-*-
Never ArguE witH an IdiOt he DraGs You DowN to HiS LeVeL and BeAtS yoU witH expeRience!!!
\m/ (O_o) \m/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 13 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 29
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 16, 2006 12:55 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδια, καινουριος εδω... μολις κατεβασα το Appleseed και εχω σκοπο να κατεβασω αλλα και να κανω seed οτι αλλο υπαρχει στο Site.
αλλα εχω ενα προβληματακι με την Ratio καταμετρηση. οπως θα δειτε και εσεις στην εικονα αυτην
http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/HYPER_piccolo/39445/554823
εχω κανει seed σχεδον οσο και download.
ειμαι καινουριος και δεν ξερω αν ανανεωνεται και καθε ποτε. απλα το λεω επειδη πηρε το ματι μου κατι οτι αν δεν κανω seed θα μπω στην... "λιστα"

anyway... καλη δουλεια με το site και ακομα καλυτερη με τα anime.
job well done happy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 16, 2006 1:00 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xεχε το 0.6 δεν είναι ακριβώς σχεδόν! Razz
Η λίστα θα ανανεώνεται κάθε φόρα που θα σταματάς τα torrent σου ή θα κλείνεις τον mtorrent σου. Φυσικά το έχουμε συζητήσει σε πολλά άλλα θέματα και είναι λίγο off-topic εδώ αλλά επειδή είναι το πρώτο σου post σου απαντάω, αν και θα έλεγα να μας κάνουν move στο σωστό thread!
Καλως ήρθες! Wink
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 406
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 17, 2006 3:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι όντος ο HYPER_piccolo ήταν εκτός θέματος!

@tears Ευχαριστώ για την συμβουλή! Αλλά ακόμα με ενοχλεί και την βρίσκω ενοχλητική και άστοχη γιατί δεν χρησιμέυει σε τίποτα αφού ο Tracker δεν είναι Prive αλλά και να είναι δεν νομίζω κάποιος να κάνει BAN κάποιον χρήστη που θα έχει 0 ποσοστό συμμετοχής γιατί; Γιατί, άλλο πράγμα είναι ο Tracker και άλλο πράγμα το Forum.

Είναι κάτι περιττό μέσα στο Forum...~! Μπορεί να πω ότι μου άρεσαν οι εικονίτσες που υπάρχουν στα ενεργά μέλη του Forum που ασχολούνται με κάποιο Project! Αλλά το Ratio ήταν Εκτός! Αν κάποιος έχει να πει κάτι σχετικά είμαι ανοικτός σε νέες γνώμες και προτάσεις και περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας Thumb 2 Up
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Αριθμός ICQ


Ένταξη: 23 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 9


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 29, 2007 2:12 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Amidamaru έγραψε:
Ναι όντος ο HYPER_piccolo ήταν εκτός θέματος!

@tears Ευχαριστώ για την συμβουλή! Αλλά ακόμα με ενοχλεί και την βρίσκω ενοχλητική και άστοχη γιατί δεν χρησιμέυει σε τίποτα αφού ο Tracker δεν είναι Prive αλλά και να είναι δεν νομίζω κάποιος να κάνει BAN κάποιον χρήστη που θα έχει 0 ποσοστό συμμετοχής γιατί; Γιατί, άλλο πράγμα είναι ο Tracker και άλλο πράγμα το Forum.

Είναι κάτι περιττό μέσα στο Forum...~! Μπορεί να πω ότι μου άρεσαν οι εικονίτσες που υπάρχουν στα ενεργά μέλη του Forum που ασχολούνται με κάποιο Project! Αλλά το Ratio ήταν Εκτός! Αν κάποιος έχει να πει κάτι σχετικά είμαι ανοικτός σε νέες γνώμες και προτάσεις και περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας Thumb 2 Up


Η άποψή μου επί του θέματος έχει ως εξής: Γιατί να μην υπάρχει; Από την στιγμή που δεν θίγει/προσβάλλει τους users δεν βλέπω τον λόγο που δεν είναι αρμοστή η ύπαρξη ιας τέτοιας μπάρας. Κατά τη γνώμη μου πάντα... Γιατί αντιθέτως εμένα μου αρέσει να υπάρχει. Και καθώς δεν υπάρχει κάποια κύρωση για αυτούς που έχουν χαμηλό Ratio, δεν είναι δηλαδή μία μέθοδος ελέγχου και αστυνόμευσης των χρηστών, το βλέπω ως ένα ενδιαφέρον στατιστικό στοιχείο και μόνο. Εγώ προσωπικά ούτε δέος νιώθω, ούτε αποστροφή για ένα αντίστοιχα καλό/κακό ratio.

Όσον αφορά το θέμα "γιατί στην υπογραφή" και όχι κάπου αλλού, το οποίο είδα ότι συζητήθηκε παραπάνω, το θέμα είναι καθαρά εικαστικό. Θα μπορούσε να είναι ένα απλό κείμενο όπως και τα άλλα στοιχεία, μπορεί να είναι και εικόνα όπως τώρα, so what?

Όσον αφορά τώρα το πρώτο σκέλος του παραπάνω quote, δεν νομίζω να τίθεται θέμα χρησιμότητας σε περίπτωση που κυνηγούσαμε τους "κακούς" seeders ή για την ακρίβεια "non-seeders" καθώς αν οι υπεύθυνοι λειτουργίας ήθελαν να κάνουν κάτι τέτοιο θα μπορούσαν απλώς να ρίχνουν μια ματιά σε λίστα χρηστών για χαμηλά ratio, και όχι νια ψάχνουν posts ένα προς ένα για να ψαρέψουν χαμηλά ratio.
Και τέλος όσον αφορά το "άλλο το forum, άλλο ο tracker" θα έλεγα ότι διαφωνώ... Η Animeclipse μια κοινωνία χρηστών είναι... Οι ίδιοι χρήστες είναι στο forum, οι ίδιοι και στον tracker...
Και σε τελική ανάλυση αν εμφανιστεί κάποιος ο οποίος να ενδιαφέρεται μόνο για τα forums, και δεν κατεβάζει τίποτα, λέμε τώρα, δεν νομίζω να τον πάρουμε στο κυνήγι, έτσι;

Συνοπτικά: Δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτή την μπάρα, ούτε με ενοχλεί, αλλά ούτε θα στεναχωρηθώ αν κάποια μέρα εξαφανιστεί. Είναι στην διακριτική ευχέρεια και επθιυμία του αφεντικού....
Πάντως (όχι ο Τάσος) μ' αρέσει!

Αυτά τα ολίγα...
Καλησπέρα σας!
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Κυτίο Παραπόνων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01007 seconds with 5 queries