Σύνδεση Όνομα μέλους Κωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Εγγραφή
Εγγραφή
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε τα προσωπικά σας μηνύματα
AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga

Έχετε τεύχη manga και ποια; Προτείνετε κάποιο; Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Προβολή προηγούμενου Θέματος :: Προβολή επόμενου Θέματος  
Συγγραφέας Μήνυμα


Ένταξη: 31 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 1178
Τοποθεσία: ------



Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 1:30 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που να δεις τι γίνεται στην Ισπανία που δεν ξέρουν γρι από αγγλικά.
Τουλάχιστον οι Γάλλοι αν και δεν μιλούν αγγλικά, τα καταλαβαίνουν.
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 2:31 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

περι γαλλικων και ισπανικων καρτουν....εχω εμπειρια απο ενα μικρο ξαδερφακι που του παιρνουν διαφορα παραμυθια....(-)((μεσα στην παρενθεση ουρλιαξα αλλα απαγορευονται τα κεφαλαια...))....αν εχει δει καποιος εκεινη την παραγωγη του στουντιιο artoun για ελληνικα κινουμενα σχεδια (πανδωρα και πλατωνας-τα φραουλοπουλα) θα παθαινε πλακα....θα μιλησω μονο για το σχεδιο και το σεναριο.παρα πολυ καλο παραμυθι.δεν γνωρισε ομως επιτυχια γιατι η καλη μας κρατικη τηλεοραη το επνιξε με τις κουφες ωρες προβολης...που να συναγωνιστει τα ποκεμον τοτε πριν 10 σχεδον χρονια?η μονη καλη ταινια κιν.σχεδ. γαλλικη που ξερω ειναι το ''τριο της μπελβιλ''ή καπως ετσι...για ιταλικα καρτουν ξερει κανεις τιποτα??μια βολτα απο 0-6 αρκει....προσοχη...χωρις ηχο γιατι το νταμπαρισμα του καναλιου ειναι θανατηφορο....αν τολμησετε θα το βρειτε απολυτα cult......


για μανγκα τωρα....απο γαλλια ξερω μονο μονο οτι μου ειπαν,για τα ιταλικα ομως που εχω πιασει ειναι παναθλια....και κανουν 2-3 αντε 4 ευρω...τιμη στη γαλλια δεν ξερω...!!
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 25, 2008 7:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω να αναφερω κατι τρομακτικο........
μολις γυρισα απο μια μικρη αγορα....
λεω μικρη γιατι δεν ξερω ποσα ακομα μπορουσα να αγορασω.....
η μονη μου δικαιολογια ειναι οτι ειχα να αγορασω κατι 1,5 μηνα τωρα.....
ακομα δεν εχω συνελθει...
...
...
...
...
...9 τομοι....
ο σημερινος απολογισμος....
...
...
...
...
την επομενη φορα που θα ξαναπαω για manga θα το πω σε καποιον αποδω μεσα να ερθει να με συγκρατησει...
...
...
...
...
παω να μαζεψω τα κομματια μου...
...
...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2008 3:13 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμμ...λοιπον...περασαν αρκετες μερες και εχω συνελθει απο την μεγαλυτερη και πιο ακριβη αγορα που εχω κανει σε οτι αφορα τα manga...μην ρωτησετε ποσα εδωσα...λοιπον η κατασταση της συλλογης μου ειναι αυτη πλεον...

Rurouni Kenshin(ολοκληρωμενο...ξαναγορασα το 28 γιατι θεωρηθηκε ομορφο να δωσουν το πρωτο που ειχα στο μικρο μου ξαδερφο να δει τις εικονες....χωρις να εχουν ιδεα τι ειναι ,τι απεικονιζει...και ποσο κανει...φυσικα το κατεστρεψε...και φυσικα εγινε χαμος...)

Buso Renkin (αναμονη για το δεκατο και τελευταιο τομο)

Trigun Maximum (7 πρωτοι τομοι)

One Piece (12 πρωτοι τομοι)

........μεχρι να ξαναμαζεψω λεφτα......οποιος ενδιαφερεται μπορει να βοηθησει...!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 22 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 611





Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2008 3:28 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

serestrum έγραψε:
ξαναγορασα το 28 γιατι θεωρηθηκε ομορφο να δωσουν το πρωτο που ειχα στο μικρο μου ξαδερφο να δει τις εικονες....χωρις να εχουν ιδεα τι ειναι ,τι απεικονιζει...και ποσο κανει...φυσικα το κατεστρεψε...και φυσικα εγινε χαμος...


Κανόνας Νο.1 για όσους ασχολούνται με το άθλημα. Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν αφήνουμε κάποιον να ακουμπήσει τεύχος της συλλογής μας χωρίς την άδειά μας πρώτα (και πρώτη και καλύτερη την μάνα μας).
Επίσης έχουμε ξεκαθαρίσει πως αν δεν είμαστε στο σπίτι, δεν επιτρέπεται να πειράξει κανείς τίποτα από την βιβλιοθήκη μας μέχρι να επιστρέψουμε. Σε αντίθετη περίπτωση θα υποστεί δυσάρεστες επιπτώσεις.

