Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime

one piece vs naruto vs bleach vs dragonball Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  

ne piece vs naruto vs bleach vs dragonball
one piece
35%
 35%  [ 38 ]
naruto
18%
 18%  [ 20 ]
bleach
15%
 15%  [ 16 ]
dragonball
30%
 30%  [ 32 ]
Σύνολο Ψήφων : 106

Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 03 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 2
Τοποθεσία: Thessalonikh

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 8:12 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Παιδιά εγω μπορώ να πω πως είμαι fun του anime BLEACH.έχει αρκετά καλό storyline και όμορφες μάχες. Το μεγάλο του μειωνέκτιμα είναι οτι αφίνει πάρα πολλές λεπτομέρειες χωρίς να τις εξηγεί.Βέβαια βλέπω και One Piece και απλά τα σπάει πολύ άγρια.Μπορεί να άρχισα να το βλέπω εδώ και δύο εβδομάδες αλλά με έχει τρελάνει.
_________________
Someday I will prove myself worthy of your faith in me...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη




Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 03, 2007 8:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω πως το One Piece ειναι μακράν καλύτερο από το naruto, το dragonball απλά ειναι ιστορικο γιατι στο είδος του (shonen) δεν είχε ανταγωνισμό την εποχη που παιζόταν στην Ιαπωνια, όσο για το bleach δεν εχω δει και πολλά επισόδια αλλα εχω ακουσει πως ειναι αρκετα καλο και αυτο με ψιλιαζει να κάτσω να το δω (εν ολιγοις να λιωσω) big smile
Επωμένως +1 στο One piece
One Piece RULES Respekt
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα


Ένταξη: 03 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 109
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 04, 2007 9:09 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aντικειμενικα το one piece ειναι μακραν το καλυτερο anime μεγαλου μηκους σειρας που υπαρχει...βεβαια το dragonball θα ειναι παντα Νουμερο 1 στην καρδια μας ,επειδη μεγαλωσαμε μ'αυτο.
_________________


http://www.cool-stuff.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 12 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 21
Τοποθεσία: Ath

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 12, 2008 3:41 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαρακτηρες σαν του naruto δεν εχει πουθενα... Μακρια απ' τ' αλλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 27 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 9
Τοποθεσία: ΘεσσαΛΛΛονίκη


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 12:01 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά είμαι υπέρ του dragonball εκτός βέβαια του GT το οποίο δεν είχε καμία σχέση με τα προηγούμενα......
Τώρα για naruto τι να πω, απλά πολύ άθλιο δεν καταλαβαίνω καν γιατί είναι μέσα στη σύγκριση....
Τέλος, το one piece είναι ένα πολύ καλό anime αλλά λόγω του μεγάλου πλήθους των επεισοδίων δεν έχω χρόνο να το δω από την αρχή ώστε να εκφράσω ολοκληρωμένη άποψη.....


Για το bleach τίποτα.........Δεν το έχω δει......
_________________

AnImE FoReVeR aNd EvEr ! ! !
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger


Ένταξη: 12 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 892
Τοποθεσία: Αθήνα







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 1:38 pm
Τίτλος: Dragonball 4 Ever!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά τι να πω. Είναι μια πολύ δύσκολη απόφαση. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τους περισσότερους που έχουν ήδη μιλήσει αλλά όχι στην τελική απόφαση. Τι εννοώ:

1)Για το Bleach δεν εκφράζω γνώμη. Δεν το έχω δει καθόλου, και δεν σκοπεύω να το κάνω πριν το καλοκαιράκι λόγω έλλειψης χρόνου (Πανελλήνιες Crying or Very sad )

2)Για το Naruto θα συμφωνήσω απόλυτα με την κοινή γνώμη, ότι δηλαδή το anime έχει "πετσοκοφτεί" κυριολεκτικά σε σχέση με το manga. Για να μην μιλήσω για τα ατελειωτα fillers. Οπότε δεν συγκρίνεται με τα υπόλοιπα (ώς anime έτσι; το ξεκαθαρίζω)

3)Σ'ότι αφορά το One Piece δεν έχω λόγια. Αν και έχω μείνει πολύ πίσω στα επεισόδια (180 φεύγα πρέπει να'μαι) και πάλι λόγω έλλειψης χρόνου. (καταραμένες Πανελλήνιες... Evil or Very Mad ) Παρ'όλα αυτά έχω μείνει έκπληκτος Thumb 2 Up Απίστευτοι χαρακτήρες, τρελό χιούμορ, ατελείωτη φαντασία, τρομερές μάχες.... Τί άλλο να πει κανείς;;; Φοβερό είναι το Νο1 anime του παρόντος και του άμεσου μέλλοντος!!!

Υ.Γ: Και να φανταστείτε ότι δεν έχω δει τα HD ακόμα. Έχω μείνει πίσω όπως είπα... Evil or Very Mad

4)Μην νομίζετε όμως ότι τέλειωσα. Μπορεί και το παρελθόν να έχει κάτι να πει. Άφησα το καλύτερο για το τέλος. Και σαφώς μιλάω για το Dragonball (για το Ζ και το κλασικό, το GT δεν μ'άρεσε καθόλου). Εδώ να σημειώσω πως η σύγκριση είναι άδικη γιατί το Dragonball δημιουργήθηκε στις αρχές του 80' (και ίσως και νωρίτερα). Δεν μπορούμε λοιπόν να μιλάμε για animation, χρώμα, σχεδιασμό κλπ, είναι άδικο. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι και το Dragonball αν παιζόταν τώρα θα είχε τα ίδια και καλύτερα γραφικά κλπ. Άλλωστε όλα τα υπόλοιπα anime που επακολούθησαν έχουν "δανειστεί" πολλά στοιχεία από το Dragonball. Ιδίως κάποιες μάχες (δεν λέω σε ποιο anime, αλλά βρίσκεται στα παραπάνω) "ΦΩΝΑΖΟΥΝ" Dragonball. Συμφωνώ βέβαια και με την γνώμη που λέει ότι υπήρχαν απίστευτα βαρετά, fillers και οι μάχες καταντούσαν βαρετές απ'το πολύ μπούρουμπούρου (τα νεύρα μου με πιάνανε big smile ) και κρατούσαν για 20 επεισόδια. Αλλά πιστεύω ότι αυτό δεν αντισταθμίζει την υπόλοιπη σειρά, αλλά και την προτοτυπία που εισήγαγε στο χώρο.

Τέλος λοιπόν, ψηφίζω Dragonball για τους παραπάνω λόγους. Βασικά βρισκόμουνα στο όριο ανάμεσα σε Dragonball και One Piece αλλά ίσως και κάποιοι συναισθηματικοί λόγοι με όθησαν σε αυτή τη απόφαση. Crying or Very sad Dragonball 4 EVER!!!!!

Υ.Γ:Το καλοκαιράκι που θα δω και τα υπόλοιπα επεισόδια του One Piece, ίσως αλλάξω γνώμη και έρθω να κάνω κανένα edit. big smile
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 10 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 97
Τοποθεσία: Ιεράπετρα Κρήτης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 2:29 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτή η ψηφοφορία είναι κάπως άδικη γιατί το κάθε anime μου άρεσε και μου αρέσει για διαφορετικούς λογούς.
Αλλά δεν ξεχνάω ποτέ από πού ήρθα και για αυτό ψηφίζω Dragonball.
Βέβαια από απόψεις καλύτερου anime καθαρά καλύτερο βγαίνει το One Piece, είναι η άποψη μου, για λόγους που αναφέρθηκαν από άλλους στα προηγούμενα post.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1099
Τοποθεσία: Unknown

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 2:32 pm
Τίτλος: Re: Dragonball 4 Ever!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Deykalionas17 έγραψε:


Υ.Γ:Το καλοκαιράκι που θα δω και τα υπόλοιπα επεισόδια του One Piece, ίσως αλλάξω γνώμη και έρθω να κάνω κανένα edit. big smile


Κάνε το edit από τώρα προκαταβολικά. Wink big smile
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 07 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 11


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 3:55 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ψήφισα Naruto:

Το Bleach έχει αρχίσει να με κουράζει. Ηταν πολύ καλό στο Soul Society arc, με κούρασε αφάνταστα στo Bounto Arc, και μετά είχε κάποια επεισόδια τα οποία δεν έλεγαν και πολλά. Ϊσως και να στρώσει τώρα με το Arrancar/Hueco Mundo Arc, αλλά θα δούμε.
Dragonball: έχω δεί ελάχιστα επεισόδια και δεν μου έκανε κλικ ιδιαίτερα (ίσως και να είμαι μεγάλη για Dragonball, μεγάλωσα με Battle of the Planets και Διαστημόπλοιο Αργώ).
One Piece: δεν λέω, καλή ιστορία έχει, και καλύτερο και από το Bleach και το Dragonball κατά την γνώμη μου αλλά λάτρεψα το Naruto από τα πρώτα επεισόδια. Κάτι με το Naruto Μου έκανε κλικ. Όσο προχωράει και το anime αλλά και το manga τόσο περισσότερο βάθος δείχνουν οι χαρακτήρες. Για μένα Naruto, και μετά One Piece. Το Bleach έχω αρχίσει να το βαριέμαι, και Dragonball ίσως να δώ κάποια στιγμή.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 19 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 52
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 4:40 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βλέπω naruto και bleach και τα δύο μου αρέσουν αλλα αφου πρέπει να ψηφίσω το καλλύτερο επιλέγω το naruto, θα προτιμούσα βέβαια να μπαίνανε και άλλα anime σε τέτοια περίπτωση θα ψήφίζα κάποιο άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 86


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 31, 2008 10:07 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bleach με πολύ μικρή διαφορά από τα υπόλοιπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 15 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 24


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 11:32 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστεύω οτι και τα 4 ειναι απλά απίστευτα..το καθένα στον τομέα του.Σε καθηλώνουν με τον τρόπο τους οπότε το να διαλέξεισ μόνο ένα από αυτά είναι δύσκολο!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Διεύθυνση AIM MSN Messenger


Ένταξη: 05 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 123


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 2:36 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dragonball για παντα ............ Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 01 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 2


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 7:56 pm
Τίτλος: ONE PIECE GIA PANTA REEEEE!!!
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

One Piece και πάλι One Piece!!!!
Δεν θα πώ τπτ γιατι με κάλυψαν ΑΠΟΛΥΤΑ οι προλαλήσαντες!!!!

Όπως λέει και ο Hajate 'One Piece to rule them all'
Εγώ λέω 'One Piece RULEZ them ALL'

Το Dragonball έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μ λόγο των αναμνήσεω που μου έχει προσφέρει, αλλά το One Piece είναι μανκράν το αρτιώτερο anime/manga που έχω δεί/διαβάσει...!!!

One Piece 4 Life !!!big smile

ΥΓ : Φοβερό μοτο Hajate!!!!!! Thumbs UP Thumbs UP Thumbs UP Respekt Respekt Thumb 2 Up Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 21 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 274
Τοποθεσία: konoha

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 9:42 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

naruto! Worthy
_________________
Επισκευτείτε το blog μου.

http://orthodoxy-rainbow.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Anime Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.008 seconds with 5 queries