Και φυσικά έχουμε πάντα υπ' όψιν μας, πως η μεγαλύτερη καταστροφή που έχει γνωρίσει οτιδήποτε έντυπο, ακούει στο όνομα "μάνα" Whistling
_________________

ΤΟ ADN είναι ένα σύστημα προώθησης των anime στην Ελλάδα.Ορισμένες αλυσίδες:
AnimeClipse Releases//Saint Seiya Collection//High Definition Movies
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2008 3:33 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μεσα σε ολα επεσες.....μια φορα δεν ημουν σπιτι με τον πιτσιρικα εκει και δες τι εγινε....μετα εγινε χοντρος καυγας...τωρα μονο τα ξεσκονιζει...απο μακρια... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ο ιδιος μπομπιρας μου ειχε καταστρεψει και ενα μοντελο της dodge viper που ειχα φτιαξει μονος....δεν θα προλαβει να γινει 6 αυτος.... Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 168


Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 04, 2008 4:47 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Phantom Duck έγραψε:
serestrum έγραψε:
ξαναγορασα το 28 γιατι θεωρηθηκε ομορφο να δωσουν το πρωτο που ειχα στο μικρο μου ξαδερφο να δει τις εικονες....χωρις να εχουν ιδεα τι ειναι ,τι απεικονιζει...και ποσο κανει...φυσικα το κατεστρεψε...και φυσικα εγινε χαμος...


Κανόνας Νο.1 για όσους ασχολούνται με το άθλημα. Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν αφήνουμε κάποιον να ακουμπήσει τεύχος της συλλογής μας χωρίς την άδειά μας πρώτα (και πρώτη και καλύτερη την μάνα μας).
Επίσης έχουμε ξεκαθαρίσει πως αν δεν είμαστε στο σπίτι, δεν επιτρέπεται να πειράξει κανείς τίποτα από την βιβλιοθήκη μας μέχρι να επιστρέψουμε. Σε αντίθετη περίπτωση θα υποστεί δυσάρεστες επιπτώσεις.

Και φυσικά έχουμε πάντα υπ' όψιν μας, πως η μεγαλύτερη καταστροφή που έχει γνωρίσει οτιδήποτε έντυπο, ακούει στο όνομα "μάνα" Whistling

Θα συμφωνήσω με τον phantom,εγω ειχα αφησει κάποια cd πάνω στοnaruto Που το καθε ενα ειχε 20 επεισοδεια,και η μανα μου επιασε και τα πεταξε(ναι αληθεια) Thumb Down απο τοτε φροντιζω να κελιδωνο το δωματιο μου στις εξοδους μου,και ειδικα το πρωι που λέιπω Thumb Down
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος


Ένταξη: 24 Μάι 2006
Δημοσιεύσεις: 875
Τοποθεσία: Athens







Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 06, 2008 2:36 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και μετά από 22 μέρες η Forthnet αποκατέστησε την βλάβη και έχω επιτέλους internet ας κάνω και ένα update:

Rurouni Kenshin (vol's 1-28)
Basilisk (vol's 1-5)
Trinity blood (vol's 1-4)
Romeo and Juliet
Battle Royale (vol 1 ultimate edition)
Berserk (vol's 1-5)
Appleseed: The Promethean Challenge (vol 1)
Warcraft: Sunwell trilogy (vol's 1-3)
_________________
My Blog | Blood Berets Athens Paintball Team @ Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του συγγραφέα MSN Messenger


Ένταξη: 10 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 97
Τοποθεσία: Ιεράπετρα Κρήτης

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2008 10:22 am
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγόρασα και ολοκλήρωσα επιτελούς την σειρά Deathnote με το vol 12.
Επίσης πρόσφατα απόκτησα το vol. 9 & 10 του Bleach και παρατήρησα ότι σε σχέση με το anime το manga είναι πολύ πιο βίαιο σε κάποια σημεία.
Γιατί αυτό ; Εννοώ αφού έτσι και αλλιώς δεν θα διαβάσουν πρώτα το manga και αργότερα θα δουν το anime.
Γιατί να την αλλάξουν έτσι σε μεγάλο βαθμό ;
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 19, 2008 1:46 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο οφειλεται στην μεγαλυτερη λογοκρισια της τηλεορασης...αν ενα manga ειναι δημοφιλες το απλοποιουν ωστε να ειναι πιο φιλικο σε μεγαλυτερο κοινο.το οτι τα manga βγαινουν στην ιαπωνια δε σημαινει οτι ολοι αγοραζουν...εκτος αυτου ειναι πιο ευκολο για ενα μικρο παιδι να δει τηλεοραση απτο να παει στο καταστημα και να αγορασει ενα τευχος...φυσικα το bleach που ειναι πολυ αγαπητο παιζει σχετικα νωρις οποτε ο δεικτης βιας του πρεπει να ειναι χαμηλος...
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email


Ένταξη: 07 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 666
Τοποθεσία: σταδιαλα...

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 05, 2008 1:10 pm
Τίτλος:
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι....ξαναπηγα στα μαγαζια....και ναι...πηρα αλλους 7 τομους....
και θα ξαναπαω μεσα στη βδομαδα για να παρω αυτα που ειπα να μου κρατησουν...εχω εθιστει...τουλαχιστον πετυχα καλες τιμες...

ανανεωνω την λιστα μου λοιπον...

One Piece τομοι 1-15 & 17 (μου λειπει ο 16) + Colorwalk 1
Rurouni Kenshin τομοι 1-28 (ολοκληρωμενο)
Buso Renkin τομοι 1-10 (ολοκληρωμενο)
Trigun Maximum τομοι 1-10 & 12 (μου λειπει ο 11)
Trigun τομοι 1 & 2 συντομα δικοι μου αφου μου τους κρατησαν...

ολα αυτα μας κανουν....δυο ραφια....
_________________
Επιστροφή στην κορυφή
Προβολή του προφίλ του συγγραφέα Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Προβολή όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέου Θέματος     Απάντηση στο Θέμα     AnimeClipse Αρχική σελίδα » Manga Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:   
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Ενότητας
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτήν την Ενότητα
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Ενότητας




Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group






MKPortal M1.1 Rc1 ©2003-2005 All rights reserved
Page generated in 0.01062 seconds with 5 queries